FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Problemi s ishranom u JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18531
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   16.09.13 20:56

@BEOGRAD (citat):
 U toj kasarni, 4ti Juli, nije bilo gustera jer se u istoj nije sprovodila obuka. Ja sam neko veme proveo u istoj i 100% kao sto i covek kaze. Prvo su u trpezariju isli VP i oni iz zatvora a posle svi ostali.

Uopće nisam ni mislio da nije kao što je Zlatnik rekao.
Ukoliko je bila stalna praksa, a moglo je bit, da bureka nema dovoljno za sve vojnike koji taj dan trebaju na večeru, onda mi je nekako čak i ok da ga gušteri ne dobiju uvijek, ali su onda trebali dobit neki drugi normalan obrok.
Nije u redu da ga ne dobiju nikad, naravno. Very Happy
Ok, razumijem, nema guštera u '4. juli', ali su se u vezi bureka ipak koji put na nekome morala kola polomit.
Pritvorenici nek su išli uvijek prvi, to isto nije problem, nije ih puno, niti su uvijek isti tamo puno dana, ali VP nije trebala bit uvijek prva. Kod nas u Kumboru nije uvijek bila prva.
Interesantno je da stvarno tog bureka najčešće nije bilo dosta za sve. scratch 
Ili je došla potrebna količina (zavisi gdje se pripremao), pa je dio netragom nestao, kao što je bila praksa barem kod nas, jer su nam ga dovozili, kad sam bio na obuci u Puli.
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   16.09.13 21:15

Tog bureka nije bilo nikada dosta za sve. Sto je najgore u te dve kasarne se hrana donosila pa je cesto bila i hladna. Meni je bilo cudno da u komandi oblasti hrana bude tako ocajna jer su se tu hranili i oficiri.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   16.09.13 21:31

@BEOGRAD (citat):
Tog bureka nije bilo nikada dosta za sve. Sto je najgore u te dve kasarne se hrana donosila pa je cesto bila i hladna.

Najgore je što su ljudima micali burek ispred nosa, kao što je opisao Zlatnik, to se nije smjelo dogodit!
A ako ga nema za sve, bože moj, tako je bilo, ali ga nije smjelo na nekoga ne bit nikad, a za nekog bit uvijek.

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 11.08.14 3:48; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   16.09.13 21:32

Što se tiče pravične raspodele hrane nepravdu i nezadovoljstvo najčešće su pravile neformalne grupe iz redova kuvara, trpezaraca, VP ili kapijaša gde nije bilo VP,  ekspedicija (oni što su delili poštu i pakete), klubadžije i muzikanti, berberi i vojnici što su radili u servisu i  kupatilu  na zameni odeće i rublja. I da ne zaboravim kurire i ćate. Ovo društvo bilo je  povezano na osnovu raznih usluga i ustupaka koje su činili jedni drugima.

Kao starešina maksimalno sam sprečavao i sankcionisao ovakve pojave i postupke. I taman "razbiješ" jedan klan, uspostavi se drugi i tako 12 godina. Laughing 

Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   16.09.13 21:46

Drugovi vojnici, evo od mene dva bureka. Jbga kao i u JNA nema za sve. Laughing 
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   16.09.13 21:53

Nikad nisam volio ovaj frkani Smile pa tako ni danas!
U subotu uđem u pekaru: "Može burek ali samo trokut dolazi u obzir"! Smile

Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   16.09.13 22:05

Za mene je samo ovo burek

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   16.09.13 22:59

Jeste vi svjesni da ovdje već neko vrijeme pričamo o vrsti pite sirnice. Very Happy 
Pravog bureka u JNA nisam ni vidio!
Onog s mesom, ali se ne smije zvat burek s mesom, samo burek!
Mada taj burek (iz kojekakvih pekara), ne volim, najčešće je meso neki prezačinjeni užas od kojeg mi se podriguje nekoliko dana.No 
A ne znam nekog tko bi ga pripremio kako valja! Very Happy
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   17.09.13 0:14

Svi su mi pričali kako je burek dobar u JNA. Ja sam ga jeo samo dva puta. Jedan put u kantini, što sam več napisao, zapravo nije mi ni pripadao ali..., drugi put su nam dovezli na teren,usred noči, kad smo imali prvi marš (40km). Oba puta je bio dobar, žao mi bilo da ga nisam više pojeo. Ali ipak ne mogu da se žalim da sam bio gladan, ako nije bilo bureka, bilo je drugih stvari.
Na vrh Go down
Zlatnik
Gušter
Gušter

Broj komentara : 34
Član od : 2013-04-24
Dob : 53
M(j)esto Veles, Makedonija

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   17.09.13 1:00

Evo jos jedan dogadjaj ili ako zelite moj ispad u vezi sa ishranom u 4-ti Jul.
Ulazim u menzu, uzimam tacnu, stavljam porciju ... dolazim do hleba i iz korpe uzimam 2-3 kriske. Ali, DOF stoji iza korpe i kaze: „Ne, ne, samo jednu krisku.“ Nisam mogao da verujem to sto cujem. Molim, rekoh. DOF je ponovio - samo jednu krisku.
Joooj ljudi, puklo mi je. Nisam mogao da izdrzim i ... otkacio sam moj radiofonican glas, pa sam poceo: „Мa kako to mozete da uskracujete hleb vojsci, kako vas nije sramota ... “ drao sam se na DOF-a, nisam mogao da se kontrolisem tih 30-tak sekundi. Sva vojska shtama. Gleda i ne veruje svojim ocima, sta ovaj stari radi (tad sam bio 25 godina). Uzeo sam krisku, pa kako je hleb bio vruc, stisnuo sam je u saku i od nje sam napravio samo jedan zalogaj i bacio sam ga u korpu pred DOF-a govoreci mu: „Zar smo do toga stigli da samo sa ovim treba da radim na stanicu ceo dan?“
Zatim sam iz korpe uzeo dve kriske i seo za sto. DOF ni rec nije progovorio. Ustvari neznam, mozda je i nesto rekao ali ga ja nisam cuo.

Samo sada se vise nesecam dali je ovo bilo pre ili posle onog bojkota o kojem sam ranije pisao!
I za divno cudo nisam imao ama bas nikakve posledice zbog ovih zbivanja.
Valjda su i oni bili svesni za svoje anomalije.

P.S. Bilo je jos frke samnom, ali to nije bilo u vezi sa hranom, tako da nije tu mesto za to. Nacicu neko drugo mesto na forumu gde cu pisati oko sastanke SKJ (Savez Komunista Jugslavije) i oko odnosa staresina u JNA.

Pero™
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   17.09.13 1:50

Zlatnik, dobro si mu to rekao. Ja sam sreo u mom kratkom služenju i oficire što su stvarno bili dobri ljudi i do do takvih što jih nebi ni sad pomenuo. Da se uskračuje vojski hrana, je sramota. Pa bili smo mi neka ljudska armija. Neka ima hrana za sve.

Što se tiče hleba/kruha tiče: u kasarni smo jih imali od početka koliko smo hteli. Naravno glupi seljaci to nisu cenili, pa se večin bacala. Kasnije je bio uveden sistem da svako dobije 2 komada.

Na karauli je bilo koliko hočeš. i kad nije bio obrok, moglo se uči u kuhinju i pokupiti malo hleba da se pomezi.
Na vrh Go down
Stanko1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 517
Član od : 2013-02-24
Dob : 67
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   17.09.13 20:02

O prehrani u garnizonu Prizren već sam pisao u drugoj temi (uspomene iz služenja vojnog roka 1973./1974.), ali se i ovdje može dodati poneki osvrt.
Hrana u kasarni je općenito bila loša, čak i za ondašnje vojničke standarde, ali je bila obilna, kalorična i nikada je nije nedostajalo. Marende tada nije bilo pa smo se snalazili kako je tko znao, većinom kupovinom u vojničkoj kantini koju je držao neki civil-Albanac.
Naravno, dan kada je bio grah/pasulj bio je praznik za sve nas i ne treba objašnjavati zašto.
Jedne večeri prvih dana vojnog roka pitamo mi trpezarca što ima za večeru. On kaže: - Kobasica i dva jaja. - Naravno da smo ga čoporativno poslali u rodno mjesto, kao ''zaj.bavaj ti nekog drugog''. Kad ono stvarno - kuhana suha kobasica i dva tvrdo kuhana jaja. To smo često dobivali za večeru i baš nam je prijalo. A za doručak smo često dobivali nešto što je ličilo na juhu u kojoj su plivale niti od mesa (vjerojatno bivola), a zbog okusa to smo zvali galofak.
Vikendom su nam znali davati suhu hranu iz onih kutija, ne znam sjeća li se tko toga. Unutra tri konzerve, dvije manje za doručak i večeru u jedna velika za ručak. Uz to ekstrakt čaja koji se topio u vodi, paketić glukoze, komad sušenog voća (tvrd da si njime mogao tucati kamen) i pet biskvita - tri slana i dva slatka, valjda kao kolač. Uz to smo dobivali i po četvrtinu kruha za svaki obrok. E sad, što si našao u konzervama... to je bila lutrija. Najgora kombinacija meni je bila dvije jetrene paštete i ovčetina, a najbolja dva mesna nareska (stvarno su bili ukusni, a ne kao ovi danas u maloprodaji) i velika konzerva govedine iz Rumunjske. Često smo se znali mijenjati za konzerve, ovisno o pojedinačnom ukusu, a ja sam skupljao glukozu od onih koji je nisu htjeli jesti.
Bilo kako bilo, iz JNA sam izašao ponešto ojačanih mišića i 12 (dvanaest) kg teži.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   17.09.13 20:37

@Stanko1 (citat):
A za doručak smo često dobivali nešto što je ličilo na juhu u kojoj su plivale niti od mesa (vjerojatno bivola), a zbog okusa to smo zvali galofak.

Kasnije smo to zvali drnč!
Galofak je industrijska hrana za piliće, može biti i tzv. riblje brašno, jaja onda imaju okus i miris ribe. Shocked

@Stanko1 (citat):
Vikendom su nam znali davati suhu hranu iz onih kutija, ne znam sjeća li se tko toga. Unutra tri konzerve, dvije manje za doručak i večeru u jedna velika za ručak.

Kako da ne, dragi SDO nam je u najživljem sjećanju, imamo i posebnu temu samo za njega: Very Happy 

http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t68-sdo-suvi-dnevni-obrok
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   17.09.13 20:53

A evo šta se dogodilo kod mene, dok sam bio komandir voda u Mokronogu. Dođe kuvar kod mene u kancelariju i kaže da ima problem sa salatom. Pitam šta je, kaže otvorio konzervu od 4,5kg kisele paprike, kad na vrhu pliva veliki crv. Odem da vidim i stvarno crv, naravno mrtav. izvadim crva, bacim ga, izvadim jedan onaj filet paprike i probam, paprika ukusna kao i obično, nikakvih problema. Kažem ja njemu - slobodno ti to podeli, niko ništa neće znati niti će se buniti.
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Broj komentara : 3367
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   18.09.13 16:08

East&West (citat):
Što se tiče pravične raspodele hrane nepravdu i nezadovoljstvo najčešće su pravile neformalne grupe iz redova kuvara, trpezaraca, VP ili kapijaša gde nije bilo VP,  ekspedicija (oni što su delili poštu i pakete), klubadžije i muzikanti, berberi i vojnici što su radili u servisu i  kupatilu  na zameni odeće i rublja. I da ne zaboravim kurire i ćate. Ovo društvo bilo je  povezano na osnovu raznih usluga i ustupaka koje su činili jedni drugima.

Kao starešina maksimalno sam sprečavao i sankcionisao ovakve pojave i postupke. I taman "razbiješ" jedan klan, uspostavi se drugi i tako 12 godina. Laughing 

E&W, zaboravio si stacionar. Dal' je to sad u redu ili ne, (nismo ovdje u crkvi da trazimo oprost grijehova) ali ja od kad sam posle zavrsene obuke presao u GA, vise nisam promolio nos u trpezariju.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   18.09.13 18:54

u Mariboru je hrana bila u nacelu dobra, cak je i bureka bilo uvek dovoljno...ne secam se da se iko bunio za hranu...

osim jednom prilikom...

1988 godine, prvenstvo Ljubljanske armijske oblasti; Kadetnica iseljena zbog smestaja sportista, logorovali su u blizini Maribora; u kasarni su ostali orkestar i folklor (i oni su se takmicili), komanda stana, radne ekipe i sl...
Za sve koji su se takmicili u sportovima, kuvalo se u kuhinji, malo bolja hrana...ti vojnici su bili u novodobijenim trenerkama Smile, provodili ceo dan u njima, trenirali, cak i izlazili u grad. Oni su normalno jeli u trpezariji; i mi SMB smo jeli prva 3 dana, dok nas nije presreo neki zastavnik na ulazu, i vratio nas - za ostalu vojsku osim sportista kuvalo se u kazanima u blizini stare zgrade Kadetnice, i jelo se iz porcija.
Jednom smo samo otisli tamo na rucak i veceru i nikad vise; da li su se tu vezbali novi kuvari, ili nisu pogodili recepturu, ili ko zna koji razlog, jelo iz tih kazana nije licilo ni na sta.
Sutra smo dan proveli na SDO (orkestar).
Sledeci dan smo jeli u gradu u okviru radnih zadataka...
Dok se neko od nas iz orkestra nije setio ... Smile(ovog puta to nisam bio ja, ali svaka mu cast ) :)i vazilo je samo kad je dezurni u trpezariji bio pomenuti zastavnik (koga smo vidjali samo tada i nikad vise),dva ili tri puta u toku prvenstva, ostali nam nisu pravili probleme...
Nabavljene su dve trenerke...za ostalu cetvoricu smo sacekali da prva jedinica sportista zavrsi sa ruckom Smile; i sa navucenim gornjim delovima preko kosulje procenili trenutak kad zastavnika nema blizu ulaza ili reda Smile

Drugi dogadjaj je vezan za kasarnu Slava Klavora, vecera, burek...bilo ga je dovoljno, mozda i koji vise, a pritvor je te veceri isao poslednji na veceru. Retko da je bilo vise od 5-6 pritvorenika ukupno u kasarni...ali te veceri broj vojnika bez opasaca u toj koloni za veceru je narastao na preko 10 Smile.
S obzirom da DOF nije bio "ovca", provalio ih je odmah, pustio na veceru, i cekao na izlazu; prave pritvorenike je vratio u pritvor posle vecere, a "lazne" zadrzao jednog po jednog; posle vecere ih je razvio u strelce da ciste pistu Smile

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   18.09.13 21:18

@pera84 (citat):
E&W, zaboravio si stacionar. Dal' je to sad u redu ili ne, (nismo ovdje u crkvi da trazimo oprost grijehova) ali ja od kad sam posle zavrsene obuke presao u GA, vise nisam promolio nos u trpezariju.

Pero, gde da zaboravim stacionar, državu u državi?  Osoblje stacionara nisam uvrstio u "remetilački faktor" jer nije pravilo problema na liniji za podelu hrane, prosto što na obedovanje nisu dolazili u kuhinju. Dežurni stacionara sa trpezarcem dolazio je po hranu u kuhinju, kako za pacijente, tako i za osoblje. Nije tajna da su se kuvari  u kuhinji utrkivali u snabdevanju stacionara najboljim komadima i biranim jelima. Jbga dan-dva poštede nekada je mnogo značilo.
Takođe, red je bio da pacijenti radi oporavka dobiju bolju hranu!? Laughing

Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   18.09.13 22:01

East&West (citat):
Nije tajna da su se kuvari  u kuhinji utrkivali u snabdevanju stacionara najboljim komadima i biranim jelima.
Laughing

U mom kraju kazu: vrana vrani oci ne kopa. Laughing 
Ne znam za ostale kasarne, mogu da pricam samo za svoju. A valjda je i "zlocin" vec zastario pa necu krivicno odgovarati. Laughing 
Odnosi izmedju pozadinskih sluzbi su bili bolji nego oni Tito-Naser-Nehru. Nisu se tu samo sipali bolji komadi nego se po dobrom starom obicaju, doktoru nije islo praznih saka. Paket hrenovki, jaja, kafa.....Pocesto je kad zaguzva (narocito na par dana prije terena) dobar dio "transakcija" zavrsavao i tehnicar na protokolu a doktor je samo udarao muhur. A placao je svako koliko i kako je mogao. Skoro pa pravo komunisticko drustvo: od svakog prema mogucnostima a svakome prema potrebama. Laughing 
Sjecam se jednog svog zemljaka koji je duzio magacin kiselog kupusa, pa jednom zamotao glavicu u najlon kesu, pod sinjel i u stacionar. 'Ebiga, moze tako kakao ili hrenovke al' kupus....Psuje mu vojska i oca i majku, idi presvuci se pa onda dodji, podavi nas. lol! 
Bilo je i slucajeva (zimi) da dodje vojnik i zamoli da stavim njegov karton zadnji pa onda on kunja u toploj cekaonici do podne. Poneke su jedinice to suzbijale tako sto je s "bolesnim" dolazio i dezurni pa se nije moglo muljati. Posto je BT malo mjesto, onda su na cijeni bile i "uputnice" u VMC, Novi Sad ili na VMA, zavisno od tezine "slucaja".
Bilo je tu i ostalih "inkriminisanih radnji", al' o tome neki drugi put.

Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1304
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   19.09.13 21:45

Čitajući prethodne postove vidim puno kritike na kuhare a moje mišljenje je da su to bili ljudi sasvim okej.Oni su bili takoreći gušteri cjelih 12 mjeseci i nisu se mogli izvlačiti jer isti broj ljudi a moraju napraviti toliko i toliko hrane svaki dan plus higijena koja je morala biti na visokom nivou u kuhinji.E sad kad vojnik dođe sa tacnom na liniju neko dobije malo više mesa ili voća od nekog drugog a to je stvar bilo poznanstva,bilo da se potrefi da je iz tvog mjesta ili neka kontra-usluga tj.čašćenje pićem u gradu ako se sretneš sa njima.Uglavnom ako si zainteresovan bilo je načina da budeš zapažen u njihovim očima kad dođeš na liniju sa tacnom.
Na vrh Go down
Zemunac
Vodnik
Vodnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 414
Član od : 2013-07-19
M(j)esto Zemun

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   20.09.13 16:53

@semsudin (citat):
...E sad kad vojnik dođe sa tacnom na liniju neko dobije malo više mesa ili voća od nekog drugog a to je stvar bilo poznanstva,bilo da se potrefi da je iz tvog mjesta ili neka kontra-usluga tj.čašćenje pićem u gradu ako se sretneš sa njima....

Nije ni kuvarima bilo lako .Treba nahraniti silnu vojsku i svima ugoditi.
Poslednja 3 meseca vojske sam dobijao limun u čaju, svež hleb, malo više mesa ili  poneko jaje više.... samo zahvaljući poznanstvu sa vojnicima na liniji koji su bili moji bivši vojnici.

A što se tiče kilaže, za prvih 6 meseci obuke sam se ugojio 6-7 kg ,
ali sam sve to  izgubio za sledećih 6 meseci na stažiranju tako da sam se kući vratio sa istom kilažom.
Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   20.09.13 18:04

Dosao sa 62. Udebljao se na 72. Otisao kuci sa 65. Moj klasic i sugradjanin, udebljao se ravnih 30 kg. Po dva-tri puta "repetirao", a onda u kantini pet strudli i litra mlijeka. Jedva ga majka prepoznala kad je dosao na redovno.
lol! 
Na vrh Go down
Zemunac
Vodnik
Vodnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 414
Član od : 2013-07-19
M(j)esto Zemun

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   20.09.13 20:37

@pera84 (citat):
a onda u kantini pet strudli i litra mlijeka.  

Kakav car  affraid  Pa gde mu to sve stalo?  Question
Na vrh Go down
krezavi
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2013-10-08
Dob : 45

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   09.10.13 19:22

Zdravo svima. Sluzio sam JNA u Postojni, decembar 89/90. Hrana je bila ocajna skoro ceo vojni rok sam za rucak jeo pasulj jer je jedini bio dobar, ostalo nije vredno pomena. "Cigla" je na oko bila lepa kao san ali je toliko smrdela da je nikada nisam mogao pojesti celu.
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   09.10.13 21:27

Trebao si da dođeš u Bloke u prekomandu.
Na vrh Go down
flexi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 523
Član od : 2013-02-05

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   23.10.13 0:21

East&West (citat):

apsolutno tačno Smile 

Sto se mene tiče prvih dva meseca u Puli na muzilu bila je kako kad uglavnom loše često je bio drnč jedino je pasulj vredeo a i doručak je bio tanak , zato smo se često hranili u kantini koja je bila dobra , medjutim kad sam otisao u prekomandu sve se promenilo na mnogo bolje . Kasarna Dračevac i komanda VPO  , u kasarni hrana je bila dobra a uz to drug od detinjstva   odnosno sto bi rekli bosanci jaran  starija klasa a kuvar sta ces bolje jeo sam sta sam hteo i kad hocu čak sam se i izvoljevao
a svi sa mnom mislim tada na dzombe u dobrim odnosima zbog toga , u komandi VPO hrana se donosila iz Lore a bila je i za oficire tako da je bila ok

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Problemi s ishranom u JNA   Today at 10:56

Na vrh Go down

Problemi s ishranom u JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/12Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Problemi s ishranom u JNA