FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Bihać

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
drago1971
Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2012-10-30
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Bihać   30.10.12 19:50

Pozdrav iz Ljubljane,
baš sam se danas setio mojih JNA dana u kasarni Bihać klasa sept. 1990- avg.1991. Bio sam šef restorana (slovenac) i moram, da kažem da mi je vojni rok tada bio super i da sam tamo upoznao veoma dobre ljude. Bilo bi super, da se ovde nađemo: šef "vešeraja" Marko iz ZG, pa onda Željko iz Titela, pa Goran Jeftović, pa Jovica iz Niša...
Drago
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   31.10.12 17:04

Dobrodošao!!!

Gušter
Gušter

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   31.10.12 22:32

gringo baš ti hvala na dobrodošlici....pa kamo bi došli da smo si savršeni...bila bi potpuna tuga.... lol!
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   01.11.12 16:23

Eto baš zato napiši još pokoju anegdotu koja ti je ostala u sječanju možda ipak naleti netko, ma svi se nadamo tome!!!

Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 426
Član od : 2011-06-15

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   02.10.13 10:10

Na vrh Go down
jhanus2010
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2013-11-10

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   10.11.13 23:24

Pozdrav iz Zrenjanina!
Htio bi pozdraviti sve bivse vojnike koji su sluzili vojni rok u Bihacu od 1.02.1985 do 1.03.1986 a narocito pozdrav za vojnike sa vojne ekonomije Baljevac.
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   10.11.13 23:58

jhanus2010, dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
jhanus2010
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   11.11.13 13:12

Razumem druze generale.Hvala na dobrodoslici.4.02.1985 do 20.02.1986 Bihac.Intendanska sluzba
VES pekar a po zavrsetku obuke sam presao na Vojnu Ekonomije kao traktorista.
Na vrh Go down
miler
Razvodnik
Razvodnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 228
Član od : 2012-03-06
Dob : 51
M(j)esto Pirot

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   29.11.13 14:23

Pozdrav jhanus2010,
vojni rok sam služio u Karlovcu (Hrvatska) i sredinom aprila 1985godine dobio sam otkomandu i proveo 15 dana u kasarnu 27.juli u Bihaću.Bio sam na završnom logorovanju sa februarskom klasom kuvara i pekara (bilo je to u blizini aerodroma Željava u podnožju plješevice tačnije ispod samog radara).Da li si iti u to vreme bio tamo?
Na vrh Go down
jhanus2010
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   29.11.13 15:01

Pozdrav Miler!Bas ti veliko hvala na lepim informacijama.Ja sam  ceo vojni rok sluzio u Bihacu i to u kasarni 27.jul.U U Bihac sam dosao 4.02.1985 godine u februarskoj klasi.Naravno da sam bio tamo.Ali ja nisam bio na logorovanju jer ja sam imao jedno dosta interesantno zanimanje.Jer kasarni je trebao hitno traktorista pa nisam ni zavrsio kompletnu obuku za pekara i odmah su me prebacili na Vojnu ekonomiju.Blizo mesta gde ste vi logorovali  se nalazio i Lovacki dom staresina RV i PVO.Tamo se nalazilo i streliste i kao i odpad odnosno smetliste.Kao i  Vojna Ekonomija odnosno ovcarnik.Visoravan Baljevac jako dobro poznajem  kao i nekadasnji vojni aerodrom Zeljava.Bio sam i tamo par puta.Kako za primerno vladanje u jedinici  22.12.1982 na dan armije kako se tada zvalo dobio  sam 7 dana nagradnog odsustva , nisam koristio redovno odsustvo i ono generacijsko skracenje od 45 dana .Tako da sam vojni rok sluzio godinu dana  i 18 dana.I posto je 22.021986 godine padao u nedelju i u nedelju nema rzaduzenje pa  sam se razduzio i dobio vojnu knjizicu u petak 19.02.1986 godine.Imam jedan veoma zanimljiv i interesantan dozivljaj iz vojnickih dana.O tome cemo drugi put.Mozda ce se jos neko javiti.Do tada srdacan pozdrav i sto kaze desetar"Voljno".

Na vrh Go down
jimmy1972
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2014-02-06

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   06.02.14 12:08

Pozdrav svima. Ja sam bio u kasarni 27 jul u godini 1991. Januarska klasa. Poslje dobio prekomandu u slunj.
U Bihaču sam bio u 2 četi, drugo odeljenje. Iz Bihača imam samo dobre uspomene. Žao mi je samo što je poslije izbio taj glupi rat i sa dobrim drugovima smo se razišli ne da bi se pozdravili.

Pozdrav   Robert iz Novog mesta-Slovenija
Na vrh Go down
drago1971
Gušter
Gušter

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   20.04.14 20:42

Pozdrav Jimmy. Ako si bio u Bihaću onda smo se gotovo sreli. Ja sam bio septembarska klasa 1990. Kad si otišao u Slunj? Šta si radio? Ja sam bio šef restorana.
Pozdrav svima!
Na vrh Go down
jimmy1972
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2014-02-06

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   21.04.14 7:37

Pozdrav!
Drago, došao sam u Slunj mislim negde u martu. ne sečam se tačno.
U Slunju sam bio u kuhinji- na poligonu. Bili su to lepi dani za uspomene.
Želim ti ugodan dan
Na vrh Go down
miler
Razvodnik
Razvodnik

M(j)esto Pirot

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   21.04.14 20:15

Pozdrav jimmy1972,
na poligonu Slunj sam proveo 4,5 mesci od aprila do avgusta 1985 godine a bio sam vozač u JNA, bio sam tamo u otkomandu u vp.7250/RK Slunj (matična jedinica mi je bila u Karlovcu, kasrna na Luščiću).
Na obuci za vozače mv u Slavonskoj požegi samnom je iz Novog mesta bio Toni ili Tone Mesnik, koji je dobio prekomandu u Slunj.Viđali smo se na poligonu ali s obzirom da je imao neku saobraćajku (prevrnuo je cisternu za vodu) bio je smenjen sa mesta vozača i radio je u intedanskoj četi (pustao je vodu za kupanje).
Na vrh Go down
vidan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 67
Član od : 2014-01-26
M(j)esto jagodina

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   21.04.14 21:32

pozdrav za sve vas,ja sam sluzio u sl.pozegi 85 i 86 i ja sam sa jos cetvoro vojnika bio u otkomandi u bihacu.dosli smo vozom iz pozege ujutru smo zaduzili vozila i pravac teren u blizini aerodroma zeljava na pljesevici.ja sam zaduzio cisternu sa vodom i svakog dana sam iso po vodu u grad a i kad je imalo vode u cisterni ja to istocim u zbunje negde i na tocenje.vodu sam tocio cini mi se da se zvala crvena zvezda ili nesto slicno davno je to bilo ne mogu se setiti.inace posto sam svakodnevno isao u grad snabdevao sam logor sa cigaretama i alkoholom tako da sam zavrsio na raportu kod kapetana nekog cijeg se imena ne secam.taj kapetan nas je terao na fiskulturu svako jutro tako sto je jedan vojnik jurio opasacem da ga udara dok ovaj trci.ne mogu se setiti u kom je mesecu to bilo ali sigurno u jesen 85 jer sam u gradu vidjao kako ljudi spremaju drva za ogrev
Na vrh Go down
vidan
Gušter
Gušter

M(j)esto jagodina

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   21.04.14 21:37

sad procitah sto je pisao kolega jhanus tacno tu je bio u blizini i ovcarnik kad mi je jednog dana nestalo goriva oni su mi pozajmili
Na vrh Go down
miler
Razvodnik
Razvodnik

M(j)esto Pirot

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   22.04.14 10:13

Lokacija pored vojne ekonomije tj. ovčarnika se verovatno nije menjala godinama jer u vreme kada sam bio na završnom logorovanju kuvara i pekara iz kasarne ''27. juli'', videli su se ostaci sa prethodnog logorovanja prethodne klase.
Za razliku od vas iz S.požege mi smo iz Karlovca došli svojim vozilima (ona koja smo dužili).Usput smo iz kasarne ''Bosanski magacini'' u Karlovcu prevezli neku opremu za kasarnu ''27. juli'' u Bihaću.Koliko se sećam u to vreme u kuhiji kasarne u Bihaću je rađen neki remont pa smo na terenu ostali duže od uobičajenog termina.Na terenu je spremana hrana za celu kasarnu (sva tri obroka) i hrana je deljena u restoranu ostalim vojnicima (u restoranu tada nije rađen remont).Moj zvanični zadatak je bio prevoz hrane sa terena do kasarne, a nezvaničan snabdevanje vojske ostalim potrebštinama ( najčešće sam se zaustavljao u Vedrom polju kao i usput u zavisnosti od potrebe).
Na vrh Go down
vidan
Gušter
Gušter

M(j)esto jagodina

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   22.04.14 10:44

tacno brate vedro polje sad kad procitah setih se,tu u prodavnici gde sam svakodnevno svracao radila je kapetanova supruga koja me je ocinkala kod njega reg.broj vozila,cisterna i sve.kad me je pozvao na raport vidim ja da sve zna ali ipak ne priznajem e kad mi je rekao da mu tu radi supruga vise nije imalo kud ali sve se dobro zavrsilo.moj posao je bio da razvezem vodu po odelenjima gde se priprema odredjena vrsta obroka i uvece da parkiram uz pekaru da se mesi hleb
Na vrh Go down
intendantkuhar
Gušter
Gušter

Broj komentara : 1
Član od : 2014-04-30

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   30.04.14 13:39

@drago1971 (citat):
Pozdrav iz Ljubljane,
baš sam se danas setio mojih JNA dana u kasarni Bihać klasa sept. 1990- avg.1991. Bio sam šef restorana (slovenac) i moram, da kažem da mi je vojni rok tada bio super i da sam tamo upoznao veoma dobre ljude. Bilo bi super, da se ovde nađemo: šef "vešeraja" Marko iz ZG, pa onda Željko iz Titela, pa Goran Jeftović, pa Jovica iz Niša...
Drago

Pozdrav "sefe"  lol! 

Ja sam bio neka medjuklasa, od 11. mjeseca 1990. pa do sijecnja ili veljace 1991. kuharska obuka u Bihacu. Nakon toga Ilirska Bistrica za koju su nam govorili da je "najgora" tj. da tamo idu oni koji "nesto zajebu".  Very Happy
Na vrh Go down
dnixa
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   07.05.14 20:40

Pozdrav svim clanovima foruma, vojsku sam sluzio u kasarni 27. juli u Bihacu, martovska klasa 1990. 
Na ovom linku mozete pogledati kratak video sastavljen od fotografija iz tog vremena. Nadam se da ce se neko prepoznati. http://www.youtube.com/watch?v=DhUDBil4tP8
Na vrh Go down
dpuric

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   07.05.14 21:20

dnixa, dobro dosao na forum. Bravo za prilog 
Na vrh Go down
Stojkovic Goran
Gušter
Gušter

Član od : 2014-05-13
Dob : 46
M(j)esto Niska banja Srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   13.05.14 21:51

Evo i mene..hidrotehnicka ceta.Klasa Mart 1990.U bihacu sam bio do septembra..tj do zavrshetka obuke za desetare..
Komandir chete bio mi je porucnik Dragisa Stankovic-Gile..kojeg opet sretoh za vreme nato agresije 1999te..Potrefilo se da mi opet On bude glavno komandujuci oficir :)S tom razlikom da nisam bio aktivan vojnik..nego rezervista.
Posle bihaca usledila je prekomanda vecini od nas kursista..Meni se potrefilo da ostatak vojnog roka  provedem u Crikvenici..Par dana u provedoh Vojnom hotelu u Crikvenici...pa me potom premestise me u vojni auto kamp "Uvala slana"- Selce..5-6km juznije od Crikvenice.Tamo davali dezurstva..ja i josh 3-4 vojnika..chuvali kamp i objekte koje je posedovao.
Na vrh Go down
dnixa
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   14.05.14 16:27

Pozdrav  komsiji Goranu  dnixa [Nis,durlan]
Na vrh Go down
Stojkovic Goran
Gušter
Gušter

Član od : 2014-05-13
Dob : 46
M(j)esto Niska banja Srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   14.05.14 17:53

Pozdrav gene... :)Ti verovatno bio u kuvarskoj il pekarskoj cheti?
Na vrh Go down
dnixa
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   15.05.14 21:30

Tako je bio sam u ceti kuvara takodje do zavrsetka desetarskog kursa,a onda sam dobio prekomandu  u kasarni Marsal Tito u Zagrebu. To mu bese zadnja generacija vojske JNA u toj kasarni.   tenk
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   Today at 7:53

Na vrh Go down

Bihać
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Bihać
» Aerodrom Ortiješ Mostar