FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

NAJ GLUPOSTI IZ JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next
AutorPoruka
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 1219
Član od : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   26.02.15 22:42

@PORUCNIK (citat):
@Kuhar-Debar. (citat):
To je jos poseban slucaj ako netko zabusava e onda bi to ponavljao citav dan ispred cete . Wink
Moje "ostav" je uvijek bilo uz obrazlozenje. Najcesce na jutarnjoj fiskulturi. Naravno i ja sam obavljao jutarnju gimnastiku i brojao. Kad bih dao "ostav", i ja sam ponavljao vjezbu sa svojom jedinicom, tako da me niko nije mogao optuziti za "kolektivno kaznjavanje". Najgore je bilo kod vjezbe "fazanov let" (poskoci iz cucnja). Tolerisao sam manje sposobnim vojnicima, ali onim jacim i sposobnijim od mene, nisam htio.
Ako si vjezbao sa njima posle ostava to je za svaku pohvalu i cijenim to ali opet za neciju gresku ili  zabusavanje nisu svi trebali ispastati.
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   26.02.15 23:02

@Kuhar-Debar. (citat):
Ako si vjezbao sa njima posle ostava to je za svaku pohvalu i cijenim to ali opet za neciju gresku ili  zabusavanje nisu svi trebali ispastati.

U tome i jeste poenta, Kuhar. To je vojska, posao joj je ratovanje.
A u ratu kad neko zajebe, vrlo cesto svi ispastaju.
Na vrh Go down
djurap
Gušter
Gušter

Broj komentara : 40
Član od : 2015-02-12

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   26.02.15 23:25

meni je jedna od vecih idioma iz jna bila ATOMSKI S LEVA I ATOMSKI S DESNA.
idemo gusteri sa nekog jebenog poligona  mrtvi umorni  mastamo o rucku a desetar vikne magicnu rec i onda zaleganje ako je desni levo i obrnuto. kao ako je blato lezes u blato  baru itd. piiiiip  cu zaleci u baru.
jel zna neko jeli to bilo i kod drugih ili je to izmisljena zajebancija za mladu vojsku?

druga idioma   nedelja izlazimo  gusteri prvi put u gradi svi sretni .a ono postroje nas na fudbalskom igralistu i pocinje ispiranje mozga sat vremena. ne ovo ,ne ono, ovako, onako e gotovo a tek sad piiiiip pregled dumadi. jednom fali taj trk da usije dugme. onaj ne obrijan trk na brijanje  jednom prljave cipele trk i tako nedogled  a svi  stoje postrojeni . pa pregled igla konac  ma samo sto nisu kontrolisali i gace. 
e onda u gradu prva kafana  i sve zaboravljeno union pivo i vipavsko rdece vino.
jesu li vasa iskustva slicna?
svako dobro djuro.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   26.02.15 23:26

@pera84 (citat):
@Kuhar-Debar. (citat):

Cijenim vase misljenje Pera ali kako to u ratu ako se netko zajebe pa pogine dali bi i svi drugi u njegovoj jedinici trebali poginuti.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   26.02.15 23:29

@djurap (citat):
meni je jedna od vecih idioma iz jna bila ATOMSKI S LEVA I ATOMSKI S DESNA.
idemo gusteri sa nekog jebenog poligona  mrtvi umorni  mastamo o rucku a desetar vikne magicnu rec i onda zaleganje ako je desni levo i obrnuto. kao ako je blato lezes u blato  baru itd. piiiiip  cu zaleci u baru.
jel zna neko jeli to bilo i kod drugih ili je to izmisljena zajebancija za mladu vojsku?

druga idioma   nedelja izlazimo  gusteri prvi put u gradi svi sretni .a ono postroje nas na fudbalskom igralistu i pocinje ispiranje mozga sat vremena. ne ovo ,ne ono, ovako, onako e gotovo a tek sad piiiiip pregled dumadi. jednom fali taj trk da usije dugme. onaj ne obrijan trk na brijanje  jednom prljave cipele trk i tako nedogled  a svi  stoje postrojeni . pa pregled igla konac  ma samo sto nisu kontrolisali i gace. 
e onda u gradu prva kafana  i sve zaboravljeno union pivo i vipavsko rdece vino.
jesu li vasa iskustva slicna?
svako dobro djuro.
Svi smo manje vise prosli kroz takvo reseto jer i to je jedan nacin ucenja discipline na pocetku vojnog roka,mada moram priznati neke stvari su i suvise bile ekstremne.
Na vrh Go down
djurap
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   26.02.15 23:55

treca idioma OBAVEZNO GLEDANJE  TV DNEVNIKA BG1
na granici ako nisi na reonu ili strazi u pola 8 dnevnik  . a sutra ujutru postrojavanje i kao sta smo upamtili.   pobedio partizan  e to je vest. ...... piiiip nas  bolio  za politicku situaciju i desavanja u svetu......
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 4113
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   27.02.15 0:00

@Kuhar-Debar. (citat):
@PORUCNIK (citat):
@Kuhar-Debar. (citat):
To je jos poseban slucaj ako netko zabusava e onda bi to ponavljao citav dan ispred cete . Wink
Moje "ostav" je uvijek bilo uz obrazlozenje. Najcesce na jutarnjoj fiskulturi. Naravno i ja sam obavljao jutarnju gimnastiku i brojao. Kad bih dao "ostav", i ja sam ponavljao vjezbu sa svojom jedinicom, tako da me niko nije mogao optuziti za "kolektivno kaznjavanje". Najgore je bilo kod vjezbe "fazanov let" (poskoci iz cucnja). Tolerisao sam manje sposobnim vojnicima, ali onim jacim i sposobnijim od mene, nisam htio.
Vidi, to sam im i objasnjavao: "Svi ste mladji od mene po 5-10 godina... Kobili biste rep iscupali. Ja pusim dve kutije "partnera" dnevno. Ne volim ni ja da "skakucem", ali kad nije dobro zbog toga i toga, moramo da ponavljamo. Ubijedite ga da radi kako treba, pa ce biti lakse i vama i meni!"
Bogami, to je palilo.

pera84

Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   27.02.15 0:03

@Kuhar-Debar. (citat):
Cijenim vase misljenje Pera ali kako to u ratu ako se netko zajebe pa pogine dali bi i svi drugi u njegovoj jedinici trebali poginuti.

Ne!
Ali pocesto zbog jedne budale izgine kamara. Cilj je bio a i danas je (isti metod se upotrebljava u vecini armija, nije samo JNA bila "glupa") da se kod pojedinca stvori osjecaj da njegovi postupci direktno ili indirektno uticu na kompletnu jedinicu. Kad neko, kako ti kazes, zajebe se i pogine, to je njegov problem. Al' kad neko svojom nepaznjom otkrije polozaj jedinice onda lupa po svima.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   27.02.15 0:05

@Kuhar-Debar. (citat):
@pera84 (citat):
@Kuhar-Debar. (citat):

Ha-ha! Pa zato se i ponavljalo i uvjezbavalo, da se ne bi u ratu zajebao i poginuo lol!

Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   27.02.15 0:08

@djurap (citat):
treca idioma OBAVEZNO GLEDANJE  TV DNEVNIKA BG1
na granici ako nisi na reonu ili strazi u pola 8 dnevnik  . a sutra ujutru postrojavanje i kao sta smo upamtili.   pobedio partizan  e to je vest. ...... piiiip nas  bolio  za politicku situaciju i desavanja u svetu......
Meni licno dnevnik nikad nije bio problem jer sam volio znati sta se desava i kod nas a i u svetu ali u jutro kad kapetan pita sta je bilo na dnevniku bilo je smjeha do suza od odgovora vojnika.
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   27.02.15 1:08

@djurap (citat):
.........   pobedio partizan  e to je vest. ..........

E da znaš i nije neka vest, kad pobedi Zvezda to je već nešto drugo Wink

Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto BIH-USA.

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   27.02.15 1:09

Slozio bih se sa E&W
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   27.02.15 1:20

A sada ozbiljno pitanje za djurap. Jesi ti samo gledanje TV DNEVNIKA BG1 doživljavao kao glupost?

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   27.02.15 1:31

Bogmidusa, ja ni sad ne gledam dnevnik, niti TV uopste. Imam prijemnik, ali podesen na vajrles i gledam samo jutjub, a godinama placam kablovsku Sad

paradajz
Gušter
Gušter

Broj komentara : 72
Član od : 2014-02-23

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   28.02.15 15:22

@PORUCNIK (citat):
Bogmidusa, ja ni sad ne gledam dnevnik, niti TV uopste. Imam prijemnik, ali podesen na vajrles i gledam samo jutjub, a godinama placam kablovsku Sad

I kod mene je tako.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   28.02.15 16:14

Ili nas omalovazavaju, ili zaebaqvaju... Za proslu zimu su najavljivali kao najhladniju u istoriji (ili u posljednjih 100 god)
Samo nek svake biduce najavljuju tako, mozda jednom i pogode...

semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1302
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   28.02.15 16:15

E imao sam i ja u Šentvid Ljubljana takvo iskustvo na pješadijskoj obuci i ta komanda ATOMSKI S LIJEVA I ATOMSKI S DESNA i par ostava iz razloga što vojnici koji su se nalazili u nekoj kaljuži nisu htjeli zaleći u vodu i blato nego naprave još korak dva i zalegnu na suše mjesto.Na kraju je vodnik stažo koji je izvodio obuku sa nama odustao od tih ostava ali nas je kažnjavo zbog toga sa nekim drugim stvarima(redarstvo,trčanje oko kasarne,čučnjevi sa puškom itd)
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   28.02.15 16:42

@semsudin (citat):
E imao sam i ja u Šentvid Ljubljana takvo iskustvo na pješadijskoj obuci i ta komanda ATOMSKI S LIJEVA I ATOMSKI S DESNA i par ostava iz razloga što vojnici koji su se nalazili u nekoj kaljuži nisu htjeli zaleći u vodu i blato nego naprave još korak dva i zalegnu na suše mjesto.Na kraju je vodnik stažo koji je izvodio obuku sa nama odustao od tih ostava ali nas je kažnjavo zbog toga sa nekim drugim stvarima(redarstvo,trčanje oko kasarne,čučnjevi sa puškom itd)
Cist kretenizam (da ne kazem "bolesno izivljavanje") uvjezbavanje "udara" u blatu.
Znam slucaj (pricali su nam dok smo bili pitomci na staziranju) kako je neki "ficfiric" (mladi starjesina), dok je jedinica prolazila kroz grad, izdavao te komande. naravno, pretpostavljeni su mu natrljali usi istog dana, kad je stigao u kasarnu, jer su culi za to "uvjezbavanje".

dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   28.02.15 16:45

@semsudin (citat):
Na prvoj vezbi gde se pokazivalo zaleganje namerno sam tempirao da padnem u baru i blato. Voleo sam da vidim da posle toga vojnici biraju gde ce da zalegnu.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   28.02.15 17:01

@dpuric (citat):
@semsudin (citat):
Na prvoj vezbi gde se pokazivalo zaleganje namerno sam tempirao da padnem u baru i blato. Voleo sam da vidim da posle toga vojnici biraju gde ce da zalegnu.
Pitanje je koliko bi bilo ucinkovito u stvarnoj situaciji... Bio sam svjestan toga, kao sto sam bio svjestan da bi, u tom slucaju ljudi zalegli i u fekalije, pa sta kosta da se plati... Ali i to da ce morati da peru i ciste odjecu i opremu, za sta nisam v idio opravdan razlog... Doduse, tad smo bili u preiodu"stabilizacije" study

dpuric

Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   28.02.15 17:36

@PORUCNIK (citat):
@dpuric (citat):
@semsudin (citat):
Pitanje je koliko bi bilo ucinkovito u stvarnoj situaciji... Bio sam svjestan toga, kao sto sam bio svjestan da bi, u tom slucaju ljudi zalegli i u fekalije, pa sta kosta da se plati... Ali i to da ce morati da peru i ciste odjecu i opremu, za sta nisam v idio opravdan razlog... Doduse, tad smo bili u preiodu"stabilizacije" study
Ti druze PORUCNICE kao da nisi bio staresina (a izgleda da si bio u svadji sa borbenim pravilima) U Nultoj tacki NE niko ne bi pretekao. Na odredjenim udaljenostima u zavisnosti od snage NE imalo je logike postupiti po pravilima.
Na vrh Go down
mirko bratuš
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 1902
Član od : 2012-04-15
Dob : 69

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   28.02.15 20:41

Misli,da v JNA ni bilo toliko "gluposti" kolikor se jih tu opisuje. Saj vendar nismo bili iz sladkorja.
A streljanje v človeka ni "glupost".Življenje se sestoji iz vsakršnih situacij.
Na vrh Go down
djurap
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   28.02.15 21:52

Zamislite situaciju u MORNARICI . komanda  CUNAMI S DESNA ILI CUNAMI SLEVA  kako  reagovati u takvim  situacijama?
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   01.03.15 1:46

Ja nisam imao atomske udare ali smo postavljali PT mine, u lezecem polozaju, pored nekog potoka. Nije bilo blata ali su svi ostatak dana imali mokru odecu, sto u novembru nije bas prijatno. Racunam da neprijateljski tenkovi obicno idu pored potoka...
Na vrh Go down
čato
Džomba
Džomba

Broj komentara : 158
Član od : 2010-04-09
Dob : 66
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   05.03.15 2:09

@vladimir (citat):
Srbin jesam ali sam u dusi ostao Jugosloven I dan danas. u JUGI sam rodjen,skolovan I u tom duhu vaspitan.
Pa to je to. Gde piše , da ako se označavaš za Jugoslavena , ne možeš dodati i naciju. Ja sam Slovenac i Jugosloven . Jedino tako i mogu biti Jugosloven , nikako drukćije. Ovde je napravljena greška. Bilo  je puno ljudi iz mešovitih brakova , pa ajd sad , da se ne opredjeljuju, da se jim da izlaz u nuždi. Tu je i počeo problem SFRJ . Ovi Jugosloveni su hteli i napraviti Jugoslaviju , jer su bili bez rodne grude i nacije , bez identifikacije pa pošto su oni Jugoslaveni , za njih je bilo normalno, da imaju i Jugoslaviju , gde su na SFRJ malo , doduše puno zaboravili.  Razlike , jer ja samo Jugosloven nikada biti ne mogu , jer ako se mi briše nacija , ja sa tim,  ko mi to napravi , nemam sa njim više šta prićatii on postaje neprijatelj moje nacije. Kome to nije jasno, pa nije jasno samo onim solo Jugoslovenima bezzemljašima.  Jugosloveni bez nacije su i sjebali SFRJ !Umesto da brane republike SFRJ , koje su jih hranile , oni branili Jugoslaviju ! E sad je imaju,  odnosno radi njih je nema nitko !

čato: komentar modifikovan dana: 05.03.15 2:40; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: NAJ GLUPOSTI IZ JNA   Today at 6:46

Na vrh Go down

NAJ GLUPOSTI IZ JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 10/11Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next
 Similar topics
-
» NAJ GLUPOSTI IZ JNA