FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25  Next
AutorPoruka
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4114
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   07.09.14 13:33

@Max Blitz (citat):
East&West (citat):
Ako bi predočio NPP pomenutih škola, da li bih bio uverljiviji.

Da.

Mogao bih (subjektivno) za svoju srednju školu reći da je bila najbolja.
Iako se radilo o usmjerenom obrazovanju.

Matematika - podijeljena na više predmeta, već tada integrali i derivacije, fakultetski udžbenici
Fizika - podijeljena na više predmeta, fatultetski udžbenici s FESB-a u Splitu, koristili smo 'komodorce'  u školi
Književnost - morali smo brdo toga pročitati
Engleski - vrlo stroga profesorica kod koje smo stvarno naučili
Umjetnost - također jaka
Imali smo premete Filozofija,... Psihologija...
Nasao sam knjizice prve tri godine VoGi. Predmeti su bili:

I godina:

1.  Srpskohrvatski jezik i knjizevnost
2.  Strani jezik i knjizevnost
3.  Istorija
4.  Marksizam
5.  Likovna i muzicka umjetnost (po jedno polugodje)
6.  Geografija
7.  Istorija
8.  Biologija
9.  Hemija
10.Fizika
11.Matematika
12.Tehnicko obrazovanje
13.Odbrana i zastita
14.Fizicko vaspitanje

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18525
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   07.09.14 14:02

@PORUCNIK (citat):
Nasao sam knjizice prve tri godine VoGi. Predmeti su bili...

Gledam u svoju svjedodždu prvog razreda, skoro sve isto (sitne razlike u nazivima predmeta), osim što sam imao još i dodatni izborni predmet (svi su imali/birali) koji je bila - matematika.
(Dakle imao sam ih dvije kao pojačano, ciljao sam već na smjer u trećem.)

U drugom sve isto osim što je marksizam zamijenio TIPSS.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   07.09.14 14:11

@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):
Nasao sam knjizice prve tri godine VoGi. Predmeti su bili...

Gledam u svoju svjedodždu prvog razreda, skoro sve isto (sitne razlike u nazivima predmeta), osim što sam imao još i izborni predmet (svi su imali/birali) koji je bila - matematika.
(Ciljao sam već na smjer u trećem.)

U drugom sve isto osim što je marksizam zamijenio TIPSS.
II godina

1. Srpskohrvatski jezik i knjizevnost
 2. Strani jezik i knjizevnost
 3. Istorija
 4. Sociologija
 5. Biologija
 6. Geografija
 7. Hemija
 8. Fizika
 9. Matematika
10. Tehnicko obrazovanje
11. Odbrana i zastita
12. Fizicko vaspitanje

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   07.09.14 14:15

Ako nisi preskočio, otpala ti je umjetnost u drugom.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   07.09.14 14:35

@Max Blitz (citat):
Ako nisi preskočio, otpala ti je umjetnost u drugom.
To mi ne pise u knjizici (knjizice su za prvo polugodiste), a palo mi je u oci. Kad nadjem svjedocanstva bicu siguran.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   07.09.14 14:52

Digresija:
Na ovom usporednom primjeru se vidi da zapravo razlika između gimnazija i tog famoznog usmjerenog obrazovanja u prva dva razreda zapravo nije bilo.
Svi su imali te predmete u prvom i drugom.
Razlika je bila u ovom izbornom predmetu, koji su morali svi uzeti, pa su oni manje zainteresirani za obrazovanje birali da se tako grubo izrazim 'nešto 'bezveze' ili tek toliko da nešto uzmu'.
Može se postavit pitanje je li trebalo baš sve učenike prvog i drugog razreda gnjaviti sa svim nabrojanim predmetima.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   07.09.14 15:17

@Max Blitz (citat):
Digresija:
Na ovom usporednom primjeru se vidi da zapravo razlika između gimnazija i tog famoznog usmjerenog obrazovanja u prva dva razreda zapravo nije bilo.
Razlika je bila u ovom izbornom predmetu, koji su morali svi uzeti, pa su oni manje zainteresirani za obrazovanje birali da se tako grubo izrazim 'nešto 'bezveze' ili tek toliko da nešto uzmu'.
Može se postavit pitanje je li trebalo baš sve učenike prvog i drugog razreda gnjaviti sa svim nabrojanim predmetima.
A sta mislis koliko je trebalo buducim of-ovima tehnicko obrazovanje? Predmet od 6 casova u bloku (cio dan). Izrada privjezaka za kljuc od metala?
Bilo je i planirano da se ubace i tromjesecni zanatski kursevi (fakultativno), ali su zakljucili da bi to moglo da bude 'opasno', da neki ucenici ne bi nastavili skolovanje na VA, ako bi imali znanje i mogucnost da zarade hljeb za sebe, pa su odustali.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   07.09.14 15:21

@PORUCNIK (citat):
A sta mislis koliko je trebalo buducim of-ovima tehnicko obrazovanje? Predmet od 6 casova u bloku (cio dan). Izrada privjezaka za kljuc od metala?

Neveo sam činjenično, bez nekih velikih zaključaka.
Nabrojani predmeti su u redu, nema tu ništa loše, ok, marksizam i TIPSS je neki "višak", ali tako je bilo, imalo je i to svoje mjesto.
Znači nije bilo malo i loše, nego za nekog možda previše.
Moj osobni stav je da nije bilo previše.
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   07.09.14 16:58

@Max Blitz (citat):
Digresija:
Kod mene nije bilo izbornog predmeta i jedino je postojala opcija dodatnog stranog jezika. U drugom razredu imali smo nacrtnu geometriju i mehaniku ali to nisu bili izborni predmeti. Ocigledno je postojala razlika u sprovedjenju programa na lokalnom nivou, tacnije skole su imale pravo da organizuju nastavu po nekim svojim standardima.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   07.09.14 17:04

@BEOGRAD (citat):
Ocigledno je postojala razlika u sprovedjenju programa na lokalnom nivou, tacnije skole su imale pravo da organizuju nastavu po nekim svojim standardima.

Htio bih da nekako razbijemo famu o usmjerenom obrazovanju.  Smile
Mogu se naći razne informacije i dezinformacije, čak sam pročitao da je reforma bila samo u SRH.
Meni je prilično jasno što je bila zamisao toga svega.
(Ili barem mislim da mi je jasno).

Evo, u prvom i drugom razredu (za sad) nikakva razlika između mene i Poručnika po predmetima.
Razlika je mogla bili u kvaliteti izvođenja nastave i samim profesorima.
(Išao sam u srednju od šk.god. 82/83 do 85/86.)
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   07.09.14 17:36

@PORUCNIK (citat):
@Max Blitz (citat):
Digresija:
Bilo je i planirano da se ubace i tromjesecni zanatski kursevi (fakultativno), ali su zakljucili da bi to moglo da bude 'opasno', da neki ucenici ne bi nastavili skolovanje na VA, ako bi imali znanje i mogucnost da zarade hljeb za sebe, pa su odustali.
PTO je bio dio tehničko obrazovanje u kojem smo praktički izrađivali masu stvari od elektroviodića pa od rućne obade metala naravno i praktični dio odrađivvali smo u Tekstilnoj industriji tvornici u dekorativnoj tvornici izrađivali smo, lustere galbvizirali obrađivali drvo metal olastiku...i ne sječam se još.....uglavnom sve ono što je drugima falilio za inkorporaciju u proces rada, a naravno tu je bilo i varenja i lijevanja metala masu korisnih i za život važnih stvari!!!!
I naravno predmet po izboru znači drugi strani jezik matematika..... ja sam čak uzeo jednu godinu strojopis.... uz to imali smo sloboden aktivnosti koje su uilazile u sastva ocjena znači mogli smo se baviti sportskom ili dramskom umjetnošči pedagoškim predmetima streljaštvom....
Znači više i jače nego SVŠ drugo od 32 upisanih kod mene je palo barem 4-6 po razredu čak i više znam da su se čak neki razredi spajali zbog manjaka....eto toliko o kriteriju!!!
Koliko je vas palo....a nemoguće..... pa to su sve bili  talenti....visokog sjaja!!

Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   07.09.14 17:42

@bojnik (citat):
@PORUCNIK (citat):
Bez obzira na amblem na rukavu u proslom ratu, ni jedan PRAVI starjesina JNA nije bio odusevljen ucescem, niti je za njega obucavan.
I koliki su autoritet starjesine bivse JNA imali u pocetku? Lokalni pekari i sumnjivci su mogli se nametnuti kao pretpostavljeni profesionalcima.
A kako se kaze na latinskom - pljujem po drugima da bih uzdigao sebe?
a za čega su obučavani starješine JNA?
kakav bi autoritet trebali imati, ako dođeš u postrojbu koja je već doooobrano prije ustrojena na načelu TO?
Objasni na koga se odnosi poslovica koju tražiš?
Starješine su školovane kao i svi vojnici za rat, to im je primarna zadaća kao i liečnicima da spašavaju živote, ne znam gdje je tu problem...
A sad jesu li svi bili olduševljeni učešćem u ratu, vjerujem da ne jer mnogi nisu imali muda izvršiti i odraditi ono za što su školovani i obučavani, najlakše se bili igrati rata na manevrima ili gledati snijega iz kancelarije.....
Neki koji nisu imali muda nisu se čak ni odazvali na zov Domovine, koja je za vrijeme agresije vapila za svakim vojnikog već su ostali napr u Makedoniji....beskičmenjaci....

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   07.09.14 18:17

E, sad dolazimo do trećeg razreda, tu se stvari mijenjaju, trebalo je izabrati zanimanje...  Smile  
Pa je za mlade nadobudne štrebere  Very Happy koji su htjeli ići na (tehnički) fakultet popis predmeta  za zanimanje matematičar-informatičar, izgledao ovako:

1. Hrvatski ili srpski jezik i književnost
2. Engleski jezik
3. TIPSS
4. Osnove ekonomike i organizacija udruženog rada
5. Matematika
6. Analitička geometrija i linearna algebra
7. Mehanika i termodinamika
8. Elektricitet i magnetizam
9. Osnove informatike
10. Principi programiranja i 'Pascal'
11. Organizacija rada računskih centara
12. Organizacija podataka
13. Tjelesni odgoj
14. Prozvodni rad (praksa u poduzeću na kraju šk. god.)

Četvrti razred:

1. Hrvatski ili srpski jezik i književnost
2. Engleski jezik
3. Konačna matematika
4. Uvod u matematičku analizu
5. Fizičke osnove elektronike
6. Atomska fizika
7. Vjerojatnost i statistika
8. Programski jezik 'Fortran'
9. Osnove operativnih sistema
10. Informacijski sistemi
11. Informacijska psihologija
12. Filozofija i znanost
13. Tjelesni odgoj
14. Proizvodni rad (praksa u poduzeću na kraju šk. god.)

(Nisu svi predmeti bili u oba polugodišta, bio je sistem jedan u jednom drugi u drugom, što se tiče stručnih predmeta, mislim da sad nije tako bitna i ta točna podjela.)

I nakon ovoga tko nije prošao s 5, išao je na polaganje mature, ostali su bili oslobođeni.
Jesmo li bili spremni za neki posao?
Ne znam, svi su upisali fakultete, osim ako nekog ne spriječila neka loša viša sila, štogod.

Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   07.09.14 18:37

@Max Blitz (citat):

Razlika je mogla bili u kvaliteti izvođenja nastave i samim profesorima.
(Išao sam u srednju od šk.god. 82/83 do 85/86.)
Razlike u kvalitetu nastave je bilo izmedju svih skola. Siguran sam da je i u Splitu bilo skola koje su imale reputaciju kao "teske" i "lake". Nastavni program je bio isti ali je ocenjivanje bila idividualna stvar svagog profesora. To se upravo dalo primetiti u JNA. Bilo je likova sa zavrsenom srednjom skolom i zvanjem tehnicara, a nisu bili u stanju da nauce neke osnovne stvari za sest meseci.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   07.09.14 18:41

Pa to i govorimo naravno da je postojala razlika u kvaliteti i naravno da su gimnazije dfavele jači spektar opčeg znanja več strukovne škole, i tu so mnoge gimnazije bile jače od drugih i naravno da su civilne bile puno teže .....ali da je vojna bila najbolja i najajača je čista izmišljotina!

Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   07.09.14 18:50

Stipe Šuvar..

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   07.09.14 18:52

@BEOGRAD (citat):
Razlike u kvalitetu nastave je bilo izmedju svih skola. Siguran sam da je i u Splitu bilo skola koje su imale reputaciju kao "teske" i "lake". Bilo je likova sa zavrsenom srednjom skolom i zvanjem tehnicara, a nisu bili u stanju da nauce neke osnovne stvari za sest meseci.

Naravno, do nas je bila Tehnička srednja škola i mogu ti reć da nije tamo bilo lako bit nastavnik, 90% učenika su bili muški, a mnogi s reputacijom... Rolling Eyes
Svršeni električari iz te škole (rijetko tko) nisu išli studirati elektrotehniku, pa izvedi zaključak.
A možda ne uspoređujem dobro, sigurno je i među njima bilo vrsnih majstora kasnije, uostalom tko je drugi bio eto. npr električar.

Btw, i tako ti ja nakon moje srednje škole dođem u JNA. Very Happy
(Mogu ti reć da sam se dobro odmorio od knjige, baš mi je pasalo.)
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   07.09.14 18:53

Kako vas ne mrzi u sitna crevca. Max, kako možeš porediti svoje i poručnikovo srednjoškolsko obrazovanje? On je već završavao akademiju kada si ti počinjao srednju školu. Pa kada bih ja pokazao NPP iz svoje srednje škole od 70-74. obojica biste me hladno diskvalifikovali kao nepismenog Smile
Razumem da obojica imate viška vremena, ali toliko strpljenja u sitničarenju??? Ovde se gubi svaka svrha dokazivanja.

Sjebaste temu koju si sam otvorio, bolje predloži administraciji da je sada lepo zatvorite jer posle 38 strana nismo našli ni meru ni sredinu, niti dobili pravog odgovora zašto je neko upisao vojnu školu. Takođe, poručnik i ja, pošto je bio vrlo slab odziv ostalih starešina ( a bilo je pokušaja uključivanja), ne možemo biti parametri ili etaloni na osnovu kojih bi ostali stekli utisak o profilu starešine JNA. U stvari, odziva bi možda i bilo, da se ova i još dve-tri teme o oficirima, nije pretvorila u svojevrsno nadmetanje u pljuvanju ne samo po starešinama, nego JNA u celini, a moglo bi se reći i bivšoj zajedničkoj državi.

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   07.09.14 18:58

@Gringo (citat):

Starješine su školovane kao i svi vojnici za rat, to im je primarna zadaća kao i liečnicima da spašavaju živote, ne znam gdje je tu problem...
A sad jesu li svi bili olduševljeni učešćem u ratu, vjerujem da ne jer mnogi nisu imali muda izvršiti i odraditi ono za što su školovani i obučavani, najlakše se bili igrati rata na manevrima ili gledati snijega iz kancelarije.....
Neki koji nisu imali muda nisu se čak ni odazvali na zov Domovine, koja je za vrijeme agresije vapila za svakim vojnikog već su ostali napr u Makedoniji....beskičmenjaci....
Druze Gringo,
Bolje da si ostao gospodar ovih rijeci nego sto si ih izrekao. Ovo, ne samo da nije za temu, nego nije ni za forum!
Ne znam sta te je spopalo posljednjih dana. Presaberi se, molim te!

Nisam moderator, ali mi je jasno da debelo krsis pravila ovog foruma. Ako imas frustracije i potrebe da izrazis neka misljenja, koja se ne uklapaju u pravila ovog foruma, potrazi drugi ili pisi dnevnik. Ne provociraj i ne izazivaj kontra reakcije. salutiranje

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   07.09.14 19:00

East&West (citat):
Kako vas ne mrzi u sitna crevca. Max, kako možeš porediti svoje i poručnikovo srednjoškolsko obrazovanje?

Poručnik nije toliko ranije bio u gimnaziji, a na početku je dosta negativo komentirao tzv. usmjereno obrazovanje, a htio sam reći da to nije bila nikava babaroga.
Svako vrijeme nosi svoje, ne vidim zašto se ne bi nešto opširnije reklo, a nemamo posebnu temu za (civilno) srednješkolsko obrazovanje.
Vi niste išli u VoGi, ni SVŠ, pa ne znam što vas toliko diraju ove usporedbe.

I imam zapravo vrlo pozitvan stav prema JNA što sam sve čuo i vidio tamo nakon moje srednje škole.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   07.09.14 19:15

East&West (citat):
Kako vas ne mrzi u sitna crevca. Max, kako možeš porediti svoje i poručnikovo srednjoškolsko obrazovanje? On je već završavao akademiju kada si ti počinjao srednju školu. Pa kada bih ja pokazao NPP iz svoje srednje škole od 70-74. obojica biste me hladno diskvalifikovali kao nepismenog Smile
Razumem da obojica imate viška vremena, ali toliko strpljenja u sitničarenju??? Ovde se gubi svaka svrha dokazivanja.

Sjebaste temu koju si sam otvorio, bolje predloži administraciji da je sada lepo  zatvorite jer posle 38 strana nismo našli ni meru ni sredinu, niti dobili pravog odgovora zašto je neko upisao vojnu školu. Takođe, poručnik i ja, pošto je bio vrlo slab odziv ostalih starešina ( a bilo je pokušaja uključivanja), ne možemo biti parametri ili etaloni na osnovu kojih bi ostali stekli utisak o profilu starešine JNA. U stvari, odziva bi možda i bilo, da se ova i još dve-tri teme o oficirima, nije pretvorila u svojevrsno nadmetanje u pljuvanju ne samo po starešinama, nego JNA u celini, a moglo bi se reći i bivšoj zajedničkoj državi.
I ovaj put si u pravu, kolega.
Objasnio sam Maxu da je '85. taj  sistem profunkcionisao, a da sam ja trebao biti tek druga generacija.
Kao i obicno, on povrsno pogleda i uhvati se nekod dijela izvan kontekssta price.
I dalje tvrdim da je VoGi bila najbolja skola u SFRJ, kad sam konkurisao, a to sto neki imputiraju da sam omalovazavao druge skole, neek nadju taj post.

@Max Blitz (citat):

Poručnik nije toliko ranije bio u gimnaziji, a na početku je dosta negativo komentirao tzv. usmjereno obrazovanje, a htio sam reći da to nije bila nikava babaroga.
Svako vrijeme nosi svoje, ne vidim zašto se ne bi nešto opširnije reklo, a nemamo posebnu temu za (civilno) srednješkolsko obrazovanje.
Vi niste išli u VoGi, ni SVŠ, pa ne znam što vas toliko diraju ove usporedbe.

I imam zapravo vrlo pozitvan stav prema JNA što sam sve čuo i vidio tamo nakon moje srednje škole.
U gimnaziji sam bio od 1977-1981. Prvi put sam vidio kompjuter u vojnoracunovodstvenom centru u Beogradu. bio je zapremine veceg pisaceg stola, koliko se sjecam. A ti si imao taj predmet, kaao nesto prirodno i logicno.
Ako nadjem kartoncic, na kojem su mi pokazali kako izgleda moje ime na komp, skeniracu ga.
Trebalo bi da pitas mladje generacije te skole, mada su se i one preusmjerile u 'opste srednje vojne skole', umjeso VoGi.

Matrix
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   07.09.14 19:17

Ajd smanjite strasti i popijte kavu jer pucate manevarskim mecima da ih ni 6 Malezijskih majmuna nebi pokupilo u 8 dana.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   07.09.14 19:30

@PORUCNIK (citat):
Objasnio sam Maxu da je '85. taj  sistem profunkcionisao, a da sam ja trebao biti tek druga generacija.
Kao i obicno, on povrsno pogleda i uhvati se nekod dijela izvan kontekssta price.
I dalje tvrdim da je VoGi bila najbolja skola u SFRJ, kad sam konkurisao, a to sto neki imputiraju da sam omalovazavao druge skole, neek nadju taj post.

U gimnaziji sam bio od 1977-1981. Prvi put sam vidio kompjuter u vojnoracunovodstvenom centru u Beogradu. bio je zapremine veceg pisaceg stola, koliko se sjecam. A ti si imao taj predmet, kaao nesto prirodno i logicno.

A ja tvdim je je tvoja gimnazija mogla biti dobra, a ne i najbolja.
Najbolji je onaj jedan jedini na vrhu.
Možda se javi netko tko je išao u neku vojnu SVŠ krajem osamdesetih, pa će reći i svoje viđenje.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   07.09.14 19:37

@Max Blitz (citat):

A ja tvdim je je tvoja gimnazija mogla biti dobra, a ne i najbolja.
Najbolji je onaj jedan jedini na vrhu.
Možda se javi netko tko je išao u neku vojnu SVŠ krajem osamdesetih, pa će reći i svoje viđenje.
Ne! Nadji nekog ko je isao od 1977. do1981. pa cemo raspravljati.
Ja sam pisao o svojim razlozima upisa i cinjenicno stanje u moje vrijeme. Evo, prosiricu i na generacije prije moje.

Bata Nidza me je demantovao, tvrdeci da je bila boja VVG u Mostaru. ne slazem se s njim, jer je moja bila u Beogradu. A i to ima svoj plus.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   07.09.14 19:51

@PORUCNIK (citat):
Ne! Nadji nekog ko je isao od 1977. do1981. pa cemo raspravljati.

Valjda ima nekog na forumu tko je tad išao u srednju školu, bez da ga se posebno povlači za rukav da nešto kaže.

86/87 je već bilo kompjutera (malih, stolnih) po firmama, kako ne, u JNA nisam vidio nigdje ni jedan.

(Čitao sam o visokoj tehnologiji za ono vrijeme na Željavi npr. i sličnim mjestima.)
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   Today at 12:34

Na vrh Go down

ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 23/25Idi na stranicu : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25  Next
 Similar topics
-
» ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA
» Vojne pošte, kako, zašto?
» Re
» MRTVA STRAŽA, STRAŽA, SMJENA STRAŽE... i sl.