FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Artiljerijski školski centar Zadar

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27, 28  Next
AutorPoruka
SLOVENIJA
Gušter
Gušter

Broj komentara : 22
Član od : 2016-06-20

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   20.07.16 15:08

@dpuric (citat):
Evo još podataka o AŠC iz tog vremena (onako kako me pamćenje služi). AŠC je bio smešten u K-1. Tu su bili paviljoni i tu se izvodila teoretska nastava. U dva paviljopna su bili smešteni Škola rezervnih oficira i kursevi Rez.of. koji su se povremeno održavali. U jednom zasebnom paviljonu smestene su bilie završne godine Srednje vojne škole i Vojne akademije - smer artiljerije.
Komandant Centra u to vreme bio je Puk. od jeseni 1985. godi general-major Branko Banjanin.Komandant ŠKROa bio je Grbić Rajko. Bila su dva pitomačka diviziona u ŠRO. Drugim u kome sam bio komandovao je kap.I kl. Klepo Ekrem. K-diri baterija bili su Kap. Todorivić i Brojčin- Komandiri vodiva baterije čiji je k-dir bio M.Todorović-Toša bili su: Pokornik Josip, Lazarević Aca. Garunović Momir i Kremoć Aco.
Nastavnici su bili:
kap I kl. Uzelac Mirko- Topografija i URVAJ (tzv Pravili gadjanja)
major Topuzović - Opšta taktika i taktika artiljerije
kap. Žuvela Franc  i maj. Langus - Veza i ABHO
Obaveštajno-bezb.sistem - Kap I kl Šarić...
Praktičan deo rada sa orudjima i taktike Kasarna 2 i Bokanjac, Tereni Knin i Slunj. Toliko za početak.

Dobar dan. Zamolio bi vas za jedno objašnjenje i to da ste imali praktični dio sa orudjima i taktike u Kasarni 2. Kde je to bilo, zbog toga što smo mi imali svu nastavu ( ja sam bio 54. klasa) o topovima u Kasarni-4 (zvani Novi logor)? Pa ali možda znate koja je bila K-3?

Lep pozdrav iz Slovenije!
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 857
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   20.07.16 23:03

K-3 ne znam šta je bilo. U k-2 je bila vojna policija koliko se sećam, K-1 sam ja služio kod Klepa, Brojčina i Milenkovića. Tada su komandiri baterija u drugom divizionu bili Brojčin-Ordžanovski-Tahiraj... u K-4  su bila oruđa i tamo smo išli na praktičnu obuku, kao i na uzbune, pa se onda vratimo u K-1. Poligon interni da ga tako nazovem beše Bokanjac a tereni su u moje vreme bili na Kninu, Badanj-Crvena zemlja.
Na vrh Go down
SLOVENIJA
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   21.07.16 13:20

@Sloba1 (citat):
K-3 ne znam šta je bilo. U k-2 je bila vojna policija koliko se sećam, K-1 sam ja služio kod Klepa, Brojčina i Milenkovića. Tada su komandiri baterija u drugom divizionu bili Brojčin-Ordžanovski-Tahiraj... u K-4  su bila oruđa i tamo smo išli na praktičnu obuku, kao i na uzbune, pa se onda vratimo u K-1. Poligon interni da ga tako nazovem beše Bokanjac a tereni su u moje vreme bili na Kninu, Badanj-Crvena zemlja.
Hvala za informaciju. Imam samo jedno pitanje dali je bila K-2 (vojna policija) pored K-1 ili na drugom mestu? Možda je bila u K-3 ŠRO ARJ PVO (kasarna Đuro Đaković)? Tereni su bili Bokanjac, Poljice ovi krači i Udbina više od 20 dana.

Pozdrav!
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   21.07.16 14:48

Mislim da je vojna policija bila na drugom objektu. To za Đ.Đaković, moguće da je tako ali stvarno ne znam. Što se tiče terena, ja sam služio 87 i tada se išlo na Bokanjac (lokalnog tipa) i dalji tip Knin... Ranije generacije išle su na Slunj, tako sam čuo tamo.
Na vrh Go down
SLOVENIJA
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   22.07.16 18:05

@013gonzo (citat):
@dpuric (citat):
Evo još podataka o AŠC iz tog vremena (onako kako me pamćenje služi). AŠC je bio smešten u K-1. Tu su bili paviljoni i tu se izvodila teoretska nastava. U dva paviljopna su bili smešteni Škola rezervnih oficira i kursevi Rez.of. koji su se povremeno održavali. U jednom zasebnom paviljonu smestene su bilie završne godine Srednje vojne škole i Vojne akademije - smer artiljerije.
Komandant Centra u to vreme bio je Puk. od jeseni 1985. godi general-major Branko Banjanin.Komandant ŠKROa bio je Grbić Rajko. Bila su dva pitomačka diviziona u ŠRO. Drugim u kome sam bio komandovao je kap.I kl. Klepo Ekrem. K-diri baterija bili su Kap. Todorivić i Brojčin- Komandiri vodiva baterije čiji je k-dir bio M.Todorović-Toša bili su: Pokornik Josip, Lazarević Aca. Garunović Momir i Kremoć Aco.
Nastavnici su bili:
kap I kl. Uzelac Mirko- Topografija i URVAJ (tzv Pravili gadjanja)
major Topuzović - Opšta taktika i taktika artiljerije
kap. Žuvela Franc  i maj. Langus - Veza i ABHO
Obaveštajno-bezb.sistem - Kap I kl Šarić...
Praktičan deo rada sa orudjima i taktike Kasarna 2 i Bokanjac, Tereni Knin i Slunj. Toliko za početak.

Evo podataka malo ranije
K-1 zajedno i sa k-dom garnizona i salom za priredbe filmove.
školovao se i služio okt.'77-sep.'78.
U januaru '78 uglancali spavonicu i učionicu, izvršena smotra i preselili se u kasarnu "Novi logor" u dva metalna hangara.
Pod prekriven daskama koje nisu mogle da škripe, zaledila voda ispod njih. WC u drvenoj baraci pored, a česme za umivanje: nekoliko redova drvenih valova pored WC'a.
Osim dva vojnička ćebeta (zaduženih pri dolasku u vojsku), dobili i po dva "konjska" ćebeta iz RR. Obični vojnici iz Novog logora nisu mogli da se načude čime se "elitni" pitomci pokrivaju.

Pitomački paviljoni su tada počeli da se preuređuju i kada sam došao na obuku za k-dira raketne baterije januar-februar '80. nisam video razliku između pitomačkih paviljona ŠRO i redovnih pitomaca Vojne akademije.
Drago mi je, da je jedan na blogu iz onog vremena u Zadru kao ja. Ja se sečam kako su se pitomci ŠROA preselili v kasarnu "Novi logor". Ja sam za to vreme bio na stažiranju u MAD-u (mešoviti artiljerijski divizion). Komandant MAD-a bio je major Mulčan, a moj komandir 1. baterije bio je poručnik Milan Ljubanić. Sve je bilo tačno tako kao što ste napisali. Eto toliko za početak, pa se možda još čujemo.

Pozdrav!
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   22.07.16 22:12

Ipak deset godina kasnije, sve je bilo drugačije. Spavali smo u K-1 u uređenom prostoru, čistom, a u K-4 bila su oruđa. Što se tiče akademaca, o tome sam ranije već pisao, ono što smo zapazili, kada idemo u menzu, Mi sa jedne strane a Oni sa druge strane. Mi u onim običnim SMB uniformama, a Oni u lepim svečanim uniformama sa epoletama. Kod hrane sve je bilo isto, jedino su oni imali plus kolač u sastavu obroka, dok smo mi imali onaj redovan izbor hrane, mislim da su tri vrste jela bile.
Na vrh Go down
SLOVENIJA
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   23.07.16 20:25

V ŠROA sam bio u letnom periodu mart-septembar 1977, pa smo ponekad išli za vreme fizičke nastave na kupanje na plažu kod Kolovara (tamo kde je hotel sa istim imenom) kde je bilo puno turista. Moram reči, da smo bili prava atrakcija (najviše za strane turiste) zbog toga što smo došli na "vojničku" plažu po svim pravilima strojeve obuke. V letnoj sezoni je tada išlo nedeljom u grad samo 10% pitomaca i to od onih koji nisu imali negativne ocene (največji problem je bio za neke URVARJ) oni su morali učiti i ispraviti ocenu. Dali se možda neko seča hotela "IŽ" kde su "spavali" oni koji su dobili posetu žene ili devojke! Dali ova zgrada još postoji ili je tamo nešto drugo?

Pozdrav za sada pa se još čujemo!
Na vrh Go down
SLOVENIJA
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   24.07.16 20:26

@013gonzo (citat):
Dobrodošao bežigrad  bounce

Nadimak ti je verovatno od gradske opštine u Ljubljani i možda sada tamo živiš?
Ja sam bio u AŠC ZA Zadar od okt.77, do sep.78 u drugom pitomačkom divizionu, prva baterija, prvi vod
Kdir baterije Sredojević Dragan negde iz okoline ili samog Kragujevca, a kdir voda ppor Milenković tek završio akademiju.
jedan si od retkih koji su stariji (po boravku u Zadru) od mene!

slikaj komandu stana, zgrada desno od piste za postrojavanje gde je bila i vojna policija (ako još postoji mislim zgrada
i stražaru.

Evo i mene od starijih pitomaca AŠČ Zadar od mart 1977 do oktobar 1977 (54- klasa). Ja sam bio 3 vod 1 baterije, mislim da je i meni bio d-dir baterije Sredojević (neznam koji je čin imao) i k.dir voda mi je bio tek na kraju školovanja ppor. Milenković, prije sta tu dužnost opravljala dva vodnika-stažista. Možda znate koju dužnost je opravljao Lončar Milan, dali je možda bio k-dant 1. ili 2. pitomačkog diviziona? Više puta sam zamolio učesnike na blogu kde v Zadru su bile K-2 i K-3 i šta je bilo u njima (koji rod vojske), dali možda znate vi?

Pozdrav!
Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter

Broj komentara : 51
Član od : 2012-03-10

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   29.07.16 0:29

Pozdrav SLOVENIJI,

OK, vidio sam pitanje i doći ću do informacije za K-2 i K-3 ali i za ostale kasarne, mada sam sigurno vidio jedan post na ovoj stranici AŠC, davno napisan, gdje neko navodi baš sve kasarne u Zadru  s punim imenom i oznakom K... samo treba malo pročitati stranice unazad...
Kad dobijem info s popisom, javit ću se....
Dotle SLOVENIJO, ne dangubi, pogledaj mi je li stanje tamo u "Šerceru" pod kontrolom, je li moral na visini, ima li unutarnjeg neprijatelja, bježi li vojska na pivo preko puta u gostilnu "Planica" i tako redom, da li je tamo sve po PS-u, pa ćemo se ovdje sresti da razmotrimo stanje...
Pozdrav
Na vrh Go down
SLOVENIJA
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   29.07.16 11:00

@bežigrad (citat):
Pozdrav SLOVENIJI,

OK, vidio sam pitanje i doći ću do informacije za K-2 i K-3 ali i za ostale kasarne, mada sam sigurno vidio jedan post na ovoj stranici AŠC, davno napisan, gdje neko navodi baš sve kasarne u Zadru  s punim imenom i oznakom K... samo treba malo pročitati stranice unazad...
Kad dobijem info s popisom, javit ću se....
Dotle SLOVENIJO, ne dangubi, pogledaj mi je li stanje tamo u "Šerceru" pod kontrolom, je li moral na visini, ima li unutarnjeg neprijatelja, bježi li vojska na pivo preko puta u gostilnu "Planica" i tako redom, da li je tamo sve po PS-u, pa ćemo se ovdje sresti da razmotrimo stanje...
Pozdrav

E pa ovako kolega "bežigrad". Prvo pozdrav i lepo, da si vidio moje pitanje. Ja sam vidio onaj post kde su nabrojane sve kasarne (mislim da nisu baš sve, pre svega one manje) ali neki na forumu pišu kasarne sa punim imenom , a neki samo sa oznakom K.... Zbog toga te molim, ako si u mogučnosti da pripremiš spisak kasarni sa punim imeno i koja je bila "K".
U "Šerceru" ide sve po propisima. Več davno je otišla u istoriju. Tamo je sada podpuno drugi izgled ima puno blokova, trgovina i lokala. Što se "Planice" tiče neznam tačno dali još postoji, a danas bi vojska imala veči izbor za bježanje i hvatanje krivina!

Lep pozdrav!
Na vrh Go down
fortopus
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-09-20
Dob : 45

KomentarNaslov komentara: POZDRAV SVIMA   20.09.16 12:00

SLUČAJNO SAM OTKRIO OVAJ FORUM I NISAM ODOLIO ISKUŠENJU DA SE NE ULOGIRAM. 93 KLASA ŠROA U ZADRU. HAUBICE 105 MM. KOM. VODA POTPORUČNIK JASMIN ČILAŠ, KOM. BATERIJE KPT. 1 KL. DRAGAN KOVAČEVIĆ...
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   20.09.16 12:18

Koja je to godina bila služenja, jer ne poznajem oficira k-dira baterije, i u kom si divizionu bio, prvom ili drugom, da se lakše snađem Smile
Na vrh Go down
fortopus
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-09-20
Dob : 45

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   20.09.16 12:26

@Sloba1 (citat):
Koja je to godina bila služenja, jer ne poznajem oficira k-dira baterije, i u kom si divizionu bio, prvom ili drugom, da se lakše snađem Smile
Godina 1991. Mjesec 3, došao 16.03.
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   20.09.16 12:43

Aha, ti si bio u jako teškom vremenu, u mom slučaju bilo je daleko bolje 87/88 godina.
Na vrh Go down
insider
Gušter
Gušter

Broj komentara : 24
Član od : 2014-05-19

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   21.09.16 10:58

@fortopus (citat):
SLUČAJNO SAM OTKRIO OVAJ FORUM I NISAM ODOLIO ISKUŠENJU DA SE NE ULOGIRAM. 93 KLASA ŠROA U ZADRU. HAUBICE 105 MM. KOM. VODA POTPORUČNIK JASMIN ČILAŠ, KOM. BATERIJE KPT. 1 KL. DRAGAN KOVAČEVIĆ...

Sa 75. (mojom) klasom (1986) tada por. Kovačević završio je dužnost k-dira voda u ŠROA i prešao u akademiju za k-dira voda.
Kasnije se, izgleda, vratio na dužnost k-dira baterije.
Pozdrav artiljercima.
Na vrh Go down
SLOVENIJA
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   21.09.16 15:51

Pozdrav kolega "bežigrad"!

Dali si možda posle godišnjeg odmora dobio kakve informacije o kasarna K-2 i K-3 u Zadru? Kde su bile locirane i koji rod vojske je bio u mjima.

Hvala i lep pozdrav
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   22.09.16 0:25

Nije za mene, ali da se "malo" umešam, K-2 je bila vojna policija, koliko se sećam, a za k-3 se ne sećam Very Happy
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   22.09.16 0:27

A, oficir Kovačević... Da nije to bio starešina koga su zvali "Rambo", ako je to taj, onda ga poznajem iz K-1 kao oficira, tako su ga zvali i imao je lepu građu baš kao i rambo.
Na vrh Go down
stepa
Gušter
Gušter

Broj komentara : 26
Član od : 2013-06-24
Dob : 52
M(j)esto kikinda

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   22.09.16 7:49

@SLOVENIJA (citat):

Dali si možda posle godišnjeg odmora dobio kakve informacije o kasarna K-2 i K-3 u Zadru? Kde su bile locirane i koji rod vojske je bio u mjima.

Hvala i lep pozdrav
Ja sam nio u istoj klasi na B-1,komandir Kremić Aca
Na vrh Go down
stepa
Gušter
Gušter

M(j)esto kikinda

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   22.09.16 7:56

22
Član od : 2014-05-19

Naslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Yesterday at 21:58   

@fortopus (citat):SLUČAJNO SAM OTKRIO OVAJ FORUM I NISAM ODOLIO ISKUŠENJU DA SE NE ULOGIRAM. 93 KLASA ŠROA U ZADRU. HAUBICE 105 MM. KOM. VODA POTPORUČNIK JASMIN ČILAŠ, KOM. BATERIJE KPT. 1 KL. DRAGAN KOVAČEVIĆ...
Sa 75. (mojom) klasom (1986) tada por. Kovačević završio je dužnost k-dira voda u ŠROA i prešao u akademiju za k-dira voda.
Kasnije se, izgleda, vratio na dužnost k-dira baterije.
Pozdrav artiljercima.

Ovaj posr sam hteo da citiram
Na vrh Go down
SLOVENIJA
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   22.09.16 8:56

@Sloba1 (citat):
Nije za mene, ali da se "malo" umešam, K-2 je bila vojna policija, koliko se sećam, a za k-3 se ne sećam Very Happy

Dobro kolega kažeš, da je bila K-2 vojna policija, a kde je bila kasarna?

Hvala lep pozdrav!
Na vrh Go down
insider
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   22.09.16 9:12

@Sloba1 (citat):
A, oficir Kovačević... Da nije to bio starešina koga su zvali "Rambo", ako je to taj, onda ga poznajem iz K-1 kao oficira, tako su ga zvali i imao je lepu građu baš kao i rambo.

Por. Kovačević bio je moj komandir voda. Nekadašnji košarkaš, YU reprezentativac. Oko 2m visok, tako da ni slučajno nije ličio na Ramba. Pa i nazivao ga nije nitko tako.
Barem njega ne. Ima i fotka u nekom od prošlih postova.
Pozdrav artiljercima.
Na vrh Go down
insider
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   22.09.16 9:48

@stepa (citat):
@SLOVENIJA (citat):

Hvala i lep pozdrav
Ja sam nio u istoj klasi na B-1,komandir Kremić Aca

Znači mi smo ista klasa - 75?

Pozdrav artiljercima.
Na vrh Go down
stepa
Gušter
Gušter

M(j)esto kikinda

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   23.09.16 17:29

Da.mart 86
Na vrh Go down
bežigrad
Gušter
Gušter

Broj komentara : 51
Član od : 2012-03-10

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   10.10.16 19:42

SLOVENIJA

Hvala i lep pozdrav

Citat :

Pozdrav SLOVENIJI,

Za imena i br. kasarni u Zadru, čovjek koji to dobro zna kaže mi da je bilo ovako:

K1 - Marko Orešković (i ul. M. Oreškovića) - u njoj je bio AŠC tj. Akademija i ŠROA,  artiljerije, sa svim
       kabinetima, zadnjih godina i suvremeno opremljenom salom s amfiteatrom, garnizona ambulanta, itd.. 

K2 - kasarna Đuro Đaković, uz cestu Put Stanova, u kojoj su bili "plavci" - raketaši, ŠRO RJ PVO,  a da li je            bila i Akademija za to isto, to ne znam..  
       Komanda garnizona bila je (sedamdesetih i dio osamdesetih)  u kasarni K1 - M. Orešković a mislim
       kasnije u K2.     Gdje je bila VP - to ne znam.

K3- Tehnčka radiona, kod bolnice, uz cestu prema Elektri.

K4 - Kasarna Novi logor ili "Ante Banina" - (po partizanskom kdantu sa ZD otoka), zadrani je i danas tako
       zovu "Banina". U njoj su bila oruđa za praktično uvježbavanje prije gađanja itd.. velika popločana pista
       za postrojavanje (i sad je živa), zgrade su pretvorene u škole i vrtiće, bilo je i malo pištoljsko? strelište,
       hangari i benz. pumpa a na njihovom mjestu je sagrađena velika nova košarkaška dvorana "Višnjik",
       gdje je HR nedavno odigrala tenis polufinale Davis kupa protiv Francuske....
       Zapadna strana te kasarne je u stvari veliki sportski centar sa svim mogućim igralištima, travnatim
       nogomet. igralištem, tartan stazom i manjom sportskom dvoranom. To je ostalo isto kakvo je i nekad
       bilo ali sve se zaista uredno održava i koristi. 

Kolega SLOVENIJA,  ima u Zadru još puno kasarni ali druge koliko ja znam nisu imale brojeve već samo imena, pa ako te interesiraju , napisat ću ti ih sve...  Jedna velika, ne znam joj pravo ime ali narod je zvao "Konjušnica" . Ta više ne postoji, na njoj su izgrađena dva velika prodajna centra "Interšpar"  i "Merkator" koji to više nije, nego je sad "Konzum", jer ga je Jankovič (ć) prodao Todoriću, veš?

Ako te še nekaj interesira, slobodno pa prašaj,
Lepo pozdravleni,

Bežigrad 

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Today at 11:44

Na vrh Go down

Artiljerijski školski centar Zadar
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 25/28Idi na stranicu : Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27, 28  Next
 Similar topics
-
» ŠRO artiljerije Zadar jun - decembar 1988.
» kasarna Ribnica-Kraljevo V.P.8415, jun 91
» Aerodrom Zemunik Zadar
» Trebinje, septembarci 1989 - VP 7077 (Sanitetski nastavni centar)
» ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine