FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjithkush ka të drejtë për memories - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeHome  RegistracijaRegistracija  LoginLogin  
Aerodrom Slatina Priština54.822
Share | 

Aerodrom Slatina Priština

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 14 ... 18  Next
AutorPoruka
Max Blitz
Načelnik Sigurnosti/Bezbednosti

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti/ Bezbednosti
Broj komentara: 10591
REPUTACIJA: 171
Član od: 2012-10-30
Dob: 46
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   03.12.12 23:17

Na vrh Go down
Max Blitz

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti/ Bezbednosti
Broj komentara: 10591
REPUTACIJA: 171
Član od: 2012-10-30
Dob: 46
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   03.12.12 23:21

MIG-21 JRZ

Gorane, nabroji mi koji su sve avioni bili na aerodromu 'Slatina', pa ću ih pronać jedan po jedan...... Like a Star @ heaven

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 12.02.14 1:58; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
missar
KONTRA ADMIRAL u rezervnom sastavu

Broj komentara: 673
REPUTACIJA: 48
Član od: 2012-05-21
Dob: 61

KomentarNaslov komentara: Re: aerodrom Slatina Priština    04.12.12 20:09

Slatina

Na vrh Go down
goran n
Džomba
Džomba

Broj komentara: 66
REPUTACIJA: 12
Član od: 2012-11-16

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   09.12.12 21:22

pozdrav nakon pauze ovako broj 2 je izmedju nove gasarne hangarima sa pvo broj 1 je pss staza 5 je vojnički restoran ispred njega je plato za postrojavanjebroj 7 paviljon plavaca pvo 8 je paviljon pješadije esenbejaca4 nisam siguran ali je prijavnica ili nije obuhvačena slikom više je u desno i 6 je pavoljon plavaca pješadije a pod broj 1 je pss staza koja vodi direkt do izleta prema komandnom tornju jer je naj glavniji dio još dalje i gdje su mogovi u bojevoj gotovosti kom 2 3 su radionice i vozni park max osim migova nisam vidio ništa drugo osim kad su dolazili sa batajnice
Na vrh Go down
missar

KomentarNaslov komentara: Re: aerodrom Slatina Priština    09.12.12 21:54

goran n (citat):
pozdrav nakon pauze ovako broj 2 je izmedju nove gasarne hangarima sa pvo broj 1 je pss staza 5 je vojnički restoran ispred njega je plato za postrojavanjebroj 7 paviljon plavaca pvo 8 je paviljon pješadije esenbejaca4 nisam siguran ali je prijavnica ili nije obuhvačena slikom više je u desno i 6 je pavoljon plavaca pješadije a pod broj 1 je pss staza koja vodi direkt do izleta prema komandnom tornju jer je naj glavniji dio još dalje i gdje su mogovi u bojevoj gotovosti kom 2 3 su radionice i vozni park  max osim migova nisam vidio ništa drugo osim kad su dolazili sa batajnice

Gorane, drago mi te videti na forumu.Opis ti je za 5"+".Zaslužio si nagradni izlazak u Lipljan.Samo bez alkohola i devojaka. Laughing
Na mestu voljno!   Cool
pozdrav cheers

Na vrh Go down
missar

KomentarNaslov komentara: Re: aerodrom Slatina Priština   09.12.12 22:13

Gorane ,pa evo ti aviona na stajanki ima više od osam komada . Laughing
:cheers:pozdrav

Na vrh Go down
Boske

Broj komentara: 900
REPUTACIJA: 15
Član od: 2012-10-28
Dob: 50
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   09.12.12 22:33

Gdje ih nađe tolike druže Missar? E sjećam se tih vremena kad je MIG-21 bio naš ponos i neprikosnoveni gospodar neba iznad Juge. Kako se vremena brzo mijenjaju. Danas mi se ponekad čini da ja nisam živio u tim vremenima, kao da mi je to sve netko pričao ili kao da sam sve to gledao na filmu. Što ti je život...

Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   10.12.12 13:14

razumijen druze vodniče samo se sa pisanjem nisam baš proslavio a meni se čini da je stajanka ali kod kom tornja ih je bilo manje baš na doljnjoj pisti blizu civilnog nisu misar baš bili na ovoj kojoj si ti mislio inače kad su imali let vukli su ih direkt iz tunela baš ovog koji se vidi u brdu i tu su bili poredani u koloni i poletali po dva a najbolje je bilo kad su ubrzavali polako odjednom bummmmmm i ko munja to mi je bilo strava za gledati ko to nije dozivio to nu se ne moze dočarati kad opali forsaz i onaj plamen otraga koliko sam raporta pretrpio zaboravim vreme na dezurstvo radi toga a piloti su bili sve neke gromade a ljudine ko da se sto godina poznamo samo što nam nisu bacali čokoladu iz kokpita
Na vrh Go down
missar

KomentarNaslov komentara: Re: aerodrom Slatina Priština   10.12.12 23:07

goran n (citat):
razumijen druze vodniče samo se sa pisanjem nisam baš proslavio a meni se čini da je stajanka ali kod kom tornja ih je bilo manje baš na doljnjoj pisti blizu civilnog nisu misar baš bili na ovoj kojoj si ti mislio inače kad su imali let vukli su ih direkt iz tunela baš ovog koji se vidi u brdu i tu su bili poredani u koloni i poletali po dva a najbolje je bilo kad su ubrzavali polako odjednom bummmmmm i ko munja to mi je bilo strava za gledati ko to nije dozivio to nu se ne moze dočarati kad opali forsaz i onaj plamen otraga koliko sam raporta pretrpio zaboravim vreme na dezurstvo radi toga a piloti su bili sve neke gromade a ljudine ko da se sto godina poznamo samo što nam nisu bacali čokoladu iz kokpita

Gorane, tvoje pamćenje  je za svaku pohvalu. U pravu si ,ovo je druga stajanka i ova fotografija je nastale godinu dana nakon tvog
odsluženja. Ovo sa raportom, ti je pravi "biser".Baš si me nasmejao.  Laughing
pozdrav tebi i tvojima,
cheers

Na vrh Go down
goran n
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   11.12.12 22:22

bog sami zna misar koliko sam htio ovih godina otiči dolje da se prisjetim svega bez obzira na sve i na daljinu zivot je kratak ali eto sudbina nam je odredila da ne idem ne da ne mogu nego neču ako me razuniješ jer to je bio jedana prekrasan vojni aerodromsa prekrasnim ljudinama pilotima jer to se samo moze dozivjet sa ljudima koji su profesionalci nekaze se ne moze biti pilot baš svako zar ne mislim misar da smo ma istoj valnoj duzini u mišljenju a i od samih oficira nisu bili rigorozni bilo je reda ali maltetriranja je bilo više sa vanjske strane ograde i grobja na kojem su palili namjerno vatru u ponoč da vide ko ima muda ali ja sam ih imo nisu više nikad ko da su znali da sam ja na smjeni ali bi volio otiči dolje i prisjetiti se tih dana
Na vrh Go down
missar

KomentarNaslov komentara: Re: aerodrom Slatina Priština   11.12.12 23:20

Gorane, da znaš da si u pravu, i ja bi voleo da posetim kasarnu gde sam služio. Problem je što je moja kasarna aktivna i
u njoj je profesionalna vojska. Profi vojska ,plus druga država, tako da nema šanse ni da privirim unutra. Svejedno bi voleo
samo da uđem u krug i prođem pistom još jednom. Otkud ta želja, ni meni nije jasna, možda da zatvorim tu knjigu.... Smile
pozdrav cheers
Na vrh Go down
goran n
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   12.12.12 10:03

ISTA stvar kod mene misar koliko god sam bio sretan što sam otišao od dolje uvjek me nešto vrača na tih 365 dana mog zivota provedenog dolje A valjda ču jednom otiči i ne moj zatvarati knjigu moj prijateljski savjet sve se da srediti bar sa moje strane samo na ono što islim o slatini i nekim stvarima ne bih ovdje jer sam to več napisao pa sam dobio pm o pomašanju na forumu
Na vrh Go down
missar

KomentarNaslov komentara: Re: aerodrom Slatina Priština    12.12.12 11:26

Gorane, poseta Slatini nije nikakav problem. Uvek se to može organizovati. Proleće ili rana jesen su pogodni za putovanje.
A ono za "knjigu", ona je u mojoj glavi. Ne napuštam ja svoje drugove tako lako, tek smo počeli sa druženjem. Smile
pozdrav cheers
Na vrh Go down
goran n
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   12.12.12 13:52

drago mi je misar
Na vrh Go down
Aleksman
Gušter
Gušter

Broj komentara: 3
REPUTACIJA: 2
Član od: 2012-12-29

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   29.12.12 23:04

Pozdrav svima

Služio na Slatini kao plavac 89/90 decembarska klasa.A komandir čete mi je bio poručnik Krišto Mile.

Bilo je nezaboravno,jer mora da smo bili najgora klasa ikad.Kao da su nas namerno stavili skupa najluđe i najčudnije :-)

Na vrh Go down

Aerodrom Slatina Priština

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 11/18Idi na stranicu : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 14 ... 18  Next