FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Varaždin - Kalnički partizani - četa veze 1990/91

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
AutorPoruka
gomboss
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2012-09-24

KomentarNaslov komentara: Varaždin - Kalnički partizani - četa veze 1990/91   24.09.12 21:24

Pozdrav svima na forumu,

evo danas sam pronašao ovaj forum i zanima me, ima li nekog iz naše generacije tu na forumu. Ja sam bio u četi veze kot kapetana Milana Labana i pokojnog poručnika Bubalo Dragana.

Lep pozdrav, Miran Gomboc, Radenci, Slovenija

ako je neko tu neka se javi: Klačar Aleksandar (Sarajevo), Hurtič Almir (Doboj), Milan Mladenovič (Beograd), Vasko Samardžija (negđe u Hercegovini), Božič (Zavidoviči), dvojčka Kogovšek (Ljubljana), Boštjan Ponikvar (Ljubljana - Savlje), Boštjan Lah (legenda iz Maribora), Vlaznim Kopilji, Fakić Izet (3 avionske stanice od BG), Goran (neznam mu više prezime, ali sam s njim prvi dan brao pikavce pred kantinom) ... nadam se svi ste još živi

gomboss: komentar modifikovan dana: 25.09.12 13:57; prepravljeno ukupno 4 puta
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 742
Član od : 2012-05-21
Dob : 63

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - kasarna Kalnički partizani   24.09.12 22:24

Pozdrav i tebi gomboss i dobro nam došao na forum. Very Happy ."Prošetaj" malo po kasarni i upoznaj se i sa nama. Cool
pozz cheers
Na vrh Go down
Goran67
Džomba
Džomba

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 116
Član od : 2011-07-17
Dob : 49
M(j)esto Zrenjanin

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani - četa veze 1990/91   26.09.12 21:43

Pozdrav Gomboss, sad si me podsetio. Kad su nam prvi put naredili da skupljamo pikavce pred kantinom, jedan Slovenac me je pitao šta zapravo treba da radimo. On nije znao da su pikavci čikovi, nego je mislio da su to borove iglice, koje piču Very Happy
Na vrh Go down
gomboss
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani - četa veze 1990/91   27.09.12 7:53

@Goran67 (citat):
Pozdrav Gomboss, sad si me podsetio. Kad su nam prvi put naredili da skupljamo pikavce pred kantinom, jedan Slovenac me je pitao šta zapravo treba da radimo. On nije  znao da su pikavci čikovi, nego je mislio da su to borove iglice, koje piču  Very Happy

pa nisam ni ja znao, ali ubrzo sam skonto  Laughing

Na vrh Go down
Croata
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2012-11-19

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani - četa veze 1990/91   19.11.12 21:53

Možda griješim, ali čini mi se da nije bio Milan, nego Goran Laban.
Tek kad sam ovdje pročitao imena sjetio sam se lica tih ljudi sa kojima smo služili vojni rok. Puno je vremena prošlo pa sjećanja blijede.
Sjećam se još da je s nama bio momak iz Vukovara. Nadam se da je OK i da se uspio vratiti u svoj grad.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17798
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani - četa veze 1990/91   19.11.12 23:48

Pozdrav Croata! Dobrodošao na forum! Very Happy I za tebe kratka uputa koju si možda već negdje vidio. Ne čekaj klasiće da ti se jave, već se odmah raspiši o svim uspomenama kojih se možeš sjetit. Pratimo te s pitanjima i komentarima.
Na vrh Go down
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4304
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   19.11.12 23:53

Lep docek Max Blitz Very Happy ......Dobrodosao Croata. cheers

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani - četa veze 1990/91   20.11.12 7:46

@Croata (citat):
Možda griješim, ali čini mi se da nije bio Milan, nego Goran Laban.
Tek kad sam ovdje pročitao imena sjetio sam se lica tih ljudi sa kojima smo služili vojni rok. Puno je vremena prošlo pa sjećanja blijede.
Sjećam se još da je s nama bio momak iz Vukovara. Nadam se da je OK i da se uspio vratiti u svoj grad.

u pravo si, bio je Goran Laban... neznam zašto mi po glavi ide Milan... bio si iz naše čete? I ja se sječam momka iz Vukovara, imao je naočale... ali ime sam mu zaboravio...

Na vrh Go down
Amir Ortas
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2012-12-21

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani - četa veze 1990/91   21.12.12 23:03

Pozdrav svim bivsim vojnicima cete veze. I ja sam bio sa vama 1990-91. Preko facebooka sam stupio u kontakt sa starijim vodnikom Madjunijem koji se nalazi u Njemackoj. Ja sam u Torontu, Kanada. Volio bih se cuti sa svima iz nase generacije.

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4110
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani - četa veze 1990/91   22.12.12 17:36

Obavjest za sve bivše služujuče u varaždinskim kasarnama da neki više nema tj prenamjenjene su
u civile objekte.U funkciji je još samo ona na izlazu prema Mariboru.Ali i ta je prazna jer je ugašena Varaždinska gardijska brigada pa svi objekt polako propadaju.Druge kasarne nebi ni prepoznali jer su ih totalno izmjenili a i okoliš.
Na vrh Go down
Goran4
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2013-08-18

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani - četa veze 1990/91   18.08.13 15:53

Pozdrav svima...ja sam bio stazista (mladji vodnik) u ceti veze 87 kod onog kapetana (zaboravih mu ime) i Gorana Labana, jednog vodnika i zastavnika crnogorca kojem zaboravih ime...pokojni porucnik je taman stigao kada sam ja odlazio...
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3108
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani - četa veze 1990/91   18.08.13 16:42

Goran4, dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
Tenkovska ceta
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2014-07-24
M(j)esto Banja Luka

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani - četa veze 1990/91   21.08.14 23:35

Tenkovska ceta 1 mehanizovani bataljon,90/91 martovska klasa,kapetan pantelinac
Na vrh Go down
Tenkovska ceta
Gušter
Gušter

Član od : 2014-07-24
M(j)esto Banja Luka

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani - četa veze 1990/91   21.08.14 23:36

pozdrav svima iz kalnickih partizana
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4110
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani - četa veze 1990/91   22.08.14 8:39

@Tenkovska ceta (citat):
pozdrav svima iz kalnickih partizana
Pozdrav Tenkovska i dobrodošao na forum cheers .
Pošto sam iz toga kraja,ako mogu ikako pomoći,pitaj Very Happy

Gušter
Gušter

Broj komentara : 10
Član od : 2015-05-10
M(j)esto SG (SLO)

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani - četa veze 1990/91   15.05.15 21:33

Pozdrav svima. i ja sam služio u kasarni kalnički partizani. Bio sam generacija septembar 89/90 u četi mehanizovane pešadije kod kapetana Petkovič Ljubiše. A komandir voda mi je bio vodnik I.klase Zekaj Ibrahim.
Na vrh Go down
mratix
Gušter
Gušter

Član od : 2015-09-22

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani - četa veze 1990/91   22.09.15 20:07

pozdrav decki,

wow, skoro pa pogodak Smile

evo ovdje sam se javio.

mratix: komentar modifikovan dana: 22.09.15 20:09; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : link edited)
Na vrh Go down
kerovođa zgb
Gušter
Gušter

Član od : 2016-01-27

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani - četa veze 1990/91   05.02.16 15:11

neznam u kojoj je kasarni radio , ali poznam pukovnika MILIŠA JERKA iz rv i pvo u Varaždinu radio  do penzije s Trifunovićem ima 92 god i jebeno se dobro drži , svako jutro u 5,30 brijanje , šetnja po novine i nikad bez odijela i kravate ....
Na vrh Go down
BMBeograd
Gušter
Gušter

Član od : 2016-02-17

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani - četa veze 1990/91   18.02.16 20:34

Pozdrav svima ,bivšim vojnicima Varaždinske kasarne Kalnički partizani....bio sam  vojnik 3.tenkovske čete ....komandir Jovica Mirić...septembar 1989....do marta 1990....posle u tenkovskoj ceti ,kasarna Dugo selo.....
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Varaždin - Kalnički partizani - četa veze 1990/91   Today at 14:14

Na vrh Go down

Varaždin - Kalnički partizani - četa veze 1990/91
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Varaždin - Kalnički partizani - četa veze 1990/91
» Varaždin - Kalnički partizani 1985.
» Križevci 4. novembar obuka varaždin kalnički partizani vod veze
» Varaždin artiljerija 89/90
» Skoplje 319. puk veze