FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Problemi s ishranom u JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next
AutorPoruka
Matrix
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   02.02.14 22:34

Ima li iti jedan Kerovođa da se javi pa da čujemo kakva je bila hrana koja se davala onim lijepim psima  No 
Znam da je jedan Kapetan I klase trebao biti davno Major a samo zbog kobasica koje su bile sutra servirane jer je višak zbog trećine kasarne na terenu podijelio sutra.Načekao se do čina dugo,dugo.
Ne znam otkud ideje o psećoj hrani davanoj vojsci kad sam n.p.r. između izvrsnog pečenja s krumpirom i graha s rebrima skoro pa vječito "tukao" po grahu.

zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   02.02.14 22:43

@Pero™ (citat):
Vladimire: ja ne kažem, da nije moglo da se desi na nekom mestu, ali to sigurno nije bio princip rada JNA. 

Max; slažem se sa tobom, ali ako su ostatci, znači da je ostalo  (kvalitetnije meso) otišlo za našu upotrebu i znači od iste životinje. I još jedna misao: zamisli da nekome ponudiš pravu domaču kobasicu u pravom crevu... šta je bilo pre u tom crevu  dok je bila životinja još živa Rolling Eyes

zašto se nekada pravile kobasice - da se potroši i lošije meso od životinje, neki imaju škembiče za specialitetu, itd...

Glavna razlika je u slanosti, začinima za ukus i raznim dodatcima. Mesna osnova može biti ista.

ps: ovo je napisala moja mačka sada kad je prolazila pored mene, preko tastature:

444378

Gde si ti vidio pravu domaću kobasicu bez pravog creva???

P.S. kako ti je mačka tri puta stala na četvorku?

Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   02.02.14 23:38

@zastavnik (citat):
@Pero™ (citat):
Vladimire: ja ne kažem, da nije moglo da se desi na nekom mestu, ali to sigurno nije bio princip rada JNA. 

Max; slažem se sa tobom, ali ako su ostatci, znači da je ostalo  (kvalitetnije meso) otišlo za našu upotrebu i znači od iste životinje. I još jedna misao: zamisli da nekome ponudiš pravu domaču kobasicu u pravom crevu... šta je bilo pre u tom crevu  dok je bila životinja još živa Rolling Eyes

zašto se nekada pravile kobasice - da se potroši i lošije meso od životinje, neki imaju škembiče za specialitetu, itd...

Glavna razlika je u slanosti, začinima za ukus i raznim dodatcima. Mesna osnova može biti ista.

ps: ovo je napisala moja mačka sada kad je prolazila pored mene, preko tastature:

444378

Pero je očito mislio na crijeva koja se prilikom svinjokolje ćiste od netom zaklane životinje. Ostala crijeva možeš vidjeti ovdje http://online.konzum.hr/categories/60001087/products/crijeva-i-ovici.

Pokušaj držati pritisnutu brojku 4 dvije sekunde pa reci koliko ih je natuklo.

Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   02.02.14 23:47

@Matrix (citat):
Ima li iti jedan Kerovođa da se javi pa da čujemo kakva je bila hrana koja se davala onim lijepim psima  No 

Ja nisam bi kerovodja ali sam hranio pse na objektu. Hrana u konzervi ja imala izgled krupno mlevenog mesa a u njoj je bilo i nekih dodataka, tako da je imala crvenkastu boju. Ne vidim kako bi to moglo da se proturi u kuhinji kao hrana za vojsku? U koje su to jelo mogli da ukomponuju psesce konzerve? To mi vise zvuci kao one price o vakcinama ili bromu.
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   02.02.14 23:56

@Matrix (citat):
Znam da je jedan Kapetan I klase trebao biti davno Major a samo zbog kobasica koje su bile sutra servirane jer je višak zbog trećine kasarne na terenu podijelio sutra.Načekao se do čina dugo,dugo.
Ne znam otkud ideje o psećoj hrani davanoj vojsci kad sam n.p.r. između izvrsnog pečenja s krumpirom i graha s rebrima skoro pa vječito "tukao" po grahu.

Matrix, ja sam bio neko vreme priučeni kerovođa. Nisam bio u zvaničnoj školi.

Napisaču kako smo mi radili

Psu su sledovale 2 konzerve na dan. Ujutru uzmeš parče kruha/hleba, istreseš konzervu u posudu, uzmeš nož, probušiš konzervu nekoliko puta na drugom kraju, doliješ malo tople vode, pa sve ispasiraš sa konzervom. Naravno mora da dobije uz to i vodu, a kad je hladno, još po neki put. Isto ponoviš uveče.

Kad je bio neki ostatak od nas primeran za psa, dao sam mu i to, viršle, salame, jaja... neka ima malo raznolikiju prehranu.

Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   03.02.14 0:11

@zastavnik (citat):

Hteo sam da poudarim, da dok nemamo predrasuda, pojedemo sve, kad jih imamo onda se nam gadi. Znam da se nekad a i sad SVEEE koristilo od zaklane životinje.

Recimo kad se zakolje krava, bolje stvari idu za ljude, obrezci i ostalo ide za indutrijsku preradu. ISTA životinja. Naravno dodaju se razne stvari što čine konzervu okusniju za one što bi to jeli. Ponekiput konzerve za mačke i pse za nas smrde, ali oni to pojedu sa užitkom. A u principu su unutra stvari što nebi bile štetne nama.

Ša je mačka htela da napiše neznam, pitaj nju, poslaču još jednom preko tastature da ti odgovori. Činilo mi se smešno da je ipak napisala nešto logično, iako nije. Obično kad sedne na tastaturu ne ispadne ništa što bi normalan čovek mogao da izgovori. Izgleda da se polako uči.  lol!

Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 358
Član od : 2013-05-29
Dob : 48
M(j)esto Ludbreg

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   03.02.14 20:46

Ekipa neka se nitko ne uvredi, ali što sam vidio na svoje oči, vidio sam. U tim konzervama je sigurno bila govedina, za mene je ručak bio ok, dobro su to smučkali, i dalje nebih o tome. Tim mojim postom tema je malo otišla prema, za vojnika graničara, naj boljem i naj pouzdanijem prijatelju na rejonu, službenom psu. Naš poručnik u graničnom vodu je govorio da jedan službeni pas vrijedi kao tri vojnika, po meni i više. Naš pas iz graničnog voda Prizren je išao na doškolovanje u Beli manastir zajedno sa kerovođom. Pas, sad neznam da li Gilan ili Tik, položio je ispit sa odličnim, bio je jedan od najboljih pasa na tom doškolovanju. Kerovođa je jedva dobio trojku, kad su se vratili u Prizren, bilo je svakakvih šala na račun kerovođe, kao tko tu koga vodi i slično. Inače u JNA sam došao sa 85 kila, doma sam išao sa 102, tako da što se tiće hrane nisam imao nikakvih problema, što se vidjelo i po vagi.
Na vrh Go down
tomerc
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 234
Član od : 2014-01-09

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   03.02.14 21:37

@more6 (citat):
U redu je Max Blitz slažem se s tobom.Dakako da nije hotel,ja samo kažem za "poparu"koju nitko
živ nije jeo.Ja govorim za Pulu a vidim da si i ti bio u Puli pa ćeš se sjetiti.Ostalo sam ja jeo i nisam
nikad prigovarao.Mi smo hranu dobivali s Muzila pa predpostavljam da smo jeli iste "popare".

Ja sam bio na Muzilu i ne sjecam se da sam ikada dobio poparu

Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   03.02.14 21:42

@Max Blitz (citat):
@BEOGRAD (citat):
@lacoš (citat):
Nisam u vojsci probao jaja u prahu ali ni kuhana skoro niko nije jeo.Neznam što je bio uzrok tom neugodnom mirisu iz jaja,možda hrana za kokice.

Curke su smrdele na ribu i kako god da si ih zacino, taj miris nisi mogao da neutralise.

Ovo o čemu pričate zapravo nema veze s JNA ni nestašicama.
Perad se i danas hrani raznim varijantama tzv. industrijskog ribljeg brašna, popularno zvanim galofak.
Samo se vjerojatno dodaju druge kemikalije da neutraliziraju miris ribe.

Sjećam se jaja iz djetinjstva koja su imala miris tog galofaka.

Mislim da Galofak nije bio hrana za perad jer se sjecam reklame:

Galofak - za dobar start vase prasadi

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 18525
Član od : 2012-10-30
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   03.02.14 21:46

@tomerc (citat):
Mislim da Galofak nije bio hrana za perad jer se sjecam reklame...

Galofak - za dobar start vase prasadi

Možda i njie bio predviđen za perad, ali im je davana.

Kokoši će pojest SVE.  Very Happy
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   05.02.14 23:45

East&West (citat):
@Pero™ (citat):
Tu bi bilo zanimljivo da nam E&W, ili neko drugi, kaže koje su bile glavne mašine kod njih.

Zahvaljujem na poverenju  Pero, naćiće se valjda još neko?

@Pero™ (citat):
I što da psi nebi imali dobru hranu, svaki dan su jeli isto, a i oni su bili pripadnici JNA (na neki način).

A za ovo, šta drugo nego +

Pošto sam postavio pitanje, ajde da odgovorim kako je bilo na karauli.

Ja nisam radio u kuhinji, ali karaula je mali objekt, pa se sve vidi. Nekih naročitih sprava nije bilo. Skoro kao kod kuče. Samo štednjak i pečnica su bili malo veči.

Kod nas je prvi došao u kuhinju pekar, zamesio i ispekao hleb, zapravo je više sličilo na lepinje, ali je bilo okusno. Onda obroci, pekar je bio pomočna snaga za kuvara. Obadva nisu imali drugih zadataka nego spremanje hrane i čiščenje kuhinje. Naravno samo za vojnike!

Za hranjenje psa je bio zadužen kerovođa, za svinju opet neki drugi vojnik, za konja treči...

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: NAJBOLJI RESTORANI   20.04.14 14:55

@Četni evidentičar (citat):
Mora, da si bio gladan. Kombinacija je nešto posebno, možda fali još samo malo ribe.
Ovako nešto još nisam proba.

A što da ti kažem.
Ovako nije bili ni u restoranu-menzi u kasarni "Tone Tomšič" u Mariboru.

http://pics.si/?di=I3FG
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1374
Član od : 2014-01-18
Dob : 47
M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   20.04.14 15:00

@Vojnik Graničar (citat):
A što da ti kažem.
Ovako nije bili ni u restoranu-menzi u kasarni "Tone Tomšič" u Mariboru.

http://pics.si/?di=I3FG

Ali kad smo kod kasarne i kod klope. Trebam reči, kako bureka ni takvog ni onakvog ne volim. Ali burek u trpezariju kasarne Tone Tomšič bio je najbolji što sam ga ikad jeo. Od mesa, naravno. Sječaš li se ga graničaru?

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   20.04.14 15:16

Ali kad smo kod kasarne i kod klope. Trebam reči, kako bureka ni takvog ni onakvog ne volim. Ali burek u trpezariju kasarne Tone Tomšič bio je najbolji što sam ga ikad jeo. Od mesa, naravno.

Nikad nismo u JNA dobili burek s mesom, samo sa sirom.

Inače ne volim burek s mesom iz pekara, pitaj boga što sve samelju i stave unutra i redovito mi se podriguje dva dana.
Tako da odavno ne uzimam burek s mesom 's ceste'.
Volio bih probat neki provjereni iz kućne radinosti, a samom mi se ne da radit.  Smile
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: NAJBOLJI RESTORANI   20.04.14 15:21

Ali kad smo kod kasarne i kod klope.
Trebam reči, kako bureka ni takvog ni onakvog ne volim.
Ali burek u trpezariju kasarne Tone Tomšič bio je najbolji što sam ga ikad jeo.
Od mesa, naravno.
Sječaš li se ga graničaru?

Četni evidentičaru.
Ja sam u kasarni "Tone Tomšič" bio toliko gladan kao nikada u životu.
Da mi se je bilo najesti spasio bi se.
Ne samo ja nego i velika večina vojnika.
Čak sam se nekoliko puta javljao da bi za (repete) počistio trpezariju.
Samo da bi se najeo.
A što se tiče bureka, njih se baš ne mogu sjetiti.
Ako su i bili budi siguran da sam ga smazao pa bio on ovakav ili onakav.

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   20.04.14 16:06

@Max Blitz (citat):
Ali kad smo kod kasarne i kod klope. Trebam reči, kako bureka ni takvog ni onakvog ne volim. Ali burek u trpezariju kasarne Tone Tomšič bio je najbolji što sam ga ikad jeo. Od mesa, naravno.

Inače ne volim burek s mesom iz pekara, pitaj boga što sve samelju i stave unutra i redovito mi se podriguje dva dana.
Volio bih probat neki provjereni iz kućne radinosti, a samom mi se ne da radit.  Smile

I sve mi se čini, kako ja opet pogrešio. Da, da, bio je od sira. Ali dobar kroz.

A, ja baš sada nemam neku želju za burekom. Bio on domači ili onaj drugi. Pa tako nečemo valjda peči burek.
Bolje da se organiziramo i ispečemo čevape ili neku ribu.

Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   20.04.14 16:11

@Vojnik Graničar (citat):
Četni evidentičaru.
Ja sam u kasarni "Tone Tomšič" bio toliko gladan kao nikada u životu.
Da mi se je bilo najesti spasio bi se.
Ne samo ja nego i velika večina vojnika.
Čak sam se nekoliko puta javljao da bi za (repete) počistio trpezariju.
Samo da bi se najeo.
A što se tiče bureka, njih se baš ne mogu sjetiti.
Ako su i bili budi siguran da sam ga smazao pa bio on ovakav ili onakav.

He, he, ja se baš ne sječam da bi bio puno gladan. Ali nisam bio ni izbirljiv. U krajnom primeru imao sam uvjek SDO na razpolaganju i nije bio taj tako loš. A znao sam i u gradu često dušu prvezati za nešto bolje.

Znam samo, da nikako nisam mogao smisliti "cigle" kad je bila za večeru. Sad se ne mogu sjetiti od čega je zapravo ona bila. Ali tako smo je zvali.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   20.04.14 16:53

Znam samo, da nikako nisam mogao smisliti "cigle" kad je bila za večeru. Sad se ne mogu sjetiti od čega je zapravo ona bila. Ali tako smo je zvali.

Cigla - gratinirani dvopek sa sirom, originalni recept:  Very Happy 

Ne, nažalost, ne može se više to napravit, fali glavni sastojak, dvopek 'tip JNA'.  Smile

Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   20.04.14 17:47

Max: kod nas se prodaje prepečenes/dvopek, koji je dosta blizu dvopeku iz JNA, da naravno malo bolji je i nije toliko izsušen. Ako bi želeo da probaš recept mislim da bi poslužio, baš ču jednom i ja da probam. 

Graničaru, ja ne mogu da kažem da sam bio u JNA gladan, ali sve ove naše priče izgledaju kao da smo služili deset armija, a ne jednu. Jednom je i meni zapalo da prostovoljno očistimo trpezariju jer smo bili u poslednjem vodu u vreme ručka. Nas 5-6 očistimo sve, nije bilo puno, pa nas pravi trpezarci časte veknama mlevenog mesa i kruha/hleba. Dali su nam da odnesemo koliko možemo. Kad smo došli u vod podelili smo sa drugovima, te noči smo imali i marš (oko 40km/deset sati+), pa smo se uzput mogli baš dobro najesti. 

Ni bureka baš nisam puno video, iako su mi drugari iz moje generacije pričali da ga ima puno i da je dobar. Za obroke nam ga praktično nisu dajali a i u kantini je nestao do ručka. Prvi put sam ga probao jednom kad sam posle odlaska dogtoru, ''na crno'' otišao u kantinu na burek, drugi put je bilo na jednom drugom maršu, kad su nam za vreme nočnog marša za užinu noču doneli jogurt i burek.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Problemi s ishranom u JNA   20.04.14 18:16

@Max Blitz (citat):

Možda si ti Evidentičar i dobio burek s mesom, ja ga se ne sjećam, a JNA recept je postojao:

A burek sa sirom nije tako nazivan, nego korektnim i ispravnim nazivom - pita sa sirom:

Burek je - s mesom, bez daljnih opisa, samo jedna riječ: burek. Very Happy 

Na vrh Go down
raketaš
Gušter
Gušter

Broj komentara : 50
Član od : 2013-02-07
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   20.04.14 20:13

TOČNO BUREK SA MESOM NISMO NIKAD DOBILI ALI JE SIRNICA BILA JEDNOM MJESEČNO.
Na vrh Go down
tomerc
Razvodnik
Razvodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   20.04.14 20:51

@Max Blitz (citat):

Kada dodjes u Beograd idi u pekaru "Trpkovic".
Bilo da uzmes meso ili sir neces se pokajati (a mozes da probas i novije recepte - sunka i kackavalj (zuti sir) ili pecurke (sampinjone) , meni se ne svidjaju, ali to je stvar ukusa). Tu sam i prvi put probao prazan burek i shvatio zasto ga neki ljudi narucuju.
Imaju tri objekta: jedan je odmah ispod Slavije, u Nemanjinoj, drugi je na Dusanovcu (ispod robne kuce u Ustanickoj), a treci je u Dimitrija Tucovica (nastavak Cvijiceve, poslije Ruzveltove, prema Gradskoj bolnici), U sva tri objekta se na burek ceka u redu, kada god da dodjes, iako u svakom radi po 6-7 djevojaka - prodavacica.

Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 471
Član od : 2013-11-16

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   23.04.14 4:34

Sječam se da bi brojili koliko bureka do kraja vojnog roka.Moglo se lako izračunati jer je burek i jogurt bio čini mi se utorkom.
Na vrh Go down
miler
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 228
Član od : 2012-03-06
Dob : 51
M(j)esto Pirot

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   23.04.14 10:29

Iz sopstvenog iskustva mogu reći da je bilo problema sa ishranom u onim kasarnama gde se hrana nije spremala već samo delila. U garnizonu Karlovac 1984/85godine kasarna na Luščiću je spremala hranu za ostale kasarne (osim Mekušja koja je spremala za sebe i kasarnu Kamensko) kao i mesila hleb za sve kasarne računajući i ove dve. U auto četi su postojala četvorica vozača koja su prevozila hranu (tri vozila TAM 2001 furgon) i hleb (jedan vozač sa posebnim vozilom tzv.hlebar). Dešavalo se da pomoćnik dežurnog zakasni malo sa buđenjem vozača, ako je previše hladno problemi sa startovanjem motora, prohodnost puteva, gužva u saobraćaju, tako da je bilo potrebno malo dodati gas a u manjerkama nastane haos. Pored toga dešavalo se da nekad i iz same kuhinje zakasne sa spremanjem ili pakovanjem hrane pa dođe do prevrtanja i curenja jela, tako da mogu slobodno reć, ukus hrane koja se distribuira i one koja je na liniji gde se sprema dosta različit, pored toga razlikovala se i količinski a i sam izbor jela je bio sužen (tamo gde se hrana samo delila).
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 471
Član od : 2013-11-16

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   27.04.14 1:12

Pa onda i tko je bio dobar sa trpezarcem bolje je jeo,pa zemljaci itd.Puno elemenata je bilo u kvaliteti hrane od kuhanja do krajnjeg tanjura to si dobro zapazio.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   Today at 10:40

Na vrh Go down

Problemi s ishranom u JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 9/12Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Problemi s ishranom u JNA