FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 25  Next
AutorPoruka
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   21.11.12 20:47

@Max Blitz (citat):
Imam u glavi sliku jednog potporučnika iz Kumbora, već je bio stariji čovjek, sijed, za kog mi je netko rekao da je to zastavnik koji je dobio čin potporučnika. A nije bio rezervist, to znam sigurno. E, sad, ne kažem da ja nisam nešto pogriješio i krivo čuo, al krivo vidio nisam

Kad sam u februaru 1986.g. dosao na staziranje u Aleksinac moj k-dir voda bio je st.v.I kl. Posle deset dana pojavljuje se pred strojem u cinu porucnika. Tada smo saznali da je zavrsio masinski fakultet, priznali su mu to i proizveli u cin porucnika. Dalje je napredovao normalno.

Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   21.11.12 22:07

@Max Blitz (citat):
@purger (citat):
U ovoj priči zastavnik 64 uopće nije bitan niti je on mjerilo bilo čega

Ovo mi nije lijepo zazvučalo ili sam zaista sasvim izvukao iz konteksta? Za sagledati profil bilo kojeg zanimanja je potrebno više faktora, zato je i podnaslov teme 'profil'. Sve je važno, i sami inicijalni razlozi, a i ono što dolazi poslije, kroz školovanje i radno iskustvo. Zato nam je na ovoj temi potrebno više oficira. Povući ću se ja s pitanjima, bez brige, ako su nekom dosadna (mislim da nisu). Ne bi trebalo svaku izjavu apriori sjeći u korijenu. Purgeru, agresivno nastupaš i ideš đonom u startu. Ti bi htio da ti oficiri padnu na koljena i zamole te za oprost grijeha? I ova tvoja gornja rečenica ti ne stoji i uvredljiva je. Funkcija moderatora nije vrijeđanje članova foruma.

Kao prvo uopće ti nisam dužan obrazlagat tvoje navode ali kako nikome ne ostanem dužan pa tako neću ni tebi.
Zastavnik 64 je spomenut jer mi je postavljeno pitanje "zašto stajem na njegovu stranu" (ispada da sam se urotio zajedno sa zastavnikom 64).
Da se sada složim sa Boskeom ispalo bi da smo sada 3 urotnika Very Happy (nedaj bože da se nađe još netko )
Uopće neznam od kud ti ideja da su tvoja pitanja dosadna,ono što mi je dosadno u pravilu i ne pratim niti komentiram.
A ovo o padanju na koljena i nekim oprostima affraid o vrijeđanju affraid .
Ne da si krivo izvukao iz konteksta,nego si sve krivo izvukao iz korjena.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18525
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   21.11.12 22:47

@purger (citat):

Kao prvo uopće ti nisam dužan obrazlagat tvoje navode ali kako nikome ne ostanem dužan pa tako neću ni tebi.
Zastavnik 64 je spomenut jer mi je postavljeno pitanje "zašto stajem na njegovu stranu" (ispada da sam se urotio zajedno sa zastavnikom 64).

U redu, odgovorio si. Ja mogu zaključivati samo iz onoga što piše u postovima, pa sam (možda krivo) zbrojio dva i dva. Sigurno nemam informacije koje ti imaš, i to je sve ok. Znam kako funkcioniraju forumi. Jedino nisi reagirao na stvarno glupi nick (s.....64), već si ga nastavio koristiti u postovima. Takve riječi većina uopće izbjegava koristiti. Što da smo svi davali takve i slične nickove. Mislio sam da je zabranjeno pravilima foruma koristiti takve riječi za nickove. Nema urotnika, bez brige, sa svima se dobro slažem. Trzavica bude, ali se se brzo isprave.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   21.11.12 22:52

@dpuric (citat):
@Max Blitz (citat):
Imam u glavi sliku jednog potporučnika iz Kumbora, već je bio stariji čovjek, sijed, za kog mi je netko rekao da je to zastavnik koji je dobio čin potporučnika. A nije bio rezervist, to znam sigurno. E, sad, ne kažem da ja nisam nešto pogriješio i krivo čuo, al krivo vidio nisam

Kad sam u februaru 1986.g. dosao na staziranje u Aleksinac moj k-dir voda bio je st.v.I kl. Posle deset dana pojavljuje se pred strojem u cinu porucnika. Tada smo saznali da je zavrsio masinski fakultet, priznali su mu to i proizveli u cin porucnika. Dalje je napredovao normalno.

Ajd pliz, nemoj više ova žuta slova, ništa se ne vidi. Vidi se ovako na sivom, al žuto na zelenom ne.... Da, vjerojatno je onda i ovaj zastavnik iz Kumbora završio 'usput' neki fakultet, pa mi je promakla ta informacija.

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 20.04.13 12:06; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Atila
Gušter
Gušter

Broj komentara : 20
Član od : 2012-09-20

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   22.11.12 9:12

@Max Blitz (citat):
aleksandar obradovic (citat):
Posto si bio u SRO znaci imao si "funkciju" , to jest i ti si bio "vojnog profila", reci kakav si ti bio....??? Kakav je tvoj profil...?????

Uz dužno poštovanje svih članova foruma, predlažem da se stažisti u JNA, 'obrađuju' na drugim temama. Ovdje ih se može 'dotaknuti'. Ipak su oni prvenstveno bili na odsluženju vojnog roka. Njima zanimanje oficir nije bio izbor posla koji će raditi u životu.

Ali možda je trebala i neka moralno-politička podobnost, pa nije baš svatko mogao u ŠRO!

Na vrh Go down
Atila
Gušter
Gušter

Broj komentara : 20
Član od : 2012-09-20

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   22.11.12 9:13

Inače ja sam služio u Ohridu VP 5760 pješadija juni 1978 ima li koga!
Na vrh Go down
dpuric

M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   22.11.12 14:09

Ali možda je trebala i neka moralno-politička podobnost, pa nije baš svatko mogao u ŠRO!

Ovo je tacno. Za SRO potreban je bio predlog nekoe od drustv.-polit. org. (Omladinske organizacije najmanje). A kandidati za SRO su imali i dodatnu bezbednosnu proveru (koja se u to vreme uglavnom oslanjala na moralno-politicku podobmost regruta i njegovr porodice). Takodje, pre toga je trebalo kroz pisanu molbu izraziti zelju za odlazak u SRO. Procedura je bila takva (ili je trebala da bude) svuda a da li je postovana to neznam. E sada posle dve decenije neki mogu da pricaju-pisu kako nisu svojom voljom otislu u SRO, kako nemaju pojma kako su tamo otisli da na staziranju nisu sisali oficire i sl.Neka svako oceni da li je tako bilo.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   22.11.12 14:19

dpuric, zdravo! Upravo su se Bogart i Boske opširno raspisali na temi 'ŠRO Banja Luka..', ne bio bilo loše da nastaviš s pitanjima i komentarima o ŠRO tamo. Ovdje nas ipak prvenstveno zanimaju bivši aktivni oficiri i podoficiri. Molim, inače obratite malo pozornost na naslov teme gdje želite ostaviti komentar. (Atila!?)
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   22.11.12 15:58

zasto je neko izabrao da bude lekar ili pekar? pa valjda je sebe prepoznao u tom zanimanju.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   22.11.12 16:24

@vladimir (citat):
zasto je neko izabrao da bude lekar ili pekar?

Za ova dva konkretno navedena zanimanja gore, je više-manje važan faktor u odabiru životnog poziva bila obiteljska tradicija, odnosno njen nastavak. Nije još ništa rečeno o nastavku obiteljske tradicije kod izbora zanimanja oficira. Vjerojatno su neki upisali vojnu akademiju pod pritiskom očeva, a u stvari željeli raditi nešto sasvim drugo. Što se još može reći o ovome? Ima li netko kakvu priču?
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   22.11.12 16:25

U zivotu sam radio sa puno vojnih muzicara, svrsenih ucenika Srednje vojne muzicke skole.

Secajuci se razgovora sa njima u pauzama, pokusacu da prikazem njihove razloge upisivanja bas te skole (jer se muzika mogla uciti i u civilnoj skoli) :

- dobijanje potpuno besplatnog muzickog obrazovanja ranga srednje muzicke skole

- solidna plata u sluzbi u odnosu na kratko radno vreme, kao i beneficirani staz i (ranije) dobijanje stana

- sluzba u vecim garnizonima (Beograd, Zagreb, Ljubljana, Nis, Split, Sarajevo...izuzimajuci Kumbor i Pristinu)

- Mogucnost "tezgarenja" u slobodnim casovima

Gotovo da nisam ni od koga cuo da je razlog bio "beg iz pasivnih krajeva"; pre bi bilo da je slican razlog bio "siguran hleb".

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   22.11.12 16:36

@Kemo Specijalac (citat):

sluzba u vecim garnizonima (Beograd, Zagreb, Ljubljana, Nis, Split, Sarajevo...izuzimajuci Kumbor i Pristinu)

Zašto Kemo Kumbor nije bio popularan? Baš me zanima, ja sam tamo služio... Mislim, nije vukojebina, more, blaga klima, blizina Herceg Novog i Igala... Ako misliš da odgovor ne paše na ovoj temi, postavi odgovor na temi KUMBOR, tamo je to ok.. Very Happy
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   22.11.12 16:56

@Max Blitz (citat):

sluzba u vecim garnizonima (Beograd, Zagreb, Ljubljana, Nis, Split, Sarajevo...izuzimajuci Kumbor i Pristinu)

Zašto Kemo Kumbor nije bio popularan? Baš me zanima, ja sam tamo služio... Mislim, nije vukojebina, more, blaga klima, blizina Herceg Novog i Igala... Ako misliš da odgovor ne paše na ovoj temi, postavi odgovor na temi KUMBOR, tamo je to ok.. Very Happy

Moj kolega bubnjar mi je pricao da se razocarao kad je dobio Kumbor za prvu sluzbu, jer se puno nadao Beogradu...veci grad, vise mogucnosti za tezge i baksis. Smile

Na vrh Go down
dpuric

M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   22.11.12 17:21

@Max Blitz (citat):
dpuric, zdravo! Upravo su se Bogart i Boske opširno raspisali na temi 'ŠRO Banja Luka..', ne bio bilo loše da nastaviš s pitanjima i komentarima o ŠRO tamo. Ovdje nas ipak prvenstveno zanimaju bivši aktivni oficiri i podoficiri. Molim, inače obratite malo pozornost na naslov teme gdje želite ostaviti komentar. (Atila!?)

Ok samo sam odgovorio na komentar drugih forumasa.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   22.11.12 17:26

@dpuric (citat):

SAMO SAM ODGOVORIO NA KOMENTAR DRUGIH FORUMASA

Sve u redu druže, oprosti ako misliš da prigovaram, komentiraj što god želiš, samo bih htio da se ova tema previše ne raspline. Stažisti su ipak prvenstveno bili ljudi na odsluženju vojnog roka. Tvoji odgovori su inače zanimljivi i samo nastavi. Atila je novi, pa je malo pomiješao, ništa strašno.
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   22.11.12 19:46

@dpuric (citat):

Ovo je tacno. Za SRO potreban je bio predlog nekoe od drustv.-polit. org. (Omladinske organizacije najmanje). A kandidati za SRO su imali i dodatnu bezbednosnu proveru (koja se u to vreme uglavnom oslanjala na moralno-politicku podobmost regruta i njegovr porodice). Takodje, pre toga je trebalo kroz pisanu molbu izraziti zelju za odlazak u SRO. Procedura je bila takva (ili je trebala da bude) svuda a da li je postovana to neznam. E sada posle dve decenije neki mogu da pricaju-pisu kako nisu svojom voljom otislu u SRO, kako nemaju pojma kako su tamo otisli da na staziranju nisu sisali oficire i sl.Neka svako oceni da li je tako bilo.

Otkud ti to? Ja ne znam da me netko preporučio. Na moje traženje bio sam regrutiran u JRM i silno sam se radovao da ću moj vojni rok provesti na moru i ploviti. Na moje veliko razočarenje sve je ispalo drugačije. Poslije završene škole otišao sam na teren raditi. U martu 1984. su mi od kuće javili da sam dobio poziv za vojsku. Tek kada sam stigao kući saznao sam, pročitavši poziv, da idem u B. Luku u ŠRO. Odmah sam otišao u općinski vojni odsjek da se bunim jer sa htio po svaku cijenu u mornaricu. Trebalo mi je to iskustvo jer sam se namjeravao, poslije vojske ukrcati na trgovački brod i ploviti, već sam bio i neke "veze" pohvatao. Službenik u vojnom odsjeku mi je pojasnio da su trebali određen broj regruta poslati u ŠRO i da sam, između ostalih, i ja izabran jer su smatrali da ću dostojno prezentirati općinu i da ih neću osramotiti. Naime nekoliko službenika vojnog odsjeka su poznavali moju obitelj jer ja dolazim iz male sredine gdje se gotovo svi poznaju. Ja sam mu rekao da na to neću pristati, da nisam ništa potpisao i da ću se žaliti na višoj instanci i da ću im stvoriti probleme. On je na to hladno odgovorio da sam donekle u pravu i da je normalno bio nužan moj pristanak ali da je već kasno da se nešto promjeni. U istom tonu je rekao da ako ja njima budem pravio probleme, onda će oni meni još veće napraviti, da ću završiti u Bilećkoj ŠRO ili možda kao obični pješadinac negdje na Kosovu. Poslije konsultacija sa članovima moje obitelji, odlučio sam da ništa ne poduzimam i da odem tamo gdje me šalju.
Nije mi poznato jesu li vršili bezbjednosnu provjeru mene i moje obitelji, ako jesu onda je to bilo bez našeg znanja. Moram naglasiti da nisam bio nikakakav "guzonjin sin" (otac je bio radnik, majka domaćica). Nisam, kao ni moji roditelji, bio član SKJ, bili smo vjernici i ja sam ( manje-više) redovno išao u crkvu. Na ovo o molbi za odlazak u ŠRO mogu se samo nasmijati. Ne znam otkud g. Puriću ovakva saznanja i ovakva paušalna ocjena na kraju (jedino objašnjenje je da je možda imao uvid u sve akte koji se tiču rezervnih oficira na cijelom području nekadašnje SFRJ)!?
Kako će tko ocijeniti što i kako je bilo ne tangira me uopće, ja znam kako je bilo u mom slučaju a za druge ne mogu ništa reći jer nemam potrebnih saznanja.
Inače ova argumentacija u stilu; kao procedura je bila takva (ili je trebala biti)...pa kao neki mogu da pričaju što hoće ali ja (mi) znamo kako je bilo itd. stoji na prilično klimavim nogama. U diskusijama bi se trebali držati argumenata, vlastitih iskustava i pouzdanih informacija a ne pretpostavki!
Osramotio nisam nikoga jer sam takav da, ako se jednog posla prihvatim, onda se trudim da ga odradim kako treba!

M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   22.11.12 20:37

Iako sam upozoren da se ne drzim teme moracu odgovoriti. Procedura je bila propisana na nacin kako sam opisao i sam sam prosao istu. U to vreme vrlo malo srednjoskolaca je bilo u SKJ ali su tu bile druge strukture koje su davale ocene. I sam Boske kaze da su ga za SRO izabrali sluzbenici iz vojnog odseka (verovatno su znali koga predlazu)I kategorija zdravstvene sposobnosti i pozitivna bezbednosna provera bile su uslov za regrute koji idu u SRO. Pismena saglasnost-molba se podrazumevala.
PS Ovakava saznanja su stvar licnog iskustva a ocene nisu pausalne - posle JNA studirao sam i zavrsio ONO.

Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   22.11.12 20:54

@dpuric (citat):
Iako sam upozoren da se ne drzim teme moracu odgovoriti. Procedura je bila propisana na nacin kako sam opisao i sam sam prosao istu. U to vreme vrlo malo srednjoskolaca je bilo u SKJ ali su tu bile druge strukture koje su davale ocene. I sam Boske kaze da su ga za SRO izabrali sluzbenici iz vojnog odseka (verovatno su znali koga predlazu)I kategorija zdravstvene sposobnosti i pozitivna bezbednosna provera bile su uslov za regrute koji idu u SRO. Pismena saglasnost-molba se podrazumevala.
PS Ovakava saznanja su stvar licnog iskustva a ocene nisu pausalne - posle JNA studirao sam i zavrsio ONO.

Ako je to tako kako ti tvrdiš onda su te vojne službe radile krajnje aljkavo što se vidi na mome primjeru. Ako se te službe bliske JNA, koje su važile kao najdiscipliniranije i najbolje organizirane u bivšoj državi, nisu držale vlastitih propisa onda što misliti o ostalim administrativnim službama toga vremena? U kakvom smo mi to društvu živjeli (i preživjeli)?

GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   22.11.12 20:59

@Max Blitz (citat):
@purger (citat):

U redu, odgovorio si. Ja mogu zaključivati samo iz onoga što piše u postovima, pa sam (možda krivo) zbrojio dva i dva. Sigurno nemam informacije koje ti imaš, i to je sve ok. Znam kako funkcioniraju forumi. Jedino nisi reagirao na stvarno glupi nick (s.....64), već si ga nastavio koristiti u postovima. Takve riječi većina uopće izbjegava koristiti. Što da smo svi davali takve i slične nickove. Mislio sam da je zabranjeno pravilima foruma koristiti takve riječi za nickove. Nema urotnika, bez brige, sa svima se dobro slažem. Trzavica bude, ali se se brzo isprave.
Drago mi je da smo se sporazumjeli i još jednom stvarno nije bilo nikakve namjere ama baš ništa od onog što si naveo.
Čak i njegov nick sam prekrstio u svojim postovima,pogledaj.
A kad malo bolje razmisliš i nije se baš "počastio" s nickom lol!

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   22.11.12 21:26

Dragi drugovi Boske i dpuric, lijepo molim nastavite razgovor na ŠRO. Zanimljiva vam je diskusija, ali molim ne tu. Ovo je sasvim dovoljno o ŠRO što nam na ovoj temi treba. Također bih i ostale isto molio (Bogart, ne ovdje o ŠRO). Hvala!

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 23.11.12 2:21; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   22.11.12 21:34

@Max Blitz (citat):
@vladimir (citat):

Za ova dva konkretno navedena zanimanja gore, je više-manje važan faktor u odabiru životnog poziva bila obiteljska tradicija, odnosno njen nastavak. Nije još ništa rečeno o nastavku obiteljske tradicije kod izbora zanimanja oficira. Vjerojatno su neki upisali vojnu akademiju pod pritiskom očeva, a u stvari željeli raditi nešto sasvim drugo. Što se još može reći o ovome? Ima li netko kakvu priču?

bilo je i toga.moj drugar je upisao vojnu skolu a kasnije vojnu akademiju jer je otac major JNA konstantno vrsio pritisak na njega.zato se na vojnoj akademiji obesio. probudio se na VMA,otisao iz vojske i posvetio se muzici.jednostavno vojska nije bila za njega niti on za vojsku. njegov kolega sa vojne akademije je postao pilot RV na avionu mig-21.imao je tu nesrecu daje morao dase katapultira. 6 meseci rehabilitacie i neizvesnist dali ce ikad biti vracen u RV kao pilot po njegovoj prici su bili najtezi u zivotu. letenje i MIG su bili negov zivot.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   22.11.12 21:38

@vladimir (citat):
@Max Blitz (citat):
@vladimir (citat):

bilo je i toga.moj drugar je upisao vojnu skolu a kasnije vojnu akademiju jer je otac major JNA konstantno vrsio pritisak na njega.zato se na vojnoj akademiji obesio. probudio se na VMA,otisao iz vojske i posvetio se muzici.jednostavno vojska nije bila za njega niti on za vojsku. njegov kolega sa vojne akademije je postao pilot RV na avionu mig-21.imao je tu nesrecu daje morao dase katapultira . 6 meseci rehabilitacie i neizvesnist dali ce ikad biti vracen u RV kao pilot po njegovoj prici su bili najtezi u zivotu. letenje i MIG su bili negov zivot.

Ovo je jedna zanimljiva priča, to je ono što želimo ovdje promotriti, Vladimire.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   23.11.12 2:24

@purger (citat):

Čak i njegov nick sam prekrstio u svojim postovima,pogledaj.

U redu. Ne mislim dalje o ovome raspravljat.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   23.11.12 14:36

Moj kolega bubnjar mi je pricao da se razocarao kad je dobio Kumbor za prvu sluzbu, jer se puno nadao Beogradu...veci grad, vise mogucnosti za tezge i baksis Smile

Kemo je naveo jedan zanimljiv dodatni motiv upisa srednje vojne muzičke škole, kao i želje za aktivnom vojnom službom u velikom gradu. Cool
Na vrh Go down
zastavnik64
Gušter
Gušter

Broj komentara : 17
Član od : 2012-11-18

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   25.11.12 21:04

Tema je zaista sveobuhvatna a ja uopšte ne razumem gde su svi moji drugovi oficiri i zbog čega oni izbegavaju odgovor na ovo pitanje?
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA   Today at 8:41

Na vrh Go down

ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/25Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 14 ... 25  Next
 Similar topics
-
» ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA
» Vojne pošte, kako, zašto?
» Re
» MRTVA STRAŽA, STRAŽA, SMJENA STRAŽE... i sl.