FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Vrhnika

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
kole1970
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2014-06-01

KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   09.04.16 15:45

@GVINTER (citat):
@kole1970 (citat):
Ja sam bio u CVP,iz Sombora sam dosao u junu ,u martu 90 sam se skinuo...Bio sam telefonista na centrali u Zoc-u
Jesili igrao stoni tenis u ZOC-u na ulazu u ZOC ?
Jok,toga nije bilo tada...na zalost!
Na vrh Go down
kole1970
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2014-06-01

KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   09.04.16 15:52

@Esad Garic (citat):
@zmak (citat):
Da li ima na ovom forumu netko tko je služio u JNA u Somboru na aerodromu '89-'90 ili Vrhnici?
garic esad je sluzijo jna u somboru   15.03 .1989 a zatim otisao u prekomandu u vrhniku tenk2
Esade u kojoj si četi bio? Ja sam ista klasa i bio sam u četi veye puka.
Na vrh Go down
semistrele
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2016-05-10

KomentarNaslov komentara: Semistrele   11.05.16 10:02

Ja sam Salihovic Semiz iz Zivinica kod Tuzle .Sluzio sam u Vrhnici 0d maja 1985-juna 86 Ceta Veza (Relejac).Povremeno odlazio u Dom Jna i radio kao Konobar .Vidim ovdje se niko nije javio iz te Generacije Pozivam da se jave .Komandandir Cete  Kap:Abaz Mirko

semistrele: komentar modifikovan dana: 17.05.16 20:24; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
semistrele
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Semistrele   11.05.16 10:07

@goran đukić (citat):
@SveJug (citat):
@Slobodan Aleksic (citat):
"VRLO DOBRO-------SLUZIMO NARODU"

Pomoz bog junaci!!!

Forum je ekstra, pamtim 1985/6 kao da je juce bila.

Drnc, red za telefon, Rifata Sehovica, Manjacu, tenkove akomulatore i ostale 

Ja sam Beogradsko dete i sem ulice i lopte nista nisam voleo. Vrhnika me je resetovala i moram priznati napravila kvalitetnijim sklopom nego sto sam bio do tad....
Izasao sam sa znackom odlican strelac i primeran vojnik iako sam bio neodmereni skot po proceni kapetana.

Pamtim:

Porucnik: Hajdarevic Uzeira, plivac, masa od coveka i ko ga nagovori u tenak nikad mi nece biti jasno
Kapetan: (na vrh mi jezika) stalno se derao ko manijak...
Stariji Vodnik: Kolarevic... Kole. Mr. Cool... Udarao je pivdzani sa ovim dole likom koji mu je bio neki zemo...
Gajdarevic Cedomir. legenda nevidjen, sa svima dobar ali posle rucka pravac kantina...
Seferovic Jadranko tip iz Sarajeva, bili smo bas nerazdvojni, Gitara, sentish, devojice, ljubav....nadjem mu zenu na fb i kazem da mi se javi.... nikad nista.... jebi ga, valjda ovaj usran rat
MUSA VELJI... siptar sa Kosova. znaci on je najaca faca svih vremena, Stolar sa rukama-lopatama. Par tipova je solidno iznabadao jer sam ja tako hteo. Izvrstan fudbaler i zajeban desetar. 
Zivkovic Zoran, moj baja iz Bg. Apsolutno odvaljen, druzili smo se jos u Bg al ja odoh dalje i izgubismo kontakt. 
Petrusic Milan iz Maribora. zvani Petrushici... extra faca, 
Stosic....... decko sa sela ali iz njega je zracila dobrota i postenje na kilometre, mnogo smo ga voleli i cenili 
Dimitrijevic Aleksandar, Lik iz Nis. bilo mu je vazno fda je lep i zgodan...

SINISA MIHAJLOVIC... e ovo je ludak na biciklu, bez ovakvih nije trebalo ici u vojsku, mi smo kasarnu dizali na noge sa nasim ludostima. Videli se par puta posle vojske i to je to...
Boris iz ... Slovenac, dobrica drugar
Sobjeslavski Davorin.... Zagreb boy, bokser, kad smo bili na podvodnoj u Zagrebu caletov golf je bio parkiran ispred Marshal Tito sa civilkama spremnim za picarenje... nezaboravne pijanke do kasno u noc...

Ako se sjecas redova za telefon ispred Prijavnice onda se sjecas i  da je isti bio razbijen .naime previse je gutao kovanica i nije davao vezu stoga je morao biti razbijen slusalica pukla na 10 dijelova .Sama

E ljudi sledi nastavak moram da brisem...

Ajd uzdravlje i nadam se da me/nas neko prepozna

Dobro nam dosao Slobo! Jedan + za ovo gore napisano koje me je razveselio i nasmejao u uvaj tmuran, mracan i hladni dan ovde na severu.

Pozdrav Very Happy  Slobodane...u kojoj si tačno jedinici bio....jase sjećam Hajdarevića...Brčak...ogroman...te godine...85...mu se rodio sin...beba...a ogromno dijete...sjećaš lise Černog Josipa  kapetana...koja si klasa..tomi reci...
Na vrh Go down
semistrele
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Semistrele   11.05.16 10:08

@semistrele (citat):
@goran đukić (citat):
@SveJug (citat):
@Slobodan Aleksic (citat):
"VRLO DOBRO-------SLUZIMO NARODU"

Pomoz bog junaci!!!

Forum je ekstra, pamtim 1985/6 kao da je juce bila.

Drnc, red za telefon, Rifata Sehovica, Manjacu, tenkove akomulatore i ostale 

Ja sam Beogradsko dete i sem ulice i lopte nista nisam voleo. Vrhnika me je resetovala i moram priznati napravila kvalitetnijim sklopom nego sto sam bio do tad....
Izasao sam sa znackom odlican strelac i primeran vojnik iako sam bio neodmereni skot po proceni kapetana.

Pamtim:

Porucnik: Hajdarevic Uzeira, plivac, masa od coveka i ko ga nagovori u tenak nikad mi nece biti jasno
Kapetan: (na vrh mi jezika) stalno se derao ko manijak...
Stariji Vodnik: Kolarevic... Kole. Mr. Cool... Udarao je pivdzani sa ovim dole likom koji mu je bio neki zemo...
Gajdarevic Cedomir. legenda nevidjen, sa svima dobar ali posle rucka pravac kantina...
Seferovic Jadranko tip iz Sarajeva, bili smo bas nerazdvojni, Gitara, sentish, devojice, ljubav....nadjem mu zenu na fb i kazem da mi se javi.... nikad nista.... jebi ga, valjda ovaj usran rat
MUSA VELJI... siptar sa Kosova. znaci on je najaca faca svih vremena, Stolar sa rukama-lopatama. Par tipova je solidno iznabadao jer sam ja tako hteo. Izvrstan fudbaler i zajeban desetar. 
Zivkovic Zoran, moj baja iz Bg. Apsolutno odvaljen, druzili smo se jos u Bg al ja odoh dalje i izgubismo kontakt. 
Petrusic Milan iz Maribora. zvani Petrushici... extra faca, 
Stosic....... decko sa sela ali iz njega je zracila dobrota i postenje na kilometre, mnogo smo ga voleli i cenili 
Dimitrijevic Aleksandar, Lik iz Nis. bilo mu je vazno fda je lep i zgodan...

SINISA MIHAJLOVIC... e ovo je ludak na biciklu, bez ovakvih nije trebalo ici u vojsku, mi smo kasarnu dizali na noge sa nasim ludostima. Videli se par puta posle vojske i to je to...
Boris iz ... Slovenac, dobrica drugar
Sobjeslavski Davorin.... Zagreb boy, bokser, kad smo bili na podvodnoj u Zagrebu caletov golf je bio parkiran ispred Marshal Tito sa civilkama spremnim za picarenje... nezaboravne pijanke do kasno u noc...

E ljudi sledi nastavak moram da brisem...

Ajd uzdravlje i nadam se da me/nas neko prepozna

Dobro nam dosao Slobo! Jedan + za ovo gore napisano koje me je razveselio i nasmejao u uvaj tmuran, mracan i hladni dan ovde na severu.

Pozdrav Very Happy  Slobodane...u kojoj si tačno jedinici bio....jase sjećam Hajdarevića...Brčak...ogroman...te godine...85...mu se rodio sin...beba...a ogromno dijete...sjećaš lise Černog Josipa  kapetana...koja si klasa..tomi reci...

Ako se sjecas redova za telefon ispred Prijavnice onda se sjecas i  da je isti bio razbijen .naime previse je gutao kovanica i nije davao vezu stoga je morao biti razbijen slusalica pukla na 10 dijelova .Sama heheh
Na vrh Go down
Nesh
Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
Član od : 2014-05-05

KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   15.05.16 16:38

@Zoran 018 (citat):
@Nesh (citat):
90/91 sluzio u Vrhnici. OMJ M84...
Jos mi samo reci da se zoves Nebojsa i prva tura je moja cheers
A ti mi samo reci da umes lepo da pevas i eto sledece ture Very Happy
Na vrh Go down
Zoran 018
Gušter
Gušter

Član od : 2016-03-14
M(j)esto Nis

KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   07.06.16 21:26

@Nesh (citat):
@Zoran 018 (citat):
@Nesh (citat):
90/91 sluzio u Vrhnici. OMJ M84...
Jos mi samo reci da se zoves Nebojsa i prva tura je moja cheers
A ti mi samo reci da umes lepo da pevas i eto sledece ture Very Happy
Taj sam
PA GDE SI BRATE ZNAS LI KOLKO JE PROSLO?
Na vrh Go down
Nesh
Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
Član od : 2014-05-05

KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   08.06.16 19:43

Imas pp...
Na vrh Go down
Dado71
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2016-07-05

KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   05.07.16 9:39

Društvo pozdrav !
Ja sam  iz Brčkog
Klasa Septembar 89/90
5312/25
Kapetan Hajnl Laslo prvih 6 mjeseci
Ranko Kondić drugih 6 mjeseci  čina se ne sjećam
Komadir Voda Krasnici Nedžmedini i poručnik Blagojević

Pozdrav za klasice i pa ako ima koji nek se javi Very Happy
Na vrh Go down
ajezovnik
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2012-05-14

KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   13.07.16 10:56

Tako izgleda danas vojasnica Vrhnika - Raskovec.

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Vrhnika   Today at 12:15

Na vrh Go down

Vrhnika
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Vrhnika
» Kasarne i vojni objekti JNA - SLOVENIJA
» Škofja Loka