FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Vojnici koji nisu bili za vojsku

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
čato
Džomba
Džomba

Broj komentara : 158
Član od : 2010-04-09
Dob : 66
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnici koji nisu bili za vojsku   02.05.13 11:53

@pelister1 (citat):
Mozda su regrutni centri bili deo JNA,ali ipak neki uticaj su imali i organi Narodne odbrane .Secam se kad sam ja bio na regrutaciji (za celu Makedoniju regrutacija je bila u Skopsku Vojnu bolnicu),vodici su nam bili ljudi iz Narodne odbrane mog grada.Drugog dana kad se zavrsila regrutacija i kad nam je na kraju doktor davao vojne knjizice,kod doktora smo ulazili po dvojica.Sa mnom je usao jedan iz moje skole i doktor mu je rekao da on seceras i morace da ostane jos jedan dan da mu opet uzmu krv,pa da vide dali je za vojsku.Ovaj odmah posle toga je otisao do rukovodioca  NO koji je bio sa nama ,i video sam da mu je sapnuo nesto.Onda je taj rukovodilac NO, usao kod doktora - i normalno odmah su ga proglasili za sposoban i dali su mu knjizicu.Cak je taj decko otisao u JNA i pre mene ... Pa neko ce reci da nije bilo veza i vezica ... A cuo sam i za druge slucaje .

Ja neznam nijedan slućaj , da je u jednoj od republika, netko tražio da ide u JNA ,a da ga je JNA proglasila samo trenutno nesposobnim. To bi  bilo na granici fantazije i ko bi to tražio , morali bi ga odma proglasiti malo čaknutim i opet ne bi mogao da prođe pregled.
Prvi puta na regrutaciji , dodjeljen mi je VES  šofer . Sedim ja na onoj ležajki kod doktora , doktor sa čekičem lupa po mom  laktu , ruka trza, skoro ga je udarila. Pređe na koljena i lupa , pa lupa , pa lupa , pa ništa. Gledam i ja onako odozgo , što noga neće da skaće. Počne on da lupa po drugoj , kad opet ništa . Malo mu je postalo čudno a i meni , pa me zajebe , to sam skontao nakon par godina , i kaže :  "Ako neme reakcije , nečeš moći  biti šofer" . Ja naivko sa 16 godina , uplašim se,  da neću u prašinare i nakon ponovnoga kucanja,  ja sam trznem sa nogama , posle njegovoga ponovnoga udaranja i on kaže u redu.  Da nisam sam trznuo sa nogama , ne  bi mogao u JNA , a ne samo u šofere. Pisdo doktorska . Posle , kod drugih civilnih pregleda za posao i druge stvari, nijedan doktor mi nije mogao izazvati refleks na koljenima, jer izgleda , da ga nemam, dok laktovi skaću ćudo jedno. A refleks izmeren u BG na onoj lampi na paljenje i udaranje po tasteru 0.19 sek.
Još nešto mi nije jasno u toj sferi lećniških pregleda. Svi mladići koji su izašli iz škola i bili upisani u vojne evidencije , bili su prvo pregledani u nulu od CIVILNIH doktora , koji sa vojskom veze imali nisu. To su napravili radi toga , da ne bi vojni nedoktori slali bolesnu djecu u vojsku. Sve ustanovljene anomalije upisivale su se na nalaz , koji smo dobili i u ruke i sa tim nalazom su mogli roditelji baratati kod vojnih organa. Moja mater oćito zaboravila na taj nalaz.  Ja sam dobio nalaz "prošireno srce sa aritmijom "  Nikako ne mogu shvatiti , kako na vojnom pregledu to nisu ustanovili , jer bi bio nesposoban za JNA. U vojsci sam jednom dobio pravi napad te aritmije, kad je došlo do 150 ot/min , iako sam ležao u krevetu .

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18525
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnici koji nisu bili za vojsku   02.05.13 16:42

@čato (citat):
Ja sam posle toga, na svakoj vojnoj vježbi unapređivan u čin RAZVODNIKA, ali ta unapređivanja nikada nisu upisana u osobni karton, tako da kad su svaki put pogledali kod dodeljivanja u taj karton vidjeli, da nemam čin i davali mi svaki put čin razvodnika. Kad su ga davali pred strojem, čitajuči zadnju zapovjest prije kraja vježbe, pod ono "posebno se pohvaljuje i unapređenja".

Na tvom mjestu, ja bih nekoga podsjetio na to u čijoj je nadležnosti bilo. Potegao bih ga za rukav, zašto ne?
Meni su čin upisali u vojnu knjižicu DVA dana prije skidanja, jer sam se ja sjetio da nije upisan, pa sam tražio. Za karton ne znam, to nisam ni vidio. Da nisam tražio, ne bi ni upisali, nije to rijetko bilo, čuo sam za još slučajeva.

Na vrh Go down
čato
Džomba
Džomba

Broj komentara : 158
Član od : 2010-04-09
Dob : 66
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnici koji nisu bili za vojsku   03.05.13 8:47

Bilo je tako , da sam se ja svaki put nadao , da če to pa sada upisati . I tako sve do kraja. Samo me je časčenje i zajebavanje -grebator- koštalo. Još nešto je bilo , da se nisam posebno ni sekirao. Čvarak -obaveza , dužnost i sa onako neposlušnim rezervistima komandovat , bolje biti vojnik , pa nek se drugi zajebavaju sa komandovanjem .
Nisam bio nikada grebator , te mani se od mene , al drugi navaljivali i gurali.
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnici koji nisu bili za vojsku   03.05.13 14:04

East&West (citat):
@BEOGRAD (citat):
Pod cijom su ingerencijom bili vojni odseci u opstinama nisam siguran ali je regrutni centar kroz koji sam ja prosao bio deo JNA i svo osoblje u njemu je bilo zaposleno u JNA. Da li je to bila praksa i u ostalim mestima ne bih znao.

Upravu si druže, regrutni centri i komisije su bili deo JNA, najčešće pri Vojnim bolnicama ili  VMC (vojnomedicinski centar) . Bio  sam neprecizan. Po inerciji  sam napisao JNA, a mislio sam na trupu-jedinice gde su takvi dolazili na služenje vojnog roka.

Period 80-tih godina

Regrutna obaveza je obuhvatala nekoliko faza
1. Uvodjenje u vojnu evidenciju
2. Utvrdjivanje sposobnosti za sluzenje vojnog roka
3. Odredjivanje roda-sluzbe

Najveci deo poslova u vezi regrutne obaveze obavjali su Opstinski sekretarijati za NO (bili su opstinski ali su u funkcionalnom smislu u vecem delu poslova, ne svim,  bili vezani za Republicki i dalje SSNO). Ovo se odnosilo na uvodjenje u vojnu evidenciju pozivanje radi utvrdjivanje sposobnosti koje se obavljalo u vojno-med. ustanovama (VMC) a obicno istog dana je na kraju pregleda zasedala i komisija koja je odredjivala rod-sluzbu u kojoj su bili > lekar, predstavnik JNA i referent Ops.SNO.

Na vrh Go down
ja-hocu-samo-tebe
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2013-03-06

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnici koji nisu bili za vojsku   03.05.13 14:55

@čato (citat):
Bilo je tako , da sam se ja svaki put nadao , da če to pa sada upisati . I tako sve do kraja. Samo me je časčenje i zajebavanje -grebator- koštalo. Još nešto je bilo , da se nisam posebno ni sekirao. Čvarak -obaveza , dužnost i sa onako neposlušnim rezervistima komandovat , bolje biti vojnik , pa nek se drugi zajebavaju sa komandovanjem .
Nisam bio nikada grebator , te mani se od mene , al drugi navaljivali i gurali.

Slazem se u potpunosti

Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnici koji nisu bili za vojsku   03.05.13 15:40

@bojnik (citat):
Uglavnom svega i svačega. Kada se nekih epizoda sjetim, prosto mi dođe da izvadim Rješenje o častnom otpustu i umirovljenju pa da ga izljubim. granata

Zato i jeste izreka: sto voz moze povuc i vojska obuc..... Laughing
Na vrh Go down
ludi slovenac
Gušter
Gušter

Broj komentara : 53
Član od : 2011-07-24

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnici koji nisu bili za vojsku   26.09.13 4:12

Znam za 2 moje kolege,koji su prešli regrutaciju kod nas se je to kazalo štelunga i niso znali,kako,da se oslobode.U kasarni jedan se popeo na drvo i mijauče a drugi na sve 4 i laje na njega naravno dobili su godinu dana nesposobni.Onda su se vratili opet u kasarnu i poneli štap za pecanje riba i u wc pa čekali oficire naravno,da su jih isterali odmah iz vojske ko ludaci su izasli Smile Smile ali skroz normalni.U glavnom ako si se pravio lud morao si se dobro pravit inace ti nije ginuo zatvor.Neki su se spasili a neki smo jebali ježa u ....
Na vrh Go down
cato8687
Gušter
Gušter

Broj komentara : 32
Član od : 2013-09-11

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnici koji nisu bili za vojsku   26.09.13 11:13

A najbolji mi je bio nalaz na liječničkom pregledu za JNA:

b.o. !!!!!!!!!!!!!!

:-)
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnici koji nisu bili za vojsku   26.09.13 14:58

@cato8687 (citat):
A najbolji mi je bio nalaz na liječničkom pregledu za JNA:

b.o. !!!!!!!!!!!!!!
scratch  Podsjeti nas... što je to?
Na vrh Go down
cato8687
Gušter
Gušter

Broj komentara : 32
Član od : 2013-09-11

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnici koji nisu bili za vojsku   26.09.13 15:04

A jbg, po jednima to je Bez Oboljenja, a po drugima je Bez Osobitosti.
Ja zastupam drugu grupu.
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnici koji nisu bili za vojsku   26.09.13 21:09

@ludi slovenac (citat):
Znam za 2 moje kolege,koji su prešli regrutaciju kod nas se je to kazalo štelunga i niso znali,kako,da se oslobode.U kasarni jedan se popeo na drvo i mijauče a drugi na sve 4 i laje na njega naravno dobili su godinu dana nesposobni.Onda su se vratili opet u kasarnu i poneli štap za pecanje riba i u wc pa čekali oficire naravno,da su jih isterali odmah iz vojske ko ludaci su izasli Smile Smile ali skroz normalni.U glavnom ako si se pravio lud morao si se dobro pravit inace ti nije ginuo zatvor.Neki su se spasili a neki smo jebali ježa u ....

Verovatno je zavisilo od republike, ali u Srbiji nije bilo preporucljivo da se oslobodis zbog ludosti. Coveka kojeg poznajem su oslobodili, ali su mu nakon toga oduzeli vozacku dozvolu a dobio je i zabranu studiranja.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnici koji nisu bili za vojsku   26.09.13 22:01

@BEOGRAD (citat):
Verovatno je zavisilo od republike, ali u Srbiji nije bilo preporucljivo da se oslobodis zbog ludosti. Coveka kojeg poznajem su oslobodili, ali su mu nakon toga oduzeli vozacku dozvolu a dobio je i zabranu studiranja.

Uf, gadno... scratch 

Čuo sam da je najgore negdje bilo, ako su te oslobodili vojske iz bilo kojeg razloga da se nisi mogao oženiti. What a Face 
To mi je uvijek bilo čudno, zar se nije pretpostavljalo da je netko i smuljao nešto?
Osim toga, nesluženje vojske iz zdravstvenih razloga ne znači da moraš bit težak invalid.
Eto npr. dijabetičare su odmah oslobađali, zar se ni oni nisu ženili?
S dijabetesom se može vrlo normalno živjet.
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnici koji nisu bili za vojsku   26.09.13 22:12

Mislim da kod zenidbe nije bilo nikakvih problema, barem kada je zakon u pitanju, mada u ruralnim sredinama je to uvek bio problem. Mladic koji nije sluzio vojsku, je bio na ceni koliko i devojka sa vanbracnim detetom.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4114
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnici koji nisu bili za vojsku   08.08.14 20:39

Moja iskustva su sljedeca:

1981. god. na staziranju u Vrscu, kao pitomac u ulozi vojnika, imali smo jednog momka sa vrlo ogranicenim sposobnostima. Nije prosao regrutaciju, (cak mislim da je imao i neku 'sinu' koja mu je drzala kost na nozi) ali je imao pravo na 'dobrovoljno' sluzenje vojnog roka.
Uglavnom, nisu ga slali na neke zadatke, ali bio je jako motivisan. Saljivdzija po prirodi, bio je omiljen u ceti. Uglavnom je nesto radio po kancelariji k-dira cete. Imao je nekih nagradnih odsustava, cak je i davao krv, sto mu je donijelo par dana skracenja. Rado ga se sjetim.

Imao sam i slucajeva da mi se vojnik, za kratko vrijeme, vise puta povrijedi. Bio je jedan takav, radio kao brica u 'frizerskom salonu'. Pozvao sam ga na razgovor. Djelovao je napet. Iz razgovora sam shvatio da je preopterecen.
Poslao sam ga na ljekarski pregled, kako bi mu dali postedu, jer mu je ja nisam mogao dati, nije to moja nadleznost. Doktor iz stacionara mu je dao uput za specijalisticki neuropsihijatrijski pregled i ocjenu sposobnosti. Uz takav uput se obicno salje i misljenje k-dira jedinice.
Opet sam porazgovarao s njim. Pitao sam ga ima li probleme kod kuce, sa pretpostavljenima, sa vojnicima iz jedinice i sl. Rekao mi je da je to sve u redu, da nema prituzbi, ali da nocu sanja maakaze, kako idu premaa njemu i u kosmaaru se budi.
Rekao sam mu moguce solucije, poslije neuropsihijatrijskog pregleda: moze da bude osslobodjen kao trajno nesposoban, moze da bude oglasen kao privremeno nesposoban na dvije godine, pa da poslije ide opet na dosluzenje preostalog dijela vojnog roka, ili da odlezi na lijecenju, koliko treba.
Nije zelio da se oslobodi vojske (na sta sam prvo pomislio), pa sam naapisao svoje misljenje o njemu:
dobar je vojnik, odgovoran, zadatke izvrsava na vrijeme i tacno, motivisan za sluzenje vojnog roka i da zelim da mu se pomogne na najbolji moguci nacin.
U zapecacenoj koverti, uz uput ljekara, predao je i moje misljenje o njemu. Vratio se sa prijedlogom neuropsihijatra - 21 dan kucne njege.
Na obostrano zadovoljstvo, spojio sam mu i sedam dana nagradnog odsustva (zaista zasluzenog), tako da je, sa vremenom za put, dobio mjesec dana odsustva.

Bilo je i slucajeva kad vojnici stvarno simuliraju, da bi bili oslobodjeni vojske... Mene se to nije ticalo, slao sam ih s 'karakteristikama' na ocjenu sposobnosti i nisam zalio ako su uspjeli da isimuliraju. Meni su trebali vojnici motivisani za sluzeenje vojnog roka.
Jedino je unutrasnjoj sluzbi (straza itd) i intendantima, mirnodopski zadatak bio isti kao i ratni.

Na vrh Go down
mirko bratuš
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 1907
Član od : 2012-04-15
Dob : 69

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnici koji nisu bili za vojsku   08.08.14 20:50

@PORUČNIK,bil si človek!!!
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnici koji nisu bili za vojsku   08.08.14 20:55

@mirko bratuš (citat):
@PORUČNIK,bil si človek!!!

Hvala, druze Mirko!
Sigurno sam imao i mnoooogo gresaka, ali bih volio da mi moji bivsi vojnici ukazu na njih. Molim administratore, unaprijed, cak ako mi moj bivsi vojnik bude nabrajao cijelu familiju po spisku, da ga ne banuju!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnici koji nisu bili za vojsku   08.08.14 21:28

@PORUCNIK (citat):
1981. god. na staziranju u Vrscu, kao pitomac u ulozi vojnika, imali smo jednog momka sa vrlo ogranicenim sposobnostima. Nije prosao regrutaciju, (cak mislim da je imao i neku 'sinu' koja mu je drzala kost na nozi) ali je imao pravo na 'dobrovoljno' sluzenje vojnog roka.

Ovo je nešto što prvi put čujem.

Znači mogao je bit oslobođen odsluženja zbog zdravstvenog stanja, a postojala je legalna mogućnost da netko (takav) ipak dobrovoljno odsluži vojni rok, s tim da su ga tamo morali malo maziti i paziti.  scratch
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnici koji nisu bili za vojsku   08.08.14 22:13

@Max Blitz (citat):

Znači mogao je bit oslobođen odsluženja zbog zdravstvenog stanja, a postojala je legalna mogućnost da netko (takav) ipak dobrovoljno odsluži vojni rok, s tim da su ga tamo morali malo maziti i paziti.  scratch

U slucaju nediscipline ili neodgovarajuceg ponasanja, lako su mogli biti otpusteni, ali oni to nisu zeljeli.
Bilo mi je malo cudno njegovo radovanje i odbrojavanje "sitno", kad je mogao otici kad god pozeli.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnici koji nisu bili za vojsku   08.08.14 22:18

@PORUCNIK (citat):
@Max Blitz (citat):

U slucaju nediscipline ili neodgovarajuceg ponasanja, lako su mogli biti otpusteni, ali oni to nisu zeljeli.
Bilo mi je malo cudno njegovo radovanje i odbrojavanje "sitno", kad je mogao otici kad god pozeli.

Ovo o čemu govoriš nitko još nije spomenuo na forumu.
Znači dobrovoljno odsluženje za zapravo nesposobne za vojsku i to po principu 'koliko želi'.  scratch 
Dobro, jasno mi je da je u nekim sredinama odslužit vojsku bilo vrlo bitno, nego kako je to bilo pravno regulirano, može se tu postavit dosta pitanja..... što ako ..... i što onda ako...

Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnici koji nisu bili za vojsku   08.08.14 22:32

@Max Blitz (citat):
Znači dobrovoljno odsluženje za zapravo nesposobne za vojsku i to po principu 'koliko želi'.  scratch 
Dobro, jasno mi je da je u nekim sredinama odslužit vojsku bilo vrlo bitno, nego kako je to bilo pravno regulirano, može se tu postavit dosta pitanja..... što ako ..... i što onda ako...

Bio je kod mene u kasarni slucaj koji bi mogao da padne pod tu kategoriju. Tip je ocigledno bio nenormalan ali je nekako prosao regrutnu komisiju. Onda su ga u Ljubljani psihijatri proglasili za nesposobnog i trebalo je da ide kuci, medjutim dodje njegov otac i pravo kod pukovnika. Ili da ga zadrze do kraja roka, a ako ga vrate kuci pre kraja roka bolje da ga vrate u sanduku. I tako je vojnik Topalovic ostao na odsluzenju vojnog roka, sa zadatkom pomocnika levog smetala.Obijao je stalno ljudima kasete, a u svojoj je krio hranu iz restorana, dok se ista ne usmrdi i vodnik ga prisili da je baci.
Posle jedno osam meseci svima je vec dozlogrdio, tako da su mu dali sva moguca skracenje i nagradna odsustva da bi ga se ratosiljali. Za svaki slucaj poslali i stazistu da ga otprati do kuce. Ovaj se vratio kao da je prosao kineski veliki mars. Pricao je covek kako su iz voza izasli u Konjicu, a onda ceo dan uz brdo do tamo nekog sela. Decko bio gradsko dete i samo sto nije odapeo na tom zadatku.

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnici koji nisu bili za vojsku   08.08.14 22:59

@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):
@Max Blitz (citat):

Ne bas tako - koliko zeli. Dosao je da odsluzi cijelu, a u slucaju da pravi pi*darije, ljekarska komisija ga je mogla poslati kuci i samo je dzaba gubio vrijeme.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnici koji nisu bili za vojsku   08.08.14 23:03

@PORUCNIK (citat):
Ne bas tako - koliko zeli. Dosao je da odsluzi cijelu, a u slucaju da pravi pi*darije, ljekarska komisija ga je mogla poslati kuci i samo je dzaba gubio vrijeme.

Pa gdje je bila granica?!?  Surprised 

Mogao je i netko bez obje noge bit čato.  scratch
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnici koji nisu bili za vojsku   08.08.14 23:14

@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):

Imalo je ograniceno sposobnih po nekim tackama.
Spisak ogranicenja po tim tackama je imao svaki komandir jedinice, da bi znao o kakvom je ogranicenju rijec.
Imao sam 'bricu' koji je bio oslobodjen jutarnje gimnastike i nosenja tereta...
Mislim da nije mogao sluziti vojsku ako se kretao pomocu stapa, bio asocijalan, homoseksualac, imali su, ipak, neki minimalni standardi i za te dobrovoljce.

Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnici koji nisu bili za vojsku   08.08.14 23:15

@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):

Shocked  Shocked  Shocked  Jel ti to ozbiljno  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnici koji nisu bili za vojsku   08.08.14 23:22

@pukovnik (citat):
@Max Blitz (citat):

Shocked  Shocked  Shocked  Jel ti to ozbiljno  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes

Znas Maxa. Zavrsio Visu Partijsku Skolu u Sjevernoj Korei.  Laughing
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Vojnici koji nisu bili za vojsku   Today at 4:45

Na vrh Go down

Vojnici koji nisu bili za vojsku
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Vojnici koji nisu bili za vojsku
» Sinj - Tadija Anušić 1982/83
» Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?
» Niš-Komren mart 88/89 ARJ-PVO
» ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA