FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Oficirska plata

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorPoruka
FOSIL
Džomba
Džomba

Broj komentara : 150
Član od : 2012-04-26

KomentarNaslov komentara: Re: Oficirska plata   13.11.12 18:23

Ne treba se nama vraćati u prošlo vrijeme,imamo mi sada sliku pred sobom,zar se i ovi današnji časnici ne ponašaju isto kao i oni za vrijeme bivše Juge? Kako Tijana D.pjeva u onoj svojoj pjesmi "SVE JE ISTO SAMO NJEGA NEMA".Imaju privilegije u svakom pogledu,povlaštene plate,položaje,mirovine i ne znam što još,ako nisam u pravu slobodno me ispravite.Jedino što ovi današnji ne mogu niti će ikada stvoriti disciplinu kakva je nekada bila u JNA.
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Oficirska plata   13.11.12 18:41

Zar i ti "FOSIL" Smile

Barem ti si i u Ljubljani i u Celju imao, možda ne vrhunske, ali solidne starešine koji su i u celosti, i u pojedinostima zaslužili i platu i "privilegije".
Celjski vojnički restoran je na takmičenju bio proglašen za najbolji u JNA. Koliko pratim tvoje postove baš te godine kada si ti služio???

GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Oficirska plata   13.11.12 19:10

Nitko nije u Hercogovom navodu imenovan.(iznešeno je zbirno)
To je njegovo mišljenje ,ja danas imam takvo mišljenje o političarima od rijeći do rijeći njegovog navoda.

Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Oficirska plata   13.11.12 19:28

@purger (citat):
To je njegovo mišljenje ,ja danas imam takvo mišljenje o političarima od rijeći do rijeći njegovog navoda.

Tim gore, nije lepo pogotovo bez osnova, sve trpati u isti koš. Ipak je u pitanju nizak udarac, to što je on uradio uporedio bih sa cepanjem perjanog jastuka na vetru. Sakupljanje toga perja je stvarno nemoguća misija.

Za političare??? Pa slažem se, i što je najgore naši životi su u njihovim rukama. Svake četvre godine, nekada i češće imamo priliku i uvek pogrešimo. Ili slaba ponuda, ili napravimo lošu procenu?
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Oficirska plata   13.11.12 19:32

@FOSIL (citat):
Ne treba se nama vraćati u prošlo vrijeme,imamo mi sada sliku pred sobom,zar se i ovi današnji časnici ne ponašaju isto kao i oni za vrijeme bivše Juge? Kako Tijana D.pjeva u onoj svojoj pjesmi "SVE JE ISTO SAMO NJEGA NEMA".Imaju privilegije u svakom pogledu,povlaštene plate,položaje,mirovine i ne znam što još,ako nisam u pravu slobodno me ispravite.Jedino što ovi današnji ne mogu niti će ikada stvoriti disciplinu kakva je nekada bila u JNA.

Iapravljam te.  Nisi u pravu 100%
Kako gde. U Srbiji sigurno NE. Plate su redovne ali nedovoljne, penzije prosecne (vece nego npr. radnika-sluzbenika) ali ipak mizerne za pristojan zivot. Veliki broj bez resenog stambenog pitanja iako su u penziji, pred delom javnosti krivi za sve sto nas je snaslo, puno rasturenih porodica...
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Oficirska plata   13.11.12 20:13

East&West (citat):
@purger (citat):

Tim gore, nije lepo pogotovo bez osnova, sve  trpati u isti koš. Ipak je u pitanju nizak udarac, to što je on uradio uporedio bih sa cepanjem perjanog jastuka na vetru. Sakupljanje toga perja je stvarno nemoguća misija.

Za političare??? Pa slažem se, i što je najgore naši životi su u njihovim rukama. Svake četvre godine, nekada i češće imamo priliku i uvek pogrešimo. Ili slaba ponuda, ili napravimo lošu procenu?

Normalno da se svi ne mogu trpat u isti koš.
Njegovo je mišljenje takvo,pa što svi moramo pisati "o pokojniku sve najbolje"? Very Happy
Različita su iskustva.

Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Oficirska plata   13.11.12 23:14

@hercog (citat):
Oficiri JNA su bili država u državi nedodirljivi ljudi i uglavnom sigurni u vlastitu nedodirljivost i vično trajanje države
Bili su  to gotovo  u pravilu nesritni ljud bez ličnog stava ili mišljenja odlično stimulirani za ne korištenje mozga.

Hercog: u mom služenju i u privavtnom životu sam sreo različite oficire JNA. Bilo je i častnih oficira što bi i danas pokleknuo na kolena pred njima i priznao bi jim da su stvarno počastno odradili svoj posao. Bilo je i prosečnih, a bilo je i loših. Ali to nije bio problem sistema, nego pojedinaca. Večina, a time mislim velika večina je bilo častnih ljudi/oficira u JNA.
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Oficirska plata   14.11.12 18:35

@Pero™ (citat):
Hercog: u mom služenju i u privavtnom životu sam sreo različite oficire JNA. Bilo je i častnih oficira što bi i danas pokleknuo na kolena pred njima i priznao bi jim da su stvarno počastno odradili svoj posao. Bilo je i prosečnih, a bilo je i loših. Ali to nije bio problem sistema, nego pojedinaca. Večina, a time mislim velika večina je bilo častnih ljudi/oficira u JNA.

Eto gdje se razilazi moje i tvoje mišljenje; ti misliš da je većina oficira bila časna i poštena a ja (i većina učesnika ovog portala) mislimo da ih je bila manjina. Pero nemoj se uvrijediti ali polako se pitam otkud ta tvoja neuobičajena simpatija prema oficirima!? Možda nas prosvijetliš  sunny

Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Oficirska plata   14.11.12 18:42

Pa rekao je da mu je otac bio pričuvni major, eto !!!

Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Oficirska plata   14.11.12 18:46

Ma dobro...Aktivni starješina u JNA i rezervni oficir su dva svijeta...u svakom pogledu!

Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Oficirska plata   14.11.12 18:50

Kako tko, zar ne...??? uvik je bilo dobrih ljudi i u pričuvi ali i kao i djelatnih no nažalost i obrnuto!!!!

Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Oficirska plata   14.11.12 21:36

@Boske (citat):
Eto gdje se razilazi moje i tvoje mišljenje; ti misliš da je većina oficira bila časna i poštena a ja (i većina učesnika ovog portala) mislimo da ih je bila manjina. Pero nemoj se uvrijediti ali polako se pitam otkud ta tvoja neuobičajena simpatija prema oficirima!? Možda nas prosvijetliš  sunny

Nisam uvređen, ali ako nešto mislim, to ču i napisati. Verovatno i ti isto.

U životu sam sreo samo nekoliko oficira JNA, pa mogu da napišem skoro za svakog, narvno brez imena.

Prvi čovek što sam ga sreo je bio neki moj daljni rođak, služio je u jednoj sanitetnoj jedinici. Koliko se sečam mogu da kažem samo pozitivne stvari o njemu. Ako idemo kronologijom, dolazi jedan penzionisani zastavnik (podoficir), Bio je stvarno čovek na mestu. Nekde je bila jedna debata da oficiri nisu znali da zidaju kuču. Baš on me je naučio kako se zida, sa njegovom podrškom starom sam izradio jedan objekt odprilike 6x6m. Sve još u okviru da se po tadašnjim standardima radi bez građevinske dozvole. Stvarno čovek na mestu i dobričina.

Pre odprilike 10 godina (možda malo manje) bio sam na moru u aparmanu jednog penzionisanog zastavnika iz Slovenije. Još na daleko se mu je videlo da je bio vojno lice. Neznam kako, ali nekako dobiješ osečaj da je bio i pravedan i dobar. iako mu nije trebalo, kad sam bio u gostima (zapravo plačao) uvek nam je donosio neko voče, pozvao nas na njegovu verandu i tako dalje.

Još sam preko interneta sreo jednog oficira, pa smo se malo čudno gledali, ali sad mislim da smo sada dobri prijatelji. Pisao sam mu (na privatno) o mojim lošim iskustvima u JNA. Bilo je loših stvari, a bilo je i dobrih. U principu mislim da je JNA bila dobra.

E sad o mom služenju u JNA: u kasarni su bili različiti komandiri vodova. U proseku bi rekao da su samo odradili svoj posao, neki bolje, neki gore. Možda ču o tome drugi put. ALI… komandir čete je bio stvarno ČOVEK. Kad smo došli u jedinicu, sa svakim je malo popričao, kao da ga upozna, pa se je za mene extra posvetio. U mojoj JNA kartoteci piše: ''želi da napusti JNA!!!!'' Uvek kad me je sreo na hodniku, pozvao me po imenu i prezimenu, popričao nekoliko reči sa mnom, svi su se ga bojali zbog čina, ali do mene je uvek bio dobar i ljudski.

A što se tiče oficira na karauli tu se slažem sa tobom, i o tome neču da pišem javno.

Ipak mislim da su oficiri (i podoficiri) bili dobri ljudi, da je bila večini njih čast da služe vojsku i tako dalje.

A za Gringa: moj stari nije bio major. Penziju za rezervne oficire je dočekao kao Kapetan xy klase. Za to nije primio nikakav bonus ili bolju penziju.

Na vrh Go down
alexandar

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   14.11.12 23:01

Citat :
Boske
.........Eto gdje se razilazi moje i tvoje mišljenje; ti misliš da je većina oficira bila časna i poštena a ja (i većina učesnika ovog portala) mislimo da ih je bila manjina. Pero nemoj se uvrijediti ali polako se pitam otkud ta tvoja neuobičajena simpatija prema oficirima!? Možda nas prosvijetliš sunny

Zasto mislis Boske da je simpatija neuobicajena...?Zasto je tvoja nesimpatija izrazena...?????
Koji su to razlozi da smatras da je cast i postenje kategorija koju je mali broj oficira nosio u sebi....????
Kako si izracunao da vecina ucesnika Foruma smatra da je bilo malo casnih i postenih oficira!?

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Oficirska plata   14.11.12 23:21

Ajme Pero što nam ti napriča o oficirima jedan rođak,drugi turistički radnik,treći poznanik sa neta,zidari......
Moj Pero kud ti ode No

Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Oficirska plata   14.11.12 23:32

@purger (citat):
Ajme Pero što nam ti napriča o oficirima jedan rođak,drugi turistički radnik,treći poznanik sa neta,zidari......
Moj Pero kud ti ode No

eeee ''moj'' purgeru, daješ mi razlog da odem sa ovog foruma.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 18517
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Oficirska plata   14.11.12 23:39

@Pero™ (citat):
@hercog (citat):
Oficiri JNA su bili država u državi nedodirljivi ljudi i uglavnom sigurni u vlastitu nedodirljivost i vično trajanje države
Bili su to gotovo u pravilu nesritni ljud bez ličnog stava ili mišljenja odlično stimulirani za ne korištenje mozga.

Iz mog iskustva, moram se pridružiti Peri u razmišljanjima o oficirima JNA. Imamo sličan stav, iako sam imao prilike vidjeti određene anomalije u ponašanju oficira u mojoj jedinici, o tome sam nešto pisao na temi KUMBOR. Također sam se susretao s njima i poslije u civilstvu, preko susjedskih, rodbinskih i prijateljskih veza. To su naposlijetku ipak bili samo ljudi.
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Oficirska plata   14.11.12 23:42

Po tvome ovo što si naveo trebao bi biti ogledni primjer i razlozi za dobrog oficira?
Ako ja tebe tjeram onda se ti sprdaš samnom. Shocked
Daj molim te stvarno pretjeruješ sa ovakvim izjavama o tjeranju.

Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Oficirska plata   15.11.12 0:23

@purger (citat):
Moj Pero kud ti ode No

Znaš šta purgeru, ove ljude što jih pominjem, morao bi jim da govorim ''gospodini'' i častni ljudi koji su svoj posao u JNA uzimali ozbiljno. Što za tebe nebi mogao reči. Bilo kako da jih ti zoveš 100% su bolji ljudi od tebe, i nebi nikad pričali po internetu takve gluposti koje ti pričaš.

Polako če stvarno biti vreme da napustim ovaj forum.
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Oficirska plata   15.11.12 0:26

@Pero™ (citat):
@purger (citat):
Moj Pero kud ti ode No

"Pero" ne pomišljaj na odlazak, to ne priliči graničaru. To što pokušavaš biti pravičan , odmeren i umeren u svojim tekstovima, a to se nekome ne dopada, nije razlog za napuštanje foruma.

Moraš razumeti kolegu "purger"-a. On kao moderator mora držati red na ovom forumu, istovremeno kao član želi ( i ima pravo) izneti lični stav. E u toj dvostrukoj ulozi nekada ispadne "Maradona".

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Oficirska plata   15.11.12 0:29

@Pero™ (citat):
@purger (citat):
Moj Pero kud ti ode No

Znaš šta purgeru, ove ljude što jih pominjem, morao bi jim da govorim ''gospodini'' i častni ljudi koji su svoj posao u JNA uzimali ozbiljno. Što za tebe nebi mogao reči. Bilo kako da jih ti zoveš 100% su bolji ljudi od tebe, i nebi nikad pričali po internetu takve gluposti koje ti pričaš.

Polako če stvarno biti vreme da napustim ovaj forum.

Pero! Da se nisi usudio otić s foruma! Nikako! Što ti je, malo udahni, prošetaj, smiri se..... I love you
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Oficirska plata   15.11.12 0:42

OK, obečavam da ču prespavati moju odluku, pa ću sutra videti šta ču uraditi.

U neku ruku mislim, da mora čovek da se bori za svoje ideale, ali pošto je JNA več mrtva, zašto da se borim (za ideale ginu budale) , jedino možda za istinu što se mi dešavala u vreme mog služenja.

Inače: East & West: ne moraš da me stavljaš u navodnice. Svi prijatelji me zovu Pero. To dođe od imena Peter. I svi prijatelji i komšije me zovu Pero. Nije to od ''sprave''' za pisanje poznane po imenu pero, ili nešto od guske za pisanje, itd...
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Oficirska plata   15.11.12 0:52

@Pero™ (citat):
Inače: East & West: ne moraš da me stavljaš u navodnice.

Nije sa  namerom da vređam ili nešto slično. Prešlo u naviku zbog nas koji na forumu ne koristimo svoje ime već nadimak......neću više.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Oficirska plata   15.11.12 1:01

Inače: East & West: ne moraš da me stavljaš u navodnice. Svi prijatelji me zovu Pero.

E&W sva nick imena stavlja u navodne znakove kada se nekome posebno obraća, i meni je to bilo čudno, ali sam skužio... Nema to veze...
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Oficirska plata   15.11.12 1:07

East&West (citat):
@Pero™ (citat):
Inače: East & West: ne moraš da me stavljaš u navodnice.

Nije sa  namerom da vređam ili nešto slično. Prešlo u naviku zbog nas koji na forumu ne koristimo svoje ime već nadimak......neću više.

Znam da nisi nisi ništa loše mislio. U stvari ako imam Pero sa znakom TM ''trademark''. nije obično Pero. Ali obično Pero je bilo zauzto na 90% foruma. inače ipak naziv je u suštini iz imena.

Slobodno ti koristi samo Pero bez navodnica. I u privatnom životu mi baš dobro ispadne kad me 2 puta stariji ljudi oslovljavaju sa gospodine Pero...
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 742
Član od : 2012-05-21
Dob : 63

KomentarNaslov komentara: Re: Oficirska plata   15.11.12 1:23

@Pero™ (citat):
@purger (citat):
Moj Pero kud ti ode No  

Pero™, nemoj biti na kraj srca.Tek smo se počeli družiti. Veliko poštovanje za pisanje na jeziku koji nije tvoj maternji, a zbog nas
da bi te razumeli. Hajde da  nastavimo sa druženjem.
pozdrav cheers

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Oficirska plata   Today at 10:47

Na vrh Go down

Oficirska plata
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/9Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» Oficirska plata
» Srednje vojne skole