FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Artiljerijski školski centar Zadar

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28  Next
AutorPoruka
jozl52
Džomba
Džomba

Broj komentara : 175
Član od : 2016-09-07
Dob : 64
M(j)esto kočevje

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   22.10.16 8:12

cheers drunken Sleep
Na vrh Go down
2.klasa VVS
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2016-10-25

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   25.10.16 16:11

Pozdrav svim forumasima i Artiljercima! cheers
Ima li neko na forumu iz 2-ge klase Vise Vojne Skole 88-90?
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3168
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   25.10.16 19:13

2.klasa VVS, dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
tale.bh
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2015-03-14

KomentarNaslov komentara: da to je bio vrlo težak period za nas 18-godišnjake ali prošlo je .što se tiče dudakovića on je tada već bio k-dant k-4 a k-dant diviziona je bio major miroslav milenković a njedgov zamjenik zlatko mančić   27.10.16 9:57

@Sloba1 (citat):
tale.bh ti si služio u već "vrućem" periodu, za razliku od mene i dosta drugih kolega, koji smo imali tu sreću da nas zakači mirnodopsko vreme. Po ovim starešinama koje navodiš, zaključujem da si najverovatnije bio u Prvom pitomačkom divizionu kod Atifa Dudakovića.
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 828
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   27.10.16 15:18

Ipak od moje 87/88 bilo je promena. Ja sam kod Milenkovića bio raspoređen formacijski ali više sam kod Klepe provodio vremena. Milenković je tada bio u drugom divizionu, kao zamenik Klepu Ekremu. Mančić i Dudaković bili su u prvom divizionu, i u to moje vreme Mančić je bio komandir baterije, pa vidim da je uznapredovao, 3-4 godine kasnije na veću dužnost.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4101
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   27.10.16 16:16

@2.klasa VVS (citat):
Pozdrav svim forumasima i Artiljercima! cheers
Ima li neko na forumu iz 2-ge klase Vise Vojne Skole 88-90?
Poznajes li pitomce prve klase?

2.klasa VVS
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   27.10.16 19:57

Uh,davno je bilo tesko da se secam!
Ne mogu ni moje klase cele da se setim,a zavrsilo nas je ako se ne varam ukupno 93 od 117 polaznika!
A nisu nas dzabe zvali KINEZI
Inace komandir klase prvu godinu nam je bio kIkl[major]Atif Dudakovic,a drugu godinu kIkl.Kisin Dragan!
Komandir mog pitomackog voda je bio por.Vogrinc Bojan,a ostala tri komandira pitomackih vodova su bili porucnici Ceman Mustafa,Mestrovic Mladen i Filipovic Goran!
Moj prvi garnizon od 90-te do 2004god.Backa Topola,2004-2007 Nis,2007-2010 Prokuplje i 2010-2011 Kursumlija!
Od Novembra 2011-te svi preostali sa visom skolom koji se nisu doskolovavali-penzija!
Na vrh Go down
2.klasa VVS
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   27.10.16 20:03

Inace zaboravio sam da se zahvalim na dobrodoslici na forum i da se predstavim! Very Happy
Zovem se Filipovic Predrag i iz Bajine Baste sam rodom!
Trenutni status kap.u penziji uspesno vec 5-ta godina!
Jos jednom puno hvala na dobrodoslici!
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   27.10.16 20:09

Meštrović i Filipović bili su isto u moje vreme službe 87/88. Mladen onako vitak, koliko se sećam, a Filipović imao glas kad komanduje, da se čuo do pola Zadra, prosto je grmeo po pisti na postrojavanju Smile
Na vrh Go down
2.klasa VVS
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   27.10.16 20:12

DA,da,zvali smo ga RAZGLAS! Very Happy
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   27.10.16 20:30

Sad kad si ga pomenuo gore, setio sam se pa zato sam i komentarisao Smile Bio je onako plav, mislim da je nosio i naočare, nisam baš siguran i krupnije onako građe tela, dok je Meštar imao brkove, bar te 87/88 Smile mršav oficir beše.
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   27.10.16 20:36

Da li znaš gde su ti oficiri sada ? Da li si poznavao Tahiraja, Dimitrijeva, Špadinu, Ordžanovskog, Brojčina... Pukovnik Tot... Major Vilotić... Šta bi sa njima ako znaš. Izvini malo te bombardujem ovim, ne zameri Smile
Na vrh Go down
2.klasa VVS
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   27.10.16 20:38

Jeste Fica je bio krupan,plav i nosio je naocare,a Mestar suv,motkast i naravno brkovi koji su dolazili do izrazaja! Very Happy cheers
Na vrh Go down
dpuric

M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   27.10.16 21:15

2.klasa VVS - Jesi li poznavao Tasic Predraga iz Valjeva. Takodje je zavrsio VVS i ostao u ASC-u
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   28.10.16 2:02

@Sloba1 (citat):
Sad kad si ga pomenuo gore, setio sam se pa zato sam i komentarisao Smile Bio je onako plav, mislim da je nosio i naočare, nisam baš siguran i krupnije onako građe tela, dok je Meštar imao brkove, bar te 87/88 Smile mršav oficir beše.
Je li vitki oficir, sa brcicima, kojeg pominjes,bio iz Zagreba? Mladen M. mu ime?

Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   28.10.16 9:29

Tako je, mršav,sa brčićima, dobar čovek. Bio je jedan od komandira vodova u to doba 87 godine. Nosio je brčiće, što je sada retkost da neko ima brkove. Jeste to je Mladen Meštrović. U istom divizionu smo bili, zajedno sa Klepom na čelu. K-diri baterija behu Brojčin-Tahiraj-Ordžanovski.... U to doba službovao je i Čeku, i njega sam viđao po zgradi, jer sam imao slobodu kretanja više od ostalih kolega stažista.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   28.10.16 16:29

Mladen mi je klasic, bili smo u istom vodu prve dvije godine VA. Krasan momak je uvijek bio. Goran je bio sa mnom i u VoGi, a moguce da su i preostala dvojica iz moje klase, ali ih se ne sjecam po imenu. Gorana se iz gimnazije sjecam kao smirenog i ozbiljnom momka.

Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   28.10.16 19:26

Mladen je bio super, pogotovo smo lepo sarađivali u drugom delu vojnog roka, obzirom da sam radio kod Klepe u kancelariji pa sam bio na izvorištu prvih info u meri koja su mi bila dostupna a ticala se starešina iz toga doba u divizionu. Pogotovo kada su imali sastanke nešto kao tip kolegijuma, pa kad ih pozovem, Mladen je bio simpatičan: Jel komandant dobre volje, šta li će biti ? Smile Brojčin koji mi je bio komandir baterije te 87, po sećanju mislim da je bio stažista u Nišu pa došao u Zadar, Tahiraj je bio komandir jedne od tri baterije i najmirniji od svih, pa ga je Klepo najviše onako "začikavao", dok je kapetan Ordžanovski, bio vrele krvi, brz i okretan. Našao sam ga fejsu, ali nije mi odg. na poruku, jer kad niste prijatelji onda nije poruka dovoljno vidljiva, tako da ako primeti, nadam se da će se javiti.
Na vrh Go down
RADISA JADRANKO
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2016-11-08

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   08.11.16 14:38

Pozdrav za august 1985
bio sam kod Dudakovica,Mancica,stazo je bio Slatinek
ima li jos neko iz toga perioda neka se javi.
Na vrh Go down
dpuric

M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   08.11.16 20:22

RADISA JADRANKO/ dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
sale1966
Gušter
Gušter

Član od : 2016-02-25
M(j)esto Grosuplje

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   21.11.16 10:14

@RADISA JADRANKO (citat):
Pozdrav za august 1985
bio sam kod Dudakovica,Mancica,stazo je bio Slatinek
ima li jos neko iz toga perioda neka se javi.

Dali je bio stažo Slatinek Miro? On je bio moj klasić. jako dobar, ozbiljan i odličan prijatelj. Mislim da je sada direktor jedne firme u Slovenskoj Bistrici, SLO. A o Dudaku ne bih gubio riječi. Skoro nije bilo postrojavanja, da nisam morao na "dodatno" čišćenje cipela ili brijanje.Nije mi ostao baš u najlepšem sjećanju. Pozdrav!
Na vrh Go down
sale1966
Gušter
Gušter

Član od : 2016-02-25
M(j)esto Grosuplje

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   21.11.16 10:21

@Milan66 (citat):
74.klasa
Atif kdir, potom Mančić, Vučenov komandir voda
Jovović, Jovanović, Morić, Atlagić, Milojević, Hanić, Zobenica, Georgievski, Marković,...

Dali neko zna šta je sa tada poručnikom Vučenovim? Mislim da je bio Somborac, ako se ne varam. I meni je bio k-dir voda.
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   21.11.16 10:46

Čudi me da se Dudaković trpao na postrojavanja i gledao cipele i brade. To je bio posao KV i ZKV, pa čak ni KB se nije tu trpao, a pogotovo to nije posao komandanta diviziona. Moj Klepo kao K-dant diviziona, nije se trpao, to je bio posao niže potčinjenih starešina.
Na vrh Go down
RADISA JADRANKO
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2016-11-08

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   21.11.16 11:01

@sale1966 (citat):
@Milan66 (citat):
74.klasa
Atif kdir, potom Mančić, Vučenov komandir voda
Jovović, Jovanović, Morić, Atlagić, Milojević, Hanić, Zobenica, Georgievski, Marković,...

Dali neko zna šta je sa tada poručnikom Vučenovim? Mislim da je bio Somborac, ako se ne varam. I meni je bio k-dir voda.
Pozdrav,to je ta ekipa
Vucenov je koliko znam u Staparu kod Sombora
Na vrh Go down
b1zis76
Gušter
Gušter

Broj komentara : 17
Član od : 2015-02-06

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   27.11.16 12:49

Nisam bio odavno na forumu.Ima li koga iz 64.klase AŠRO (april 1980.)?
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   Today at 5:37

Na vrh Go down

Artiljerijski školski centar Zadar
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 27/28Idi na stranicu : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28  Next
 Similar topics
-
» ŠRO artiljerije Zadar jun - decembar 1988.
» kasarna Ribnica-Kraljevo V.P.8415, jun 91
» Aerodrom Zemunik Zadar
» Trebinje, septembarci 1989 - VP 7077 (Sanitetski nastavni centar)
» ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine