FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Bihać

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Stojkovic Goran
Gušter
Gušter

Broj komentara : 5
Član od : 2014-05-13
Dob : 45
M(j)esto Niska banja Srbija

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   15.05.14 22:28

Aham..Pamtish sigurno onog aprilca Boshka-boleta iz nashe cete?Njega beshe ostavili kao maskotu kasarne..Mnogo smeshan choveculjak bio..a eto nemam ni jednu sliku sa njim..Postavicu ja par slika ovde cim mi istekne ovih 7 dana gusterskog karantina:)
Na vrh Go down
Stojkovic Goran
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   15.05.14 22:31

a u Selcu..tamo gde sam prekomandovan..hehe ja sam jedan od retkih (prvih) koji je sluzio vojsku u civilu..Tj..za vreme 8h dezurstva uniforma..a posle trenerke,patike..Turisticko mesto..pa da ne remetimo goste-turiste:)
Na vrh Go down
Stojkovic Goran
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   15.05.14 23:13

[url=]Bihac spavaona[/url] 
Deo kursista..shaljiva slika..Ja pri vrhu s gitarom,Desno od mene Icevic Sasa-Danilovgrad,levo Miksha Mladen(Zagreb valjda),Do njega Stojanov Slavcho(Bosilegrad).Srednji red s leva na desno: desetari-septembarska klasa 89/90 Kontic Zoran(N.Beograd).S trakom na vratu dezurni Bajramovic Denis(Sarajevo),zatim moj dobar drug i klasic Purtic Veran (Crnice kraj Loznice),Ova plava grdosija  cheers Marijanovic Miroslav(Split),sa aktovkom  affraid Papovic Zeljko(Niksic),do kreveta g-din Ivan Muhar(Sisak),do njega Gvozdenovic Goran(Beograd)..a ovaj iznad njih Filipovic Oreovac kraj Nisha.. Papovic,Icevic i Filipovic  nakon zavsetka kursa dobili su prekomandu u  v.p. 2542/9 Zagreb. Marijanovic Mirosalav  ostatak vojnog roka proveo u Puli v.p.9845/5e.Gvozdenovic dobio Split, a Puric Veran v.u.Crvena zvezda Zagreb. Miksha Mladen,Ivan MUhar i Matinovski Toni(nema ga ovde na slici) ostali su do kraja vojnog roka u Bihacu da obucavaju gustere..Smile
Fale josh dvojica genosa na slici..tj Martinovski Toni(Bitola) i Tanic Slavisha (Nis)
Bilo nas je ukupno 12 Smile lol!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 17810
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   26.05.14 4:06

Dom JNA i Spomen muzej Prvog zasjedanja AVNOJ-a Bihać, 70-te...

Na vrh Go down
vidan
Gušter
Gušter

Broj komentara : 64
Član od : 2014-01-26
M(j)esto jagodina

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   02.11.14 20:24

pozdrav za golegu jhanusa ja sam iz slavonske pozege sa jos cetvoro vojnika bio na logorovanju tu blizu tebe ne secam se datuma ali najverovatnije negde u oktobru 85.vozio sam cisternu sa vodom i jednom prilikom mi je nestalo gorivo i najverovatnije da sam pozajmio licno od tebe jer sii ti u to vreme bio na tom mestu,cini mi se da si nesto pekljao oko agregata ili tako nesto i nosio si tada sa sobom neku svesku ili knjigu,probaj da se setis pozdrav iz jagodine
Na vrh Go down
stefanely
Gušter
Gušter

Broj komentara : 16
Član od : 2014-11-24
M(j)esto Nis

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   24.11.14 3:58

Pozdrav,Goran Septembarska klasa,intendantsamo 2,5 meseca,dok sam zavrsio obuku,kasnije sam prekomandovan za Ilirsku bistricu,ali mi je to vreme provedeno u Bihacu ostalo u lepom secanju,narocito onaj restoran na Uni,zaboravih mu ime.

Na vrh Go down
stefanely
Gušter
Gušter

Broj komentara : 16
Član od : 2014-11-24
M(j)esto Nis

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   02.12.14 2:31

Bihac, Septembarska klasa '86 - Intendanti

Gušter
Gušter

Broj komentara : 3
Član od : 2015-01-30

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   30.01.15 21:32

Pozdrav svima i od mene. Bio sam na kuvarski obuki u Bihaću od 16. 9. 1990 do druge polovine novembra 1990. Mislim, da sam bio u trečem vodu, k-dir čete kap. Branko Vukobrat. Na pamet se sječam drugarov  Marko Turkulin iz Zagreba i Nenad Žuklina-hrvatsko zagorje. Bilo bi mi drago ako se javi ko. U prekomandu sam išao u Jastrebarsko i u martu 1991 u Vrhniku, gdje sam kao kuvar dočekao rat. 

Tomaž Strmčnik, Slovenj Gradec, Slovenija.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 1193
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   31.01.15 21:31

@stefanely (citat):
Bihac, Septembarska klasa '86 - Intendanti

Drugovi vojnici kuhari mirno.I sam sam duzio te bijele cipele dosta su neugodne ali se izdrzalo i opet bih  Laughing ako zatreba.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2428
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   17.04.15 21:36

@Stojkovic Goran (citat):

[url=

Koliko god sam vidio slika iz vojničkog života što tu na forumu što po raznim albumima ova slika je definitivno vrh svega.Ne mislim ništa loše o slici ali koliko samo ima poznatih oku vidljivih detalja vezanih isključivo za ex JNA.Kad bi postojala tema o Top 10 ili 50 slika iz JNA ova bi uzela visoku poziciju.
Nadam se da se autor slike neće naći uvrijeđen jer sam naveo zbog čega je slika odlična a znalci nek komentiraju.

raso70
Gušter
Gušter

Broj komentara : 2
Član od : 2016-02-25

KomentarNaslov komentara: Bihac   25.02.16 23:22

@Tomos (citat):
Pozdrav svima i od mene. Bio sam na kuvarski obuki u Bihaću od 16. 9. 1990 do druge polovine novembra 1990. Mislim, da sam bio u trečem vodu, k-dir čete kap. Branko Vukobrat. Na pamet se sječam drugarov  Marko Turkulin iz Zagreba i Nenad Žuklina-hrvatsko zagorje. Bilo bi mi drago ako se javi ko. U prekomandu sam išao u Jastrebarsko i u martu 1991 u Vrhniku, gdje sam kao kuvar dočekao rat. 

Tomaž Strmčnik, Slovenj Gradec, Slovenija.

pozdrav Tomaz,ja se tebe sjecam po gazenju strojevog koraka,sjecam se i zukline i turkulina ,jer smo bili u istoj spavaonici
Na vrh Go down
raso70
Gušter
Gušter

Član od : 2016-02-25

KomentarNaslov komentara: sjecanje na septembar 1990 bihac   25.02.16 23:46

Tomaz bas me obradovalo kad sam vidio imena kojih se sjecam,(Tebe,turkulina i zukline)
sjecas li se mozda ovih ljudi:ante ajduka,marija ackara,dragana mladenovica,izudina spage,hrvoja ilicica
ivice vrdoljaka,predraga kuhara,nebojse kusljica ,radise stamenkovica,zdenka kolbla ,desetara dragana jadrica ,roya besenija
i ostali, sa velikim postovanjemse sjecam se kapetana branka vukobrata koji mi je ispunio zelju da gledam dinamo-atalanta
bilo bi mi drago kad bi se neko od ovih navedenih javio,zamalo zaboravi ljutog protivnika u pokeru i stolnome nogometu seferovica(njemacka)
s postovanjem
zeljko rasic
Na vrh Go down
robert2
Gušter
Gušter

Član od : 2016-06-20
Dob : 27
M(j)esto BIHAĆ KASARNA 27 JULI

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   26.06.16 22:23

Zna li netko iz kasarne 27 juli u Bihaću majora Fadila Rekaja i Seada Balića
Na vrh Go down
robert2
Gušter
Gušter

Član od : 2016-06-20
Dob : 27
M(j)esto BIHAĆ KASARNA 27 JULI

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   26.06.16 22:54

Pozdrav,ja sam bio u kasarni 27juli u Bihaću martovska klasa intendantski vod kod Seada Balića 1989-1990.Magacioner ishrane Damir Lazić.Posebno bih htjeo da mi se javi moj najbolji drug i kolega tada Malinov Deančo iz Makedonije ako netko pročita i pozna.On je bio septembarska klasa magacioner opreme.
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3108
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Bihać   27.06.16 7:00

robert2, dobro dosao na forum!