FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
"Sad kad razmišljam o JNA, mislim da najveći benefit te službe nije ležao u tome da se mladost obuči za oružani sukob, već u ovome čemu danas forum služi – da se ljudi iz raznih krajeva, koji dolaze iz drugačijih kultura, upoznaju, druže, uče jedni od drugih, da se sprijatelje i na taj način prihvate različitost". član: Zoran108

Share | 

Artiljerijski školski centar Zadar

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32
AutorPoruka
sale1966
Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
REPUTACIJA : 1
Član od : 2016-02-25
M(j)esto Grosuplje

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   12.02.18 17:32

@sale1966 (citat):
Evo i mene ispred kapije Marka Oreškovića. Smile
Davne, 1984te godine... Mislim, da mi je to jedina slika iz JNA.

Evo, da odgovorim svima....
Nešto smo radili, pa sam pozajmio na brzinu jednu košulju iz vešeraja, da se preobučem, jer je sve moje bilo na pranju. A nisam izašao u grad, samo smo malo popričali sa komšijom i njegovom ženom ispred kapije, koji su slučajno prošli kroz Zadar. Dežurni je bio ljubazan pa nas je pustio jedno 15 minuta iako nije bilo vrijeme posjeta. A i košulja je oficirska inače  (pozajmljena)... A da sam ovakav htjeo u grad... bogami nebi prošlo. Very Happy vojničina Smile
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3311
REPUTACIJA : 561
Član od : 2012-10-22
Dob : 51
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   12.02.18 18:14

@insider (citat):
@dpuric (citat):
@insider (citat):
@dpuric (citat):
A macevi di ga su Question

Mačići, ne macevi !!! salutiranje
U mojoj recenici *di ga su*- predstavlja lokalizam i gramaticki nije ispravno
Macici su deminutiv i ne moze taj izraz biti pravilan. U tadasnjim pravilima govori se o ukrstenim macevima kao oznaka za pitomce SRO a ne o ukrstenim macicima.

Ovo navodim ako zelimo argumentovano da diskutujemo. Ako je do sege onda moze i onako.

Taj jezik je za meni strani.
Baš zbog toga mi je ostalo u sječanju, da su starešine to zvali macici (valjda kao "mali" macevi).
To je jedini argument, gramatiku prepuštam vama, kojima je top materni jezik ...
Ali ipak: zašto deminutiv ne može biti pravilan?
Nije pravilan u smislu PRAVILA -publikacije, knjige, skripte itd. Ne tenkic, puskica pa ni macici.
Na vrh Go down
insider
Gušter
Gušter

Broj komentara : 30
REPUTACIJA : 0
Član od : 2014-05-19

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   13.02.18 14:18

@dpuric (citat):
@insider (citat):
@dpuric (citat):
@insider (citat):
@dpuric (citat):
A macevi di ga su Question

Macici su deminutiv i ne moze taj izraz biti pravilan. U tadasnjim pravilima govori se o ukrstenim macevima kao oznaka za pitomce SRO a ne o ukrstenim macicima.

Ovo navodim ako zelimo argumentovano da diskutujemo. Ako je do sege onda moze i onako.

Baš zbog toga mi je ostalo u sječanju, da su starešine to zvali macici (valjda kao "mali" macevi).
To je jedini argument, gramatiku prepuštam vama, kojima je top materni jezik ...
Nije pravilan u smislu PRAVILA -publikacije, knjige, skripte itd. Ne tenkic, puskica pa ni macici.

U tom slučaju nije u pitanju stvaran predmet - mač, kojim se može macevati, nego neki simbol toga.... koji se može nazivati bilo kako ...
Još jednom: tako su taj simbol nazivali moji starešine..... 75. klasa 86/87 ... valjda su i oni grešili po tom pitanju ....
Pozdrav artiljercima .
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 6149
REPUTACIJA : 81
Član od : 2014-08-01
Dob : 55
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   13.02.18 18:26

@insider (citat):
@dpuric (citat):
@insider (citat):
@dpuric (citat):
@insider (citat):

U tom slučaju nije u pitanju stvaran predmet - mač, kojim se može macevati, nego neki simbol toga.... koji se može nazivati bilo kako ...
Još jednom: tako su taj simbol nazivali moji starešine..... 75. klasa 86/87 ... valjda su i oni grešili po tom pitanju ....
Pozdrav artiljercima .
Ne može neko biti odlikovan, recimo, "zvezdom sa srebrnim mačićima".
U ovom slučaju je šaljivo, malo pežorativno, kao kad kažu "čvarak" za zvjezdicu na epoletama starješina.
I idemo dalje salutiranje

Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Artiljerijski školski centar Zadar   

Na vrh Go down

Artiljerijski školski centar Zadar
Na vrh 
Stranica 32/32Idi na stranicu : Previous  1 ... 17 ... 30, 31, 32
 Similar topics
-
» kasarna Ribnica-Kraljevo V.P.8415, jun 91
» ŠRO artiljerije Zadar jun - decembar 1988.
» Aerodrom Zemunik Zadar
» Trebinje, septembarci 1989 - VP 7077 (Sanitetski nastavni centar)
» ŠRO ARJ/PVO Zadar/Šepurine