FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Škofja Loka

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
AutorPoruka
Srdjan92
Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
Član od : 2014-01-10

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   16.05.15 13:55

@Colonelo54 (citat):
@Srdjan92 (citat):
Skofija Loka, tamo su bili konjusari imali su konje za obuku.
Tamo nisu bili konjusari nego 3.planinski bataljon 345. planinske brigade iz Kranja. Bataljon je imao konje kao i sve druge jedinice brigade.
Ja sam sluzio vojsku u Kranju nismo imali konje a bili smo planinci po uniformi. Very Happy
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   17.05.15 0:46

Srdjan92, u Kranju je bila komanda planinske brigade, mad, lardPVO inžinjerijski bataljon (bez 1. pion čete koja je bila u Tolminu) i pozadinski bataljon (bez veterinarskog voda).
Dakle i ti si bio planinac.
Vojna pošta svih jedinica 345. planinske brigade je bila 1098. Vidiš i kod mene piše 1098/10 Tolmin, to je bio 1. planinski bataljon.
Na vrh Go down
SiniZkk
Gušter
Gušter

Broj komentara : 96
Član od : 2015-03-30

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   19.05.15 1:08

@zastavnik (citat):
Srdjan92, u Kranju je bila komanda planinske brigade, mad, lardPVO inžinjerijski bataljon (bez 1. pion čete koja je bila u Tolminu) i pozadinski bataljon (bez veterinarskog voda).
Dakle i ti si bio planinac.
Vojna pošta svih jedinica 345. planinske brigade je bila 1098. Vidiš i kod mene piše 1098/10 Tolmin, to je bio 1. planinski bataljon.
Druže zastavniče, da nemate u svojoj arhivi fotografiju karaule Britof? Bio bih zahvalan da je dobijem-naime to je karaula na kojoj je vojni rok služio moj otac davnih 60-ih godina.
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   19.05.15 14:15

Na žalost nemam. Bio sam u planinskom bataljonu i sa graničarima iz graničnog voda Tolmin smo se susretali samo na krugu povremeno.
Na vrh Go down
nirecok3
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2013-07-24

KomentarNaslov komentara: Nova godina 1989   30.05.15 23:49

@Gitarist (citat):
Da,a odakle si ti?

proslava Nove godine 1989 Škofja Loka
Na vrh Go down
moonze
Gušter
Gušter

Broj komentara : 9
Član od : 2011-09-25
M(j)esto Zemun

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   13.06.15 18:15

Koliko znam, kasarna u Škofja Loki je bila "planinska" sve do čuvene afere Janša. List Mladina je sve "vojne tajne" dobijala od zastavnika Borštnera, koji je službovao u Škofja Loki.

Upravo zbog te afere je JNA dislocirala planinske jedinice iz ŠL i u kasarni je stacionirana inžinjerija. To je bilo sredinom osamdesetih. U vreme kad sam ja služio u ŠL (septembar '89-mart 1990), u celoj kasarni nije bilo možda 20-30 vojnika u planinskim uniformama, svi ostali su bili inžinjerci.
Na vrh Go down
1427/13
Gušter
Gušter

Član od : 2014-11-16

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   27.06.15 15:15

Ako se dobro sjecam, gitarista na desnoj strani je iz okoline Zagreba, ime Drazen Knezic???

Isto ovo  vecer je Markovic Dejan "ukra" ULTA i provozao se malo po krugu kasarne.
Na vrh Go down
Vaske87
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-08-13
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   13.08.15 13:48

Te večeri umalo da sruši zid kluba!
Na vrh Go down
Dela
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2015-11-28

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   28.11.15 11:03

Ja sam bio generacija 89/90 semptebarac u škofija loka ,na terenu u vrhnici i na izradi ceste osilnica-čabar!! Rukovao sa bagerima i kamionima!
Na vrh Go down
Kole71
Gušter
Gušter

Broj komentara : 6
Član od : 2016-01-31

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   31.01.16 19:38

@Varaždinec (citat):
Vidim da su otvorili i Škofja Loku!
Služio sam od 9 mjeseca1989 do 9 mjseca 1990. Putno mostni bataljon putna četa pionirac! Poručnik Jusić Ismet, Kapetan Božidar Horaček,vodnik Milan a bogami prezime sam zaboravil. Baš sam se pital gdje su završili svi ti ljudi sa kojima sam gulil i dobro i zlo. Sa tim da sam ja i još nekolicina ostali u vijarni do kraja vojnog roka. Pa ako ima nekog iz te generacije ili od starješina pa da vidimo!
 Jeste kapetan Horacek Bozidar opasan brka , Jusic Ismet porucnik , kapetan Bogdanovic zvali ga Bogi zastavnik Horacek Bozidar niti manjeg coveka niti jaceg glasa. poz.
Na vrh Go down
Kole71
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   31.01.16 19:41

@Dela (citat):
Ja sam bio generacija 89/90 semptebarac u škofija loka ,na terenu u vrhnici i na izradi ceste osilnica-čabar!! Rukovao sa bagerima i kamionima!
 I ja sam bio mora da me se secas mehanicar Kostic Goran u Gorskom Kotaru Kuzelj Gasparci
Na vrh Go down
Kole71
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   31.01.16 19:54

@Colonelo54 (citat):
@Varaždinec (citat):
Vidim da su otvorili i Škofja Loku!
Služio sam od 9 mjeseca1989 do 9 mjseca 1990. Putno mostni bataljon putna četa pionirac! Poručnik Jusić Ismet, Kapetan Božidar Horaček,vodnik Milan a bogami prezime sam zaboravil. Baš sam se pital gdje su završili svi ti ljudi sa kojima sam gulil i dobro i zlo. Sa tim da sam ja i još nekolicina ostali u vijarni do kraja vojnog roka. Pa ako ima nekog iz te generacije ili od starješina pa da vidimo!

Kapetan Horacek Bozidar, koji je Hrvat po nacionalnosti mislim da je iz Delnica ioli okoline, se pridruzio slovenackoj vojsci i ostao je u Sloveniji. Kada je zavrsio "misiju" Slovenci su ga penzionisali.
Inace dobar covek bio je sa nama u Gorskom Kotaru na terenu
Na vrh Go down
Kole71
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   31.01.16 19:57

@moonze (citat):
Pozdrav. Obzirom da na ovom forumu nema ništa o inžinjeriji iz Škofja Loke, reših da otvorim temu.

Znači, zaboravio sam kako se zvanično zvala kasarna  Embarassed, ali u pitanju je 14. inžinjerijski puk iz Škofja Loke. Ja sam tamo služio od septembra 1989. godine do marta 1990. god, a onda sam dobio prekomandu u Ljubljanu.

Inače, bio sam raspoređen u putno-mostni bataljon, prva putna četa. Komandir čete je bio poručnik Ismet Jusić, a komandant bataljona kapetan Horaček. Komandant puka je bio p.puk. Radulović.

Mi smo u bataljonu imali kompletnu građevinsku mašineriju i pravili smo puteve po okolnim selima, a sećam se da smo skoro dva meseca bili "na privremenom radu" u Vrhnici, gde smo gradili put kroz okolna brda. Taj put je išao od glavne kasarne u Vrhnici do nekog manjeg vojnog objekta, koji se nalazio u nekoj šumetini, izvan grada Vrhnika.

U svakom slučaju, započinjem temu pa neka se jave inžinjerci iz Škofja Loke...

Ja sam 90 dosao u Skofiju Loku i otisli u Gorski Kotar
Na vrh Go down
Slovenec70
Gušter
Gušter

Broj komentara : 4
Član od : 2016-02-24
Dob : 46

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   24.02.16 23:26

Pozdrav svima i ja sam služio z Škofji Loki 3 mjesec 89 do 2 mjesec 90. Slovenac stalno sam bježao kuči skoro svaki vikend. Bio sam u putovno mostnoj četi . Sječam se  Mišota,  Jakup Gashi, Mišeta Stipe , bili su dvojica sarajlije jednog smo zvali Deba a drugi čini mi se Hasan .
Na vrh Go down
1427/13
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   25.02.16 7:48

@Slovenec70 (citat):
Pozdrav svima i ja sam služio z Škofji Loki 3 mjesec 89 do 2 mjesec 90. Slovenac stalno sam bježao kuči skoro svaki vikend. Bio sam u putovno mostnoj četi . Sječam se  Mišota,  Jakup Gashi, Mišeta Stipe , bili su dvojica sarajlije jednog smo zvali Deba a drugi čini mi se Hasan .
Sjecas li se Skvarc Gregora, slovenac takodje.Visok jedini vozac sa naocalima.Zivjeo  je negdje blizu cesto je bio kuci.
Na vrh Go down
Slovenec70
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   25.02.16 22:38

@1427/13 (citat):
@Slovenec70 (citat):
Sjecas li se Skvarc Gregora, slovenac takodje.Visok jedini vozac sa naocalima.Zivjeo  je negdje blizu cesto je bio kuci.
Sječam se mislim , da je živio u Kamniku septembarac. Došao nam je jedan put u posjetu kad se je več skinuo. Na Vrhniku na trasu gdje smo imali motorni park.
Na vrh Go down
1427/13
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   26.02.16 8:52

@Slovenec70 (citat):
@1427/13 (citat):
@Slovenec70 (citat):
Sječam se mislim , da je živio u Kamniku septembarac. Došao nam je jedan put u posjetu kad se je več skinuo. Na Vrhniku na trasu gdje smo imali motorni park.
Mislim da sad znam koji si:)), Ko ti je bio desetar?
Na vrh Go down
Slovenec70
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   26.02.16 9:39

@1427/13 (citat):
@Slovenec70 (citat):
@1427/13 (citat):
@Slovenec70 (citat):
Čini mii se , da je bio desetar Djorđević ili onaj drugi malo manji obojica su spavali u našoj sobi . ( Djorđević je na kraju imao operacijo uši to se tada dosta operiralo)
Na vrh Go down
1427/13
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   26.02.16 12:37

@Slovenec70 (citat):
@1427/13 (citat):
@Slovenec70 (citat):
@1427/13 (citat):
@Slovenec70 (citat):
Čini mii se , da je bio desetar Djorđević ili onaj drugi malo manji obojica su spavali u našoj sobi . ( Djorđević je na kraju imao operacijo uši to se tada dosta operiralo)
Da usi su bile aktuelne, besplatno. Djordjevic Bratislav miwlim da je bio u istoj spavaonici i u Skofjoj Loci i u Vrhnici dok smo bili na terenu.Spavaona je bila na lijevoj strani hodnika iznad vezista koji su bili na prvom spratu.
Na vrh Go down
Slovenec70
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   26.02.16 13:19

Na Vrhnici sam bio posluživač kompresora a onda su me vratili u Škofju Loku na kurs za desetara. Kad sam završio kurs sam prebačen u pozadinu, tamo sam posle nekoliko vremena zadužio intendantski servis, bila su to dva limena kontejnera unutra sam imao obuču a nešto sam poslije i razduživao vojnike koji su išli kuči. Smile
Na vrh Go down
aktivista
Gušter
Gušter

Broj komentara : 25
Član od : 2014-11-14

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   26.02.16 21:03

Na vrh Go down
aktivista
Gušter
Gušter

Broj komentara : 25