FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

NAJ GLUPOSTI IZ JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next
AutorPoruka
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   24.09.13 17:50

@Max Blitz (citat):
U mom životu mi nikada nije nacionalnost pisala u osobnoj iskaznici, ne znam za ranije.
Ne piše ni u mojoj vojnoj knjižici iz JNA.
Nacionalni ključ je vrijedio za starješine prilkom raspoređivanja na mnoge dužnosti, ne mislim da je to bilo loše ako se primjenjivalo i na vojnike.
Smatram da je dobro ostaviti mogućnost da se netko nacionalno izjasni ako želi, ali i da se isto tako i ne izjasni ako ne želi ili smatra da nije potrebno. Te stvari moraju biti predmet osobnog izbora.

Meni licno nacionalnost oduvek bila zadnja rupa na svirali.Ono sto me je cudilo je upravo taj nacionalni kljuc. Na casovima marksizma su nas ucili da je nacionalno pitanje reseno i da su svi ravnopravni . Onda odes u JNA i shvatis da je za komuniste nacionalno itekako bitno i da se polozaj/duznost dobija po nekom nacionalnom kljucu. Iskreno tek u JNA sam shvatio da u Jugi tako nesto postoji. Ne kazem da nije i ranije postojalo nego da ja, zbog licne nezainteresovanosti, nisam bio svestan toga.

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   24.09.13 17:55

@BEOGRAD (citat):
Meni je bilo cudno da se u JNA na svakom upitniku nalazila rublika nacionalnost.  Ako me secanje dobro sluzi cak ni kod vadjanja prve licne karte nije bilo te rublike.

Ja se nesecam da je igde meni pisalo koje sam nacionalnosti. Niti u vojnu knjizicu ili pak u zdravstvenu knjizicu (posedujem i danas oba dva pa sam pregledao). Ali zato kada sam trebao poci u vojsku morao sam napraviti licnu kartu. Tada su me prvi prvi put pitali dali hocu da mi upisu nacionalnost i dali hocu da mi izdaju licnu kartu na Madjarski jezik. study
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   24.09.13 18:18

@SveJug (citat):
Ja se nesecam da je igde meni pisalo koje sam nacionalnosti. Niti u vojnu knjizicu ili pak u zdravstvenu knjizicu (posedujem i danas oba dva pa sam pregledao). Ali zato kada sam trebao poci u vojsku morao sam napraviti licnu kartu. Tada su me prvi prvi put pitali dali hocu da mi upisu nacionalnost i dali hocu da mi izdaju licnu kartu na Madjarski jezik. study

Verovatno se razlikovalo zavisno od republike/pokrajine. U mojoj LK nije bila rublika za nacionalnost a koliko se secam ni u upitniku/formularu nije bilo tog pitanja. Posto imam i izvod iz knjige rodjenih iz tog perioda, sigurno nema ni tamo. Samo da pojasnim. Nije se u vojnu knjizicu upisivala nacionalnost ali se u raznim upitnicima koje si popunjavao u JNA uvek nalazila i rublika za nacionalnost. Zbog cega je to tako sada mi je jasno, ali mi nije bilo u vreme kada sam bio na odsluzenju vojnog roka.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 18525
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   24.09.13 18:20

@BEOGRAD (citat):
Meni licno nacionalnost oduvek bila zadnja rupa na svirali. Ono sto me je cudilo je upravo taj nacionalni kljuc.

Tvoj izbor na koji imaš pravo ako želiš.
Opće pravilo bi bilo samo u nekom idealnom društvu koje ne postoji u praksi, pa onda te stvari treba i drugačije regulirati.
Btw, u JNA sam od drugova čuo izraz 'Srpska Nova godina', pa mi nije tad bilo jasno što je to točno, iako sam znao za razike u kalendarima, oko Božića, Uskrsa...
I drug mi je rekao par riječi o tome i sve je bilo ok. Kad su ljudi normalni, uvijek je sve ok!

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   24.09.13 18:27

@BEOGRAD (citat):
@SveJug (citat):

Verovatno se razlikovalo zavisno od republike/pokrajine. U mojoj LK nije bila rublika za nacionalnost a koliko se secam ni u upitniku/formularu nije bilo tog pitanja. Posto imam i izvod iz knjige rodjenih iz tog perioda, sigurno nema ni tamo. Samo da pojasnim. Nije se u vojnu knjizicu upisivala nacionalnost ali se u raznim upitnicima koje si popunjavao u JNA uvek nalazila i rublika za nacionalnost. Zbog cega je to tako sada mi je jasno, ali mi nije bilo u vreme kada sam bio na odsluzenju vojnog roka.

Da, toga se secam. Isto tako smo izpunjavali dali znamo plivati, voziti bicikli, koliko i koje strane jezike govorimo i jos koje sto sta.

Na vrh Go down
Zemunac
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 414
Član od : 2013-07-19
M(j)esto Zemun

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   24.09.13 19:07

Evo još jedna "moja glupost" .
Kada su se junci skidali, moj prijatelj,desetar iz Tutina ,mi ponudi svoju zvezdu sa srpom i čekićem.
Skinu je sa kape i dade je meni.Uze moju običnu da je razduži.
Takva zvezda je bila retkost u kasarni.
Posle par dana primeti kdir čete šta nosim i razgovor je tekao ovako:
- Šta ti je to na kapi?
- Pa zvezda .
-Znaš li ti ko nosi takve zvezde?
- Proleteri
,   odvalim ja.
- A jesi li ti proleter?
- Jesam
,   ko iz topa odvalim jer ako kažem da nisam ,pitaće zašto je onda nosim.
-A ko su proleteri ?
- Oni koji nemaju nigde ništa
  ( citat iz nekog našeg filma)
Tu se on okrete i ode a ja ostadoh zatečen njegovim pitanjima

Upšte ne znam šta je hteo i zašto me je ribao,  ni da li sam pogrešio .
A nosio sam je je samo zato što je bila retkost
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   24.09.13 19:23

Meni tek danas nije jasno zašto su pitali za nacionalnost.

Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   24.09.13 19:57

Te zvezde sa srpom i cekicem mi smo zvali komesarske. Ja sam zbog zevzecenja na politickoj nastavi isao na raport kod komandanta bataljona. Pitao me porucnik kako planiram da udruzim drstvena sredstva za proizvodnju i svoj rad, a ja mu rekao da planiram da otvorim kafic.
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   24.09.13 20:30

@BEOGRAD (citat):
Te zvezde sa srpom i cekicem mi smo zvali komesarske. Ja sam zbog zevzecenja na politickoj nastavi isao na raport kod komandanta bataljona. Pitao me porucnik kako planiram da udruzim drstvena sredstva za proizvodnju i svoj rad, a ja mu rekao da planiram da otvorim kafic.

Dobraaaaa!!!lol!

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   24.09.13 20:58

@Zemunac (citat):
Kada su se junci skidali, moj prijatelj,desetar iz Tutina ,mi ponudi svoju zvezdu sa srpom i čekićem.
Skinu je sa kape i dade je meni.Uze moju običnu da je razduži.
Takva zvezda je bila retkost u kasarni.
A nosio sam je je samo zato što je bila retkost.

I ja!! I to uz mornarsku uniformu, što je bila još veća rijetkost. Very Happy 
Isto dobio iz druge jedinice.
No, meni nitko nije ništa rekao, ili nisu primijetili, što sumnjam.
Imao sam čak dvije, jedna je bila starija, pa sam je nosio uz radnu odjeću, a novu za izlaz.
Tu novu sam sačuvao i imam je i danas.
Takve zvijezde su nosili pripadnici jedinica koje su nastavljale tradiciju proleterskih brigada, tj. nakon rata proizašle iz njih.
A na beretku sam bio stavio oficirsku zvijezdu (bez podloška), ta je bila nešto veća, i donio sam je sa sobom iz civilstva. Laughing
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   24.09.13 21:11

Kako je kod vas u kasarnama bilo oko nosenja kape? Kod mene na obuci pukovnik je znao licno da se izdere na vojnika ako ga vidi negde bez kape. Onda sam otisao u prekomandu gde se kapa nije nikada nosila. Kada sam isao na odsustvo, zastavnik mi je pola sata drzao predavanje kako da se ponasam u Beogradu, jer ima mnogo vojne policije a na putu za kucu prolazim pored generalstaba. Bilo je ono da nosis kapu i pozdravljas staresine po PS, a ne kao sto mi ovde radimo.Very Happy 
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   24.09.13 21:28

@BEOGRAD (citat):
Kako je kod vas u kasarnama bilo oko nosenja kape?

Kod nas u Kumboru, što se tiče oficira iz naše jedinice, vrlo opušteno, a na brodovima je skoro nikad nismo nosili...
Poneki put bi starješina iz 'bog te pita' koje SMB jedinice znao prigovarati ako bi putem slučajno na kojeg naletio.Very Happy
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   24.09.13 22:53

@BEOGRAD (citat):
Kako je kod vas u kasarnama bilo oko nosenja kape?

Kod nas je bilo strogo po PS (u kasarni Slava Klavora, Maribor);

Jedan vojnik je u roku od sat vremena (popodne) dvaput uhvacen kako ide po krugu kasarne bez kape na glavi, od strane dezurnog oficira.
U pitanju je bio stariji vojnik bez radnog mesta i zanimanja (obicna dzomba) , DOF ga je kaznio da do vecere mora da nosi slem na glavi, i da mu se javlja na pola sata...
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1304
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   25.09.13 8:00

Na mojoj kapi posljednji pet mjeseci bila je zvijezda sa srpom i čekićom i to sasvim slučajno.Ona   standardna je bila malo izgrebana tj.farba spala  sa nekog kraka pa sam je morao zamjeniti.Kad sam otišao kod intedanta i pitao za zvijezdu on mi izvadi iz ladice izbor i reče biraj koju ćeš.Ova proleterska mi je bila malo ljepša i nju sam odabrao.Ta  razlika je bila neprimjetna tako da to nije niko primjetio pa ni u komandi gdje sam svako jutro ulazio kod k-danta noseći dnevnu zapovijest na potpis.
Na vrh Go down
Stanko1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 514
Član od : 2013-02-24
Dob : 67
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   25.09.13 20:39

Za vrijeme mog služenja vojnog roka u Prizrenu svi smo nosili na kapi zvijezdu sa srpom i čekićem (nažalost se na mojoj slici ne vidi).
Poručnik (ili možda major? - tko bi sve popamtio) nam je na početku vojnog roka rekao da naša jedinica nastavlja tradiciju 15. Kosovsko-makedonske proleterske brigade. Dakle, bili smo ''proleteri''. Što je bio jedan od dodatnih argumenata starješinama da zabrane odlazak u crkvu.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   25.09.13 22:39

@Stanko1 (citat):
Što je bio jedan od dodatnih argumenata starješinama da zabrane odlazak u crkvu.

Što znači da ste s običnim zvijezdama mogli? scratch 
Bili ste dosta ranije u vojsci nego većina nas, možda je tad bilo drugačijih pravila, nekih čak i liberalnijih.
Ne mogu se sjetiti da nam je itko ikad za vrijeme odsluženja rekao da u uniformi ne smijemo ići u crkvu, iako se to nekako podrazumijevalo, i čini mi se dosta logičnim za ono vrijeme.
Išao sam jednako malo i onda (i sad) u crkvu, pa mi je bilo potpuno svejedno.
Možda bi mi se više išlo da mi netko izričito brani. Malo represije nije zgorega da se ljudi dovedu u red. Laughing
Na vrh Go down
Stanko1
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 514
Član od : 2013-02-24
Dob : 67
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   26.09.13 10:13

@Max Blitz (citat):
@Stanko1 (citat):
Što je bio jedan od dodatnih argumenata starješinama da zabrane odlazak u crkvu.

Što znači da ste s običnim zvijezdama mogli? scratch 
Bili ste dosta ranije u vojsci nego većina nas, možda je tad bilo drugačijih pravila, nekih čak i liberalnijih.

Ne znači. Odlazak u crkvu u vojničkoj uniformi bio je u najmanju ruku nepoželjan, a zapravo neformalno zabranjen. Je li se tko od mojih ''klasića'' ponekad ušuljao u crkvu ili džamiju ne bih znao reći, jer nisam vjernik niti sam (bio) špijun. Moj najbolji vojnički prijatelj Zdravko iz Hvara (već sam nešto napisao u svojim uspomenama na VP 9650/52 Prizren) bio je vjernik, ali kao vojnik nikada nije otišao u crkvu. U Prizrenu je inače bila katolička crkva jer je među tamošnjim Albancima bilo dosta katolika.
Ne bih rekao da je u ono vrijeme bilo drugačijih pravila. Priča o proleterskoj jedinici bila je samo jedan od dodatnih ''argumenata'' da se vojnici odvrate od svojih vjerskih običaja.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   26.09.13 15:08

Prema PS-u (iz 1985.) na sahrani vojnika, vojnog lica i ostalih koji su imali pravo na vojne počasti, one su izostale ako je na toj istoj sahrani bio predviđen i vjerski obred.
Vjerujem da se ponekad ovo rješavalo kompromisom, najprije dođu jedni, obave svoje, odu, pa dođu ovi drugi. I to je u redu!
Na vrh Go down
MLVODNIK
Gušter
Gušter

Broj komentara : 41
Član od : 2012-12-28
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   26.09.13 17:30

Zdravo,

kad govorimo ko je šta nosio i gde. Ja sam u Kumboru celo vreme nosio oficirsku košulju (svetlo sive boje). Nikad nisam imao problema. Svaki dan sam uz normalan posao u ambulanti obavio i nekde oko 10 kučnih posjeta i nikad nisam imao problema. Moguče i zbog toga što sam radio u Garnizon ambulanti. Meni ko vojniku je svetla košulja u ono doba puno značila, danas neznam ....

A prije skidanja. Od kuče sam primio paket - komplet civilko osim cipela i kaiša (a dobio sam pare da to nabavim). Pare smo potrošili za pivo. U Kumboru bila je prodavnica Jedinstvo, gde su oficiri nabavljali odjelo. Tamo je radila super prodavačica i uspeo sam dobiti po sindikalni ceni oficiski kaiš i cipele - mokasine svetlo braun boje. Cipele su bile odlične i nosio sam ih dugo posle skidanja. Kaiš imam još danas.

Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   26.09.13 20:25

Mi u GA nismo nosili uniforme u toku radnog vremena nego bijele bluze, pantalone i klompe. Naravno, bez kape. Pa smo tako landarali i po kasarni. A kako se bez kape ne pozdravlja, onda nismo nikog ni pozdravljali. 99% oficira nije pravilo oko toga probleme, jedino kad dodje neko novi treba mu malo vremena da se navikne na "bandu". Najcesce bi to bio frisak iz skole vodnik koji se nije mogao cudom nacuditi da moze vojnik da prodje kraj njega a da ga ne pozdravi. Jednom, dvaput zapjeni pa se i to slegne. Pogotovo sto smo imali i zubara stazu, a na takve se bas nije pametno dernjati.

lol! 
Na vrh Go down
MLVODNIK
Gušter
Gušter

Broj komentara : 41
Član od : 2012-12-28
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   27.09.13 7:39

I u GA Kumbor bilo je isto. Ja sam nosio smb uniformu, a preko nje beli mantil, pošto sam bio zadužen i za kučne posjete ( davanje injekcija obolelima po kučama - najčešče Penicilin, Voltaren, Analgin, Vitamine, Aminophylin...). U mojoj obskrbi bili su vojni penzioneri, članovi porodica oficira. Sve u saradnji sa doktoricom - građansko lice na službi u JNA ( istovremeno i žena mog Kapetana). Stalno sam imao na razpoloženje Sanitetni auto i šofera.
Na vrh Go down
Junac 89
Gušter
Gušter

Broj komentara : 39
Član od : 2013-05-30
M(j)esto Bosna

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   09.10.13 1:54

@Zemunac (citat):
Ma nema veze ni sa čim. Veroispovest se ionako nije smela iskazivati.
Hteo sam da kažem da su forsirali termin * jugoslovenska* a na drugoj strani su svuda(pa i u zdravstvu) prisutni popisi i spiskovi po nacionalnosti.
Što je meni kao KV koji drži obuku potrebno da znam nacionalnosti vojnika ? Lekaru još manje.Svi smo mi prvo ljudi.
Adresu i odakle je, to je dovoljno

Ja sam se tada izjašnjavao isključivo kao Jugosloven i bio sam uvjereni Jugosloven u to vrijeme, međutim, to je kod pojedinih drugova izazivalo podsmijeh, propraćen neukusnim komentarima, npr. "ma, da, čisti Palestinac!", što mi nije baš bilo prijatno, ali sam ipak odbijao na šalu da se ne bih svađao. Trebalo mi je vremena da skontam neke stvari, ali to je već druga tema...
Hoću, dakle, samo da kažem da ja nisam to bio zato što se forsiralo, nego iz uvjerenja, a pošto se i forsiralo, to mi je bilo još čudnije da se neko na takav način odnosi prema takvom opredjeljenju.

Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   09.10.13 2:06

Srbin jesam ali sam u dusi ostao Jugosloven I dan danas. u JUGI sam rodjen,skolovan I u tom duhu vaspitan.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   09.10.13 8:29

@Junac 89 (citat):
Hoću, dakle, samo da kažem da ja nisam to bio zato što se forsiralo, nego iz uvjerenja, a pošto se i forsiralo, to mi je bilo još čudnije da se neko na takav način odnosi prema takvom opredjeljenju.

Ne bih stvarno iz svog iskustva rekao da se forsiralo, ali ne znam što ti je čudno, sve što se forsira, ne može dobro završit.
Te stvari moraju bit u domeni slobodnog izražavanja pojedinca bez ometanja drugih u tome.
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1304
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   27.10.13 19:21

Po meni  u JNA jedna od gluposti bi mogla biti čišćenje snijega u krugu kasarne i piste za postrojavanje sa vojničkim ašovčićem.Bio sam decembarac 86 u kasarni Šentvid Ljubljana i snijeg je pao tako nekako sa našim dolaskom na služenje vojnog roka u dosta velikim količinama i trebalo je to sve očistiti.Kada smo našeg vodnika stažu pitali za lopate  da dobijemo odgovorio nam je neiskreno da ih nema u kasarni nego da moramo sa ašovčićima to da uradimo.Nakon nekih dan dva u kasarnu je stigao poziv iz grada za pomoć u raščišćavanju ulica, ustanova,dječijih vrtića i ja sam bio dobrovoljac.Tada se odjednom pojavljuju lopate cirka 50-60 komada i dijele se i sa njima u koloni po dva odlazak na gradski bus i na odredišta.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   Today at 8:41

Na vrh Go down

NAJ GLUPOSTI IZ JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/11Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» NAJ GLUPOSTI IZ JNA