FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Artiljerijski školski centar Zadar

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 28  Next
AutorPoruka
Miodrag Vujović
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2015-12-25
Dob : 56
M(j)esto Sarajevo

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   25.12.15 1:09

santa
pozdrav moji artiljerci , ja sam 78.klasa mart-septembar 1987 , s tim da sam zbog odličnog uspjeha izabrao sebi da ostanem u K-1 u svom ATC-u kako smo ga zvali(artiljerijsko turistički centar)jer mi je zaista bilo super.Došao sam doduše na samoj granici sa godinama -27 i nije nas bilo puno-4-5 i imali smo u odnosu na mlade izvjesne povlastice.Komandant kasarne bio je Momo Perišić , Toth komandant škole , šef diviziona moga Cvetko Savić , zamjenik Rade Medić , u bateriji glavni Zlatko Mančić i poručnici Dragan Biorac i Darko Biuklić .Ja sam po završetku škole bio u kancelariji sa Dudakom i meni je bilo extra , i iako sam iz daleka bio -Sarajevo svaki mjesec me on nakon što završim neke administrativne poslove puštao kući po 7-8 dana.
Mi staže koji smo ostali smo neki i dan danas u dobrom kontaktu - Dino Ćišić iz Bugojna i Boris Korbar iz Zagreba.Za ostale staže ne znam -Slobodan Torlak (Beograd) , Peđa Bojović(B.Palanka 9 i Štefane Metod negdje iz Slovenije.I dan danas mogu nabrojati sve ljude koji su bili sa mnom u 1.vodu 1.baterije 78.klase pitomaca AŠC Zadar-zemaljska artiljerija VP 5835/19-1, a to ću drugi put , svima pozdrav
Na vrh Go down
Miodrag Vujović
Gušter
Gušter

Član od : 2015-12-25
Dob : 56
M(j)esto Sarajevo

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   25.12.15 1:20

@Sloba1 (citat):
Ja sam bio generacija jun ali 1987 do juna 1988 godine. Neko je pomenuo Tahiraja i u moje vreme bio je jedan od komandira baterije zajedno sa kolegama Orđžanovskim i Brojčinom. To je bio drugi pit. divizion pod Klepom, a Tahiraj beše zaista duša i ljudina od čoveka, što je tačno kako je jedan od učesnika gore i naveo.
Vidiš , bili smo u istoj kasarni skoro 9 mjeseci , ali se ne mogu sjetiti.Doduše , ti si bio 2.divizion - žuta zgrada , a ja 1. i zelena zgrada.Vidim da si i ti ostao svu godinu u Zadru možeš li da se sjetiš ko je s tobom ostao u divizionu kao stažo taj period decembar87-jun 88.Mi što smo ostali u "zelenoj zgradi" bili smo-Boris Korbar , Edin Ćišić , Slobodan Torlak i ja kao stariji(27 godina) te Predrag Bojović i Štefane Metod kao staže sa vojskom ako ti ova imena išta znače.Pozdrav
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   25.12.15 10:36

@Miodrag Vujović (citat):
santa
pozdrav moji artiljerci , ja sam 78.klasa mart-septembar 1987 , s tim da sam zbog odličnog uspjeha izabrao sebi da ostanem u K-1 u svom ATC-u kako smo ga zvali(artiljerijsko turistički centar)jer mi je zaista bilo super.Došao sam doduše na samoj granici sa godinama -27 i nije nas bilo puno-4-5 i imali smo u odnosu na mlade izvjesne povlastice.Komandant kasarne bio je Momo Perišić , Toth komandant škole , šef diviziona moga Cvetko Savić , zamjenik Rade Medić , u bateriji glavni Zlatko Mančić i poručnici Dragan Biorac i Darko Biuklić .Ja sam po završetku škole bio u kancelariji sa Dudakom i meni je bilo extra , i iako sam iz daleka bio -Sarajevo svaki mjesec me on nakon što završim neke administrativne poslove puštao kući po 7-8 dana.
Mi staže koji smo ostali smo neki i dan danas u dobrom kontaktu - Dino Ćišić iz Bugojna i Boris Korbar iz Zagreba.Za ostale staže ne znam -Slobodan Torlak (Beograd) , Peđa Bojović(B.Palanka 9 i Štefane Metod negdje iz Slovenije.I dan danas mogu nabrojati sve ljude koji su bili sa mnom u 1.vodu 1.baterije 78.klase pitomaca AŠC Zadar-zemaljska artiljerija VP 5835/19-1, a to ću drugi put , svima pozdrav

Darko ti je danas zamjenik Načelnika Uprave za planiranje u Glavnom stožeru OS RH u činu brigadira.

Zastavnik
Zastavnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 856
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   25.12.15 21:03

Tačno, Ja sam bio u žutoj zgradi kod Klepa, to je bio II pit. divizion i ostao sam svo vreme tamo na poziciji kulturnjaka, rad u kancelariji. Malo kod Milenkovića koji je bio zamenik Klepa a više kod Klepa koji je bio komandant diviziona. Pored mene od stažista sećam se Dragičevića mislim da je negde okolina Loznica ako ne i iz same Lo...i Jovanetića tu negde okolina Užica. Meni je komandir voda dok sam bio pitomac bio vodnik stažista koji je imao 3 meseca do skidanja, neki Milojević iz Bg, a svi ostali imali su komandire vodova u vidu aktivnih oficira sem mog voda. Taj stažista bio je vrlo obučen i svemu nas je naučio tako da nismo ništa osetili u zaostatku što nije bio aktivni oficir. Po odlasku njega, dobili smo jednog poručnika ali sam ime zaboravio, nikako da se setim, bio ja mali, nizak, vrlo okretan i negde po govoru vukao je prema Makednoskom ili Bugarskom jeziku. Sećam se još vodnika stažiste Dobranić iz Slo..
Na vrh Go down
Gams
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2016-01-11
Dob : 48
M(j)esto Kranj

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   11.01.16 20:26

Zdravo, ja sam novi na forumo. Bio sam u ŠRO u Zadru od juna do decembra 87 godine.

Pozdrav svima i još se pišemo.

Pozdrav, Robert
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   11.01.16 20:36

Zdravo i dobro došao na forum... Kod koga si bio, tj. u kom divizionu, jer ja sam bio isto od juna ali do juna 88 godine, tako da ako si bio u mom divizionu, možda te i prepoznam.
Na vrh Go down
Gams
Gušter
Gušter

M(j)esto Kranj

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   11.01.16 21:31

Znaš, ne sječam se točno. Nači ču knjižicu pa javim. Danas sam nešto gledao tako bez veze i naleteo na ovaj forum.

Da kažem, moram nači knjižicu pa javim.

A do tada doviđenja.

Robert
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   11.01.16 21:50

Važi, drugi divizion bio je u žutoj zgradi, Klepo glavni, Milenković zamenik a tamo u prvom beše Dudaković a od starešina bio je kapetan Mančić...
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 18520
Član od : 2012-10-30
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   18.01.16 18:17

Poligon Poljice, 41. klasa ŠROA, haubica 105 mm, 1971.

Na vrh Go down
Gams
Gušter
Gušter

M(j)esto Kranj

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   18.01.16 18:36

Zdravo,

sad sam potražio vojničku knjižico i začudio se svojoj sliki u njoj. Jao, kako sam bio čudan.
Ja sam služio u Zdru u ŠRO Artiljerija. Vojna pošta bila je VP 5835-23. Moj starešina je bio kapetan Branislav Brojčin. 

Bio sam u onoj zadnnoj zgradi, kdje su bili kontejneri sa smečem in ulaz za kamione (ako se ne varam). Koja je bila broja zgradbe se ne sečam. Znam da sam spavao u prvom katu.

Svečanu obavezu sam imao 4.7.1987.

Lep pozdrav svima.

Robert
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   18.01.16 19:45

Gams, ja sam ista VP, sa istim komandirom baterije i isto sam 4 jula u K-4 dao zakletvu.
Na vrh Go down
Gams
Gušter
Gušter

M(j)esto Kranj

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   18.01.16 20:41

Zdravo, morat ču se sjetiti kojih prezimena od vojnika, ali za sada se ne mogu.

Ja sam bio kod minobacača 120 mm. Vozili smo ih kamionom. 

Šta još, o ja, sečam se kapetana osmatrašnice, bio je tako glasan, da smo kod minobacača naredili korekture prije, nego je do nas došlo telefonom.

Ako se još šta sjetim, ču napisati.

Čao.
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   18.01.16 22:27

Pa i ja sam dužio minobacač 120 mm
Na vrh Go down
sale1966
Gušter
Gušter

Član od : 2016-02-25
M(j)esto Grosuplje

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   26.02.16 18:37

Pozdrav svima!
Ja sam februarska 1985. ŠRO artiljerija, kasarna Marko Orešković.
Komandir voda poručnik Vučenov, k-dir baterije Kapetan Dudaković, komandant ppuk Grbić.
Proveli smo se super i sa nekima održali prijateljstvo do današnjih dana. Čujemo se telefonom a i posećujemo se. Upravo mi je bio suborac iz Dubrovnika na proslavi mog 50-og rodjendana.
Dali možda neko zna šta je bilo sa por. Vučenovom?
Sećam se drugova:
Vrabac Izet
Bavdaž Aleš
Glišić Branislav
Tihomir Šalata
Rojc Igor
Slatinek Miro
Savo ? (Dudakov zemljak iz sela Orahova kod Gradiške)
Urošević Radovan
Mikić Mile
Slavka Jan
Šreter  Darko...

Bilo nam je dobro, jer smo bili dobri prijatelji.
Prekomandovan sam u Tuzlu, tamo sasvim neka druga priča.

Pozdrav iz Slovenije!
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   26.02.16 19:33

sale1966, dobro dosao na forum! Bio si klasa pre mene.- samo drugi divizion.
Na vrh Go down
Pitomac Vodnik
Gušter
Gušter

Broj komentara : 7
Član od : 2011-07-03
Dob : 47
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   29.02.16 19:12

@Sloba1 (citat):
Posle toga vodnika, vod je zadužio aktivni oficir jedan poručnik, mali ali brz i okretan, ali da me ubijete, ne mogu se setiti prezimena ?
Mali porucnik se zvao Boris Dimitrijev i bio je Makedonac
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   29.02.16 21:39

Da... Dimitrijev, hvala Pitomac Vodnik, konačno da se neko seti kako se prezivao poručnik... Hvala
Na vrh Go down
Micky67
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2015-05-10

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   01.03.16 10:32

@Sloba1 (citat):
Pa i ja sam dužio minobacač 120 mm

UB 52 ?

Gušter
Gušter

Član od : 2016-03-27
M(j)esto Leskovac

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   28.03.16 22:17

Bio sam u ŠRO zemaljska artiljerija od septembra 1986. di marta 1987.god. kapetan je bio Zlatko Mančić a komandir voda stažista iz Šibenika Šantić. Prezimena se ne sećam
Na vrh Go down
dpuric

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   29.03.16 12:59

Sasa Rajkovic, dobro dosao na forum artiljerac!
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   01.04.16 22:57

Saša ti si bio u prvom divizionu kod Dudakovića.
Na vrh Go down
stepa
Gušter
Gušter

Broj komentara : 26
Član od : 2013-06-24
Dob : 52
M(j)esto kikinda

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   15.04.16 8:15

Na vrh Go down
insider
Gušter
Gušter

Broj komentara : 24
Član od : 2014-05-19

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   18.04.16 13:05

Pozdrav klaso.
Ja sam bio mart 86 - mart 87, Kovačević, Brojčin, Klepo.
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   18.04.16 21:57

Ja sam bio jun 87-jun 88 Klepo, Milenković, Brojčin, Dimitrijev i ostali...
Na vrh Go down
stepa
Gušter
Gušter

Broj komentara : 26
Član od : 2013-06-24
Dob : 52
M(j)esto kikinda

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   19.04.16 7:37

@insider (citat):
Pozdrav klaso.
Ja sam bio mart 86 - mart 87, Kovačević, Brojčin, Klepo.

Ti si ostao u Zadru na stažiranju.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Today at 23:02

Na vrh Go down

Artiljerijski školski centar Zadar
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 23/28Idi na stranicu : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 28  Next
 Similar topics
-
» ŠRO artiljerije Zadar jun - decembar 1988.
» kasarna Ribnica-Kraljevo V.P.8415, jun 91
» Aerodrom Zemunik Zadar
» Trebinje, septembarci 1989 - VP 7077 (Sanitetski nastavni centar)
» ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine