FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Aerodrom Slatina Priština

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next
AutorPoruka
goran n
Gušter
Gušter

Broj komentara : 66
Član od : 2012-11-16

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   21.11.12 0:17

dobri večinom od svakud meni je bio zoran petrovič iz petrinje ali u svemu su bili korektni nije bilo mlitavo znao se što je red i sami su nas upozoravali gdje smijemo iči u gradu koju birtiju i tako ali su bili fer i korektni pogotovo piloti to su bili ljudine ma kaki nikad me nije vidio prolazim pored njega mislim pored pilota sam me pita kako je desetaru uprav ti bude čudno misliš ono pilot boli njega ona stvar za jednog desetara ali kultura na nivou stvarno Ma i oni su bili svjesni što prozivljavamo ali strogoče je bilo to stoji
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18514
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   21.11.12 0:24

Dakle što si sve dužio (mada si nešto već rekao) i koji su tvoji konkretni zadaci bili? Kako ti je izgledao prosječni radni dan? Like a Star @ heaven
Na vrh Go down
goran n
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   21.11.12 0:37

škorpion aut pištolj a kako mam obuka i samo obuka sa strelom MAX gdje si sluzio i koji rod
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   21.11.12 1:21

U mornarici. Da ne ponavljam sve, jer ima toga dosta već što sam napisao, posjeti temu KUMBOR 1986./1987. na CG. Tamo ćeš naći. I slobodno me pitaj sve što te zanima, ali ako je o mornarici, postavi mi pitanja tamo, ne na ovoj temi, da se ne miješaju postovi. Skokni tamo, vrlo je zanimljivo, pročitaj od početka. I drug Missar je tamo prisutan, vidjet ćeš. Slobodno komentiraj sve što ti padne napamet. Very Happy
P.S. I drug Boske ti je na toj temi!

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 21.11.12 3:40; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   21.11.12 1:24

Nešto nam Goran i nije baš pričljiv. Možda ga vojna tajna još sputava Very Happy

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   21.11.12 1:28

Kako nije pričljiv, tema mu je stalno u vrhu, četiri stranice ispisao...., dobro, malo smo mu pripomogli,... zato smo tu Very Happy
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   21.11.12 16:26

Gorane, spomenuo si dvaput u postovima "pss", što ti je to, nisam savim shvatio?

P.S. A, sjetio sam se 'polijetno-slijetna staza', je li tako?

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 21.11.12 17:34; prepravljeno ukupno 2 puta (Reason for editing : Sjetio se što je "pss".)
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   21.11.12 16:32

Za moderatore teme: U prvom postu teme na vrhu su trebale biti neke fotografije ili video? Ovo što je 'Forbidden'? Ovako bezveze izgleda, pa molim da se to popravi ili ukloni. Hvala lijepo! Very Happy
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   22.11.12 1:52

@goran n (citat):
bilo je i lijepih i dobrih dana a bilo je i loših kao iza ograde albanac čuva krave i pusti ih namjerno na pss a ja kao strazar moraš poterat ne do ti dragi bog da je dirneš eto ih 20

Zar su mogle krave ući unutar ograde, odnosno u krug kasarne, i na pistu?! Shocked Exclamation

P.S. Imam i ja zgode s kravama na temeljnoj obuci u Puli kod Muzila. Bila je vojna ekonomija tamo blizu, farma, i puštali su krave da slobodno lunjaju okolo, kao na ispašu. I znalo je biti smiješno, vojska u stroju stoji mirno, i došeta krava, kao da je mornare ona postrojila. E, nekad bi došao i bik, pa ga vojska dražila, bilo je par puta..... bjež' kud koji - mili moji... Arrow

Na vrh Go down
goran n
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   23.11.12 10:46

zato je postojala straza ne za krave ali i za njih nije bilo sve ogradjeno ma to su bile provokacijena pss su mogle jer su ih budale terale da pasu beton
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   23.11.12 12:55

@goran n (citat):
ma to su bile provokacijena pss su mogle jer su ih budale terale da pasu beton

Da, ovako kako kažeš je to očito. Baš gadno. Pa, je li komandir straže morao pravdat municiju koji put? Iskreno, po ovome, što si do sada rekao, ja ne znam bih li izdržao... Question Još i ono s bacanjem kamenja u kontejnere. Makar bih u zrak... par rafala, pa nek si j.bu ..ter...
Na vrh Go down
goran n
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   23.11.12 17:57

ma kaki ui zrak direkt nema upozorenja bar za mene nije bilo jer su sitauacije bile napete pa su ni zivci bili na parove razbrojs dobro je bilo do sela ali prena golešu pustopoljina sama bilo je onih kojih nisu imali pardona npr ko ja pa zato nisam htio van kasarne svega dva puta na zakletvu u maršalku i jednom kod bratiča u maršalku i u godinu dana od kasarne nikud dok nisan išao kuči meni su se zgadili za čitav zivot tako da ih ne podnosim znan da če me neki osuditi radi ovog pisanja dan danas imam problena sa spavanjem nema veze ko što sam po vjeri ali kosovo im se nije smjelo dati to je moje mišljenje pozdrav i bez ljutnje ps kako su dobili kosovo pitanje godine kako če traziti i ostalo kao što su počeli po makedoniji zar nisam u pravu pozdrav evo moje iskreno nišljenje gledao san preko yu tuba sltinu i ispod komentare kako jeb majku svima od reda baš ti koji provociraju sa kravama kosovo nikad nije bilo njihovo bilo kako bilo ali je od ex juge a ne albanski dio teritorija istinu gledajuči tako bi i talijani htjeli istru itd Sve ono što su naši stari stvarali otišlo je uzalud onakav aerodrom ali nije trebao biti albanski to je jug dio tertorija ali ljudi istinu moramo pogledat u oči bilo koje smo nacije i vjere ali smo bili sastavni dio juge a ne albanije pozdra i nemojte mi što zamjeriti na ovom komentaru i mišljenju

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   23.11.12 18:05

Dobro Gorane, bilo je i neugodnih iskustava nazalost, pusti politiku sad.... Kao što ti je i Missar rekao, bilo pa prošlo. Al 'bilo je i vedrijih trenutaka sigurno... Tko su ti bili najbolji drugovi? Sjećaš li se imena? Ili imena oficira?
sunny

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 23.11.12 18:18; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 742
Član od : 2012-05-21
Dob : 63

KomentarNaslov komentara: Re: aerodrom Slatina Priština    23.11.12 18:06

Gorane, gde si polagao zakletvu?
pozdrav cheers
Na vrh Go down
goran n
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   23.11.12 18:09

u maršalci u prištini i izvinjavam se neču više o politici obečavam
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 742
Član od : 2012-05-21
Dob : 63

KomentarNaslov komentara: Re: aerodrom Slatina Priština    23.11.12 18:16

Gorane ako ni ovaj nije tvoj, ja odoh u penziju..... Laughing
pozdrav cheers

Na vrh Go down
goran n
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   23.11.12 18:20

je je al si me obradovao MOJA strela
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   23.11.12 18:22

@Max Blitz (citat):
Tko su ti bili najbolji drugovi? Sjećaš li se imena? Ili imena oficira?

Vidiš kako je naš Missar pravi..., trebalo bi ga izmislit da ga nema... Kad stigneš, odgovori i na ovo gore, smiješ pisati imena, to nije zabranjeno, lakše će se i tvoji klasići sjetiti ako posjete ovaj forum.. Idea
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   23.11.12 18:43

Spomenuo si Zoran Petrovića iz Petrinje, pa sam mislio... da znaš još nekog, i ostali forumaši možda znaju ljude iz tvoje jedinice ili su čuli za njih, ovdje se svakako razmjenjuju takve informacije... Very Happy

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 23.11.12 19:38; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : stil)
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   23.11.12 18:49

Imena......tko bi se svih sjetio!!!

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   23.11.12 21:33

evo nekih imana vodnik dobrijevič goran desetar vukašinovič gavrilo desetar jerkovič ivica desetar zivanovič zarko i mnogi drugi ko bi se sad sjetio
Na vrh Go down
goran n
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   23.11.12 21:44

ma nije meni do tajni samo godine su prošle pa kad pitate onda kalkuliram jer se više ne sječam svih a i starih vojnika klasu prije mene a bio sam dobar sa njima posebno jednog iz zagreba starijeg vojnika ne bi se ga sjetio nikako znan da se zvao siniša dobro je rekao jedan vodnik dečki budite dobri jer mozda se nikad više nečete vidjeti i posebno se sječan jednog poručnika sa kim sam djelio bio sam nu kao pomočnik dezurstva na aerodromu tj poslije ponoči sam bio dezuran uz telefone kao desetar on je bio iz novske al ne bi se sjetio niukako
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   23.11.12 22:11

@goran n (citat):
ma nije meni do tajni samo godine su prošle pa kad pitate onda kalkuliram jer se više ne sječam svih a i starih vojnika klasu prije mene a bio sam dobar sa njima posebno jednog iz zagreba starijeg vojnika ne bi se ga sjetio nikako znan da se zvao siniša dobro je rekao jedan vodnik dečki budite dobri jer mozda se nikad više nečete vidjeti i posebno se sječan jednog poručnika sa kim sam djelio bio sam nu kao pomočnik dezurstva na aerodromu tj poslije ponoči sam bio dezuran uz telefone kao desetar on je bio iz novske al ne bi se sjetio niukako

Ma kako se ne možeš sjetiti imena Gorane? Hajde napregni moždane vijuge malo, tek je 21 godina prošla otkako si se skinuo!

Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   23.11.12 22:14

Ma sjetiti će se triba mu malo vremena, uostalom i sutra je novi dan zašto sve danas!!!!

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   24.11.12 3:04

Hej ljudi! cyclops I ja sam se uspio sjetit trojice oficira i trojice mornara punim imenom i prezimenom do sad. Znam samo još neka prezimena i nadimke, nisam htio navoditi jer nisam 100% siguran. Čovjeka smo tu izrešetali s imenima, nabrojao ih je već dosta. Polako, sjetit će se. Very Happy Nije to najvažnije sad. Nedavno je Goran aktivirao temu, diskusija na ovoj temi je svježa. Mene zanima nešto drugo. Neznalica sam za borbena oklopna vozila, pa bih volio da mi Goran malo objasni ovu svoju Strelu. Kakve su ono rakete gore? S tim se gađaju neprijateljske letjelice ili što? Daj nam Gorane neke karakteristike. To si ti vozio? Jesi bio zapovjednik vozila? Koliko ima posade? Imam ja još puno pitanja, ali neću ti sve staviti u jedan post, nego ćemo polako... na tenane... bom

P.S. Jesi možda bio na 'mojoj' temi KUMBOR?, slobodno pitaj nešto u vezi brodova ako te zanima.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Slatina Priština   Today at 1:14

Na vrh Go down

Aerodrom Slatina Priština
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/11Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» Aerodrom Slatina Priština
» Maršal Tito Priština 89/90
» Maršal Tito Priština VP 9650/27 1991.