FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Artiljerijski školski centar Zadar

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16 ... 28  Next
AutorPoruka
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   04.01.13 18:23

Jbg, ispada da je ASC imao sposobne oficire *kako se uzme i iz koje perspektive se gleda*
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   04.01.13 19:04

Oficiri JNA su bili najbolje školovani vojni kadar koji smo imali na ovim prostorima. Većinom su se opredjeljivali za vlastiti nacionalni korpus mada je bilo i izuzetaka. Naravno da je bilo i onih koji su bili najbolji od najboljih. Za generala Blaškića koji je iz mog kraja i koji je bio zapovjednik HVO-a za Središnju Bosnu i poznati haški zatvorenik, se govori da je u svoje vrijeme bio najmlađi kapetan u JNA. On je, čini mi se, rođen 1960. godine i sa trideset je već morao bio kapetan! Može li netko potvrditi da je on u to vrijeme bio najmlađi kapetan u JNA?

Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   04.01.13 20:22

@Boske
Ne mogu ti podvrditi za Blaškića, ali za sebe mogu. Postao sam kapetan sa 26 godina, i to redovno, zahvaljujući tome što sam u OŠ krenuo sa 6 godina. Moguće da je je i Blaškić tako, jer početni oficirski činovi su retko vanredno i prevremeno dodeljivani.
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   04.01.13 21:06

Moguće da je Blaškić '91 bio i kapetan I klase ali nije to toliko bitno.
Zanimljivo bi bilo da nam pojasniš kako su i kojom brzinom oficiri poslije akademije napredovali. Navodno su postojale dvije liste unapređenja; jedna po stažu a druga po političkoj podobnosti, odn.svakojakim podobnostima. Ali ne ovdje da ne "mutimo" temu nego idi u kantinu na rubriku "Oficiri JNA"!

Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   05.01.13 0:16

najbolji oficiri su ostali u JNA do kraja njenog postojanja.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Broj komentara : 18520
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   05.01.13 0:22

@vladimir (citat):

Istina, neki su ostali i malo poslije 18.7.1991.g., datuma definitivnog kraja JNA.
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   05.01.13 17:59

18.7.1991.g neznam otkud ovaj datum ali to sigurno nije bio definitivni kraj JNA.
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   05.01.13 19:05

@vladimir (citat):

Obično ignoriram ovakve postove ali baš me zanima što ste time mislili reći. Što su po Vašim kriterijima onda recimo general Bobetko (svojevremeno k-dant 5. vojne oblasti) general Špegelj (također k-dant 5. vojne oblasti), general Tus (k-dant RV i PVO) pukovnik Feldi (nastavnik strategije na Ratnoj školi JNA, kasnije operativac 5.vojne oblasti), pukovnik Stipetić (Načelnik operative 5.vojne oblasti), pukovnik Agotić, brojni piloti i ini pripadnici JNA koji su odlučili tako kako su odlučili ali po svojoj savjesti i bez ićije prisile. Ne govorim samo o oficirima deklariranim kao Hrvati. Što su Makedonci, Albanci, Slovenci...... scratch

A glede JNA i njenog konca stvar Vam stoji ovako:

JNA je službeno ukinuta krajem svibnja 1992. a iz njeznih raspadnutih dijelova nastaju Vojska Jugoslavije , Vojska Republike Srpske i Vojska Republike Srpske Krajine. Ostatak Vojske Jugoslavije preimenovan je 2003. godine u Vojska Srbije i Crne Gore, a nakon 2006. godine između prijedloga Vojska Srbije i Srpska vojska prevladao je prijedlog Vojska Srbije što je i danas.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   05.01.13 23:22

Znamo sve to pukovniče, 18.7.1991.g. su slovenski vojnici službeno otpušteni iz JNA i to je onda kraj takve vojske kao jugoslavenske, to je jasno. Zato se navodi taj datum, a po njemu se ravnamo otprilike i na ovom forumu glede bivše pripadnosti JNA.
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   06.01.13 1:11

generali koji su radili na rusenju sopstvene drzave i razbijanju vojske kojoj su pripadali nisu vredni pomena. o moralnim i ljudskim kvalitetima jednog Spegelja najbolje govori film koji su snimili bezbednjaci JNA. gen. Marjan Cad u intervju datom jednim novinama u RH doslovce kaze ,,dasam uradio to sto sam uradio naprimer u Sloveniji imao bih mirovninu 2000eur ovako imam samo 8000kn/// ocigledno da savest ima cenu a 8000kn je malo. ovo je za mene uvreda bez premca.dase nelazmo mnogi su svoju savest i patriotizam debelo unovcili pogotovo ovi na visokim polozajima ne samo u RH vec i u ostalm republikama. tema je asc ZADAR pa moram da pomenem Perisica. ovog coveka su uhapsili pripadnici vojne bezbednosti zbog spijunaze u korist CIA.sta je navelo ovog coveka da radi protiv svoje drzave i vojske neznam ,patriotizam i savest sigurno nije a novac??? mozda.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   06.01.13 2:28

Daljnji razgovor o ovome je stvarno bespredmetan, ako nema Slovenaca, nema ni SFRJ ni JNA. I kraj priče..... sad bi vi o tome raspravljali po x-ti put.....
Je li prvo bila kokoš ili jaje pričajte na PP. Evil or Very Mad
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   06.01.13 17:29

U mome kraju je bilo nekoliko starih veterana iz I svjetskog rata koji su se kao dobrovoljci priključili srpskoj vojsci i poslije rata za nagradu dobili državnu zemlju u vlasništvo. Po Vladimirovoj logici su i oni izdajnici jer su izdali svoju Austro-Ugarsku državu i debelo unovčili svoju savjest i patriotizam Very Happy

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   06.01.13 18:58

@Boske (citat):
U mome kraju je bilo nekoliko starih veterana iz I svjetskog rata koji su se kao dobrovoljci priključili srpskoj vojsci i poslije rata za nagradu dobili državnu zemlju u vlasništvo. Po Vladimirovoj logici su i oni izdajnici jer su izdali svoju Austro-Ugarsku državu i debelo unovčili svoju savjest i patriotizam Very Happy

Daj Boske, molim te......nećemo nigdje stić ovako. Sad svi gore od želje nešto pametno odgovorit.... budite pametni ljudi.... ajmo sad i od stoljeća sedmog i ko nas bre zavadi.... i družba Pere Kvržice....
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   06.01.13 19:23

@Max Blitz (citat):
@Boske (citat):

Daj Boske, molim te......nećemo nigdje stić ovako. Sad svi gore od želje nešto pametno odgovorit.... budite pametni ljudi.... ajmo sad i od stoljeća sedmog i ko nas bre zavadi.... i družba Pere Kvržice....

Hehehe, i "Ne okreći se sine" cheers
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   06.01.13 23:14

Twisted Evil

bojnik: komentar modifikovan dana: 17.05.13 7:06; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   07.01.13 0:05

@.......bojnice!
Zaista mislim da si dobro rekao....." Mir dečki, tko hoće o toj temi raspravljati neka otvori svoj post,.......
...Ali....ostavi se biranja strana, jer sta je kome na ponos a sta na sramotu, i ko je birao a ko ne,..... ti gledas iz tvog 'kuta" , a ja iz mog "ugla"..... Kako i zasto je tako, i uopste ko je ponosan a ko ne, uz duzno postovanje necu valjda to od tebe da slusam na ovom Forumu!!!!!?
Probajte, ako vec komentarisete, odrzati i poboljsati temu ASC Zadar... Very Happy

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   07.01.13 1:02

Twisted Evil

bojnik: komentar modifikovan dana: 17.05.13 7:06; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   07.01.13 17:23

Ja sam bio jos jasniji.........samo trazim da se ne "podgrevaju" komentari i recenice tipa ......."Ja svoje znam i znam da sam u pravu svidjelo se to nekima na ovome Forumu ili ne......." , jer Boze moj pa valjda jos neko nesto zna i zna da je u pravu a ne samo ti!?

Za mene nije problem bilo koju temu ili oblast komentarisati i razgovarati sa bilo kime....!Bez obzira na sve stvari koje su se desile!
Ali ovaj forum ne predvidja takve mogucnosti i stoga se treba vratiti na TEMU!

Naravno.....lepo se provodim za Bozic!!! Very Happy

PS-....The Blasters , su divno izveli ovu kompoziciju...slazem se Smile
.............
........You know, none of us are gonna cry
It wasn't even worth the try
So long, baby, goodbye ........Wink

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   08.01.13 19:18

Obradoviću, nemoj da mi se kečiš o The Blasterse Evil or Very Mad

Gušter
Gušter

Broj komentara : 22
Član od : 2013-01-22

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   22.01.13 20:35

SRO Zadar 1988/83 jun klasa.

int3r: komentar modifikovan dana: 22.01.13 21:36; prepravljeno ukupno 4 puta
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   22.01.13 20:43

Zdravi 'int3r' i dobro došao na forum!
Vidim, postavljanje slika si savršeno savladao, i po veličini, nije izvan 800x600 okvira. Bravo!
Mogao bi i koju riječ prozboriti!
Oprosti ako sam odmah navalio na tebe, sigurno si to uskoro namjeravao učiniti.
I uz svaku sliku koju ćeš postaviti, treba nam opis, tko, gdje.... Very Happy cheers
Na vrh Go down
int3r
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   22.01.13 20:44

Plan casa.

int3r: komentar modifikovan dana: 22.01.13 21:39; prepravljeno ukupno 3 puta
Na vrh Go down
int3r
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   22.01.13 20:51

Pozdrav drustvo,vidim da se u ovom forumu okuplaju se staro drustvo,nije bitno ko smo i sta smo sada,jer je tema samo za proslost.Slilke koje sam postavio su od sro zadar 83 klasa,davno vreme za secati sve na detalje, al kolko mozemo.Ja bih voleo mnogo da vidim neku sliku sadasnje stanje "sro",po mogucnosti i unutar prostorija.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   22.01.13 21:02

'Intr3r', pa imaš slika na 2. i 3. stranici ove teme. Samo klikni na slike da ti se uvećaju.
A kad ti postavljaš, molim te vodi računa da su ti velike najviše 800x600! Inače razvlače ekran, zavisi kako kome, ali ova veličina odgovara svima.
Ili ih treba postavit na drugi način, da se uvećaju posebno klikom na sliku, kao na temi gdje sam te uputio.
Moraš nam dat i neki nadimak još, nezgodno ti se obraćat ovim nickom... Very Happy
Podsjeća me na 3CPO i R2D2 iz 'Ratova zvijezda'! Smile
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   22.01.13 22:10

Vrati i slike, kada ćeš moći. Very Happy
Za tjedan dana, kužim, novi si.
Može i ona uvećana, ako nikako ne može drugačije.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Today at 23:02

Na vrh Go down

Artiljerijski školski centar Zadar
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/28Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 16 ... 28  Next
 Similar topics
-
» ŠRO artiljerije Zadar jun - decembar 1988.
» kasarna Ribnica-Kraljevo V.P.8415, jun 91
» Aerodrom Zemunik Zadar
» Trebinje, septembarci 1989 - VP 7077 (Sanitetski nastavni centar)
» ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine