FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 13 ... 25  Next
AutorPoruka
zastavnik64
Gušter
Gušter

Broj komentara : 17
Član od : 2012-11-18

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   18.11.12 23:43

Služio sam u Vranju celo jedno desetleće imalo više,pa nakon svega kao i svi vi ispao samo obični seronja jer ostadoh bez hleba i otažbine!
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   18.11.12 23:43

Pozdrav "zaći" . Za mene je u JNA general bio dijagnoza, a zastavnik institucija. Taj utisak sam stekao od prvog dana, kada sam kod zastavnika zadužio krpice, do zadnjeg dana kada sam iste razdužio.
S obzirom na izabrani nadimak ne uklapaš mi se u sliku stvorenu o stotinama zastavnika koji su bili sve samo ne to. Da ti promeniš kuma??

East&West: komentar modifikovan dana: 18.11.12 23:45; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18522
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   18.11.12 23:44

Dobro, E&W, koliki je uopće bio odljev i zbog čega najčešće? Nisu valjda odustajali i ovi iz gimnazija. Sa mnom u Kumboru je na odsluženju roka bio jedan Slovenac koji je odustao od akademije, pa ga poslali na redovno odsluženje. Zaboravio sam koliko je imao "staža" u akademiji, ali očito nedovoljno.

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 19.11.12 2:06; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : bolja formulacija)
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   18.11.12 23:46

Da druže zastavniče, promijenite nick, topao savjet, vjerujte... Ljepše i ugodnije ćemo se družiti!
Na vrh Go down
zastavnik64
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   18.11.12 23:53

Molim da se ne ljutite druže desetaru ,ali ja se zaista tako osećam kao i mnogi moji drugovi.
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   18.11.12 23:58

@Max Blitz (citat):
Dobro, E&W, koliki je uopće bio odliv i zbog čega najčešće? Nisu valjda odustajali i ovi iz gimnazija. Sa mnom u Kumboru je na odsluženju roka bio jedan Slovenac koji je odustao od akademije, pa ga poslali na redovno odsluženje. Koliko "staža" u akademiji se priznavalo barem za vojni rok?

Neprilagođavanje stegi i nostalgija su bili najčešći emotivni razlozi napuštanja VA. Sledeće su bili ekonomski momenti. Odsluša dve godine, to mu se računa u vojni rok, za to vreme položi vozački B,C i E kategorije, Nauči perfektno da smuča, da pliva, Prva godina prema Zakonu o školstvu mu se prizna na kojem god hoće faksu u civilstvu. Ili položi nekoliko diferencijalnih ispita ( pošto smo kao i civilni studenti polagali 80% opštih predmeta). Eto ti proste računice.

Kasnije je granica za priznavanje vojnog roka dignuta na 3 godine, tako da nije više imalo računa napuštati, već se završi kompletno. Svejedno ko je hteo vratiti novac za školovanje mogao se skinuti i direktno upisati treći stepen na nekom od fakulteta u SFRJ. Do duše to pravo su imali i svršeni potporučnici.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   19.11.12 0:02

Ma sasvim vas razumijem, ali ipak, oslovljavat će vas drugovi vojnici tako na forumu, pa ipak nije red, jednog zastavnika JNA zvati s.......64, evo ja ne mogu to ni izgovoriti! Neću u beskraj da vas nagovaram , ali bih želio da se duže vrijeme družimo, bit će ugodnije, vjerujte. Novi ste, al shvatit ćete zašto vam ovo govorim. Ovdje se družimo da osvježimo neka sretnija i veselija vremena, pustite sad tužnu svakodnevnicu. Svima nam je više-manje isto. Druže kapetane E&W, mislim da bi ovdje moglo i neko naređenje pasti, ja sam ipak samo mornar (a, bio razvodnik za stvarno). Very Happy

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 19.11.12 2:10; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : kriva riječ)
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   19.11.12 0:12

seronja64 (citat):
Molim da se ne ljutite druže desetaru ,ali ja se zaista tako osećam kao i mnogi moji drugovi.

Zaćo razbi mi koncepcju, ubih se ovde da nekima dokažem da starešine JNA nisu bile dno dna, da ako nas je dosta poteklo iz siromašnih sredina nismo bili duhovna sirotinja, da smo savesno i odgovorno obavljali svoje dužnosti i da nas je 95% moglo služiti kao primer svojim vojnicima, kao dobri muževi svojim ženama i kao uzor svojoj deci. Da smo opravdali ono koliko nam je društvo davalo.........
A ti tako zaćo, poklekao, klonuo duhom???
Jedino da ne radiš ti za kakvu "stranu silu" pa si se ovde infiltrirao. Nikako da se rešimo "teorije zavere", čak i na jednom ovako bezazzlenom forumu.
Na vrh Go down
zastavnik64
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   19.11.12 0:14

@East&West (citat):
Pozdrav "zaći" . Za mene je u JNA general bio dijagnoza, a zastavnik institucija. Taj utisak sam stekao od prvog dana, kada sam kod zastavnika zadužio krpice, do zadnjeg dana kada sam iste razdužio.
S obzirom na izabrani nadimak ne uklapaš mi se u sliku stvorenu o stotinama zastavnika koji su bili sve samo ne to. Da ti promeniš kuma??

Eto svi govore da smo mi zastavnici bili naj bolji ljudi i zaista svi su nas voleli,ali je ipak neki nadobudni i kurševiti major ili pukovnik svakome od nas mogao reći seronjo i to su nam dabome često i govorili,ali zbog digniteta i svetlih tradicija naše JNA ja sam se ipak odlučio da promenim svoj nick u nešto prihvatljivo!

Na vrh Go down
zastavnik64
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   19.11.12 0:20

@East&West (citat):
seronja64 (citat):

Zaćo razbi mi koncepcju, ubih se ovde da nekima dokažem da starešine JNA nisu bile dno dna, da ako nas je dosta poteklo iz siromašnih sredina nismo bili duhovna sirotinja, da smo savesno i odgovorno obavljali svoje dužnosti i da nas je 95% moglo služiti kao primer svojim vojnicima, kao dobri muževi svojim ženama i kao uzor svojoj deci. Da smo opravdali ono koliko nam je društvo davalo.........
A ti tako zaćo, poklekao, klonuo duhom???
Jedino da ne radiš ti za kakvu "stranu silu" pa si se ovde infiltrirao. Nikako da se rešimo "teorije zavere", čak i na jednom ovako bezazzlenom forumu.

Ma kakvo dno dna,mi smo bili avangarda i naj bolji deo društva,a to što nas je većina dolazila iz siromašnih porodica,pa alal mu vera tko je to rekao!
Istina je.

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   19.11.12 0:48

Zaćo, materijalna sirotinja nije bolest. Jest da je i bogu teška, ali nije bolest.
Duhovna je problem, ona razbija sve ono ljudsko u ljudima. Ajde promeni nadimak pa da "divanimo" kao ljudi. U svojoj karijeri sam nagazio nekolicinu zaćkosa jer su im samo cipele virile iz "donjih leđa" nekih oficira. Priznaj da bi to i sam uradio. Sve drugo nije vredno pomena??

Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   19.11.12 10:49

seronja64 (citat):

Ma kakvo dno dna,mi smo bili avangarda i naj bolji deo društva,a to što nas je većina dolazila iz siromašnih porodica,pa alal mu vera tko je to rekao!
Istina je.

U što god vjeruješ, vjeruj uzdignute glave, jer ako je spustiš tad si je izgubio , nakon toga reći da vjeruješ krajnje je licemjerno i neozbiljno.

GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   19.11.12 12:15

Seronja64 kao prvo imaš jedan veliki plus jer si iskren.
Zašto svi moramo imati mišljenje poput East$west?
Politika onog doba bila je bijeg sa zemlje i odlazak u grad,nije li?
E$W če se opet naći uvrijeđen zbog "iskrenog64" ?Što mi svi MORAMO imati dobro mišljenje o oficirima i tadašnjoj VA?

Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   19.11.12 12:18

@Gringo (citat):
seronja64 (citat):

Istina je.

U što god vjeruješ, vjeruj uzdignute glave, jer ako je spustiš tad si je izgubio , nakon toga reći da vjeruješ krajnje je licemjerno i neozbiljno.

Druže kapetane to se zove vera.Bravo.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   19.11.12 12:21

A što je više s tim vašim nickom, ružno ga je za vidjet, stvarno! Sve je ovo dobra zabava, ali stvarno..... Embarassed
Na vrh Go down
zastavnik64
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   19.11.12 12:25

@Max Blitz (citat):
A što je više s tim vašim nickom, ružno ga je za vidjet, stvarno! Sve je ovo dobra zabava, ali stvarno..... Embarassed

Mora to da menjam.
Na vrh Go down
alexandar

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   19.11.12 12:46

seronja64 (citat):
@Max Blitz (citat):

Mora to da menjam .

"Zastavnice64", sam nikako neces uspeti da promenis NICK, odnosno naziv ili ime profila. Nesmotreno , ali svojom voljom si doveo i sebe a i nas u nezgodnu situaciju Exclamation NICK je komponenta koja je nepromenjiva u ovom sistemu, tako da mislim da ce biti tesko ista uraditi. Naravno ako postoji opcija bices obavesten , odnosno bice zamenjen nick......mada No

Naravno nastavi sa ucescem na Forumu......i DOBRODOSAO "zastavnice64" cheers

GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Član foruma od prvog dana Spomenica Prvoborca
Broj komentara : 4822
Član od : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   19.11.12 12:55

Nick je promjenjen u zastavnik64
Na vrh Go down
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com
Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   19.11.12 14:57

@zastavnik64 (citat):
Druže kapetane to se zove vera.Bravo.

Hmmm....... nisam primijetio da mi salutiraš strogo po P.S. - vojnićki,.... pa ti moram dati ostav i morati ćeš tamo u kantini platiti rundu za sve!!!!!

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   19.11.12 15:00

aleksandar obradovic (citat):
seronja64 (citat):
@Max Blitz (citat):

Mora to da menjam .

"Zastavnice64", sam nikako neces uspeti da promenis NICK, odnosno naziv ili ime profila. Nesmotreno , ali svojom voljom si doveo i sebe a i nas u nezgodnu situaciju Exclamation NICK je komponenta koja je nepromenjiva u ovom sistemu, tako da mislim da ce biti tesko ista uraditi. Naravno ako postoji opcija bices obavesten , odnosno bice zamenjen nick......mada No

Pa to nije problem ime još manje, jer sve se opcije na forumu u control panelu mogu dodati ili oduzeti ovisno je samo koliko je ovlasti admin dao modovima kao mogučnost!!!

KomentarNaslov komentara: Re   19.11.12 15:34

@Gringo (citat):
seronja64 (citat):
@Max Blitz (citat):

Mora to da menjam .

Pa to nije problem ime još manje, jer sve se opcije na forumu u control panelu mogu dodati ili oduzeti ovisno je samo koliko je ovlasti admin dao modovima kao mogučnost!!!

Ooooo hvala kapetane......na iscrpnom obavestenju Razz Wink

GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   19.11.12 15:41

Eto svi govore da smo mi zastavnici bili naj bolji ljudi i zaista svi su nas voleli,ali je ipak neki nadobudni i kurševiti major ili pukovnik svakome od nas mogao reći seronjo i to su nam dabome često i govorili,ali zbog digniteta i svetlih tradicija naše JNA ja sam se ipak odlučio da promenim svoj nick u nešto prihvatljivo!

Zastavnici su uglavnom medju vojnicima bili omiljeni a osnovni razlog je sto su dosegli granicu u karijeri i vise nisu je..vali nikoga. Ko im je sta mogao. Postupak za skidanje jednog cina pred vojno-disciplinskim sudom je komplikovan a i ti *prekrsaji* nisu bili drastisni. Jednostavno su kulirali. Nisu mogli biti kaznjeni ni usporenim napredovanjem jer dalje nisu mogli. Jedino su mogli da ih rasporede na dr. duznost (recimo za k-dira voda sto bi za zatstavnika koji se obavljao neke druge mastljarske poslove) bilo katastrofa. Ali ni oficir nije hteo trakvog zajebanta nedju vojskom da mu svakodnevno kvari autoritet,

Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   19.11.12 16:21

Ooooo hvala kapetane......na iscrpnom obavestenju Razz Wink
A kaj se opet ljutiš na mene.....

KomentarNaslov komentara: Re   19.11.12 17:45

Citat :
GRINGO
Kako opet.......? Pa ovo je tek prvi put danas.... affraid Dug je dan Wink Wink Wink

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   19.11.12 17:47

Citat :
GRINGO
Kako opet.......? Pa ovo je tek prvi put danas.... affraid Dug je dan Wink Wink Wink

Nečeš više trebati od sad budem samo tiho i čitam!!!!!

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   Today at 0:59

Na vrh Go down

ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/25Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 13 ... 25  Next
 Similar topics
-
» ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA
» Vojne pošte, kako, zašto?
» Re
» MRTVA STRAŽA, STRAŽA, SMJENA STRAŽE... i sl.