FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeObjaveRegistracijaLogin
"Sad kad razmišljam o JNA, mislim da najveći benefit te službe nije ležao u tome da se mladost obuči za oružani sukob, već u ovome čemu danas forum služi – da se ljudi iz raznih krajeva, koji dolaze iz drugačijih kultura, upoznaju, druže, uče jedni od drugih, da se sprijatelje i na taj način prihvate različitost". član: Zoran108

Share | 

Škofja Loka

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
mrankovic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
REPUTACIJA : 0
Član od : 2016-11-21

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   21.11.16 17:52

@Dela (citat):
Ja sam bio generacija 89/90 semptebarac u škofija loka ,na terenu u vrhnici i na izradi ceste osilnica-čabar!! Rukovao sa bagerima i kamionima!
Druze da li si ti Delic Drazen?
Na vrh Go down
mrankovic
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   21.11.16 17:54

@Kole71 (citat):
@Dela (citat):
Ja sam bio generacija 89/90 semptebarac u škofija loka ,na terenu u vrhnici i na izradi ceste osilnica-čabar!! Rukovao sa bagerima i kamionima!
 I ja sam bio mora da me se secas mehanicar Kostic Goran u Gorskom Kotaru Kuzelj Gasparci
Izgleda da smo bili zajedno. Miroslav Rankovic putna ceta
Na vrh Go down
mrankovic
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   21.11.16 17:57

Da li si ti Delic Drazen Splica.
Pozdrav 
Miroslav Rankovic
Na vrh Go down
milans
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2017-03-08

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   08.03.17 23:24

Ja sam januarska 1982 do februar 1983 MB vod komandir Božidar Ramšak brdska pešadija sa konjima nije tada bilo ništa od inžinirije.
Ima koga iz onih vremena tu?

Pozdrav
Na vrh Go down
ZdravkoM
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2017-11-18

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   18.11.17 19:45

@moonze (citat):
Koliko znam, kasarna u Škofja Loki je bila "planinska" sve do čuvene afere Janša. List Mladina je sve "vojne tajne" dobijala od zastavnika Borštnera, koji je službovao u Škofja Loki.

Upravo zbog te afere je JNA dislocirala planinske jedinice iz ŠL i u kasarni je stacionirana inžinjerija. To je bilo sredinom osamdesetih. U vreme kad sam ja služio u ŠL (septembar '89-mart 1990), u celoj kasarni nije bilo možda 20-30 vojnika u planinskim uniformama, svi ostali su bili inžinjerci.
Da, inzenjerija se preselila iz Postojne u 6. mjesecu '88, i imas i dalje pravo  - za razlog se govorilo o nekakvim otkrivanjima vojnih tajni. Mi smo bili u 1. ceti, kap. Grba nam je pio krv, nismo ga volili, ma djubre,  a st. vodnik Lukic je bio ljudina. Vidio sam ga jedanput slucajno u Bihacu poslije rata u Sloveniji a prije rata u Hr i BiH, pa mislim da su i tu kratko bili prerasporedjeni iz S. Loke.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Škofja Loka   

Na vrh Go down

Škofja Loka
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Škofja Loka
» Pozdrav
» Škofja Loka, Oktobar 1982