FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

NAJ GLUPOSTI IZ JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next
AutorPoruka
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4109
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   19.08.14 20:29

Glupost je bila i sto su zabranili odtavljanje redovnog i nagradnog odsustva za kraj.
Valjda su htjeli sprijeciti neke malverzacije u JNA.
Tako se desavalo da vojnik ode na odsustvo, vrati se dan prije skidanja i sjutradan se skine i opet ide kuci. To je dupliralo troskove putovanja.

PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   19.08.14 20:43

@PORUCNIK (citat):
Po mom misljenju, glupost je bilo insistiranje nekih Dof-ova da pitomci u pitomackom restoranu insistiraju na popunjavanju stolova redom. Nije ih bilo puno, i nije to bilo cesto.

Nekako, u bilo kojem objektu da boravim duze vrijeme, sebi sam odredjivao mjesto. Tako sam u trpezariji KMT, kao pitomac, odabrao sebi mjesto za jednim stolom i stalno sam objedovao tu. Ako je to mjesto bilo zauzeto, stajao sam s tacnom u ruci i cekao da bude oslobodjeno. Pitomci i VA i SVS su uocili tu moju naviku i postovali je, ostavljali su to mjesto prazno, tj cuvali za mene.

Jedne prilike bio je dezurni oficir jedan nadobudni porucnik. Usmjeravao je pitomce da popunjavaju mjesta za stolovima redom. Prosao sam njemu iza ledja i sjeo na 'svoje' mjesto i poceo da jedem. Prisao je Dof i rekao mi da predjem za drugi stol.

- Druze porucnice - pokusao sam da mu objasnim, - ionako ce se stolovi popuniti, a onda ce pitomci sjedati gdje nadju slobodno mjesto.
- Samo ti predji za drugi stol - insistirao je.
- Ali ja uvijek sjedim na ovom mjestu - rekao sam mu.
- Ne zanima me - uzvratio je.
- Ni pas se ne dira kad pocne da jede - rekao sam ljutito i tresnuo posluzavnik sa ruckom na pokretnu traku (kojom ide do trpezaraca, na pranje) i otisao iz trpezarije.

Nisam ga bas zajebao, ali sam ostao dosljedan sebi. Nije to bilo uvijek isplativo.

semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1302
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   19.08.14 21:03

@PORUCNIK (citat):
Jedna od gliposti (koju sam vidio u KMT u Sarajevu) je "spontano' pjevanje u koloni.
Gledao sam pitomce prve godine SVS, kako poslije casa fizickog, jos djeca (oko 15 godina), umorni, zarumenjenih lica i s dusom u nosu pokusavaju da pjevaju neku od koracnica.
Bilo mi ih je zao. Naravno, to nije bila obaveza, ali je bila 'preporuka'. Nasao bi se neki iz voda, koji bi zapoceo, a ostali su prihvatali s manje ili vise volje.
Ja sam jednom pjevao sam (dok su mi ostali pitomci iz voda nabrajali familiju) iz protesta zbog maltretiranja, u inat kapetanu pjesadincu ("mozes me *ebati, ali me ne mozes zadovoljiti, mozes me lomiti, ali ne mozes slomiti"). No to je za drugu temu.

Kod mene u Boris Kidrič Ljubljana kasarni je za vrijeme obuke grmilo od pjesme.Učeći marševski i strojevi korak u raznim varijacijama(dvored,četverored)mi smo se(tehničari)natpjevavali sa vojnom policijom ko će biti glasniji a pjesma je bila ista tj.pjevali su je jedni i drugi a zvala se ,OD LJUBLJANE DO TITOVOG DVORA, Smile
Na vrh Go down
zokika
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 480
Član od : 2013-10-10
Dob : 59
M(j)esto SG - SLO

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   19.08.14 21:09

Kako čitam ove događaje u vojski i šta su neki nadređeni tražili, podseča me na ono temu koju sam učio kod predmeta "kadrovski meneđment" SNAGA i AUTORITET. Po mome su mnogi primenjivali snagu a drugi su postigli više sa autoritetom. Sve to zavisi od pojedinca i na njegove postupke se adekvatno vojska odaziva. A nije bilo tako samo u vojski i u firmama je jednako.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   19.08.14 21:09

@semsudin (citat):
Kod mene u Boris Kidrič Ljubljana kasarni je za vrijeme obuke grmilo od pjesme.Učeći marševski i strojevi korak u raznim varijacijama(dvored,četverored)mi smo se(tehničari)natpjevavali sa vojnom policijom ko će biti glasniji a pjesma je bila ista tj.pjevali su je jedni i drugi a zvala se ,OD LJUBLJANE DO TITOVOG DVORA, Smile

Nisam cuo tu pjesmu.
Kako idu rijeci?

semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1302
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   19.08.14 23:06

Pjesma je išla otprilike ovako:
Od Ljubljane do Titova dvora
pružila se žica telefona.

I na žici Tito nam govori jel
vam teško tehničari moji.

Nije teško a nije ni lako
tehničarom nemož postat
svatko.

Kako se je pjevala:

Uz svaki ovaj stih išao je refren lijeva desna jen dva pa ponovo stih pa refren.
Vojna policija je na isti način pjevala samo što je umjesto naše riječi tehničar
dodavala riječ policajac.
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1374
Član od : 2014-01-18
Dob : 47
M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   19.08.14 23:12

Naj glupost je bila kad je stražar nedeljom u autoparku zapazio trojicu albanaca, kako su se motali oko Pinzgauerja i otvarali rezervoar. Napravio je stražar halabuku, uhvatio jih te priveo dežurnom oficiru. 

Spremali su neku diverziju ustanovili su nadležni - to sigurno, jer upaljačem samo što nisu stigli zapaliti gorivo u rezervoaru i podiči u vazduh čitav avtopark. Pa su kuriri krenuli kod komandanta bataljona i kod svih starešina. 

Pa je bilo postrojavanje za sve u kasarni. I još je bila veča glupost kad je komandant "jevi druže" na bini svu trojicu diverzanata, pre no što idu u zatvor, za primer izložio te jih onako "stručno" obrađivao. 

Ali je bio jedan albanac uporan i kaže još jednu naj glupost; "nismo mi drug kapetan hteli ništa zapaliti, samo smo hteli benzina uzeti za upaljač, i prazan je upaljač, prije je došao stražar". "Čuti, nemoj da pričaš ..." komanduje komandant sav iznerviran i nastoji torturom. A mi postrojeni, cepali se i hvatali za stomake...

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   19.08.14 23:24

Citat :
Ali je bio jedan albanac uporan i kaže još jednu naj glupost; "nismo mi drug kapetan hteli ništa zapaliti, samo smo hteli benzina uzeti za upaljač, i prazan je upaljač, prije je došao stražar". "Čuti, nemoj da pričaš ..." komanduje komandant sav iznerviran i nastoji torturom. A mi postrojeni, cepali se i hvatali za stomake...
Bilo je cesto slucajeva da se od komarca napravi magarac, a da se zataska gora stvar, kao sto je dozivio drug peraTM.
Pa i sebe bi zapalili, da im je to bila namjera, a oni nisu bili fanatici, poput ovih iz Al Kaide.

PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   19.08.14 23:27

@semsudin (citat):
Uz svaki ovaj stih išao je refren lijeva desna jen dva pa ponovo stih pa refren.
Simpaticna koracnica. Hvala ti!

Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   19.08.14 23:30

@PORUCNIK (citat):
Citat :
Bilo je cesto slucajeva da se od komarca napravi magarac, a da se zataska gora stvar, kao sto je dozivio drug peraTM.
Pa i sebe bi zapalili, da im je to bila namjera, a oni nisu bili fanatici, poput ovih iz Al Kaide.

Da, upravo tako. I baš to me, još kao dete ali ipak vojnika, toliko fasciniralo, da sam sve u životu tad (koliko več prije nisam) počeo tretirati kao šalu i absurd.

Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   19.08.14 23:37

@PORUCNIK (citat):
@semsudin (citat):
Simpaticna koracnica. Hvala ti!

Više sam izluđivao od tih pjesničkih umotvorina tipa:

Mašine su spremne
samo da polete
da unište sve one
koji nama prete.

Refren:
Tito je Maršal
Tito je genije
Tito je komandant
slavne armije.

Uključeni radari
pa i računari
to je spremnost naše
zemlje da se brani.

Pa opet isti refren i tako do bogojavljanja. Rolling Eyes

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   19.08.14 23:56

Refren poznat iz drugih pjesama, ali ni tu pjesmu nisam znao. Hvala druze pukovnice.
No, za takve pjesme, mislim da je neprimjeren naziv ove teme, osim ako nije tendencionalno.

Pero™
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   20.08.14 0:55

Još jedna glupost što sam je doživeo. Odlazak u prekomandu/karaulu. 

Prvo nam promenili uniforme, pa poslali u komandu odseka... Naravno tamo sledi politička nastava, kako moraju da se graničari ponašaju, kakav je postupak zaustavljnja i slično. I poslali nas po karaulama, nas u kamijon pa do sela, onda pešice...

Na karauli smo imali poneki put nešto malo obuke svake toliko... dođe pozno leto, ja i moj pratilac/gušter, vidimo seljaka kako kosi travu uz granicu. Naravno da nije bio ilegalac. Pitam guštera, dali čemo da mu preverimo dozvolu, može. Skoro odtrčimo do njega nizbrdo. Pozdravim ga ja dobar dan, kako ste, dali imate dozvolu i ponudi mi parče papira sa nekim žigovima. 

Tek tad sam skapirao da ja uopšte neznam kako bi morala izgledati dozvola. Niko nam nikad nije rekao, a bio sam nekih 7 meseci na granici. Gledao sam taj komad papira kao što se kod nas kaže ''ko tele u nova vrata''. 

Zahvalio sam se mu, pitao dali treba neku pomoč, pa jer je rekao ne, polako smo otišli svojim poslom da čuvamo državu (i njega).
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   20.08.14 20:52

@Pero™ (citat):
polako smo otišli svojim poslom da čuvamo državu (i njega).
Al sam se nasmijao. Ne znam dal više slogu ili vsebini, ali svakako si me posjetio na Pipija i Mirkijada: in sta odpujsala... Very Happy

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   20.08.14 21:06

@Pero™ (citat):
Još jedna glupost što sam je doživeo. Odlazak u prekomandu/karaulu. 

Prvo nam promenili uniforme, pa poslali u komandu odseka... Naravno tamo sledi politička nastava, kako moraju da se graničari ponašaju, kakav je postupak zaustavljnja i slično. I poslali nas po karaulama, nas u kamijon pa do sela, onda pešice...

Na karauli smo imali poneki put nešto malo obuke svake toliko... dođe pozno leto, ja i moj pratilac/gušter, vidimo seljaka kako kosi travu uz granicu. Naravno da nije bio ilegalac. Pitam guštera, dali čemo da mu preverimo dozvolu, može. Skoro odtrčimo do njega nizbrdo. Pozdravim ga ja dobar dan, kako ste, dali imate dozvolu i ponudi mi parče papira sa nekim žigovima. 

Tek tad sam skapirao da ja uopšte neznam kako bi morala izgledati dozvola. Niko nam nikad nije rekao, a bio sam nekih 7 meseci na granici. Gledao sam taj komad papira kao što se kod nas kaže ''ko tele u nova vrata''. 

Zahvalio sam se mu, pitao dali treba neku pomoč, pa jer je rekao ne, polako smo otišli svojim poslom da čuvamo državu (i njega).
Mudar postupak. Pretpostavka je da se da covjek ne bi radio nesto i negdje gdje nema pravo ili dozvolu.

Ipak, propust starjesina je sto vas nisu upoznali sa tim situacijama. Ovako je ispalo skoro smijesno, kao u filmu 'mrtav, hadan' kad krimosi policajci pokazuju clansku kartu videoteke, umjesto sluzbene legitimacije. A i sta ste nogli drugo.

Mislim da je bilo djelova drzavne granice, gdje su mjestali iz blizine isli u susjednu drzavu da obradjuju zemlju.

Digresija - na zalost sada, gradjani CG, koji su rodjeni i ostarili u jednom selu, mogu da imaju problema i budu osudjeni, ako odu u drugi kraj livade da vrate jagnje koje je tamo 'odlutalo', ako ih uhvati neki 'revnosni' granicni policajac.

PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   20.08.14 22:33

Takodje, jedna od gluposti je bila, kad pozarni, iz dosade seta hodnikom i pritiska oroz na puskama. Vjerovatno je i do 15% pusaka bilo otkoceno. No, to i kako- tako, nego kad zaviri u cijev, pa povuce obarac, bilo je cesto tragicnih slucajeva.

Pero™
Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   20.08.14 23:02

@PORUCNIK (citat):
da se da covjek ne bi radio nesto i negdje gdje nema pravo ili dozvolu. (citat):
Mudar postupak. Pretpostavka je

Ipak, propust starjesina je sto vas nisu upoznali sa tim situacijama. Ovako je ispalo skoro smijesno, kao u filmu 'mrtav, hadan' kad krimosi policajci pokazuju clansku kartu videoteke, umjesto sluzbene legitimacije. A i sta ste nogli drugo.

Mislim da je bilo djelova drzavne granice, gdje su mjestali iz blizine isli u susjednu drzavu da obradjuju zemlju.

Digresija - na zalost sada, gradjani CG, koji su rodjeni i ostarili u jednom selu, mogu da imaju problema i budu osudjeni, ako odu u drugi kraj livade da vrate jagnje koje je tamo 'odlutalo', ako ih uhvati neki 'revnosni' granicni policajac.

Pisalo mu je na papiru - dozvola za kretanje u graničnom pojasu. Meni je taj papirič izgledao dobar/legalan, ali tad sam prvi put to video. 

Bilo je više nego očigledno da nije ilegalac, ali mi nismo imali šta da radimo pa smo otišli da ga pobliže pogledamo. Nek i on zna da mi sve vidimo (bilo kuda kiki svuda). 

Ne verujem da su naši išli obrađivti zemlju u bugarsku. Bugari su imali prekopan pojas pa bi se videlo, ako bi ko prolazio. Sledeči put bi ga sigurno sačekali. Njihovi seljaci ni blizu nisu smeli do granice, možda nekoliko km. Njihovi graničari su dosta ozbiljno shvatali granicu i posao graničara (i mi smo), a i na našoj strani je bilo puno neobrađene zemlje, jer se populacija drastično smanjila.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   20.08.14 23:17

@Pero™ (citat):

Pisalo mu je na papiru - dozvola za kretanje u graničnom pojasu. Meni je taj papirič izgledao dobar/legalan, ali tad sam prvi put to video. 

Bilo je više nego očigledno da nije ilegalac, ali mi nismo imali šta da radimo pa smo otišli da ga pobliže pogledamo. Nek i on zna da mi sve vidimo (bilo kuda kiki svuda). 

Ne verujem da su naši išli obrađivti zemlju u bugarsku. Bugari su imali prekopan pojas pa bi se videlo, ako bi ko prolazio. Sledeči put bi ga sigurno sačekali. Njihovi seljaci ni blizu nisu smeli do granice, možda nekoliko km. Njihovi graničari su dosta ozbiljno shvatali granicu i posao graničara (i mi smo), a i na našoj strani je bilo puno neobrađene zemlje, jer se populacija drastično smanjila.
Ne znam za bugarski i albanski dio kopnene granice, ali mislim da ju u Istri i Sloveniji, na granici, tako nesto bilo uobicajeno.
Ko zna kakve su njihove 'moralnopoliticke pripreme' bile prije stupanja na duznost... mozda da su nasi granicari hanibali  Evil or Very Mad

Pero™
Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   21.08.14 2:02

U Sloveniji je bilo sasvim legalno da se prelazi na ''maloobmejnim prehodima'' i da ide da se obrađuje zemlju koja je ostala seljacima sa druge strane. Granica baš nije uvek pravedna, neki su imali zemlju na drugoj strani još pre grnica. Naravno uz papire, ali ogračenja nije bilo ni u vreme stabilizacije ni u vreme depozita. 

Ali ne onako da pređe kde ko hoče. Mislim da se to ugovaralo međudržavnim dogovorima. 

Po sečanju mislim da je bio i status građana što žive uz granicu, pa su imali mogučnost da više put prelaze preko granice, na graničnim prelazima, kad je bilo depozita i nestašice nekih proizvoda. Mislim da je taj pojas bio 20 km. Neka me neko popravi ako grešim. Tako da za njih nije bilo nestašica kave, prašak itd... Naravno tad se je to poklanjalo, pa ako si imao viška i otišao u posetu, poklonio si dalje... Mi smo uvek imali viška, i poklanjali dalje.
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   21.08.14 2:11

@Pero™ (citat):
Po sečanju mislim da je bio i status građana što žive uz granicu, pa su imali mogučnost da više put prelaze preko granice, na graničnim prelazima, kad je bilo depozita i nestašice nekih proizvoda. Mislim da je taj pojas bio 20 km. Neka me neko popravi ako grešim. Tako da za njih nije bilo nestašica kave, prašak itd... Naravno tad se je to poklanjalo, pa ako si imao viška i otišao u posetu, poklonio si dalje... Mi smo uvek imali viška, i poklanjali dalje.

Verovatno je bilo onih koji su poklanjali ali je bilo jos vise onih koji su prodavali. Laughing Sto je najveci fazon, Rumuni su u to vreme naplacivali carinu za iznesenu robu, sto je nebuloza samo po sebi ali takva su vremena bila i kod njih i kod nas.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   22.08.14 0:10

Ubjedljivo najubjedljivija glupost i najcesce ponavljana, sa tragicnim krajem, i pored brojnih upozorenja i primjera, glupost mladih starjesina koji su skakali po protivtenskovskoj mini, da bi pokazali kako ne reaguje na vojnika u hodu. Osim sto su sebe dizali u vazduh, stradali su i njohovi vojnici, ako nisu bili dovoljno daleko. Ne znam koliko se to cesto desavalo, ali i jedan put je PREVISE.

zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   22.08.14 20:28

Ima iz '85 slučaj sa učenicima VG iz Ljubljane na obuci u Velikim Blokama. Greškom su iz magacina izdate bojeve umesto školskih PMA-3. Vršili su ukopavanje mina i na kraju da bi pokazali dejstvo školske (vežbovne) mine, učenik udari ašovčićem po mini. Naravno, eksplozija i jauci. Srećom, nije bilo žrtava, samo su dvojica učenika teže i nekoliko lakše povređeni. Ovi teže povređeni - jedan je ostao bez pete na nozi, a drugi bez prstiju na nozi.
Istragom je utvrđeno da je rukovalac pogrešio jer je pogrešno prepoznao bojeve mine kao školske - bojeve imaju po obodu žutu izolacionu traku, a školske inaju žutu traku preko poklopce i tekst na njima je žute boje.
Odgovorni starešina pitomačke grupe je dobio godinu dana "otkomandu u VP 6939 Niš", a naš rukovalac 7 meseci. Pošto nam je bio nepohodan, posle 5 meseci je komandant pisao zahtev za ublaženje kazne i on je pušten da se vrati u jedinicu.
A mogao se izvući i bez kazne, samo da se pozvao na naredu načelnika VG u kojoj je pisalo da se vrši pojedinačno postavljenje protivpešadijskih mina (nije pisalo ni bojevih ni školskih).
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   23.08.14 20:12

Moj zastavnice, previse je bilo tragicnih slucajeva zbog nepaznje, koja se (nekad) granici sa gluposcu.

PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   28.08.14 3:46

Jedna od zescih gluposti bila je odluka da se pitomci vojnih skola i akademija na praznicne vikende pustaju samo 50% od brojnog stanja. Obicno su trajali 5 dana. Opravdavali su to nekim razlogom potrebne borbene gotovosti. A za zimski i ljetni raspust su isli svi, iako su trajali mnooogo duze.

013gonzo
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 66
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   16.09.14 21:56

U ŠRO ZA Zadar na gađanju iz minobacača 120mm na Bokanjcu, trećeg dana gađanja slaga mina. 
K-dir baterije (akt.oficir) meni kao k-diru voda naredi ne da iskopavam minobacač (što je po PS-u), već da zavučem ruku u cev i izvućem minu ???
Ja šta da radim nisam mnogo razmišljao i izvukao minu.

Na tom istom gađanju, prilikom pretrage terena naiđem na ne eksplodiranu minu i obeležim je. Dođe zastavnik oružar, pogleda i kaže:
- Nosi to u kamion to je svetleća i neće eksplodirati ???
Ja opet bez razmišljanja poslušam komandu, a kada sam prišao kamionu svi se razbežali uz povike:

- Vidi ludaka nosi minu !!!

Ovo je ono što nije po PS-u ali je neposredni starešina drugačije naredio.

Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   Today at 15:15

Na vrh Go down

NAJ GLUPOSTI IZ JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 8/11Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» NAJ GLUPOSTI IZ JNA