FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

NAJ GLUPOSTI IZ JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next
AutorPoruka
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4114
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   16.09.14 23:01

Srecom, nisam vidjao u praksi da se primjenjuje norma da u terenskim uslovima trojicu vojnika sljeduju dva cebeta (o vrecama ni pomena). Obrazlozenje, da je trecina uvijek na nekom obezbjedjenju (pozarni, dezurni, straza i sl), a ni tri cebeta po vojnika ne bi bila dovoljna. Moguce da su bili to neki partizanski normativi.

čato
Džomba
Džomba

Broj komentara : 158
Član od : 2010-04-09
Dob : 66
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   27.11.14 23:12

Dobili,  u stvari sama došla , sad da ne lažem , mislim da je bio August 70 , dva pitomca 2 godine Akademije , na praksu u našu ćetu. E starešine kao odahnule , sad će pitomci umesto njih,  da idu u garažu , a oni slobodni. 
Veoma važno kod toga je ćinjenica   , da nismo imali ni kaplare, ni vod.stažiste , ni razvodnike u oba okl. bat. Sa nikakvom disciplinom nas nisu ni oficiri naganjali , nego smo se svi ponašali baš radi toga , jer smo bez starešina komandovali samim sobom i sami držali, da kažem samodisciplinu .
Kdir jih predstavi i ova nas dvojica , ko da smo na akademiji , vode pravac garaža . Ma nismo prošli 20m , već se deru prikljući tamo , drugi ne prićaj u stroju , zaustave nas , da se zadnji prikljuće i stigosmo mi nekako  do garaže , nije ni bilo daleko 150m. Popnemo se na tenkove,  nije prošlo 5 min , poćele su padati plješćetine po obojici . Šta bilo? Pa punioc komandanta Petar Vladić iz Subotice je stajao ispred svoga tenka i malo šetao prićajući usput sa drugima , koji se isto nisu popeli na tenkove. Izgleda , da su ova dvojica nešto njemu komandovala , na šta mi svi nismo bili naviknuti i njemu nije bilo po volji takvo obhođenje, friško je bilo i ono ćelo stoj - prikljući i bez priće i dok si reko keks svakom po 2 pljeske. Bi njih on i izmlatio , da nisu drugi skoćilii zaustavili ga. Kad jim je on poćeo sa držanjem lekcije   , ova dva su zaboravila koja sta i zašto sta tu. Samo još jednu krivu ili osionu rjeć da ćujem za ovaj vaš mjesec dana , dobiti ćete  prave batine , ovo je samo opomena. 
I posle sat natezanja , kad smo svi napali njihovu osionost , isprićala se , da nista znala , da postoji i drugaćija disciplina,  osim one na akademiji kao  i  odnos prema vojniku.
I nista predala , niti pomenula događaj Kdiru , tako da je sve lišo prošlo. A bila sta stvarno dobra , kad sta se posle par dana posmatranja našega samorada i samodiscipline,  opustila i prešla na našu valnu dužinu. 
Čudi me,  da nisu ni oba špijuna u ćeti,  prenjela taj događaj, jer nisam dobio , da tako kažem, nikakvoga pitanja po toj temi , kad sam bio sa njima u kancelariji. Kako znam za špijune ? Pa uvijek kad je bila koja frka , mi je postavljeno pitanje oko te frke , doduše sa distancom od par dana , al to je  znala samo vojska , mi sami. Najgore mi je bilo , jer su mene optuživali , da ja cinkarim , a ja nikada nisam za nikoga ni ružnu rjeć rekao , pa ni tada,  kad sam ja bio oštećena strana, a ovi me pitaju o tome! Pa se ja upitao kako to oni znaju i locirao sam obojicu.
Samo neznam kako su prenosili i podnosili izvještaje.
Ukrali mi Švajcarski nož , dobili lopova , poginuo u obkoljenom Sarajevu ,  sada vraćaju stvari i svi oni oko mog kreveta i ormarića govore , da je taj nož moj , a ja da nije . I nisam ga htio natrag. E posle par dana me pita jedan od te dvojice,  nemoj zezati pa nož je bio tvoj. Pa bio pa šta . E u kancelariji me nakon par dana pitaju,  kako pa sada nož moj a kad su mi ga davali  nije bio. Dobio sam jih , nisu ni znali.

čato: komentar modifikovan dana: 27.11.14 23:31; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : greške)
Na vrh Go down
čato
Džomba
Džomba

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   27.11.14 23:47

Popravljali sa mehanićarom izviđaći svoga toćkaša onaj sa osam točkova i topom , popravili i otišli na skoro svi na probnu vožnju. To popravljanje i odlazak sam video na svoje oći. E na svoje oći , jih je video i komandat brigade , koji se je vraćao sa Mehindrom iz ZG. Nisu se sreli na cesti , nego su ovi proslavljali uspješan popravak u gostioni , a okopnjak parkiran ispred gostione .
Sad tu dalje ide prića vozaća komandanta. Voze se njih dvojica , K okrene glavu ka gostioni , kako su prošla ovaj se skroz izokrenuo , gledajući unatrag i glasa ne pušta. Došao je sebi tek,  kad ga je izgubio iz vidokruga i počeo da psuje , okreni šta ćekaš . Zaustavi đip , izađe on , uđe i samo prošeta do šanka i izađe. Ekipu smo upoznali i mi , gore na bini za dva dana . Valjali se , kako je K sam isprićao događaj , za opomenu svima.
Na vrh Go down
čato
Džomba
Džomba

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   28.11.14 0:15

Straža u dislokacijskom skladišu Murat.  K-dira straže glumi Papak Miljenko. 3 stražarska mjesta i 3 pasa. Drveće  sve oko nas , sa severne strane prava šuma , a sa južne sve obraslo u žbunje ,drveće i trnje. Sa te strane ne može proći nitko. Al bila je problematićna severna , je je bilo sve ravno i do ograde je mogao lako doći svako , a da i nije znao , da je to vojno skladište i da imamo svi po 130 metaka a sve na gotovs.
I jedno veće šušti lišće li ga šušti . Bacam se ja vićem stoj , vićem pucat ću , ono nastade tišina. Ovi moji izleteli iz stražare , pa me nisu mogli odmah ni uoćiti jer sam zalego . Prođe stvar, kad ono opet , ide gazi liščem , ja se ponovo bacam u zakloni sve se ponovi. Kad za jedno 20  minuta zaustavlja isto na st.m 2 . Sad lete  kod njega - opet ništa . Usput ja opet vićem jer zaustavljam dež oicira , koji dolazi u kontrolu. Moji opet leta ka meni na kapiju i dežurnome nije bilo jasno , kako sad svi spremni na borbu,  umjesto da spavaju. E da se ne bi  zezali ćitavu noć , odlućimo da trojica proćešljamo severnu šumu u bojnoj vrsti u širini jedno 60m od žice , da vidimo ima li koga. Tama , a mi automate otkoćene  i ne vidimo jedan drugoga , nego se po šuškanju lišća orientiramo , dali smo u ravnoj vrsti , da ne bi netko u leđa dobio rafal. Sve proćešljamo , ništa našli nismo , i bolje , jer bi ono bilo na mrtvo mrtvo . Il su bili ježi ili šta drugo , ustanovili smo uglavnom , da ljudi bili nisu.
Interesantno je pak to , da nismo ispalili ni jednoga metka , a svi držali na gotovs , te se bacali u zaklon , ne zalegali. Bez veze je bilo i pucati , jer se bi metak zaustavio već po 10 metara u stablu 
To nam je bila najopasnije izvedena akcija , jer da se je netko spotakao i pritisnuo , počeo bi rat između nas i naših stražara , koji su bili desno boćno od naše patrole,  ne bi se znalo,  ko je gdje i ko je ko.
I još to . Meci su bili đabe , jer jih nismo dužili , nego uzimali kolko si htio ili mogao. Drugo je pak to, da su istome , koji je bio tada  tu na 3-ojki ,  naplatili sve po faktoru 10 ,kad je  u kasarni na 6 -stici  , palbu  automatom preneo  za 180° na pasa iza leđa ,  jer su prebrojali razbijene prozorćiće na garaži, a ne kolko je potrošio i ktome nije ga ni ubio. Preneo i poćeo palbom bez ikakvoga upozorenja , ko da je na mrtvoj straži a bio skoro usred kasarne. E moj Cvetkoviću !
Na vrh Go down
čato
Džomba
Džomba

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   28.11.14 0:54

Spremalo se je HR proleće i moj drugar Papak stalno na partijske sastanke .Pitam ja njega šta se dešava . Nije smio ni kazati , nego reće,  drž se mene , gdje ja tu i ti , to je sve što ti mogu reć.
I tako naša ćeta određena za desntnu četu helikopterima, a Papak pravio raspored , ja sa njim ,  da uvelićamo proslavu u nekom kraju-selu  desno prema Karlovcu. Možda je bio i Ozalj. Ćetri helića , mene zapadne br. 213 . Ajme majko,  ko da ne mogu bez 13.  Ukrcamo se , kad ono oplata helića ništa jaća od pleha za kutiju paste za cipele. 
Sve pravce osvajanja terena radili u ućioni 5 dana, tako da smo teren poznavali iako i nismo znali gdje idemo. Helići pristaju na fudbal igralištu a ja u međuvremenu dobijem visinsku bolest i kad je operater otvorio vrata , ja stanem sa jednom nogom na ruku točka , kad me ovaj uvati za opasać i pita ledeno mirno kuda ćeš. Pa dole . Čekaj da pristanemo. Spuštali smo se još jedno 10 -20 sekundi i ja došao do zakljućka , da bi pao sa najmanje 10metara , da me nije on zadržao. A njihova TO poćela prašiti po nama , mislim da  je bio bataljon  njih,  svuda okolo nas. Za prave nas bi pokokali već u zraku. Sav nacrt je otišao u sekundi u PM , samo  nam je ostao jedan od planiranih smjerova i to  kroz kukuruze, po kom su se svi izvukli ,  na kotu sa grobljem  i crkvom, što smo od tu i ovladali terenom a bio nam je i najvažniji cilj. . Ovi TO-jevci nisu pucali u zrak , nego direkt sve po nama , pa sam se bojao , da netko između njih , ne opali i pravim metkom.
Ja sam,  kad smo prašili manevarskom u cjev stavljao granćice ili  kamenćiće , pa kad je to grunulo , odstupalo je od ostale pucnjave , ko  da imamo minobacać.

čato: komentar modifikovan dana: 28.11.14 1:19; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
čato
Džomba
Džomba

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   28.11.14 1:04

@Max Blitz (citat):
Prema PS-u (iz 1985.) na sahrani vojnika, vojnog lica i ostalih koji su imali pravo na vojne počasti, one su izostale ako je na toj istoj sahrani bio predviđen i vjerski obred.
Vjerujem da se ponekad ovo rješavalo kompromisom, najprije dođu jedni, obave svoje, odu, pa dođu ovi drugi. I to je u redu!
To se nikako nije moglo rješavati kompromisom , jer je vojnik bio vlast JNA,  a ne familije. Vojska je morala biti pored i radi toga , da spreći otvaranje kapse i pregled umrloga- ubijenog ili samoubijenoga. Familiji  vojska nije dala ni šansu , da to krišom naprave. A kad se je grob zatrpao ili zatvorio i JNA otišla , mogli su doći popovi sa svojim sranjem !
Vojne poćasti su tu mišljene sa poćasnom paljbom , koju je izvodila jedinica najbliže kasarne , dok su u pratnji bili njegovi iz čete ili neki drugi , zavisi od stupnja tajne oko smrti.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18526
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   28.11.14 1:20

@čato (citat):
Vojska je morala biti pored i radi toga , da spreći otvaranje kapse i pregled umrloga- ubijenog ili samoubijenoga. Familiji  vojska nije dala ni šansu , da to krišom naprave.

U redu, ali ti misliš ovdje na nesretne slučajeve s odsluženja ili službe.

Bio je malo širi popis onih koji su imali pravo na vojni pogreb s počastima, nosioci visokih odlikovanja iz I. svj. rata, nosioci partizanske spomenice, penzionirani starješine (redovnim putem)...
Njihovi posmrtni ostaci i nisu bili neka misterija.
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   28.11.14 1:24

@Max Blitz (citat):
Citat :

Bio je malo širi popis onih koji su imali pravo na vojni pogreb s počastima, nosioci visokih odlikovanja iz I. svj. rata, nosioci partizanske spomenice, penzionirani starješine (redovnim putem)...
Da ali svi ti koje si nabrojao nisu bili u sluzbi. Kod njih je sahrana sa pocastima, bila stvar izbora familije.
Na vrh Go down
čato
Džomba
Džomba

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   28.11.14 2:04

Najveća mi je glupost , kod vežbe bacanje bombe , to se vežba ohoho vremena , jer treba pogoditi u centar da ti  niko živ  ne kaže , da kad udariš radi aktiviranja , pukne,  ko da ti je eksplodirala petarda u ruci .
E kako sam ja prošao na bacanju bombe iz tenka. Komandir na svom mjestu a ja na punioćevom. Udarim je bombom , kad ona pukne , ja je pogledam , prvo mi je skoro skliznula iz ruke, gledam je dal je već eksplodirala , vidim da nije , k-dir viće bacaj , ja bacim prema meti i gledam koji krug sam pogodio. Kad se ja sjetim , da će ovo i puknuti još jednom , sklopim noge i padnem na patos tenka, a geler udari u oluk , koji nisam ni slućajno mislio zatvoriti za sobom, jer  od silnoga treniranja sa školskom , nisam ni znao,  kako ide sa pravom . Jebenti sunce,  čulo se je sa leve strane iz polutame njegovoga  zatvorenoga oluka .

čato: komentar modifikovan dana: 28.11.14 2:15; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : greška)
Na vrh Go down
čato
Džomba
Džomba

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   28.11.14 2:12

@BEOGRAD (citat):
@Max Blitz (citat):
Citat :

Da ali svi ti koje si nabrojao nisu bili u sluzbi. Kod njih je sahrana sa pocastima, bila stvar izbora familije.
Da u pravu si , ja sam mislio samo na redovnu vojsku i poginule na službi .
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   28.11.14 2:20

Sada sam se setio da smo u Blokama strazu cuvali sa manevarskom municijom. Nemam pojma ni sta smo cuvali ali su jadnici u januaru mesecu camili na -10 sa po 10 manevarskih metaka. Laughing
Ja bio rasporedjen kao patrola, a pri smeni straze nadjemo vojnika u prijavnici sa DOF-om. DOF mu naredio da udje unutra " jer koj moj da se smrzava kada ni municiju nema". Problem je nastao tako sto je neko od staresina zaboravio da podigne municiju iz magacina ali je nadjeno resenje tako da se podeli strazi manevarska. Laughing
Na vrh Go down
čato
Džomba
Džomba

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   28.11.14 2:35

Mesar punioc kdira. Kako smo sjedali u garaži na mjesto koji si htjeo , mesar odlući , da bi bilo vreme , da se upusti u studiranje upravljanja tenkom.  Sreća pa  nije zatvorio oluk ,nego samo poklopio . Dao kontakt i pitaj boga šta je sve radio,  al crvena kutija mu nije dala mira. Lepa boja i dobro odskaće iz sivila SMB-eja. Lupi on po njoj , kad se ono aktivira protivpožarni sistem , šišti u tenk plin valda CO2 , on se uplaši i izkljući kontakt. Plin još uvijek ulazi a ventilator se ne upali , jer nema kontakta.
Postupak : prije aktiviranja udahneš zrak i za 8 sekundi ventilator avtomatski izbaci plin iz tenka . 
On je tu zabrljao sa iskljućivanjem kontakta . Sreća pa je bio tenk prvi u redu  i do stola gde smo se okupljali tako da su oni ćuli šištanje , al nisu mogli do njega , samo su kroz rupu vidjeli , da je u nesvesti. Jedan se je popepo kroz gornji luk i otvorio oluk vozaća , pa su ga tako onda popišanoga izvukli . Jedini ljut je bio vozać , sa mokrim sjedalom.
Na vrh Go down
čato
Džomba
Džomba

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   28.11.14 2:45

Kad sam ja na Blokama gulio rezervu , uvati nas silna kiša i zadnji dan snjeg , ja i pored dviju šatorskih krila - staro i novo šareno , mokar skroz naskroz. Sva mjesta za sušenje zauzeta , nema šanse još za šatorska. Ja se sjetim konja u štali , trk srećom po stari šator , jer sam se bojao, da mi novoga ne ukradu i pokrijem sa njim konja i svežem krilo ,da mu ne ispadne. Dođem ja posle 2-3 sata , krilo suho super ideja. odvežem krilo idem vani , da ga složim , kad ono smrdi , ko da sam još u štali . Kolko je smrdelo po konjskom znoju , samo je bilo za smeće , jer ga nisi od smrada mogao ni poćeti prati.
Usput , na Blokama sam za 7 dana u aprilu mesecu,  najebo više nego  ćitav vojni rok , što je kasnije utecalo i na moje vatanje krivina i borbom u rezervi  za stražarskim  dužnostima , samo da me ne opet doćeka nešto takvo! Kad ono oni tamo dole  u Dalmaciji , samo se izležavali a ja ispao magarac na straži ! Radi tog stražarenja sam i svaki put dobio ćin razvodnika - 6 puta,  ej 6 puta su me promovirali u ćin razvodnika.
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   28.11.14 10:23

@BEOGRAD (citat):
Sada sam se setio da smo u Blokama strazu cuvali sa manevarskom municijom. Nemam pojma ni sta smo cuvali ali su jadnici u januaru mesecu camili na -10 sa po 10 manevarskih metaka. Laughing
Ja bio rasporedjen kao patrola, a pri smeni straze nadjemo vojnika u prijavnici sa DOF-om. DOF mu naredio da udje unutra " jer koj moj da se smrzava kada ni municiju nema". Problem je nastao tako sto je neko od staresina zaboravio da podigne municiju iz magacina ali je nadjeno resenje tako da se podeli strazi manevarska. Laughing
Ovo ti je stvarno glupost. Vojnici na straži u Blokama nikada nisu davali stražu sa manevarskom municijom, isključivo sa bojevom. Da li si ti bio na terenu ili si bio u prekomandi u Blokama? Čim spominješ DOF-a znači da je to bila neka jedinica na terenu u našoj kasarni, jer mi nismo imali DOF-a (obično je "DOF" bio desetar).
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   28.11.14 12:47

@zastavnik (citat):
Citat :
Ovo ti je stvarno glupost. Vojnici na straži u Blokama nikada nisu davali stražu sa manevarskom municijom, isključivo sa bojevom. Da li si ti bio na terenu ili si bio u prekomandi u Blokama? Čim spominješ DOF-a znači da je to bila neka jedinica na terenu u našoj kasarni, jer mi nismo imali DOF-a (obično je "DOF" bio desetar).
Bio sam na terenu a i DOF je bio iz moje jedninice.
Na vrh Go down
miro81
Džomba
Džomba

Broj komentara : 141
Član od : 2015-01-08
Dob : 55
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   26.02.15 20:11

@boyan64 (citat):
Desetar: Vojnik, ovo je odskočna mina, RAZUMEŠ!!
Vojnik: Razumem
Desetar: RAZUMEŠ TI MOJ KURAC.

Jel to doslovno? Pa to je verbalni spolni napad! flower
Na vrh Go down
http://miroslav.korosec@gmail.com
miro81
Džomba
Džomba

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   26.02.15 20:21

@Pero™ (citat):
East&West (citat):
Nije u pitanju slaganje ili ne slaganje. U pitanju je poverenje. Ja tvrdim kako je bilo  u mojoj jedinici, ali nemam razloga da tebi (ili bilo kome sa foruma) ne verujem, još manje da teram inat. Službovao sam u malom mestu i do 1980. godine je pravi vojnik-trubač budio ( i uspavljivao) vojsku. Kasnije nam je "Iskra" podarila razglas. Ne samo što je trubač budio vojsku, već i celi gradić. Kasarna je bila na perifieriji, na blagoj uzvišici, tako da se zvuk trube širio celom dolinom (kao u Guči).

Ako je to replika na moje pisamje.:  ja ti veujem da je kod tebe bilo tako. Ali kod nas u kasarni, nas je budilo zvono koje bi i mrtve probudilo. Ako smo tačniji bilo je to u Leskovcu 1986 septembar i dalje.

Kod nas u Prizrenu 81/82 uvjek nas "odlepio"iz kreveta:USTAJ VOJSKO!!! confused affraid ,a zatim vise puta:ostav vrati se u krevet! Pa smo zatim ponavljali "vjezbu"! flower
Na vrh Go down
miro81
Džomba
Džomba

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   26.02.15 21:03

@Pero™ (citat):
Meni se činila velika glupost grupno tuširanje. Vojska je imala para za sve, i brodove, tenkove avijone... a nisu znali da srede neka kulturna kupatila za 20 vek. Pa još premali kapacitet, pa po 3-4 na jedan tuš, puštanje vode, daj toplu, hladnu, itd. Dok udesi temperaturu ode tuširanje. Srečom na karauli smo mogli da se tuširamo kad hočemo i pojedinačno.

To o tusiranju si bas u pravu. Bas nikako,da se normalno "ocistis"! A o tom sam vec pisao u nekoj drugoj temi! flower
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   26.02.15 21:14

@miro81 (citat):
@boyan64 (citat):
Desetar: Vojnik, ovo je odskočna mina, RAZUMEŠ!!
Vojnik: Razumem
Desetar: RAZUMEŠ TI MOJ KURAC.

Jel to doslovno? Pa to je verbalni spolni napad! flower

Komandir  VP 2480 2/1 u Ljubljani, koji je bio stazista, bas tako govorio vojnicima. Secam se da je to bilo dosta sokanto na koje su puno njih reagovali sobzirom da je ipak bilo dosta njih sa malo visom skolskom spremom. Znam da je bilo neke frke uvezi toga. Kako i na koji nacin se to zavrsio, neznam.

Džomba
Džomba

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   26.02.15 21:50

@semsudin (citat):
Po meni  u JNA jedna od gluposti bi mogla biti čišćenje snijega u krugu kasarne i piste za postrojavanje sa vojničkim ašovčićem.Bio sam decembarac 86 u kasarni Šentvid Ljubljana i snijeg je pao tako nekako sa našim dolaskom na služenje vojnog roka u dosta velikim količinama i trebalo je to sve očistiti.Kada smo našeg vodnika stažu pitali za lopate  da dobijemo odgovorio nam je neiskreno da ih nema u kasarni nego da moramo sa ašovčićima to da uradimo.Nakon nekih dan dva u kasarnu je stigao poziv iz grada za pomoć u raščišćavanju ulica, ustanova,dječijih vrtića i ja sam bio dobrovoljac.Tada se odjednom pojavljuju lopate cirka 50-60 komada i dijele se i sa njima u koloni po dva odlazak na gradski bus i na odredišta.

Kod nas u Prizrenu bila je"fora,da ujutro prije postrojavanja sa asovcicema dajemo sneg na satorku i nosimo ga s piste.
A uvece posle spustanja zastave ga kod -10 razbacamo po pisti,da bi se otopio,a ujutro ponovi "vjezbu"!
Na vrh Go down
miro81
Džomba
Džomba

M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   26.02.15 21:56

@semsudin (citat):
Nije meni problem bio čistiti snijeg ni tad ni sad ako treba nego je problem bio taj mali ašovčić koji nije bio alatka za velike poslove čišćenje snijega.To sa odgovorom da u kasarni nema nijedne lopate je čista zajebancija i neko se je naslađivao sa tim no nema veze preživjelo se tj.sve u rok službe.Pošto Pero živiš u Ljubljani znaš i gdje je naselje Črnuće.Tu sam kao dobrovoljac čistio snijeg oko dječijeg vrtića i dan danas pamtim topli čaj i riječi zahvale od odgajateljica iz tog vrtića.

Semsudin,pa Ti si car! Bas lepo,da si nam cistio Ljubljanu! flower
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1219
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   26.02.15 22:18

Za mene najveca glupost je bila OSTAV a zasto kada netko od vojnika pogresi i to recimo onda citava ceta ispasta i radi to nesto ponovo po meni to je trebao da ponavlja samo onaj tko je pravio greske ako treba i bezbroj puta.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   26.02.15 22:27

@Kuhar-Debar. (citat):
Za mene najveca glupost je bila OSTAV a zasto kada netko od vojnika pogresi i to recimo onda citava ceta ispasta i radi to nesto ponovo po meni to je trebao da ponavlja samo onaj tko je pravio greske ako treba i bezbroj puta.
Ima i to svoje "opravdanje", ako neko od vojnika namjerno grijesi, tj zabusava. Onda bi kolektiv mogao da utice na njega da ne bude takav (makar preko cebeta) Twisted Evil

Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1219
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   26.02.15 22:30

To je jos poseban slucaj ako netko zabusava e onda bi to ponavljao citav dan ispred cete . Wink
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   26.02.15 22:38

@Kuhar-Debar. (citat):
To je jos poseban slucaj ako netko zabusava e onda bi to ponavljao citav dan ispred cete . Wink
Moje "ostav" je uvijek bilo uz obrazlozenje. Najcesce na jutarnjoj fiskulturi. Naravno i ja sam obavljao jutarnju gimnastiku i brojao. Kad bih dao "ostav", i ja sam ponavljao vjezbu sa svojom jedinicom, tako da me niko nije mogao optuziti za "kolektivno kaznjavanje". Najgore je bilo kod vjezbe "fazanov let" (poskoci iz cucnja). Tolerisao sam manje sposobnim vojnicima, ali onim jacim i sposobnijim od mene, nisam htio.

Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   Today at 14:33

Na vrh Go down

NAJ GLUPOSTI IZ JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 9/11Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» NAJ GLUPOSTI IZ JNA