FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Prokuplje

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
AutorPoruka
Puky
Gušter
Gušter

Broj komentara : 32
Član od : 2012-08-15

KomentarNaslov komentara: Prokuplje   17.08.12 6:53

Kapetan Ilić mi se "krvi napio" Smile .
Lijepe cure su u gradiću, no ne razgovaraju s strancima (ili vojnicima). Jedne večeri pri povrtaku s "izlaska u grad" vojnik ozarena lica upada u sobu (u pinorskoj satniji) i kaže: "Razgovarao sam s jednom djevojokom!"
"Kako si uspio, gdje, što ti je rekla ...." zainteresira se društvo.
Lijepo, prišao sam jednoj djevoci i pitao je: "Koliko je sati? , a ona mi je odgovorila: "Puši kurac!"
I tako je naš drug Predrag bi jedini koji je razgovarao s djevojkom u Prokuplju ljeti 1978. godine bounce

Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Prokuplje   17.08.12 19:52

Nikad se ne ispričavaj za osjećaje, jer se ispričavaš za istinu!

Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1302
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Prokuplje   14.03.13 13:06

Jedno jutro moja jedinica tehnika su je zvali dobila je zadatak da sa sobom ponese sjekire i da ide neki nas istureni magacin da ocisti od korova i siblja.Kad smo tamo stigli to je bilo zaraslo od raznog drveca debelog kao ruke.Za nama su stigli i dva FAP kamiona da to sve utovarimo i na smece da bacimo.Natovareni sa tim prolazili smo kroz neko selo kad nas je neki stari cica mahanjem ruke zaustavio i pito sta cemo sa tim a mi smo rekli da bi prodali.Cijena je bila 20 litara rakije.Stari je to slatko prihvatijo i mi smo to istovarili u njegovo dvoriste.Nas kdir porucnik izostavicu ime nama svima draga osoba nije znao za to ali kad smo ga pocastili sa rakijom i rekli sta smo uradili sa drvecem i otkud rakija nasmijo se i reko nikom ni rijeci o tome.Pletenku smo dali njemu u njeovo vozilo da unese u kasarnu a mi smo se vratili u kamionima.U kasarni smo to podjelili na dva jednaka dijela jedan njemu a jedan nama.Bio je to jedan lijep dan proveden uJNA koji se pamti i danas nakon 26 godina.Ako neko ko je tad bio tu ovo procita sjetice se toga. Pozdrav.
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Prokuplje   07.08.13 19:39

Slika pred izlazak u grad ispred našeg paviljona.

alexandar: komentar modifikovan dana: 27.07.14 1:14; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
oficir s ruzom
Gušter
Gušter

Broj komentara : 66
Član od : 2012-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: Prokuplje   14.10.13 19:25

ima li ko da je bio u Prokuplju pocetkom 1992
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3170
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Prokuplje   14.10.13 21:50

Pocetak 1992. godine je period koji se ne *obradjuje* na ovom forumu!
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Prokuplje   25.01.14 17:09

Za one koji su dobro savladali skidanje lokacije kasarni JNA sa google maps imam jednu molbu a to je da kasarnu u Prokuplju u kojoj sam proveo nešto više od 9 mjeseci stavi na forum.Kod mene je slika dosta mutna i nekako ukoso slikana tako da se ne mogu ni orjentisati koji je bio moj paviljon.Ujedno ako je kako moguće doći do podataka o imenu Šatara Novak tadašnji poručnik koji je bio moj k-dir u teh. vodu.Godina je 87 kada je bio na dužnosti.Unapred se zahvaljujem za neki trag.
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 426
Član od : 2011-06-15

KomentarNaslov komentara: Re: Prokuplje   01.05.14 11:07

Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Prokuplje   08.05.14 15:26

Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Prokuplje   08.05.14 15:26

Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Prokuplje   08.05.14 15:28

Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Prokuplje   08.05.14 15:30

Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Prokuplje   08.05.14 15:31

Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Prokuplje   08.05.14 15:33

Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Prokuplje   08.05.14 20:48

Šabane hvala lijepa na satelitskom snimku moje i tvoje kasarne Ratko Pavlović Ćićko samo što je sad više objekata unutar kasarne nego što je bilo 87.U to vrijeme  je bilo 4 paviljona sa dva sprata   i pista za postrojavanje u sredini i iznad nas  nekih 30 metara  novoizgrađeni paviljoni jedinice veza.Slike koje si postavio su čini mi se objekti tehnički radionica i hangari za inžinjerijska i druga vozila.
Na vrh Go down
oficir s ruzom
Gušter
Gušter

Broj komentara : 66
Član od : 2012-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: Prokuplje   13.08.14 22:03

SAbane ti si kralj
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Prokuplje   23.11.14 15:15

Kuhari,vozači i tehničari na zajedničkoj slici ispred paviljona u kasarni Ratko Pavlović Ćićko Prokuplje 87 .
Na vrh Go down
vozac 1965
Gušter
Gušter

Broj komentara : 54
Član od : 2015-02-15

KomentarNaslov komentara: Re: Prokuplje   15.02.15 16:16

Javljam se na forum i volio bi podijeliti uspomene i sjecanja sa drugovima u tadasnjoj JNA bio sam na odsluzenju od 6 mj 1985 u Prokuplju gdje sam dosao kao vozac iz Kiceva skinio sam se  21 03 1986 Vozac sam bio u inzinjeriji u VP 8145-5 kod Delibasic Zorana -porucnik koji je bio komandir cete i ostali te da sada nejdem u nesto opsirnije pisanje volio bi da mi se jave svi koji su bili u toj jedinici napominjem da sam evo u ovih 30 ak godina kako je proslo od kada sam otisao u vojsku cuo sam se sa 15 -ak drugova sa kojima sam bio imam dosta slika i sl evo gore semsudin vidim da je bio u Prokuplju i volio bi da se jave bez obzira sto nismo zajedno bili ostali su oficiri poslije nas  a i svi ostali moguce kontaktiranje je i mailom i sl jer sta da napisem jna mi je ostala jedna od najboljih uspomena i vrlo mi je drago sto svi iz tadasnje drzave mozemo dijeliti uspomene vojnickog zivota
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Prokuplje   15.02.15 17:47

Druže dobrodošao na forum.Poznat mi je tvoj k-dir čete Delibašić koji je postao kapetan negdje u
jesen 87 i mislim da nije bio loš čovjek.Opiši malo opširnije svoj boravak u toj kasarni kao i poslove koje si obavljao kao vozač u inžinjeriji.Pozdrav.
Na vrh Go down
vozac 1965
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Prokuplje   15.02.15 19:06

Sta napisati sta god da se radilo nije bilo tesko inace sam bio vozac pontonskih mostova i dolaskom u prekomandu -Prokuplje drugi dan smo otisli na Moravu na vjezbu znaci postavljanje pontonskih mostova mi vozaci ih pustamo sa kamiona tzv BDS ova koliko sam zapamtio a pontonjerci ih sastavljaju dok remorkeristi ih kupe ako koji u onom smislu pobjegne Moravom dolazilo do pucanja uzadi i nestrucnog sastavljanja medutim sve je islo u vojni rok i bilo rjeseno Od mojih starjesina tamo u ceti jos su bili pporucnici Mrljak ili Miljak Ivan 1 voda te pporucnik Vukas Emil 2 voda nadređeni  oni su nekako te godine ili nesto prije i dosli u nasu jedinicu te za mene najbolji od njih nezamjeljivi u prvom smislu kao covijek vodnik 1 klase Đogo Hasan i bio je tada jos zastavnik 1 klase tada za penziju međutim nemogu se sjetiti a niti procitati njegovo prezime jer imam i od njega potpisanu dozvolu necitko mi je - za izlazak iz kasarne  za njega sam cuo prije 2 godine kada sam sreo druga koji je bio majac 85 i sa njima sam se najvise druzio da je taj zastavnik rodom iz njegovog kraja inace Bača u Vojvodini i da ga je vidio i nakon sto se on skinio iz JNA puno ima stvari o kojima bih mogao jos  pisati dosta sam preko Fejs stranice pronasao koji su samnom bili u vojsci mozda vreijednog spomena da sam svirao harmoniku i isao svirati u pratnju zabave radi kada je bilo takmicenje Niske ArmijskE Oblasti u Leskovcu-mislim da je bilo tom prilikom sam isao kao svirac a zavrsio sam na trci stafetnoj 3x200 m ili tako nesto jer slovenac Janez se primio malo vise alkoholu inace bio sprinter trkac i tako da sam ja umjesto njega zavrsio zadnju izmjenu i rezultat se nemora pogađati bilo je svega dobrog i losega koje se na kraju zavrsavalo sa dobrim prilokom izlaska u grad bio sam poslan u OŠ 9 Oktobar da se dogovorim sa direktorom skole o proslavi i suradnje vojske sa skolom povodom proslave sada se nemogu sjetiti koji praznik isto tako i u ono selo D Trnavu isti povod puno puno ljepih i nezaboravnih dana i vremena koja se nece vise ponoviti
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Prokuplje   15.02.15 19:52

Da li je pporučnik Vukas Emil imao neki nadimak(nešto kao cipiripi).Bio je neki poručnik iz inžinjerije koga su zvali cipiripi i ostalo mi je u sjećanju da je kad ga kači da bude dežurni u kasarni nosio dosta spušten pištolj u odnosu na druge oficire.
Na vrh Go down
vozac 1965
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Prokuplje   15.02.15 19:59

Nemogu da se sjetim nadimka imao ga je i tocno da mu je tako nekako pistolj i stajao mi smo govorili kao Ani 4 pistolja bio je jedan od oficira kojeg je vojska zezala nekada i pretjerano mada dok sam ja bio nije nitko po tom pitanju da kazem nastradao jako zanimljivo je bilo otici poslije duznosti na ono malo igraliste kod veze i igrali smo nogomet pobjednik ostaje u igri izgubljeni gajbu Niskog piva kupuje slike ostaju i svjedoci su tome vremenu ako sam dobro zapamtio u kantini je radio onaj onako crni malo jaci tip mislim Ljota da smo ga zvali
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Prokuplje   15.02.15 20:57

Da igralo se je na tom igralištu puno i u moje vrijeme i kad kantina zatvori bio je neki prolaz u žici tu iznad igrališta lijevo preko puta neki dragstor/market tako da nije bilo problema za piće.Kantina je bila dobro opskrbljena ali jedino je bio problem što popodne nije radila tj. taj Ljota je imao neko svoje radno vrijeme i odlazio a da ga niko nije mijenjao tako da smo popodne bili uskraćeni za usluge kantine.
Na vrh Go down
vozac 1965
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Prokuplje   15.02.15 21:22

Ako netko ima kakve podatke za moju februarsku klasu 1985 vozaca Halilovic Emina iz Živinica koji je samnom dosao u prekomandu u Prokuplje iz Kiceva u jedinicu 8145-5 inzinjeriju molio bi da mi se javi i druga majca 85 Tosic Duska iz Lipovice  Priboj kod Lopara imao i cin desetara kroz pjesmu smo postali drugovi svirao sam harmoniku a on je bio pjevac za bilo kakav podatak o njima molio bi da mi se javi usput pozivam sve koji su bili u VP 8145-5 inzinjeriji godine 1985-86 posebno majci 85 da se jave i da se prisjetimo uspomena iz vojnickog zivota -k cete bio Delibasic Zoran
Na vrh Go down
vozac 1965
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Prokuplje   15.02.15 21:37

Ma sve drug je tako kako pises bez obzira sto nismo bili u isto vrijeme u prokuplju u JNA ima toga jos dosta komandir kasarne mislim da je bio podpukovnik simonovic da sada nejdem u svoju arhivu uglavnom imam i njega na slici kao i sve svoje nadređene koji su bili tada evo poslao sam jos jednu poruku na forum i ta dvojica drugova su mi od iznimne vaznosti ako bi ista mogao saznati o njima koje spominjem  prvi je bio moja klasa i vozac kao ja  a sa drugim smo se zdruzili preko harmonike i pjesme posebno mi je upecatljivo ostalo spomen sto mi je napisao kada sam se skidao kao i svi ostali on je napisao zivot je kratak ali nadam se da cemo se nekada i u civilstvu sresti među ostalim...no evo nemam nikakvih podataka o njemu do dana danasnjega kao io mojoj klasi vozacu inace nas 5 vozaca smo stigli u Prokuplje i sa svima sam uspio uci u kontakt jedino sa Eminom H ne
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Prokuplje   Today at 13:34

Na vrh Go down

Prokuplje
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/3Idi na stranicu : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Prokuplje
» NAŠI RODITELJI I DJEDOVI....U JNA
» Naše uspomene iz JNA (ručni rad)