FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Problemi s ishranom u JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next
AutorPoruka
mgalic2
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 741
Član od : 2009-08-02

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   22.07.12 7:53

@ajdedadanimaajdedanocima (citat):
@mgalic2 (citat):
Malo smiješno od tebe kad znaš da je kako država, tako i vojska bila ateistička.

Malo je vise smijesno da se daju ovakve izvale. Jedina ateisticka drzava je bila Albanija. U Jugoslaviji je bila garantovana
sloboda vjeroispovjesti. Jugoslavija nije nikad bila ateisticka drzava. Nije ni JNA. Sem oficirskog kadra koji je morao da bude u partiji
i samim tim ateistican, vojnici su mogli da budu vjernici.

Pusti šta je bilo na papiru. Ja govorim o stvarnosti gdje prosvjetari, oficiri, policajci i ne znam koji sve nisu smjeli obavljati vjerske dužnosti, pa zatiranje vjerskih sloboda, i tako dalje (idemo daleko od teme).

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Problemi s ishranom u JNA   22.07.12 8:35

Citat :
Arrow Arrow Arrow ŠEPA - KARAULA "ŠPIČNIK"...!!! sunny bounce

U nekoliko komentara čitam razna tumačenja o tome šta je Muslimanima dozvoljeno a šta nije, te kako je u takvoj situaciji kakva je bila u JNA prihvatljivo da jedu svinjetinu jer nema ništa drugo.
Arrow Arrow Arrow Da pojasnim par stvari; Muslimanima su u ishrani bez izuzetka zabranjeni KRV, STRVINA I SVINJSKO MESO. Embarassed pale No Suspect
Arrow Arrow Arrow Pojesti svinjetinu je dozvoljeno samo i isključivo ako će ti to u datom trenutku spasiti život jer je život najviša svetinja pale Embarassed No Suspect (TO U JNA NIJE BIO SLUČAJ JER BI SVAKAKO PREŽIVIO I SA MARENDOM)
Takođe komentariše se u stilu pa nije moglo drugačije.
Pa moglo je umjesto svinjetine pripremati govedinu koja je prihvatljiva za sve(NE SJEČAM SE DA JE U JNA BILO HINDUSA ONI JE NE JEDU), ali nije bilo tako.
Pošto sam ja započeo ovu temu ja bih i da je završim, suvišno je dalje diskutovati, bilo je kako je bilo.

Arrow ŠEPA...!!! sunny bounce
Za ova pravila nisam znao.!!! Evil or Very Mad Embarassed
Ali opet mi je drago da sam i to saznao.! Smile Twisted Evil
Vidim da si napisao da je svinjetinu zabranjeno jesti bez izuzetka i da je svinjetinu dozvoljeno jesti isključivo pod određenim uvjetima.!!
Sad bar znam kad muslimani mogu jesti svinjetinu i kad ne smiju jesti svinjetinu.!!! Suspect
Dok sam sada ovo pisao pade mi na pamet jedna mogučnost a to je kako kažeš Arrow "ako će ti u datom trenutku spasiti život". Embarassed pale No
E sad shvačanje spašavanja života u tom datom trenutku mogu biti različita kod svakoga vojnika.
Možda ovo što pišem izgleda kao neka zezancija na taj račun ali to se može odnositi na sve vjere kad je u pitanju prehrana vojnika.
Arrow ŠEPA, od mene danas za prehranu imaš jedan Arrow + i reputaciju ti podižem sa Arrow 9 na Arrow 10.! Smile Very Happy bounce
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Bogart
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 444
Član od : 2012-06-07

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   27.07.12 18:59

@mgalic2 (citat):
To je bila gola istina. Ni dan danas ne jedem sardinu iz konzerve (pogodite zašto), a kad bih je na liniji vidio s pola glavice kapule za doručak, okretao mi se život. Što sam trebao, ići gladan na obuku pa past u nesvijest pod haubicom od 3 tone koja bi me mogla poklopiti? Veći je grijeh svjesno naštetiti sebi naspram vjerskih uvjerenja, tako su mene učili i ja se toga držim i ne vjerujem da neka druga religija naučava drukčije.
Mesec i po sam na terenu prezivljavao jeduci iz dana u dan hleb i salatu od kupusa, drnc mi se smucio, odvratan je bio do te mere da sam rizikovao zdravlje, ali nije bio vredan pranja porcije, jedan mali Albanac iz mehanizovane cete koji je sa ostalim momcima posluzivao hranu za citav bataljon dosipao mi je uvek malo vise kupusa videci da ne jedem ostalo, i ponekad, kad bi stigle neke sugave jadne kajsije poput klikera, mi je davao duplo vise nego ostalima - znaci dve kajsijice. SDO mi je izgledao kao spas, ali uredno su nam u sumu slali drnc, crkavao sam od gladi, nisam imao nikakvih zaliha kao ostale dzombe, cak ni konzervi sa sardinama nije bilo. Te konzerve su mi bile dobrodosle pola godine ranije za vreme boravka na terenu po cici zimi, jeo sam ih sa tvrdim keksom koji je deljen kao marenda.

@Marduk (citat):
Uh sto se diskusija razvila. Bas lijepo. Smile

Sto se tice razdvojenih kazana, to znam pouzdano upravo od strica, a on zna da su isti postojali ne samo u NOB, vec i u vojsci kako u kraljevini Yu tako
i u poratnoj YU. Tema je ipak ishrana u JNA onu koju mi znamo. Na svu srecu, to je vec daleka proslost.

Ne sudim nikome, i imam razumijevanje za one koji su iz pragmaticnih razloga koristili vjerske olaksice, interpretirajuci ih u skladu s datim stanjem u kome
su se nalazili. Nisam teolog da bih o ovome mogao iznositi dublje stavove. To je na kraju vjerojatno pitanje savjesti.

No vec rekoh, da se kod mene nije radilo toliko o vjerskim razlozima, buduci da sam takodjer mogao datu situaciju interpretirati kao vanrednu.
Ipak postoje stvari koje Bog covjeku oprosti, ali covjek sam sebi nikada. Dakle jednostavno: nisam htio zivjeti pognute vec uspravne glave.
I danas sam ponosan na to sto sam kao vjerojatno prvi vojnik otpusten iz JNA
zbog prehrane. Moj kapetan, Makedonac koji me je ispratio u civilstvo nakon 6 mjeseci sluzbe u JNA mi je otvoreno rekao da me razumije i da se nada da ce
po tom pitanju JNA postati fleksibilnija. Pruzili smo ruku jedan drugom i oprostili se kao ljudi. I da se opet sretnemo mogli bi jedan drugoga pogledati u oci.
Ono sto danas znam, jesam bio u pravu i to je najvaznije.
Svaka cast stricu, ali praksa odvojene ishrane boraca i staresina u jedinicama NOVJ, kasnije JA, zazivela je tek 1944. godine, do tada su bar formalno u redovima komunistickog pokreta otpora svi bili isti na kazanu, a najcesce u borbenim uslovima nije bilo lako organizovati bilo kakvu prehranu ljudstva. Da se malo nasalim - tada je u partizanima bilo lakse ispostovati postove i ostale verske obaveze, jer hrane naprosto nije bilo ni za koga. Svakako da su rukovodioci pokreta, narocito najvisi, i pre te 1944. godine uzivali razne privilegije u odnosu na podredjene, ali to nije bilo "opsteg karaktera". Very Happy

Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   03.11.12 14:51

Mislim da se u to vrijeme ni u bolnicama, radničkim restoranima pa vjerojatno i studentskim menzama nisu uzimali religijski propisi u obzir kada se sastavljao jelovnik. Naravno da se to moglo napraviti da se htjelo a razlog zašto nije leži vjerojatno u ideologiji. Moram napomenuti da je u to vrijeme većina mladih muslimana jela svinjetinu (Albanci možda nešto manje) a oni koji to nisu htjeli nalazili su načina da to izbjegnu (kantina, raznorazne konzerve koje su se čuvale za ovakve prilike itd.). Pa ja sam kao stažista mjenjao npr. kod doručka jaje za slaninu sa mojim vojnikom Krasnićijem (porcija je bila kuhano jaje i komad slanine). Uvijek je govorio: "drug vodnik da mijenjamo jer ne mogu ovaj sir od svinja da jedem" pig
Ali nije sad postojao samo problem vojnika muslimanske vjeroispovijesti. Ni pripadnicima drugih religija nije bilo bolje; post gdje se jede samo riba i posna hrana nije bio moguć, radilo se punom parom za velike svetkovine što npr. kod katolika nije uobičajeno itd. Sjećam se da sam za Božić 1984. bio komandir straže. Svatko od nas je otprilike znao što nas čeka u JNA i imao je vremena da o svemu razmisli i odluči što će i kako će. Sjećam se da je kod nas došao jedan vojnik koji je odbijao uzeti oružje u ruke iz religioznih razloga ( ne znam točno o kojoj religiji se radilo). Upoznat je s time da će to imati posljedice i da će vjerojatno biti zatvoren. Rekao je da zna jer su i otac i brat morali zbog toga u zatvor i da su nakon toga otpušteni iz vojske i da je i on spreman na to. Naravno da su ga zatvorili ali on je ostao kod svojih vjerskih principa.

Boske: komentar modifikovan dana: 03.11.12 15:05; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   03.11.12 14:59

To nije bilo vrijeme vjerskih sloboda niti je itko vodio o tome računa, čak štoviše u mnogim se radničkim menzama upravo petkom u korizmi namjerno kuhalo meso a nije bilo ribe, dok je drugih dana znalo biti,...eto tako se slagao i vojnički meni, ni po čemu prilagođen ljudima drugih vjerskih navika!!
Vjerske ali i druge slobode bile su samo mrtvo slovo na papiru!!

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 18497
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   04.11.12 0:13

Drugovi, istina je bila negdje u sredini. Nije se nikoga tjeralo silom da jede ono što neće, ali je također istina da često nije bilo ni izbora. Pa nije svinjetina bila baš svaki dan na jelovniku. Kontinentalci su se puno više bunili na ribu, to nisu htjeli jesti jer nisu bili naviknuti. A to je najzdravija hrana. Ne znam u čemu je problem s ribljim konzervama sa sardinama. Sardina ko sardina. Ok, voliš ili ne voliš, to kužim, ali kakve to generalno ima veze s JNA? A što bi vi da su vam davali jesti? Puno ljudi se po prvi put u životu bilo konačno dobro najelo baš u JNA. Dobro, jeste li se vi poslije u životu hranili u radničkim restoranima za topli obrok ili u studentskim menzama? Ja jesam. Je li ta hrana bila nešto posebno bolja nego u JNA? Meni nije. Više je problem bio u kuharima, a ne u namirnicama. Odnosno čak ne u kuharima, jer su to uglavnom bila civilna lica koji su bili kuhari po profesiji. Veći problem je bio u kuharskom pomoćnicima, tj. u samim vojnicima, oni su brljavili jer nisu znali kuhati. Zanimljivo, prvi put u životu sam se baš u JNA bio sreo s pojmom vegetarijanstvo. Bio je jedan vegetarijanac koji nije htio jesti uopće meso. I svoj komad je uvijek dao drugome. Mi nismo mogli vjerovati da postoji netko tko dobrovoljno neće jesti meso. Ja ne znam što je on uopće jeo. Što bi na to rekli - JNA i vegetarijanstvo, to nekako ne ide zajedno. Very Happy
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1302
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   09.09.13 17:43

Kod mene u kasarni Prokuplje je bilo konstantno tri vrste jela i mislim da je svako mogao naći za sebe ono sto može jesti.Piletina je bila broj jedan od mesa i kao što vidite nije je falilo čak i viška.

alexandar: komentar modifikovan dana: 27.07.14 14:23; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   09.09.13 18:05

Ovi koji su radili u intendantskim sluzbama verovatno imaju bolje podatke ali ovo je moj utisak. U kasarni je hrana bila ocajna, a meso se delilo u minimalnim kolicinama. Medjutim tokom odlaska na obuku u Blokama svi su primecivali da je hrana daleko kvalitetnija.
Nakon odlaska na istureni objekat video sam koja su sledovanja za 10tak vojnika. Bilo je tu ne samo piletine nego i svinjskih i junecih polutki. Ocigledno je postojalo neko sledovanje hrane po svakom vojniku ali ocigledno deo hrane iz nekog razloga nije dolazio do vojnika, barem u pojedinim kasarnama. To je moj utisak a rekao bih da i vecina onih sa kojima sam sluzio ima priblizno isto misljenje.
Na vrh Go down
Zemunac
Vodnik
Vodnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 414
Član od : 2013-07-19
M(j)esto Zemun

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   11.09.13 11:28

Ja sam jela delio na 4 kategorije:
1. Volim
2. Može da prodje
3. Ne volim ali proći će
4. Ne mogu to da pojedem

Bilo je jela koja nisam mogao ujutro da jedem npr konzerve za doručak, pa bih je ostavio za kasnije i pojeo za vreme marende.
Ako su delili marendu odmah ujutru ,onda bih nju pojeo umesto doručka.
Par puta sam ostao gladan. To me je naučilo da uvek imam neku rezervu sa sobom (paštetu ili eurokrem)
Uglavnom smo jeli sve što daju.

Osim problema vezanih za veru bilo je i onih drugih.Nekima je nedostajala mamina kuhinja.
Bilo je par maminih maza.
Na drugom forumu sam našao zanimljiva pitanja jednog izbirljivog turiste u vezi hrane:  

....Mnogo bitno pitanje je kakva je hrana ? posto su sva tri obroka uracunati u cenu.
Ja sam mnogo probirljiv u prevodu retko kad i u kafani jedem a da to nije nesto cisto tj bez priloga i ostalog
pa i po 20min objasnjavam kako i sta da se spremi.
Povrce ne jedem ni u jednom obliku ni sveze ni u jelu a nemogu da ga gledam ni pored jela.
Sta se daje za dorucak a sta za rucak i veceru.
Da li postoji mogucnost da odem sam do kujne i objasnim im svoj problem i kako da mi spreme obrok ???
Posto osecam da cu morati da jedem sa strane kolike su cene po restoranima.
Pljeska ali ne ljuta i bez luka, cista vesalica ili pica bez kecapa ( paradajz ) ?....

Pitam se samo da li je služio vojsku i kako je prošao .  Question   Shocked 

Zanimljiva mi je i njegova zadnja rečenica:

....a posto sam sad i ozenjen provod me nazalost ne zanima vise previse.      Laughing
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   11.09.13 15:00

@BEOGRAD (citat):
Ovi koji su radili u intendantskim sluzbama verovatno imaju bolje podatke ali ovo je moj utisak. U kasarni je hrana bila ocajna, a meso se delilo u minimalnim kolicinama. Medjutim tokom odlaska na obuku u Blokama svi su primecivali da je hrana daleko kvalitetnija.
Nakon odlaska na istureni objekat video sam koja su sledovanja za 10tak vojnika. Bilo je tu ne samo piletine nego i svinjskih i junecih polutki. Ocigledno je postojalo neko sledovanje hrane po svakom vojniku ali ocigledno deo hrane iz nekog razloga  nije dolazio do vojnika, barem u pojedinim kasarnama. To je moj utisak a rekao bih da  i vecina onih sa kojima sam sluzio ima priblizno isto misljenje.

Naravno, što smo jeli mi, jeli su i oni koji su dolazili na obuku. Iako je u kasarni bilo malo stalnog sastava vojnika, bilo je čak 6 kuvara vojnika i šefica VKV kuvarica. U "praznom hodu", tj dok nije bilo drugih jedinica na obuci, vršena je dodatna obuka tih vojnika, tako da svaki vojnik-kuvar koji je posle obuke služio vojni rok u Velikim Blokama iz vojske je odlazio kao majstor kuvar (iako nismo mogli davati diplomu za to).

Na vrh Go down
Zemunac
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Zemun

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   11.09.13 15:31

I ja privatno znam nekoliko vrhunskih kuvara iz vojske.
Blago njihovim ženama ( što bi moja žena rekla)
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   11.09.13 17:50

Ja sam na objektu prva cetiri meseca imao profesionalnog kuvara iz Vojvodine. Decko je razbijao kako je kuvao. Ne samo da je znao da sprema sva moguca jela nego je pravio i kolace. Onda smo dobili tipa iz Makedonije, koji je zavrsio neku pravno-birotehnicku ( ili tako nesto) a zapalo mu da bude kuvar. Hleb je izgledao kao cigla a takav mu je bio i ukus.Cak ni koze nisu htele da ga jedu.
Tip je bio tezak antitalenat pa cak ni paslj nije znao da skuva kako treba. Podoficiri koji su bili na smeni, prvo su se drali na njega, a onda su digli ruke. Na kraju smo svi po malo i kuvali ( sto je bilo protivno pravilima) jer bi u inace skapali od gladi. Ako nista drugo tip nam je pomogao da doteramo liniju pre skidanja.Very Happy
Na vrh Go down
Zemunac
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Zemun

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   11.09.13 18:51

Ovo smo svi voleli

Njegovo veličanstvo PASULJ

Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   11.09.13 21:26

Receptura je dobra, ali kad kuvaš manju količinu nikada neće biti tako dobro kao kada se skuva u kazanu za barem 50 ljudi.
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   11.09.13 21:35

Nije ni kazan uvek garancija kvaliteta. Za matursku ekskurziju cela skola isla u Porec. Hotel je bio prva klasa, ali vec pred sezonsko zatvaranje pocetkom novembra. Posto nije bilo drugih gostiju, onda je i personal verovatno bio na minimumu ukljucujuci i kuvare. Od nas oko 120 samo je jedan nasao celo zrno u tanjiru. Svi ostali su dobili corbu i neke ljuske od raskuvanog pasulja.Very Happy 
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   11.09.13 21:49

To su bili civilni kuvari...
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   11.09.13 21:54

I još k tome umorni na kraju sezone lol! 
Šalu na stranu doista se radi o tome što kaže zastavnik količina Smile

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Problemi s ishranom u JNA   14.09.13 3:27

Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   14.09.13 5:26

Ovo je slikano po danu. A navece kuvari ugriju vodu i kupaju se u kazanima. Laughing 
Na vrh Go down
Zlatnik
Gušter
Gušter

Broj komentara : 34
Član od : 2013-04-24
Dob : 53
M(j)esto Veles, Makedonija

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   16.09.13 10:20

Neki se hvale da su imali dobru hranu u JNA, neki su se udebljali, a neki, kao ja, su smrsali. Kad sam dosao bio sam 84 kg a kada sam se skidao 74 kg.
Tamo i tada kad sam ja sluzio (Ljubljana 87/88) hrana je bila (kvalitativno i kvantitativno) blago receno - uzasna.  Kako u Ljubo Sercer (obuka vezista), tako i u 4-ti Jul, gde je bila komanda IX-te armiske oblasti.
Osim vezista u 4-ti Jul bili su i vojna policija (i zatvor). Neznam zasto, ali oni su uvek bili privilegovani kako u jelu, tako i u rasporedu, jer su uvek isli prvi.
Ali, desi se jednom, postrojim bataljon za veceru, komandujem da se ide u menzu (posto sam bio bataljonac) i mi prvi u menzi. Na lenti su vec bili porcije sa burekom i jogurtom. Kada su nas videli kuvari, odmah su poceli da sklanjaju burek i da stavljaju neki drnc. Ja sam odmah reagirao zasto se to radi, ali oni su rekli da to nije za nas. E kad sam to cuo dreknuo sam se na sav glas: PA CIJA SMO MI VOJSKA MAJKU VAM VASU? Okrenem se prema vojnicima koji su bili iza mene i njima kazem: Ja ne jedem, ako ste samnom idite zamnom. I pazi (i ja sam se iznendio) ceo bataljon je bojkotovao veceru i posao zamnom. Otisli smo pravac kod naseg dispecera (bio je neki zastavnik pred penzijom, zaboravio sam mu ime). Zahtevao sam da se odmah izvesti komandant kasarne koga su zvali Mirkan (Pukovnik). Dispecer nije mogao da veruje sta se desava, pozvao je DOF-a, koji nas je ubedjivao da se vratimo, ali ja sam insistirao. Najzad je pozvan komandant. Kad su mu objasnili da je doslo do bojkota, komandant je pitao ko je bataljonac, a dispecer mu kaze moje prezime. Zatim je sledilo samo jedno - razumem druze pukovnice i prenese DOF-u: „Da se ispuni sve sto (moje prezime) zeli.“
Sutra ujutro, kao sto je bio red cekam pred vrata komandanta da predajem raport, zauzimam stav mirno ... a Mirkan samo je mahnuo rukom i reka mi: „Zajebi, ulazi.“ Tamo sam mu objasnio sve kako je bilo.
Popricali smo i o drugim stvarima oko JNA, ali to u nekim drugim temama.

Zemunac
Vodnik
Vodnik

M(j)esto Zemun

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   16.09.13 12:10

@pera84 (citat):
Ovo je slikano po danu. A navece kuvari ugriju vodu i kupaju se u kazanima. Laughing 

Možda je to deo recepta za dobar pasulj  Laughing   Laughing   Laughing
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   16.09.13 13:31

Dugo skrivana tajna JNA: najbolji vojnički pasulj je bio kada bi odležao u vodi sa zajedno vojničkim čarapama. pale 

lol! lol! lol!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   16.09.13 14:30

@Zlatnik (citat):
Na lenti su vec bili porcije sa burekom i jogurtom. Kada su nas videli kuvari, odmah su poceli da sklanjaju burek i da stavljaju neki drnc. Ja sam odmah reagirao zasto se to radi, ali oni su rekli da to nije za nas.

Sutra ujutro, kao sto je bio red cekam pred vrata komandanta da predajem raport, zauzimam stav mirno ... a Mirkan samo je mahnuo rukom i reka mi: „Zajebi, ulazi.“ Tamo sam mu objasnio sve kako je bilo.
Popricali smo i o drugim stvarima oko JNA, ali to u nekim drugim temama.

Ovo se moglo dogoditi totalnim gušterima, onima od nekoliko dana (tjedan-dva) u vojsci, ali isto nema opravdanja. (Kao što se nama dogodilo.)
Nas je bilo malo, pa su trpezarci džombe tako napravili, čisto da zajebavaju, nikakav drugi razlog.
Nisi ispričao do kraja - za koga su čuvali burek, čija je ideja bila da se sklanja i zašto?
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   16.09.13 15:12

Da se neki pud dobijala losa hrana, to se i nama desilo u Osijek. Nama se sva hrana dovozila iz Bijele kasarne ali je ipak bilo izbora tako da u8 celini nije bilo lose.
Marendu su i civilne osobe zaposleni pri JNA (bilo ih je oko 10-12 osobe) dobijali sa nama, tako da jednom prilikom kada smo dobili neku sunku (nesecam se dali u konzervu ili u parcadima) imala dosta jak miris pa je majstor Nikola (o njemu sam pisao ranije) uzeo jednu porciju i kao pravi konobar, sa tacnom u ruku, pravo do komandanta kasarne. Normalno da je doslo do reakcije i ubuduce smo uvek za marendu primali izvrsnu hranu. Ostala hrana ostala na istom nivou.Smile 
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   16.09.13 15:35

@Max Blitz (citat):
Ovo se moglo dogoditi totalnim gušterima, onima od nekoliko dana (tjedan-dva) u vojsci, ali isto nema opravdanja. (Kao što se nama dogodilo.)
Nas je bilo malo, pa su trpezarci džombe tako napravili, čisto da zajebavaju, nikakav drugi razlog.
Nisi ispričao do kraja - za koga su čuvali burek, čija je ideja bila da se sklanja i zašto?

U toj kasarni, 4ti Juli, nije bilo gustera jer se u istoj nije sprovodila obuka. Ja sam neko veme proveo u istoj i 100% kao sto i covek kaze. Prvo su u trpezariju isli VP i oni iz zatvora a posle svi ostali.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   Today at 18:50

Na vrh Go down

Problemi s ishranom u JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/12Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Problemi s ishranom u JNA