FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Artiljerijski školski centar Zadar

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Next
AutorPoruka
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 857
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   19.04.16 20:20

Da..da, ostao sam svo vreme u Zadru u K-1... ups, nisi na mene mislio sad vidim, ali i Ja sam ostao do kraja tamo.
Na vrh Go down
insider
Gušter
Gušter

Broj komentara : 24
Član od : 2014-05-19

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   28.04.16 9:44

@stepa (citat):
@insider (citat):
Pozdrav klaso.
Ja sam bio mart 86 - mart 87, Kovačević, Brojčin, Klepo.

Ti si ostao u Zadru na stažiranju.

Tako je...
Na vrh Go down
insider
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   23.05.16 15:54

@stepa (citat):
http://fotkica.com/slike.php?slika=1...3-page-001.jpg
http://fotkica.com/slike.php?slika=1...6-page-001.jpg

http://fotkica.com/slike.php?slika=1...1-page-001.jpg

http://fotkica.com/slike.php?slika=1...4-page-

Mart-septembar 86-e-Porulnik Kremić je bio KB

Sječam se onoga što stoji i drži top na prvoj fotki.
Čini mi se, da je i on ostao na stažiranju u Zadru...

Pozdrav artiljercima.
Na vrh Go down
stepa
Gušter
Gušter

Broj komentara : 26
Član od : 2013-06-24
Dob : 52
M(j)esto kikinda

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   24.05.16 8:07

Ako misliš na ovog iznad cevi-mpguće je.Bio je jedan od boljih (Zvao se Buha Milovan ako se ne varam)
Na vrh Go down
insider
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   26.05.16 8:39

@stepa (citat):
Ako misliš na ovog iznad cevi-mpguće je.Bio je jedan od boljih (Zvao se Buha Milovan ako se ne varam)

Buha, jeste ...

Pozdrav artiljercima.
Na vrh Go down
KikiGM
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-06-20

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   21.06.16 9:43

@Maljutka-1 (citat):
Jaz sem bil 63. ali pa 64. generacija od decembra 1979 do junija 1980, komandir voda topov B1 je bil poročnik Todorović "Toša", vodnik je pa bil mlajši vodnik pitomac iz Makedonije, v našem vodu smo imeli tudi dva protitankovska topa T12. Po končanem šolanju pa sem ostal še en mesec na tečaju za protitankovske rakete "Maljutka".  Zanima me če je kdo iz naše generacije na forumu.  Spomnim se sledečih:

Ljubče iz Makedonije
Hadžiomerspahič iz Travnika
Borut iz Laškega
Boško iz Črne Gore

Lep pozdrav vsem

I ja sam iz iste klase, s tim što sam ja iz prvog diviziona (major Albert Šešelja, kapetan Bešević, potporučnik Cvetkovski, mlađi vodnik Maksumić). Ti si, očigledno, iz II diviziona.

KikiGM: komentar modifikovan dana: 21.06.16 20:14; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   21.06.16 11:44

KikiGM, dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
KikiGM
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   21.06.16 21:23

@dpuric (citat):
Kada vec govorite o Klepu Ekremu zna li neko o njemu nesto. Ako nije zgodno na forum moze i pp.
Sa Klepom sam se video 1998. god u Titogradu.
Na vrh Go down
dpuric

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   21.06.16 23:22

OK Hvala!
Na vrh Go down
SLOVENIJA
Gušter
Gušter

Broj komentara : 22

KomentarNaslov komentara: ARTILJERIJSKO-ŠKOLSKI CENTAR-ZADAR   25.06.16 23:05

Dobar dan svima iz 54. klase ŠRO artiljerije Zadar davne 1977 (od 10.3 do 14.10.1977) godine. Bio sam u 3. vodu 1 baterije MB 120 mm i Haubica 122 mm D-30. Načelnik škole je bio ppuk. Miroslav Lilić. Ako ima nekog na forumu neka napiše ko nam je bio k-dir voda i k-dir baterije, pa i druge zanimljivosti o toj klasi. Lep pozdrav iz Slovenije.
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   25.06.16 23:59

To je baš bilo relativno davno. Ja sam služio tamo 10 godina kasnije od vas, a vama želim uspeh, da pronađete nekoga iz vašeg vremena služenja.
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   26.06.16 0:27

To je moj komandant kada sam služio u Zadru / Klepo / sada živi u Podgorici. Ima i fejsbuk profil, ali koliko vidim nije nešto aktivan na toj mreži ili je tako podesio podešavanja da samo prijatelji mogu da vide a oni koji nisu ne vide sve objave.
Na vrh Go down
SLOVENIJA
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   27.06.16 10:08

Znam da je bilo to davno, ali možda se nađe neko koji je bio u ŠROA Zadru ili rije ili poslije ovog vremena, pa če možda znati, ko su bili tada odgovorni oficiri u ŠRO. LP
Na vrh Go down
komstan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 18
Član od : 2015-01-27

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   11.07.16 13:54

@SLOVENIJA (citat):
Znam da je bilo to davno, ali možda se nađe neko koji je bio u ŠROA Zadru ili rije ili poslije ovog vremena, pa če možda znati, ko su bili tada odgovorni oficiri u ŠRO. LP
60.klasa , načelnik ppuk.Lilić , k-dant 1.diviziona major (?) Alojz Krašovec , k-dir 1.baterije kap.Dragan Sredojević.
Na vrh Go down
SLOVENIJA
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   13.07.16 15:48

To je bilo blizu (60. klasa), a osim ppuk. Lilića se druge dvojice ne sečam. Dali je možda za ovo vreme još predavao URVARJ kap. Bjelić Branko i major Kranjc (predavao je verovatno vezu). Pitomci generacije pred nama su govorili "Čuvaj se Bokanjca i majora Kranjca". Bio je veoma dobar čovjek, jer je sve uzeo kao humor.

Lep pozdrav!
Na vrh Go down
komstan
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   14.07.16 10:08

@SLOVENIJA (citat):
To je bilo blizu (60. klasa), a osim ppuk. Lilića se druge dvojice ne sečam. Dali je možda za ovo vreme još predavao URVARJ kap. Bjelić Branko i major Kranjc (predavao je verovatno vezu). Pitomci generacije pred nama su govorili "Čuvaj se Bokanjca i majora Kranjca". Bio je veoma dobar čovjek, jer je sve uzeo kao humor.

Lep pozdrav!
Nama u 1.divizionu UV predavao je ppuk.Rakić (vrlo duhovit ) ,a majora Kranjca se ne sjećam , možda je bio u 2.divizionu .
Na vrh Go down
SLOVENIJA
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   14.07.16 14:51

Hvala kolega! Sad me interesuje, dali znate vi ili neko drugi tačno nabrojati sve kasarne v Zadru sa punim imenom. Ja znam samo da je bila
"Kasarna "Marko Orešković" K1, Artiljerijski školski centar, Škola za rezervne oficire ariljerije", a koje su onda bile kasarne K2, K3, K4 i tako dalje, tudi one manje. Ta podatak sam zaboravio pa bih želo da ga znam.

Hvala vam za informacije i lep pozdrav!
Na vrh Go down
komstan
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   15.07.16 9:04

@SLOVENIJA (citat):
Hvala kolega! Sad me interesuje, dali znate vi ili neko drugi tačno nabrojati sve kasarne v Zadru sa punim imenom. Ja znam samo da je bila
"Kasarna "Marko Orešković" K1, Artiljerijski školski centar, Škola za rezervne oficire ariljerije", a koje su onda bile kasarne K2, K3, K4 i tako dalje, tudi one manje. Ta podatak sam zaboravio pa bih želo da ga znam.

Hvala vam za informacije i lep pozdrav!
Koliko se sjećam , osim K1 mislim da je K4 bila kasarna koji smo mi zvali "Novi logor " ( danas se unutar kruga te kasarne nalazi sportska dvorana "Višnjik" ) .
Točno po K oznakama ne znam , no tu su bile kasarne: "Đuro Đaković" (protuavionci ), Turske kuće , Crvene kuće , Šepurine (raketaši) ,  Mocire (gorivo) , Barutana  , Konjušnica .Bilo je još manjih objekata (meh.radionica i sl.) za koje ne znam kako su se zvali . Možda me netko sa foruma može  ispraviti ili dopuniti .
Na vrh Go down
SLOVENIJA
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   15.07.16 12:08

Hvala za informacije. Možda če neko na forumu, ko ima više informacija pripremiti tačnije podatke, možda sa planom grada Zadra, da se vidi gde su se nalazile pojedine kasarne.

Želim vam lep vikend!
Na vrh Go down
arcibald01
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 672
Član od : 2013-12-19

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   15.07.16 12:17

@komstan (citat):

60.klasa ,  k-dant 1.diviziona major (?) Alojz Krašovec 

Lojz, če si na tem forumu, pošlji ZS.
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   15.07.16 23:36

K-1 je ona gde su bili ŠRO i Akademci, K-2 je bila vojna policija, K-3 ne znam, a K-4 je kasarna Ante Banina gde je bila tehnika i gde smo išli na obuku... Ostale kasarne sam čuo za njih, ali me nije doticalo tako da i nisam nešto bliže upoznat.
Na vrh Go down
SLOVENIJA
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   16.07.16 20:30

@Sloba1 (citat):
K-1 je ona gde su bili ŠRO i Akademci, K-2 je bila vojna policija, K-3 ne znam, a K-4 je kasarna Ante Banina gde je bila tehnika i gde smo išli na obuku... Ostale kasarne sam čuo za njih, ali me nije doticalo tako da i nisam nešto bliže upoznat.

Ako se dobro sečam je dio vojne policije bio i u K-1 v jednoj zgradi pored staze sa preprekama. Možda su oni bili odvojeni od K-1, i su onda bili K-2.

Lep pozdrav iz Slovenije!
Na vrh Go down
SLOVENIJA
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   17.07.16 22:48

Ima li nekog na forumu koji zna šta je bilo u objektima-kasarnama JNA "Turske kuče", "Ravnice" i "Crvene kuče" ?
Na vrh Go down
odaaaa
Gušter
Gušter

Broj komentara : 26
Član od : 2015-01-01

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   17.07.16 23:08

U kucama Su bili magacini naoruzanja I opreme nesto TO nesto JNA .sjecam se puno konzerviranih TAM 110 I za svaki je zakacen 20\3 PAT
Na vrh Go down
SLOVENIJA
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   18.07.16 10:16

@odaaaa (citat):
U kucama Su bili magacini naoruzanja I opreme nesto TO nesto JNA .sjecam se puno konzerviranih TAM 110 I za svaki je zakacen 20\3 PAT
 To znači, da su bili i u Crvenim kučama i Turskim kučama magacini, a za Ravnice neznate sta je tamo bilo.

Hvala vam i lep pozdrav!
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Today at 11:42

Na vrh Go down

Artiljerijski školski centar Zadar
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 24/28Idi na stranicu : Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Next
 Similar topics
-
» ŠRO artiljerije Zadar jun - decembar 1988.
» kasarna Ribnica-Kraljevo V.P.8415, jun 91
» Aerodrom Zemunik Zadar
» Trebinje, septembarci 1989 - VP 7077 (Sanitetski nastavni centar)
» ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine