FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24, 25  Next
AutorPoruka
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4114
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   05.09.14 21:32

@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):
@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):
Mogli su pasti samo 'natprosjecno nezainteresovani'.

Zar nije ovo u kontradikciji s kvalitetom škole? scratch

Idem redom s iscitavanjem i redom komentarisem postove. To sto pitas nije u okviru teme, pa otvori drugu, ako hoces.
Jos jednom pokazujes da nisi procitao moj post.

Najbolji od najboljih osnovnoškolaca na teritoriju cijele Yu definitivno i sigurno niste bili, a bili ste fizički zdraviji od ostalih, to bi se moglo reć.
Ako si nam želio reć da ste bili najbolji po svim mogućim kriterijima.

Opet iscitaj moje razloge (iliti krivce) za upis. Pomenuo sam i nacionalni kljuc... Daj Max, nemoj me pilit bom

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18525
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   05.09.14 21:34

@PORUCNIK (citat):
Opet iscitaj moje razloge (iliti krivce) za upis. Pomenuo sam i nacionalni kljuc... Daj Max, nemoj me pilit bom

Ha, mislio si da imaš ekskluzivu? Laughing
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   05.09.14 21:43

@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):

Ha, mislio si da imaš ekskluzivu? Laughing
Nema ekskluzive, no jope' procitaj drunken
@PORUCNIK (citat):
@PORUCNIK (citat):
A. ZASTO SAM UPISAO VOJNU GIMNAZIJU?

6. Za to su krivi moje psiho-fizicke sposobnosti i uspjeh i znanje steceno u osnovnoj skoli
Prvi pregled je, u stvari, bio trijaza. Obavljao se u kancelariji vojnog odsjeka opstine, koja se nalazila pored gradskog parka.
U parku smo cekali na red. Park je bio pun klinaca (sa roditeljima ili bez), koji su konkurisali za neku od vojnih skola. mislim da ih je bilo stotinjak, bar tako mi je djelovalo u tom metezu.

Ostali djecaci, koga god bih pitao u tom parku, skoro svi su rekli da zele istu gimnaziju, kao i ja. Procijenio sam da ih ima oko 50%, sto nije bilo ni malo ohrabrujuce. Velika vjerovatnoca je bila da tu ima neko ko je bolji ucenik od mene, da je fizicki spremniji od mene, sa vecim IQ. ipak, ostal je slaba nada da se trazi sveukupnost. (Iskreno, tada nisam ni pomisljao da bi neko mogao imati vezu, a nije je niko ni koristio, bar iz Bijelog Polja, za vojnu gimnaziju.)

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   05.09.14 21:48

@PORUCNIK (citat):

Aha.
Al' ima i ovo:  Wink  Smile

@PORUCNIK (citat):
U nasoj VoGi nije bilo Slovenaca. U svakom slucaju, birali su najbolje od najboljih.
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   05.09.14 21:57

@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):

Aha.

@PORUCNIK (citat):
U nasoj VoGi nije bilo Slovenaca. U svakom slucaju, birali su najbolje od najboljih.

Pa šta????? Slovenci su imali svoju vojnu gimnaziju, PORUČNIČE malo se i ti informiši o istorijatu škole koju si završio, a ti Max nemoj da ga sačekuješ u krivini i hvataš ga za sitnice. U ostalom u 1. klasi VG "Bratstvo jedinsto" koja je ove godine proslavila 40 godina školovanja bilo je Slovenaca. Eno ga čovek glavni za razminiranje za Jugoistočnu Evropu.

Max, malo me iznenađuješ. Ova tvoja sadašnja pisanija nije kao nekada želja za informacijom i stvaranjem jasne slike o nekoj stvari i pojavi. Čini mi se da svesno ili ne , ulaziš u duel sa poručnikom sa mogućnosti eskalacije u sukob jer se mogu nazreti i poneki elementi omalovažavanja, što njegovim kritizerima veoma godi, a što generalno nije dobro.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   05.09.14 22:06

East&West (citat):
...a ti Max nemoj da ga sačekuješ u krivini i hvataš ga za sitnice.

Mislim da za sve trebaju važiti jednaka pravila pisanja u skladu s pravilima foruma, a bez dodatne cenzure.

East&West (citat):
Max, malo me iznenađuješ. Ova tvoja sadašnja pisanija nije kao nekada želja za informacijom i stvaranjem jasne slike o nekoj stvari i pojavi. Čini mi se da svesno ili ne , ulaziš u duel sa  poručnikom sa mogućnosti eskalacije u sukob jer se mogu nazreti i poneki elementi omalovažavanja, što njegovim kritizerima veoma godi, a što generalno nije dobro.

Sukob?
Ni najmanja namjera mi to nije, a ako će netko shvaćati ovako i onako,... - događa se na forumu.
Nesporazumi su česta pojava.
Poručnik mi je zapravo vrlo simpatičan, i ne moramo se sve složit.
A velike riječi poput najbolji, treba dobro obrazložit. Exclamation

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   05.09.14 22:10

East&West (citat):
@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):

Aha.

@PORUCNIK (citat):

Pa šta????? Slovenci su imali svoju vojnu gimnaziju, PORUČNIČE malo se i ti informiši o istorijatu škole koju si završio, a ti Max nemoj da ga sačekuješ u krivini i hvataš ga za sitnice. U ostalom u 1. klasi VG "Bratstvo jedinsto" koja je ove godine proslavila 40 godina školovanja bilo je Slovenaca. Eno ga čovek glavni za razminiranje za Jugoistočnu Evropu.

Max, malo me iznenađuješ. Ova tvoja sadašnja pisanija nije kao nekada želja za informacijom i stvaranjem jasne slike o nekoj stvari i pojavi. Čini mi se da svesno ili ne , ulaziš u duel sa  poručnikom sa mogućnosti eskalacije u sukob jer se mogu nazreti i poneki elementi omalovažavanja, što njegovim kritizerima veoma godi, a što generalno nije dobro.
Molim te, bata Nidzo, nacrtaj mu da se podrazumijeva 'najbolji od najboljih' onih koji su konkurisali.
Pokusava me uhvatiti u raskoraku ili nedosljednosti, ili i on pije petu litru pive granata
Dakle, porucnik je mortus pijan, ostali - kako ko zeli da prizna, ness ima potvrdu da je lud, pa polemisemo.

Ne  vjerujem da u mojim postovima ima elemenata omalovazavanja, niti imam slicnu primisao. ne vjerujem da cu se s Maxom sukobiti.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   05.09.14 22:16

@PORUCNIK (citat):
Ne  vjerujem da u mojim postovima ima elemenata omalovazavanja, niti imam slicnu primisao. ne vjerujem da cu se s Maxom sukobiti.

Ni ja u to ne vjerujem.  Smile

Samo nije valjda uvedeno neko pravilo da tko s pivom sjeda za forum, njemu se gleda kroz prste??
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   05.09.14 22:18

@Max Blitz (citat):

Poručnik mi je zapravo vrlo simpatičan, i ne moramo se sve složit.
A velike riječi poput najbolji, treba dobro obrazložit. Exclamation

Eto, opet se slazemo, tj pisemo isto u isto vrijeme, a tvoj post bude prije mog.

Nego, i pijanom postajes mi naporan.
Superlativ "najbolja" odnosio se na srednju skolu, mogucnosti koje je pruzala i bla-bla-bla, pa iscitaj.
I pozvao sam te da uporedimo na drugoj temi, ako znas bolju od nje, bez obzira sto je pripremala momke za 'usku' profesiju.
I nisam ja tu tipicni primjerak, cak sam ispod prosjeka.
Dakle, da ne uopstavamo, na toj drugoj temi, nego rasclani, pa cemo da suprotstavimo argumente.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   05.09.14 22:22

@PORUCNIK (citat):

A ti bi vodio monolog ili bi na sve što kažeš trebalo klimat glavom?

I promili su tvoja stvar, zanemarujem ih.

Zanimala bi me analiza predmeta koje si imao u VoGi, pa ako želiš postavi neki popis.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   05.09.14 22:26

@Max Blitz (citat):

Samo nije valjda uvedeno neko pravilo da tko s pivom sjeda za forum, njemu se gleda kroz prste??
Mooooolim te, gledaj mi kroz lupu, a ne kroz prste. Ali bar pokusaj pratiti ono o cemu pisem, da ti ne ponavljam, kao u vodenici.

Uostalom, prije 20-ak godina sam opisivao svoje aktivnosti:

Kad sam trijezan - slikam
Kad sam pijan - pisem
Kada spavam - zivim
A kad zivim - grijesim.

Dakle, moze se reci da su svi moji postovi su pisani s ukusom piva. A kako su vasi?
Nemojte to shvatiti kao opravdanje, nego kao objasnjenje.

bojnik
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   05.09.14 22:43

East&West (citat):
Ovo dokazujem sledećom činjenicom. I dan danas, što je meni izuzetno darago, na čelu armija ili  vojski nastalih u državama bivše SFRJ nalaze se starešine koje su školovanje započele i završile u VG i VA JNA. Je li to slučajno ili je teorija zavere ili konzervacija ( sa pripremom za reinkarnaciju) socijalističkog sistema??? Ljudi korigovali svoj stav ili napravili otklon prema onom političkom delu naučenom u JNA,  vojnostručno i specijalistička znanja proverili "in vivo", kasnije teoretso usavršavanje nastavili u vojnim školama svoje zemlje ili zemlje saveznice ili zemlje partnerice.
Recimo, kompletan  vrh HV je završio vojne  akademije JNA, a polovina i Vojne gimnazije JNA.
da se nadovežem na ovaj djelić konstatacije od kolege E&W, a tiće se sadašnjih časnika HV a bivših oficira JNA, njihove stručnosti i znanja:
1. u mojem području djelovanja, moje kolege i moja malenkost smo bili bolji od 80% bivših oficira u vođenju i zapovjedanju (toliko o provjeri vojnostručnih i specijalističkih znanja "in vivo", a ja bih rekao "Non scholae, sed vitae discimus" )
2. a što se tiće nastavka usavršavanja mogu reći samo - manus manum lavat
3. maleni je postotak onih koji su opisani u konstataciji kolege E&W pa makar se netko i ljutio
4. na sebi u primjeniti i onu staru latinsku "
Propria laus sordet" - vlastita je hvala odvratna (tj. tko se hvali, sam se kvari)
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   05.09.14 22:45

@PORUCNIK (citat):
A kako su vasi?
Nemojte to shvatiti kao opravdanje, nego kao objasnjenje.

Mrtav trijezan, toliko da mi je neugodno za reć. Embarassed

@PORUCNIK (citat):
te, gledaj mi kroz lupu, a ne kroz prste.

Ma ne gledam ti kroz lupu, ali očekuj neko potpitanje, kad se već dopisujemo. Smile
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   05.09.14 22:55

[quote="bojnik"]
East&West (citat):

da se nadovežem na ovaj djelić konstatacije od kolege E&W, a tiće se sadašnjih časnika HV a bivših oficira JNA, njihove stručnosti i znanja:
1. u mojem području djelovanja, moje kolege i moja malenkost smo bili bolji od 80% bivših oficira u vođenju i zapovjedanju (toliko o provjeri vojnostručnih i specijalističkih znanja "in vivo", a ja bih rekao "Non scholae, sed vitae discimus" )
3. maleni je postotak onih koji su opisani u konstataciji kolege E&W pa makar se netko i ljutio
Propria laus sordet" - vlastita je hvala odvratna (tj. tko se hvali, sam se kvari)

Izgleda sam stekao pogrešan utisak o kolegama? Znači prenelo to navike iz JNA, karijerizam, amaterizam, samoreklamerstvo itd, su i dalje na (s)ceni.

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   05.09.14 23:20

East&West (citat):
@bojnik (citat):
East&West (citat):

Izgleda sam stekao pogrešan utisak o  kolegama?  Znači prenelo to navike iz JNA, karijerizam, amaterizam, samoreklamerstvo itd, su i dalje na (s)ceni.
stojim iza svojih riječi, omjer je 80-20 u korist prenesenih navika. Nema razloga da pumpam bez veze, evo banalčni primjer: neki "stručnjaci" pozadinci (iz bivše JNA) nisu mogli prilagoditi novome ustroju (mada nema tu što da se novo otkriva već samo poboljšava) ni Intedantski servis.
Omjer zapovjednog kadra je bio 80% (rezerva, bivši ŠRO-ovci), 5% rođene vođe (obićni ljudi sa ili bez vojnog znanja, a recimo rođeni za to) i na kraju 5 % bivših oficira JNA koji su stvarno vrijedili svoga školovanja.
Kada kolega vidiš, a mislim i da će se PORUČNIK složiti, koliko je bivših oficira napustilo prostore bivše Juge i otišlo negdje van prije ...... primjene teorije u praksu.
Jebalo ih školovanje u Americi na njihovim "prestižnim" vojnim školama, vidio sam kada amerima na vježbi rikne elektronika, nisu u stanju ni kartu usjeveriti.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   05.09.14 23:36

@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):

A ti bi vodio monolog ili bi na sve što kažeš trebalo klimat glavom?

I promili su tvoja stvar, zanemarujem ih.

Zanimala bi me analiza predmeta koje si imao u VoGi, pa ako želiš postavi neki popis.
Pa i ovako ispada monolog kad ti po nekoliko puta ponavljam istu stvar. Procitaj, pa pitaj za nesto sto vec nisam objasnio.
A predmete cu na temi "VA", ili slicnoj.

East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   05.09.14 23:39

Ne sumnjam da stojiš iza svojih reči, to što zauzimaju mesta koja zauzimaju smatrao sam da nešto vrede.  Ono sam se malo našalio, a malo ozbiljno mislio  o prenošenju-nastavku navika iz JNA. Ti si dao karakteristike, načine i postupke zauzimanja položaja u OS RH.
Imao sam nameru da primerom napišem kako su njihova znanja stečena u JNA bila nečega vredna i prepoznata od onih koji su ih postavili na visoke dužnosti. Sad kada si me demantovao zaključio bih diskusiju , jer nije  u redu da kritikujem ono što ne znam i što me se ne tiče.

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   05.09.14 23:52

@bojnik (citat):

Definitivno nije za OVU temu, a mozda ni za forum:
 Bez obzira na amblem na rukavu u proslom ratu, ni jedan PRAVI starjesina JNA nije bio odusevljen ucescem, niti je za njega obucavan.
I koliki su autoritet starjesine bivse JNA imali u pocetku? Lokalni pekari i sumnjivci su mogli se nametnuti kao pretpostavljeni profesionalcima.
A kako se kaze na latinskom - pljujem po drugima da bih uzdigao sebe?

bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   06.09.14 0:05

@PORUCNIK (citat):
Bez obzira na amblem na rukavu u proslom ratu, ni jedan PRAVI starjesina JNA nije bio odusevljen ucescem, niti je za njega obucavan.
I koliki su autoritet starjesine bivse JNA imali u pocetku? Lokalni pekari i sumnjivci su mogli se nametnuti kao pretpostavljeni profesionalcima.
A kako se kaze na latinskom - pljujem po drugima da bih uzdigao sebe?
a za čega su obučavani starješine JNA?
kakav bi autoritet trebali imati, ako dođeš u postrojbu koja je već doooobrano prije ustrojena na načelu TO?
Objasni na koga se odnosi poslovica koju tražiš?
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   06.09.14 0:47

@bojnik (citat):

kakav bi autoritet trebali imati, ako dođeš u postrojbu koja je već doooobrano prije ustrojena na načelu TO?
Obucavani za ONO. Oslonac na narod u odbrani zemlje, a ne napad na narod. A teritorijarci nisu obucavani u JNA od tih istih starjesina?

Nije to poslovica, nego vidim da si poznavalac latinskog, pa pitam. Divim se tvom pamcenju, ako si u srednjoj ucio taj jezik i toliko ti je ostalo u memoriji.

PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   06.09.14 1:44

B. ZASTO SAM UPISAO VOJNU AKADEMIJU

1. Zato sto je to prirodan slijed skolovanja poslije VoGi
2. Zato sto bi caca morao da placa troskove skolovanja u Vogi, u slucaju da odustanem
3. Zato sto sam, u slucaju da odustanem, morao da sluzim vojni rok, u najkracem vremenu od godinu dana, ako bih upusao fakultet, + tri doodsluzenja nakon toga
4. Zato sto bi me u kraju posmatrali kao gubitnika
5. Zato sto nije trebalo da jurim za dokumentima, po prijemnim ispitima i ostalo za fakultete
6. Zato sto sam jos uvijek volio SFRJ, volio casni poziv osposobljavanja ljudi za njenu odbranu a i uniforma mi je lijepo stajala.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   06.09.14 1:53

@PORUCNIK (citat):
B. ZASTO SAM UPISAO VOJNU AKADEMIJU

1. Zato sto je to prirodan slijed skolovanja poslije VoGi

E, sad, ako sam negdje nešto propustio, unaprijed se ispričavam. Smile
Koje su ti VA bila na raspolaganju tada?
Sve, bez dodatnog prijemnog?
Uz ponovni liječnički pregled?

I zašto baš intendanti?
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   06.09.14 4:20

@bojnik (citat):

Bojniće malo si me iznenadio iako nisam htio izlaziti sa nekim kontradiktornim stavovima ili protivno pravilima foruma zbog ovog bezveznog lupetanja na 3-4 teme sa istim laprdajućim sadržajem.Navešću da se Nitko Ne Naljuti samo dvojicu iz bivše JNA a ima ih itekako više i ti to dobro znaš kao i ostali forumaši iz bivše SFRJ..
General Pukovnik JNA Anton Tus zapovjednik/komadant JRZ/JRV i PZO/PVO.Završio je Zrakoplovnu/Vazduhoplovnu Vojnu Akademiju i Ratnu školu. Upravljao je svim tipovima ratnih zrakoplova/aviona bivše Jugoslavenske narodne armije (JNA), a bio je jedini pilot Jugoslavenskog ratnog zrakoplovstva i protuzračne obrane (JRZ) koji je pilotirao i američkim i sovjetskim nadzvučnim avionima.U JNA odlikovan Ordenom Jugoslavenske Zastave.U Rujnu/Septembru '91 je pristupio Hrvatskoj vojsci i postao prvi načelnik GS-a.Ono što je predlagao,što se događalo,sukobi unutar samog vrha i njega je svima poznato pa ne bih o tome.U HV-u je odlikovan sa Veleredom kralja Petra Krešimira IV. s lentom i Danicom,Redom kneza Domagoja,Redom Nikole Šubića Zrinskoga,Redom hrvatskog trolista.
Od 2001. do 2005. godine bio je i šef Misije Republike Hrvatske pri sjedištu Organizacije Sjevernoatlantskoga ugovora (NATO). Danas je u mirovini/penziji i redovno je na pecanju sa štapom.

General Major Petar Stipetić.Završio Višu Vojnu Akademiju Kopnene vojske i Ratnu Školu JNA u Beogradu. Nije bio blag zapovjednik, ali je bio pravičan, nikada se nije iživljavao na vojnicima, uvijek je vojniku prilazio kao čovjeku, i vojnici su ga zbog toga cijenili.Od '69 do '89 godine ima puno uspona i padova u vojnoj kontradiktornoj povijesti te nakon dugih premještaja funkcija postaje načelnikom "Operativnog odjela 5. vojne oblasti JNA".U rujnu/septembru 1991. godine, General Stipetić prelazi u HV.Odmah je raspoređen na najviše zapovijedne/komandne dužnosti tj. na dužnost zamjenika Generala Antona Tusa, Načelnika Glavnog stožera Oružanih snaga Republike Hrvatske.Iz čina general-majora JNA preveden je u čin General Bojnika HV-a 1991.Važno je napomenuti njegov kontradiktorni stav koji je donio iz JNA i koji ga je pratio i u HV-u sa istim usponima i padovima zbog sukoba sa pravednosti kao i u JNA.Da skratim svi su upoznati sa sastavljanjem dokumenta o predaji na haubi auta sa bivšim kolegom Pukovnikom Čedom Buljatom.Nakon dogovora koji ni nije ispao kako je trebao ispasti General Stipetić Pukovniku Buljatu i svim njegovim časnicima/oficirima nije oduzeo osobno naoružanje.Zadnji puta u povijesti je sličan slučaj predaje zabilježen tokom Drugog svjetskog rata u bitci za Staljingrad.Zašto je to napravio znaju njih dvojica.Nedugo iza toga vratio se u Zagreb, gdje je postavljen na novu dužnost unutar GS-a. 10. ožujka/marta 2000. godine,tadašnji Predsjednik Stjepan Mesić je imenovao generala Stipetić načelnikom GS-a, te je na toj dužnosti ostao do 16. siječnja 2003.Iako je bio zapovjednik u ranije navedenom području(da ne ulazimo u sporne ili nesporne detalje) General Stipetić nikada nikome nije predao prijavak/izvještaj o svom sudjelovanju u operaciji, nikoga nije zanimalo ništa ni o predaji Pukovnika Buljata, niti je ikada itko od Generala Stipetića tražio pismeni zapisnik o tome. Kada je General Stipetić odlazio u u mirovinu/penziju, taj je zapisnik predao arhivi Ministarstva obrane Republike Hrvatske (MORH), koji su ga zaprimili.Odlikovanja u JNA nije imao a u HV-u je dobio Spomenicu domovinskog rata,Spomenicu domovinske zahvalnosti,Red Nikole Šubića Zrinskog,Red hrvatskog pletera,Red hrvatskog trolista,Red bana Jelačića.2001 godine na ispitivanju u Haagu gdje je automatski oslobođen bilo kakvih optužbi koje nije niti imao u njegovu obranu je samovoljno došao Pukovnik Čedo Buljat.General Stipetić, zajedno sa Generalom Antonom Tusom su jedini bivši zapovjednici/komadanti JNA kojima je u Beogradu suđeno u odsutnosti zbog veleizdaje i dezerterstva(ostalim prebjezima i plačipi*dama ne).Danas je u mirovini/penziji i također redovno peca sa štapom kao i kolega Tus.
Ne trebam zamoljavati administraciju da ostavi ovaj post jer je daleko vrijedniji od svih ovih pucanja u prazno a dali će nekom smetati ne vjerujem jer je ovo samo životni put dvojice ljudi iz dvije vojske.Iz jedne koje više nema i u kojoj su završili školovanje a iz nje su postali opet vrhunski prvenstveno ljudi pa onda vojnici-sebe nisu nikad stavljali u prvi plan kao zapovjednike/komadante nego obične vojnike.Bojniće eto toliko samo o dvojici a ima ih još ne samo u RH-a.U isti rang nikako i nikad ne stavljam one koji su postali neljudi i nevojnici.Toliko od mene,koristio sam svoje znanje i guglanje datumima,činovima i prvim funkcijama u JNA.

bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   06.09.14 7:41

@Matrix (citat):
@bojnik (citat):

Bojniće malo si me iznenadio iako nisam htio izlaziti sa nekim kontradiktornim stavovima ili protivno pravilima foruma zbog ovog bezveznog lupetanja na 3-4 teme sa istim laprdajućim sadržajem.Navešću da se Nitko Ne Naljuti samo dvojicu iz bivše JNA a ima ih itekako više i ti to dobro znaš kao i ostali forumaši iz bivše SFRJ..
General Pukovnik JNA Anton Tus zapovjednik/komadant JRZ/JRV i PZO/PVO.Završio je Zrakoplovnu/Vazduhoplovnu Vojnu Akademiju i Ratnu školu. Upravljao je svim tipovima ratnih zrakoplova/aviona bivše Jugoslavenske narodne armije (JNA), a bio je jedini pilot Jugoslavenskog ratnog zrakoplovstva i protuzračne obrane (JRZ) koji je pilotirao i američkim i sovjetskim nadzvučnim avionima.U JNA odlikovan Ordenom Jugoslavenske Zastave.U Rujnu/Septembru '91 je pristupio Hrvatskoj vojsci i postao prvi načelnik GS-a.Ono što je predlagao,što se događalo,sukobi unutar samog vrha i njega je svima poznato pa ne bih o tome.U HV-u je odlikovan sa Veleredom kralja Petra Krešimira IV. s lentom i Danicom,Redom kneza Domagoja,Redom Nikole Šubića Zrinskoga,Redom hrvatskog trolista.
Od 2001. do 2005. godine bio je i šef Misije Republike Hrvatske pri sjedištu Organizacije Sjevernoatlantskoga ugovora (NATO). Danas je u mirovini/penziji i redovno je na pecanju sa štapom.

General Major Petar Stipetić.Završio Višu Vojnu Akademiju Kopnene vojske i Ratnu Školu JNA u Beogradu. Nije bio blag zapovjednik, ali je bio pravičan, nikada se nije iživljavao na vojnicima, uvijek je vojniku prilazio kao čovjeku, i vojnici su ga zbog toga cijenili.Od '69 do '89 godine ima puno uspona i padova u vojnoj kontradiktornoj povijesti te nakon dugih premještaja funkcija postaje načelnikom "Operativnog odjela 5. vojne oblasti JNA".U rujnu/septembru 1991. godine, General Stipetić prelazi u HV.Odmah je raspoređen na najviše zapovijedne/komandne dužnosti tj. na dužnost zamjenika Generala Antona Tusa, Načelnika Glavnog stožera Oružanih snaga Republike Hrvatske.Iz čina general-majora JNA preveden je u čin General Bojnika HV-a 1991.Važno je napomenuti njegov kontradiktorni stav koji je donio iz JNA i koji ga je pratio i u HV-u sa istim usponima i padovima zbog sukoba sa pravednosti kao i u JNA.Da skratim svi su upoznati sa sastavljanjem dokumenta o predaji na haubi auta sa bivšim kolegom Pukovnikom Čedom Buljatom.Nakon dogovora koji ni nije ispao kako je trebao ispasti General Stipetić Pukovniku Buljatu i svim njegovim časnicima/oficirima nije oduzeo osobno naoružanje.Zadnji puta u povijesti je sličan slučaj predaje zabilježen tokom Drugog svjetskog rata u bitci za Staljingrad.Zašto je to napravio znaju njih dvojica.Nedugo iza toga vratio se u Zagreb, gdje je postavljen na novu dužnost unutar GS-a. 10. ožujka/marta 2000. godine,tadašnji Predsjednik Stjepan Mesić je imenovao generala Stipetić načelnikom GS-a, te je na toj dužnosti ostao do 16. siječnja 2003.Iako je bio zapovjednik u ranije navedenom području(da ne ulazimo u sporne ili nesporne detalje) General Stipetić nikada nikome nije predao prijavak/izvještaj o svom sudjelovanju u operaciji, nikoga nije zanimalo ništa ni o predaji Pukovnika Buljata, niti je ikada itko od Generala Stipetića tražio pismeni zapisnik o tome. Kada je General Stipetić odlazio u u mirovinu/penziju, taj je zapisnik predao arhivi Ministarstva obrane Republike Hrvatske (MORH), koji su ga zaprimili.Odlikovanja u JNA nije imao a u HV-u je dobio Spomenicu domovinskog rata,Spomenicu domovinske zahvalnosti,Red Nikole Šubića Zrinskog,Red hrvatskog pletera,Red hrvatskog trolista,Red bana Jelačića.2001 godine na ispitivanju u Haagu gdje je automatski oslobođen bilo kakvih optužbi koje nije niti imao u njegovu obranu je samovoljno došao Pukovnik Čedo Buljat.General Stipetić, zajedno sa Generalom Antonom Tusom su jedini bivši zapovjednici/komadanti JNA kojima je u Beogradu suđeno u odsutnosti zbog veleizdaje i dezerterstva(ostalim prebjezima i plačipi*dama ne).Danas je u mirovini/penziji i također redovno peca sa štapom kao i kolega Tus.
Ne trebam zamoljavati administraciju da ostavi ovaj post jer je daleko vrijedniji od svih ovih pucanja u prazno a dali će nekom smetati ne vjerujem jer je ovo samo životni put dvojice ljudi iz dvije vojske.Iz jedne koje više nema i u kojoj su završili školovanje a iz nje su postali opet vrhunski prvenstveno ljudi pa onda vojnici-sebe nisu nikad stavljali u prvi plan kao zapovjednike/komadante nego obične vojnike.Bojniće eto toliko samo o dvojici a ima ih još ne samo u RH-a.U isti rang nikako i nikad ne stavljam one koji su postali neljudi i nevojnici.Toliko od mene,koristio sam svoje znanje i guglanje datumima,činovima i prvim funkcijama u JNA.
Što te imam ja iznenađivati, navedena gospoda spadaju u onaj mali postotak časnika kojima je školovanje u JNA omogućilo uspješno vođenje i zapovjedanje, primjenu teorijskog znanja u praksi na terenu, i ako si kolega dobro čitao nisu to bezvezna laprdanja, jer što bi bilo ako čovjek završi za stolara, a nezna oblanjati ručno dasku ili utiplati drveni tipl, sastaviti obićnu hoklicu (manimo se električnih alata), i biti dobar majstor cjenjen u društvu.
Ili preneseno u vojnome smislu: što ako čovjek završi za časnika/oficira, a nezna svoju vojnu specijalnost, prenjeti znanje podčinjenima, te isto primjeniti iz teorije u praksu i biti dobar starješina i nadasve čovjek.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   06.09.14 7:55

@PORUCNIK (citat):
@bojnik (citat):

Obucavani za ONO. Oslonac na narod u odbrani zemlje, a ne napad na narod. A teritorijarci nisu obucavani u JNA od tih istih starjesina?

Nije to poslovica, nego vidim da si poznavalac latinskog, pa pitam. Divim se tvom pamcenju, ako si u srednjoj ucio taj jezik i toliko ti je ostalo u memoriji.
Bez obzira što je TO bila organizirana na nivou svake republike bivše SFRJ, ista je bila u sastavu oružanih snaga isto kao i JNA).
TO je bio dio obrambene strategije koja je nosila ime ONO i DSZ. (Uvodi se i obavezni nastavni predmet opće odbrane u školama u SFRJ
Obuka se vršila u sastavu vojne službe JNA. Nakon završetka vojnici su imali izbor služiti u sastavu rezervista JNA ili preći u TO.
Oficiri TO-a obučavani su u vojnim školama za rezervne oficire.

Nekada davno dok sam išao u srednju školu imao sam predmet koji se zvao - Elementa latina, nisam nešto bio zainteresiran za učenje latinskog, samo neke poslovice, ubijala me gramatika (deklinacije, konjugacije).

I na kraju, jedna stvarno mudra: koliko glava, toliko mišljenja (Quot capita, tot sententiae)
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   Today at 10:35

Na vrh Go down

ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 22/25Idi na stranicu : Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24, 25  Next
 Similar topics
-
» ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA
» Vojne pošte, kako, zašto?
» Re
» MRTVA STRAŽA, STRAŽA, SMJENA STRAŽE... i sl.