FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Aerodrom Željava (Klek) 117 LaPuk

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next
AutorPoruka
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   21.10.11 21:45

@jelen pivo (citat):
Odavno planiram da posetim aerodrom,ali tesko ovde mogu naci istomisljenike No

Slabo ti to trazis jelen pivo Smile
Na vrh Go down
alexandar

KomentarNaslov komentara: Re   21.10.11 22:12

Matrixe jesi li imao prilike da upoznas nekoga ko je sluzbovao na Zeljavi?.Ili bar vojnika koji je sluzio vojni rok?Znas da ljudi uvek kad je nesto "mnogo konspirativno" umeju da prave od muve medveda.Znaci ti podaci da je bila "mrtva straza " okolo, ili da su posade sa povojem preko ociju dolazile na posao i sl...Koliko to "pije vodu" Question Ima li sta iz prve ruke Question
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Željava (Klek) 117 LaPuk   22.10.11 0:59

aleksandar obradovic (citat):
Matrixe jesi li imao prilike da upoznas nekoga ko je sluzbovao na Zeljavi?.Ili bar vojnika koji je sluzio vojni rok?Znas da ljudi uvek kad je nesto "mnogo konspirativno" umeju da prave od muve medveda.Znaci ti podaci da je bila "mrtva straza " okolo, ili da su posade sa povojem preko ociju dolazile na posao i sl...Koliko to "pije vodu" Question Ima li sta iz prve ruke Question

Priče kao priče,da su prilikom gradnje ubijani i civili i vojnici,da su oficiri dolazili zavezanih očiju i.t.d. :no:padaju u vodu.Svi koji su tamo radili i službovali imali su ono čega danas više nema a ako ga ima to je rijetkost - Kodeks Časti i dan danas ih većina šuti jer su
bili ponosni što su radili u objektu za čiju se pravu funkciju jako malo znalo sve tamo do '83 godine,Ameri,Rusi,Englezi,Francuzi i ostali su skoro do samog kraja mislili da je to samo jedan vojni aerodrom sa sletno-poletnim pistama i par hangara ukopanih u Plješevicu najveće dužine 50 metara i ništa više.Oficiri,tehničko osoblje su bili ljudi koji su većinom stanovali u Bihaću i Korenici i živili su životom poput drugih i narod je znao da rade na Željavi ali ih nikad nisu pitali što tamo ima - jednostavno su to smatrali jednim od vojnih aerodroma a priče su nastajale kao i uvijek.Svi koji su radili na Željavi ipak su imali jedan veliki probni test i nešto slično zavjetu šutnje mada im to nije trebalo iz već mojih navedenih razloga.Naravno da imam i dan danas prijatelje koji su radili na Željavi,vjerovatno nisi čitao da je kod mene ovo ljeto bio bivši pilot MIG-a 21 koji je službovao na Željavi i onako u šali svašta čujem ali nikad do kraja,bio je kod mene zajedno sa aktivnim Francuskim pilotom (njegovog kolegu) kojeg smo napili kao devu i bilo je tu svega  Wink  .Taj pilot je sa Željave otišao u Rusiju ili ondašnji SSSR na specijalizaciju ili kako bih ja to nazvao kako su i oni zvali - TOP GUN,vrhunski piloti koji su sudjelovali na svjetskim akrobacijama gdje je bivša Juga konstantno bila u vrhu sa SuperGalebovima birani su za doškolovavanje za MIG-29 koje je bivša Juga kupila i koji su trebali biti novi udarni avion bivšeg zračnog prostora ali..također poznajem tehničkog osoblja kojeg ima i na ovoj snimci i stavio ju je u originalu njegov sin nakon puno godina nagovaranja - također mi uvijek kaže - imao sam svoju smjenu,svoju dužnost,posao i išao sam po Željavi gdje su me slali,radio sam u njoj(i jedno vrijeme u kasarni kod Ličkog Petrovca) previše godina a ne znam skoro ništa osim par krakova kraj glavnog tunela u kojem sam proveo najviše vremena(krajem '90 zarobljen i odveden u S.Mitrovicu-razmjenjen 'početkom '92) ovo se nije odnosilo samo na njega zato što je iz Hrvatske jer su sa njim odgulili i njegovi frendovi iz Bosne,Srbije i Slovenije
koji su tad već pomagali nekim pilotima u pokušaju bijega i usprkos svemu tome i danas o Željavi razmišljaju samo pozitivno. mogao bih ovako pisati danima ali postajem dosadan samom sebi jer sve što pišem je istina i jednog dana će netko ovo potkrijepiti činjenicama..slike ću ovih danakao i neke snimke pomalo stavljati jer sam se danas čuo sa dosta frendova pa su rekli
da stavljam one bez datuma a ako netko misli da su skinute od nekud možda stavim i sliku gdje promatram "mozak" na Terminalu  Wink

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Željava (Klek) 117 LaPuk   22.10.11 1:11

o ovome mom postu sam ti pričao i ovo je snimka mog prijatelja koji je bio tehničko osoblje na Željavi a u originalu ju je stavio njegov sin,sad vidim da su tu svašta izmješali ali uglavnom snimka je njegova i prije mjesec dana vraćen mu je stan u Bihaću ali ga je prodao jer ne želi gledati u nešto što kad god vidi hvata ga grč u stomaku,na snimci se vidi radna i ugodna,opuštena atmosfera
a mislim da je ovo najvrjednija snimka do sad dok se ne pojave druge-ako se pojave..samo da mi je iskopati onu snimku kad onaj Američki generaal prilikom izlaska iz tunela kaže FUCK what is this??
evo napokon posta sa tom snimkom..
Evo jedna snimka koja je napokon ugledala sunce jer o famoznoj "Željavi" je bilo ispričano svega a da je bila tajna do samog polunestanka je istina jer tek prošle godine ljudi koji su tamo radili kao oficiri ostali su sa nekim kodeksom tišine svih ovih godina počeli su malo pričati i nekim mlađima dati koju snimku koja bi ih tada vjerovatno "skinula" o izgledu unutrašnjosti jedne od najvećih i najtajnijih projekata bivše Juge a sam dolazak Američkog generala i njegove pratnje CIA,DEA,FBI,TEA,NEA i ostala kakanja koju danas provale klinci na komjuterićima su ostali bez teksta kad su prvi put došli i obišli "Željavu" sa riječju "Fuck" i velikim upitnikom kako je to toliko godina skrivano.....

Nova snimka starog bećara

http://www.youtube.com/watch?v=7mPDECLLxzU&NR=1
Na vrh Go down
alexandar

KomentarNaslov komentara: Re   22.10.11 10:43

Tako sam i ja pretpostavljao ljudi jednostavno nece i ne mogu da pricaju.Jedan moj komsija i skolski je bio komandant aer.Ponikve ali sve price su sture.A taj Air France to je onaj, citao sam , sto ste ga navukli na gradele i vino i jos nesto zesce letos. Wink Za Zeljavu komentara nema osim sto rece Amer FUCK WHAT IS DIS Question
Na vrh Go down
alexandar

KomentarNaslov komentara: Re   22.10.11 14:23

Ti Mladene dodaj i skicu minskih polja pa moze da se krene Wink

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Željava (Klek) 117 LaPuk   23.10.11 3:01

Mislim da mi je među ostalim papirima a onu pravu originalnu smo vratili onome koji je s nama i razminiravao Question iako je više važila i značila
za Terminal dok sama unutrašnjost Željave nije bila minirana - nije bilo potrebe.Minirano je bilo cijelo područje okolo Željave i jjedan dio
oko sletno-uzletnih pista---------najveći dio posijanih mina koje su (i još uvijek) predstavljaju problem dio Plješevice prema Hrvatskoj ali
prilaz prema vrhu je siguran kao i kretanje po pistama (rupe od miniranja i nisu tolike koliko se misli) nego su piste dignute svakih 30 metara
kao i sve vojne piste koje su rađene po principu uništenja u slučaju pada u tuđe ruke,po meni ipak dalje od šume jer ne bih volio iako se još nije dogodilo da netko strada
iako lovci još najbolje šeću ali uvijek postoji ono ali kao i kad sam prošle godine sa lijeve strane ulaza u tunel vidio bombu M-53-s*anje nekom je smetala pa ju je baš tu ostavio
,sve je dobro dok nema PROM-3 a za ostalo više-manje Wink
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 472
Član od : 2011-10-06

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Željava (Klek) 117 LaPuk   26.10.11 14:26

@jelen pivo (citat):

TRAZIM TRAZIM ali tesko ubedim ljude i u kafanu da sednu

Na vrh Go down
alexandar

KomentarNaslov komentara: Re   26.10.11 16:31

@jelen pivo (citat):
@jelen pivo (citat):

Jelene, iz kafane se ne ide na ZELJAVU Wink

Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Željava (Klek) 117 LaPuk   27.10.11 15:56

TRENUTNO JEDNA OD JACI USTANOVA KOJA KAKO TAKO RADI JE KAFANA
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Željava (Klek) 117 LaPuk   27.10.11 16:01

@jelen pivo (citat):

Ne mlati, Obradovicu, iz kafane se ide svagdje: u crkvu, na pos'o, u bolnicu, u zatvor lol!
iz kafane se rijetko ide kuci Laughing

Na vrh Go down
alexandar

KomentarNaslov komentara: Re   27.10.11 21:12

Ajmo Perice u tvoju "svastaru" da ne kvarimo Zeljavu! Smile
Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Željava (Klek) 117 LaPuk   01.11.11 16:24

Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Željava (Klek) 117 LaPuk   01.11.11 16:27

Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Željava (Klek) 117 LaPuk   01.11.11 16:29

Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Željava (Klek) 117 LaPuk   01.11.11 16:35

Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Željava (Klek) 117 LaPuk   01.11.11 16:43

Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Željava (Klek) 117 LaPuk   02.11.11 15:00

Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Željava (Klek) 117 LaPuk   02.11.11 15:02

Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Željava (Klek) 117 LaPuk   02.11.11 15:03

Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Željava (Klek) 117 LaPuk   02.11.11 15:21

Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Željava (Klek) 117 LaPuk   02.11.11 15:23

Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Željava (Klek) 117 LaPuk   03.11.11 10:18

SLIKANO 2009

Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Željava (Klek) 117 LaPuk   03.11.11 12:31

Na vrh Go down
jelen pivo
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Željava (Klek) 117 LaPuk   03.11.11 14:54

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Aerodrom Željava (Klek) 117 LaPuk   Today at 21:12

Na vrh Go down

Aerodrom Željava (Klek) 117 LaPuk
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/17Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next
 Similar topics
-
» Aerodrom Željava (Klek) 117 LaPuk
» Aerodrom Zemunik Zadar
» Aerodrom Divulje Split (podzemni objekat Cetina)
» Aerodrom Pančevo VP 4310, VP 3106
» Aerodrom Dubrave Tuzla