FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Škofja Loka

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
AutorPoruka
1427/13
Gušter
Gušter

Broj komentara : 9
Član od : 2014-11-16

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   16.11.14 20:40

Pozdrav. Kad sam stigao septembra '88 desetari u 1 putnoj ceti su bili Glisic, Lang, Nikl, njih se sjecam, vodnik Milan Lukic i jos jedan stazo. Kapetan Ismet Jusic i jos jedan Dragan mislim da se zvao, komandovao je pocasnim vodom.
Na vrh Go down
1427/13
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   16.11.14 20:46

Kasarna se zvala Joze Gregorcic Gorenjc
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   16.11.14 21:37

@1427/13 (citat):
Pozdrav.
Kad sam stigao septembra '88 desetari u 1 putnoj ceti su bili Glisic,  Lang, Nikl, njih se sjecam, vodnik Milan Lukic i jos jedan stazo.
Kapetan Ismet Jusic i jos jedan Dragan mislim da se zvao, komandovao je pocasnim vodom.
Dobro došao na stranice F.B.P.N. JNA 1427/13.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
aktivista
Gušter
Gušter

Broj komentara : 25
Član od : 2014-11-14

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   17.11.14 16:46

KAKO DANAS AJDNO IZGLEDA OVAJ OBJEKAT snimci su dobijeni od jednog mog druga sa fejsa
Na vrh Go down
aktivista
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   17.11.14 16:47

ČUVENI PRIJAVNI OBJEKAT KOJI DOBRO PAMTIM I DAN DANAS
Na vrh Go down
aktivista
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   17.11.14 16:48

LEP MASIVNI AUSROUGARSKI STIL stare vojne kasarne danas je delom renoviran za potrebe opštine
Na vrh Go down
aktivista
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   17.11.14 16:49

Na vrh Go down
aktivista
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   17.11.14 16:50

MOMAK KOJI JE SVE TO SLIKAO
SKORO PRE NEKI DAN
I POSLAO NAM DA SVE TO VIDMO
INAČE PREZIVA SE GORENJC!?!??!?!
Naš glavnokomandujući se zvao Gorjanac i bio je kapetan
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
Dob : 46
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Škofja Loka   17.11.14 18:15

@aktivista (citat):

SKORO PRE NEKI DAN

Ma zamisli ti kako se ova zastava očuvala od 1991 godine pa do 2014 godine.!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
aktivista
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re   17.11.14 20:53

@Vojnik Graničar (citat):

@aktivista (citat):

SKORO PRE NEKI DAN

Ma zamisli ti kako se ova zastava očuvala od 1991 godine pa do 2014 godine.!?

Očuvala se ona od 1983 od kad je ja znam tako ali kao da ju je neko ponovo nacrtao zar ne?

alexandar: komentar modifikovan dana: 20.11.14 21:28; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : quote...)
Na vrh Go down
1427/13
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   17.11.14 22:01

@Gitarist (citat):
Pozdrav! Ja sam služio isto 1988-89.Septembarac ,ali sam sve već zaboravio.Onaj ćufta što ga spominju gore mi je bio zapovjednik čete ako se ne varam.Inače sam svirao u vojnom orkestru,kako se to tamo zvalo.Koji su to bili dani.Meni su ostala samo lijepa sjećanja.Samnom su svirali Nenad Jovanović,Hlad Goran,Alen Štulić,ne mogu se sjetiti imena basiste iz Karlovca...
Da li je Jovanovic bijo pisar? Ako me sjecanje sluzi jedan gitarista se zvao Drazen Knezic iz Zagreba ili okoline
Na vrh Go down
1427/13
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   17.11.14 22:21

@moonze (citat):
Pozdrav. Obzirom da na ovom forumu nema ništa o inžinjeriji iz Škofja Loke, reših da otvorim temu.

Znači, zaboravio sam kako se zvanično zvala kasarna  Embarassed, ali u pitanju je 14. inžinjerijski puk iz Škofja Loke. Ja sam tamo služio od septembra 1989. godine do marta 1990. god, a onda sam dobio prekomandu u Ljubljanu.

Inače, bio sam raspoređen u putno-mostni bataljon, prva putna četa. Komandir čete je bio poručnik Ismet Jusić, a komandant bataljona kapetan Horaček. Komandant puka je bio p.puk. Radulović.

Mi smo u bataljonu imali kompletnu građevinsku mašineriju i pravili smo puteve po okolnim selima, a sećam se da smo skoro dva meseca bili "na privremenom radu" u Vrhnici, gde smo gradili put kroz okolna brda. Taj put je išao od glavne kasarne u Vrhnici do nekog manjeg vojnog objekta, koji se nalazio u nekoj šumetini, izvan grada Vrhnika.

U svakom slučaju, započinjem temu pa neka se jave inžinjerci iz Škofja Loke...

Put je gradjen za tenkove iz kasarne u Vrhnici do Logateca tu su ih tovarili na vagone itransportovali dalje.
Na vrh Go down
1427/13
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   18.11.14 20:50

@Gitarist (citat):
Pozdrav! Ja sam služio isto 1988-89.Septembarac ,ali sam sve već zaboravio.Onaj ćufta što ga spominju gore mi je bio zapovjednik čete ako se ne varam.Inače sam svirao u vojnom orkestru,kako se to tamo zvalo.Koji su to bili dani.Meni su ostala samo lijepa sjećanja.Samnom su svirali Nenad Jovanović,Hlad Goran,Alen Štulić,ne mogu se sjetiti imena basiste iz Karlovca...
Pozdrav, posljednih dana sam pokusao malo da se prisjetim jna i boravja u Skofjoj Loci i Vrhnici i evo nekih imena.

Komandant kasarne Vlado Radulovic, mislim da su u komandi bila jos 2 visa oficira mozda Ilic i Ilijevski. Intendant zastavnik Todorovic rjetko kad trijezan.
Bezbjednjak Zejadin Bitici

Komandant naseg bataljona Horacek Bozidar, zatim kapetan Zoran Bogdanovic, vodnik 1 kl. Milan Lukic, mladji vodnik Ilja ?

Desetari Ademovic Adil, Nikl Zorislav, Karol Lang, Glisic ?, 

Od vojnika se sjecam, Francek Dalibor geometar, Primorac Mario greder, Markovic Dejan ult, pozajmijo ga u novogodisnjoj noci:)), Kovac Daniel, Skvarc Gregor, Djordjevic Bratislav, Maksuti Fadilj, Cvetkovic Zoran, Budimir Ivan, Alilovic Goran, Janev Boris, Brka Muhamed. Ima ih jos ali nisam siguran.
Na vrh Go down
aktivista
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re   19.11.14 15:09

@1427/13 (citat):
@Gitarist (citat):
Pozdrav, posljednih dana sam pokusao malo da se prisjetim jna i boravja u Skofjoj Loci i Vrhnici i evo nekih imena.

Komandant kasarne Vlado Radulovic, mislim da su u komandi bila jos 2 visa oficira mozda Ilic i Ilijevski. Intendant zastavnik Todorovic rjetko kad trijezan.
Bezbjednjak Zejadin Bitici

Komandant naseg bataljona Horacek Bozidar, zatim kapetan Zoran Bogdanovic, vodnik 1 kl. Milan Lukic, mladji vodnik Ilja ?

Desetari Ademovic Adil, Nikl Zorislav, Karol Lang, Glisic ?, 

Od vojnika se sjecam, Francek Dalibor geometar, Primorac Mario greder, Markovic Dejan ult, pozajmijo ga u novogodisnjoj noci:)), Kovac Daniel, Skvarc Gregor, Djordjevic Bratislav, Maksuti Fadilj, Cvetkovic Zoran, Budimir Ivan, Alilovic Goran, Janev Boris, Brka Muhamed. Ima ih jos ali nisam siguran.

JA SAM BIO ‚1982/1983 i tamo je bio još uvek Todorović rretko kad trezan ha ha. Posle rata sam ga video usred Beograda što znači da je pobegao od najezde šiptara pošto je naša kasarna bila poligon gde su šiptari bili obučavani za terorističke akcije, vero......

alexandar: komentar modifikovan dana: 20.11.14 21:31; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : quote...)
Na vrh Go down
aktivista
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   19.11.14 15:13

Dakle kao što rekoh verovatno i posle vaše generacije 1988/1989 tu su obučavani šiptari za terorističke akcije širom Srbije. Elem tako se dogodilo da vidim i Todorovića za koga je neko ovde napisao d aje retko kad bio trezan. On je u moje vreme bio šef intendature.
U moje vreme 1982/1983 mi smo imali konje koje smo morali da timarimo svaki dan
Jedno vreme sam ja psiao spiskove svih vojnika koji su morali REDOM da idu a ne da odlaze samo isti vojnici uvek.
To bi izgledalo ovako --Neko me probudi i pita ko je na redu za štaluja kažem i to tako eto 6 meseci. Uspevalo je sve to.
Iz tog vremena se sećam vojnika ARifa koga je jedinog u celoj ejdinici ugrizla kobila!?!?!?
Na vrh Go down
Boro Celic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2014-11-25

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   25.11.14 14:48

Ja sam bio tamo od 3 miseca 89 do 3 miseca 90  zapovjednik Milan Grba dali ima neko ko je bio u to vrijeme tamo?
Na vrh Go down
nirecok3
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2013-07-24

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   03.05.15 21:38

poručnik Zoran Petrovič 2. četa
Na vrh Go down
nirecok3
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   03.05.15 21:43

@Gitarist (citat):
Jel ima neko kakve slike od te generacije 88-89?

nirecok3: komentar modifikovan dana: 03.05.15 21:45; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
nirecok3
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   03.05.15 21:44

@Gitarist (citat):
Alija je pjevao
Na vrh Go down
aktivista
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   05.05.15 8:40

" />
POKRALI STE MI SLIKE I NEMA MOJIH POSTOVA?
ZAŠTO?

Na vrh Go down
ZAGORAC
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
GENERAL ARMIJE Načelnik Službe Sigurnosti / Bezb(j)ednosti

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Sigurnost/Bezbednost Služba Sigurnosti / Bezb(j)ednosti
Broj komentara : 3399
Član od : 2012-02-13
Dob : 52

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   05.05.15 8:48

@aktivista (citat):
" />
POKRALI STE MI SLIKE I NEMA MOJIH POSTOVA?
ZAŠTO?

Lakše malo,  Suspect nitko nije ništa ukrao!  
Na vrh Go down
Srdjan92
Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
Član od : 2014-01-10

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   06.05.15 10:08

Skofija Loka, tamo su bili konjusari imali su konje za obuku.

Gušter
Gušter

Broj komentara : 46
Član od : 2013-03-14

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   15.05.15 23:12

@Srdjan92 (citat):
Skofija Loka, tamo su bili konjusari imali su konje za obuku.
Tamo nisu bili konjusari nego 3.planinski bataljon 345. planinske brigade iz Kranja. Bataljon je imao konje kao i sve druge jedinice brigade.

Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   16.05.15 9:38

Konje su imali 1. 2. i 3. planinski bataljon, 4. i 5. planinski bataljon su bili R sastav, tj nisu imali aktivnu vojsku nego samo rezervu. Takođe, konje je imao i mad.
Najviše konja bilo je u Tolminu, jer su se pored redovnog brojnog stanja konja tu nalazila i ždrebad koja su uzgajana radi zamene ostarelih konja u drugim jedinicama. U Tolminu je bio i veterinarski vod.
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   16.05.15 9:49

@aktivista (citat):
Dakle kao što rekoh verovatno i posle vaše generacije 1988/1989 tu su obučavani šiptari za terorističke akcije širom Srbije. Elem tako se dogodilo da vidim i Todorovića za koga je neko ovde napisao d aje retko kad bio trezan. On je u moje vreme bio šef intendature.
U moje vreme 1982/1983 mi smo imali konje koje smo morali da timarimo svaki dan
Jedno vreme sam ja psiao spiskove svih vojnika koji su morali REDOM da idu a ne da odlaze samo isti vojnici uvek.
To bi izgledalo ovako --Neko me probudi i pita ko je na redu za štaluja kažem i to tako eto 6 meseci. Uspevalo je sve to.
Iz tog vremena se sećam vojnika ARifa koga je jedinog u celoj ejdinici ugrizla kobila!?!?!?
Odakle ti ova glupost. Tu su, ako i u svim drugim jedinicama obučavani vojnici iz svih krajeva SFRJ, pa među njima i vojnici albanske nacionalnosti. Po tvoma su i u Srbiji u kasarnama obučavani šiptari za terorističke akcije po Srbiji.
Za ovo ti izričem opomenu, a GŠ neka odluči šta će uraditi dalje.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   Today at 2:16

Na vrh Go down

Škofja Loka
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Škofja Loka