FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Ilirska Bistrica 1988/89 LARD

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Aprilac 1984
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2015-07-09
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica 1988/89 LARD   09.07.15 22:50

.
Na vrh Go down
Aprilac 1984
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2015-07-09
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica 1988/89 LARD   11.03.16 20:42

Poštovani prijatelji iz V.P. 7640 LARD ARJ PVO iz Ilirske Bistrice,
Slovenac sam iz Ljubljane. U donju kasarnu Trnovo sam došao 6. aprila 1984 godine,
Druga baterija, četvrto odeljenje. Poručnik (kasnije kapetan) je bio Senad Selman, a njegov pomočnik stariji vodnik Dragan Nikolič-Nidžo.  Prvu bateriju je vodio kapetan Stanković, stariji vodnik prve klase Josifović-Joske. Treću bateriju je vodio mislim da podporučnik Mutrezani-Murta. Bio je zajeban za vojsku. Iz Žagreba je došao neki kapetan prve klase, na mjesto komandanta. Mislim da se zvao Tomislav Kaličanin. Bio je oštar za vojsku, stvarno zajeban, Posle nekoliko mjeseci je otišao drugdje, a dobili smo ljudinu kapetana Srejića-Sreju. Stvarno prijatelj vojske.
 Dobro se sjećam tuširanja u gornjoj kasarni, a sutradan otišli iznad kasarne na vatreni položaj u onu prašinu. Koliko se sjećam, bilo je četiri 20/3mm topova, jedan beerdem (BRDM)-
    U stacionaru je radila neka medicinska sestra Zlata, koju je vrebao i na kraju koliko mi je poznato, sa njom se oženio kapetan Senad Selman, komandir 2. barerije i nakon toga otišli su zajedno u Zadar.
   Sa mnom su bili generacija Mirko Rosulnik, Dragan Kneževič, Milorad Miljkovič, Čaflješi Ruždi, Ljutfi Guri, Čaljkušič Ilija, Mladen Bandič (oboje Spliće), Ristič Šukrija, mali Bob Rock, negdje iz Podravine, ne sječam se prezimena, Lošonci Geza, mali Nikolič, mislim da je bio iz Lošinja i zvali smo ga "cigo", Ljubiša (ne sječam se prezimena)
Ako se netko javi, bit ću presrećan, da s njime kontaktiram posle ovog 25 godišnjeg sranja. Pitanje, dali su svi koje znam još živi. Ako me se netko sječa, bio sem i ćato. Pozdrav generaciji APRIL 1984 Ilirska Bistrica V.P. 7640 / 14b

Još jedanput, pozdrav svima vama ovdje na tom Forumu!

PRAVO PRIJATELJSTVO NIKADA NE ZAHRĐA!
Na vrh Go down
delic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2011-05-10

KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica 1988/89 LARD   19.05.16 23:15

INZINJERIJA IMALI KOGA KASARNA RAGINA
Na vrh Go down
Duca72
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2016-10-16
Dob : 64
M(j)esto Kikinda

KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica 1988/89 LARD   16.10.16 12:58

Pozzz bio sam 73 u sanitetu.....da li je neko bio?Dusan
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Ilirska Bistrica 1988/89 LARD   Today at 5:57

Na vrh Go down

Ilirska Bistrica 1988/89 LARD
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Ilirska Bistrica 1988/89 LARD
» Kasarna ''4 Juli'' - ''Trnovo'' Ilirska bistrica,ono sto je ostalo od nje danas !!!
» Ilirska Bistrica 1986/87 pešadija
» Ilirska Bistrica - izviđači
» XIII PROLETERSKA BRIGADA RADE KONČAR VP 7640 ILIRSKA BISTRICA