FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Vrhnika

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorPoruka
goran đukić
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   01.05.15 19:42

@Predrag1963 (citat):
IMA LI NEKO DA JE SLUZIO U VRHNICI 82.GODINE JULSKA KLASA, TENKOVSKA CETA, KAPETAN CETE JE BIO BOJKOVSKI MARKO A KOMANDIR VODA KOMANDIR JE BIO GALIC MIROSLAV. OSTALO JE DOSTA TOGA U SECANJU PA BIH VOLEO DA SE NEKO JAVI IZ TOG VREMENA. BIO SAM NA TENKU T55.
VP.5312/10E
Galića se sjećam dobro....karo nas je ko stoku kad treba u grad dase izađe...strogi Ps je provodio...a u restoranu štoje imo bisera...bože dragi...
Na vrh Go down
goran đukić
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   01.05.15 19:46

@SveJug (citat):
@Slobodan Aleksic (citat):
"VRLO DOBRO-------SLUZIMO NARODU"

Pomoz bog junaci!!!

Forum je ekstra, pamtim 1985/6 kao da je juce bila.

Drnc, red za telefon, Rifata Sehovica, Manjacu, tenkove akomulatore i ostale 

Ja sam Beogradsko dete i sem ulice i lopte nista nisam voleo. Vrhnika me je resetovala i moram priznati napravila kvalitetnijim sklopom nego sto sam bio do tad....
Izasao sam sa znackom odlican strelac i primeran vojnik iako sam bio neodmereni skot po proceni kapetana.

Pamtim:

Porucnik: Hajdarevic Uzeira, plivac, masa od coveka i ko ga nagovori u tenak nikad mi nece biti jasno
Kapetan: (na vrh mi jezika) stalno se derao ko manijak...
Stariji Vodnik: Kolarevic... Kole. Mr. Cool... Udarao je pivdzani sa ovim dole likom koji mu je bio neki zemo...
Gajdarevic Cedomir. legenda nevidjen, sa svima dobar ali posle rucka pravac kantina...
Seferovic Jadranko tip iz Sarajeva, bili smo bas nerazdvojni, Gitara, sentish, devojice, ljubav....nadjem mu zenu na fb i kazem da mi se javi.... nikad nista.... jebi ga, valjda ovaj usran rat
MUSA VELJI... siptar sa Kosova. znaci on je najaca faca svih vremena, Stolar sa rukama-lopatama. Par tipova je solidno iznabadao jer sam ja tako hteo. Izvrstan fudbaler i zajeban desetar. 
Zivkovic Zoran, moj baja iz Bg. Apsolutno odvaljen, druzili smo se jos u Bg al ja odoh dalje i izgubismo kontakt. 
Petrusic Milan iz Maribora. zvani Petrushici... extra faca, 
Stosic....... decko sa sela ali iz njega je zracila dobrota i postenje na kilometre, mnogo smo ga voleli i cenili 
Dimitrijevic Aleksandar, Lik iz Nis. bilo mu je vazno fda je lep i zgodan...

SINISA MIHAJLOVIC... e ovo je ludak na biciklu, bez ovakvih nije trebalo ici u vojsku, mi smo kasarnu dizali na noge sa nasim ludostima. Videli se par puta posle vojske i to je to...
Boris iz ... Slovenac, dobrica drugar
Sobjeslavski Davorin.... Zagreb boy, bokser, kad smo bili na podvodnoj u Zagrebu caletov golf je bio parkiran ispred Marshal Tito sa civilkama spremnim za picarenje... nezaboravne pijanke do kasno u noc...

E ljudi sledi nastavak moram da brisem...

Ajd uzdravlje i nadam se da me/nas neko prepozna

Dobro nam dosao Slobo! Jedan + za ovo gore napisano koje me je razveselio i nasmejao u uvaj tmuran, mracan i hladni dan ovde na severu.

Pozdrav Very Happy  Slobodane...u kojoj si tačno jedinici bio....jase sjećam Hajdarevića...Brčak...ogroman...te godine...85...mu se rodio sin...beba...a ogromno dijete...sjećaš lise Černog Josipa  kapetana...koja si klasa..tomi reci...
Na vrh Go down
goran đukić
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   02.05.15 9:05

Navodno je u prostorijama stacionara...sad dječiji vrtić..
Na vrh Go down
V.P8980/3
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-06-30

KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   30.06.15 22:51

Pozdrav momci.Naletio na ovaj forum i vratio se film natrag jedno 30 godina......Rekoh hajd da pokusam da nadjem drugove iz vojske.Jedan sam slucajno upecao na FB iz Slovenije....

Inace klasa 86/87 prva generacija 12 meseci.Vojna posta 8980/3.Prvi paviljon na uzbrdici desno a levo dolje bile su kancelarije za oficira.Levo od kapije bio veliki parking,a preko puta njega bila komanda.

Ispred kapije levo na jedno 100 metara bila radnicka kantina gde smo svercali pivo.....

Iz moje cete ako zgresim jbg.....Tegelj Ales,Mickovic Sasa,Damjan Prosenak,Lazovic jovan,Dura Emin,Prole Dragan,Dragan Pesic,Ceprnjic Mirjan ili Mirjam.....Kapetan I klase bio Peric Milan.....

Mozda neko se seti kad je poludeo onaj porucnik iz Zagreba bio pamtim,pa kad smo davali strazu u komandu dole kod hodnika da ne proba da posece ruke.Ili zime 86/87 kad je pukla cev za vodu,pa nismo se kupali 15 dana......
Na vrh Go down
bilo nekogas
Gušter
Gušter

Član od : 2015-07-07

KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   07.07.15 16:47

pozdrav drugovi vojnici Smile, evo i ja slucajno naleteo na ovaj forum... U Vrhniku bio sam klase septembar 89/90 rod vezista kod kaptena Stojan Ignjatovic mislim da se zvao, bio sam smesten u levoj zgradi pored kantine i vojcnickog kluba. Prvih 6 meseca bila je obuka, posle toga bio sam u vojnicki klub gde sam pustao muziku i citao utrinske govore ili kao se to zvalo Smile Zamolio bi nekoga ako ima slike kasarne
Na vrh Go down
Stara komunjara
Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
Član od : 2015-09-24

KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   27.09.15 19:55

Ima li iko od vp 9992/2  klasa 78/79 Vrhnika pvo relejci.Neka se javi Ninković iz Belog potoka,Zoran pejčić.Ima li još živih.Jakov iz Bijeljine
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17844
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   28.09.15 21:59

Projektili 5V24 (V-600) raketnog sustava zemlja-zrak S-125 Neva/Pečora (NATO naziv: SA-3 Goa), raketno-tehničkog diviziona u Vrhnici:

Raketni sustav S-125 Neva

Na vrh Go down
Stara komunjara
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   29.09.15 12:22

Ima li ko slike kasarne PVO u Vrhnici.Volio bi ih vidjeti,prijavnicu,paviljone,menzu,pistu gde smo postrojavani.
Na vrh Go down
Stara komunjara
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   29.09.15 15:12

U Vrhnici mi bio poručnik Stjepan Deverić.Pozdrav za klasiće 78/79.Valda još neko visi na netu
Na vrh Go down
Branimir
Gušter
Gušter

Član od : 2015-09-30

KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   30.09.15 20:36

bio sam 89-90,septembarska klasa,vp 5312/26,ako se dobro secam,OMJ,nisandzija na BVP-u,komandir cete mi je bio Kap,prve klase Cerni Josip.Secam se svega nekoliko imena drugara,Puzovic Dejan iz Beograda,Pernek Borut iz Maribora,Tinta Borut iz Anhova(nova gorica),Kresimir Novak iz Zagreba,pa bih bio veoma zahvalan ako ih neko zna,da im jave za mene,ja sam Branimir Bukurecki iz Beograda
Na vrh Go down
Branimir
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   30.09.15 20:50

Nesh,u ko si mesecu 90' te dosao u vrhniku,ko ti je bio komandir cete
Na vrh Go down
mladen 69
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2013-07-16
M(j)esto Smederevska Palanka

KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   21.10.15 1:10

Branimire, ja sam bio na stažiranju u čto pozadinskog bataljona 89./90.
Možda smo se i sreli tamo.
Na vrh Go down
Branimir
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   21.10.15 7:51

Био сам у откоманди у кухињи,других шест месеци,одакле си ти,вероватно смо се срели тамо,Неш
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17844
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   02.02.16 2:22

Na vrh Go down
Esad Garic
Gušter
Gušter

Član od : 2016-02-19

KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   19.02.16 22:20

@zmak (citat):
Da li ima na ovom forumu netko tko je služio u JNA u Somboru na aerodromu '89-'90 ili Vrhnici?
garic esad je sluzijo jna u somboru   15.03 .1989 a zatim otisao u prekomandu u vrhniku tenk2
Na vrh Go down
Branimir
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   20.02.16 7:01

Нема више тенка СТЈУАРТА на улазу у касарну Иван Цанкар,заправо ја и не знам од када он није тамо,кад уђете на google street wiev,све се лепо види,али тенка нема,као ни онај тенк,што је стојао поред ПБВ-а,тамо је сад нека дрвна индустрија или такво нешто,мислим на ПБВ,а касарна је делом искоришћена,уосталом ако вас не мрзи погледајте на street wiev,све се лепо види
Na vrh Go down
gemini
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2014-05-22
Dob : 58
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   25.02.16 20:37

@Branimir (citat):
Нема више тенка СТЈУАРТА на улазу у касарну Иван Цанкар,заправо ја и не знам од када он није тамо,кад уђете на google street wiev,све се лепо види,али тенка нема,као ни онај тенк,што је стојао поред ПБВ-а,тамо је сад нека дрвна индустрија или такво нешто,мислим на ПБВ,а касарна је делом искоришћена,уосталом ако вас не мрзи погледајте на street wiev,све се лепо види

Tenk je još uvek tamo gde je i bio, na spomeniku 1.tenkovske brigade NOB. U nekadašnjem PBV nalazi se obrtna zona, a u samoj kasarni I.C. centar za migrante. Fotografija je snimljena 6/2015. Nekoliko dana posle toga sudelovao sam pri bojanju oznaka, kakve je taj tenk nosio u borbi.
Na vrh Go down
sale1966
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2016-02-25

KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   26.02.16 17:19

Bivši komandant 1.tenkovske brigade general-major u penziji Rifat Šehović umro je 28.10.2015 u Ljubljani nakon teške bolesti. R.I.P.
Na vrh Go down
gemini
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2014-05-22
Dob : 58
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   27.02.16 8:55

Da, sečam se Rifata, dok je bio pukovnik i komandant 1.OKB. R.I.P.
Na vrh Go down
Raiza
Gušter
Gušter

Član od : 2014-10-30

KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   27.02.16 9:02

Imal generacije 90,91,junske ili martovske klase,pozdrav Ramzo
Na vrh Go down
Yugonostaldik
Gušter
Gušter

Član od : 2012-12-30

KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   27.02.16 10:07

Del kasarne v Vrhniki zraven oz.nad glavno cesto je preurejen v otroški vrtec. V zgradbi naravnost od kapije pa so sedaj nastanjeni begunci-migranti iz S,Iraka,Afganistana itd.irije
Na vrh Go down
Branimir
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   27.02.16 13:27

наравно да се сећам Рифата,бог да му душу прости
Na vrh Go down
sk1984
Gušter
Gušter

Član od : 2014-03-09

KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   28.02.16 10:56

Zdravo momci,
Vec duze vremena nisam posetio forum.
Od mojih ,,ratnih drugova,, nema jos ni traga ni glasa.(generacija august 1984/85)
t.j.prva augustovska klasa i to 15 MESECEV.Samo dva vikenda a redovno otsustvo ostavis za kraj.(i to kakve vikende...petkom popodne kreces vozom, kuci stizes subotom ujutro a ponedeljak pravac nazad.).
Neko je ovde spomenuo kafanicu ispred kasarne ....mislim da se zvala Mocilnik ili slicno.
A i ja pamtim one redove ispred tel.govornice...ti samo okrenes broj, javis se jedan sekund i onda te domaci zovu na broj (govornice su imale svoj broj) i onda pricas, pricas i zaboravis gde si.
Pitam se dali tamo u Vrhici jos mirise na one taze pecene biskvite-kolutici (jedna je bila tacno ispod kote gde smo strazarili i dezurali).
Na vrh Go down
Zoran 018
Gušter
Gušter

Član od : 2016-03-14
M(j)esto Nis

KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   14.03.16 22:42

@Raiza (citat):
Imal generacije 90,91,junske ili martovske klase,pozdrav Ramzo
Ima,mart 90-91,I OKB,druga tenkovska,drugi vod,kom.cete Rapajic Mladen-Rap
Ima li neko od mojih?

Zoran 018: komentar modifikovan dana: 17.03.16 20:35; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Zoran 018
Gušter
Gušter

Član od : 2016-03-14
M(j)esto Nis

KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   14.03.16 22:58

@Nesh (citat):
90/91 sluzio u Vrhnici. OMJ M84...
Jos mi samo reci da se zoves Nebojsa i prva tura je moja cheers
Na vrh Go down