FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next
AutorPoruka
East&West
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   11.11.12 15:21

Da ne bismo mešali zanimljivo i smešno što smo doživeli za vreme služenja ili službe u JNA sa glupostima koje smo uočili ili koje su nam u toj istoj JNA zagorčavale život, otvorio sam ovu temu!

Za početak:
Tamo neke godine, plan korišćenja prvomajskog vikenda sam već napravio, a "ćata" je već počeo da piše "objave". Jedan Milorad iz Šumadije, stvarno dobar vojnik, dođe kod mene i kaže da ne želi koristiti prvomajski vikend, već ako može od 4. maja kada se ostala vojska vrati, navodno tada mora da kosi travu i sakuplja seno. Pogledam ga i prokomentarišem: Jao crni Milorade, pa nećeš valjda da kosiš travu i plastiš seno za Đurđevdan? Pocrvene i saže glavu. Da se pravda nije ni pokušavao.

Naravno, bio je kući. Pri povratku doneo pola pečenke i kilo "mučenice". Red je red Wink

East&West: komentar modifikovan dana: 11.11.12 21:26; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   11.11.12 16:59

Mučenice....???? a kaj je to ??? Shocked

GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   11.11.12 20:47

Verovatno rakija, najcesce sljivova prepecenica
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   11.11.12 21:23

@Kemo Specijalac (citat):
Verovatno rakija, najcesce sljivova prepecenica

Šljivka, prepečenica što mu je deda zapečatio kad je rođen i što se otvara prilikom ispraćaja u vojsku. Azbog čega je zovu "mučenica" ni ja ne znam odgovor.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   11.11.12 22:12

Ne zovu tek tako rakiju "mucenica".
Prvo treba zasaditi vocnjak, pa ga onda odrzavati , pa tek nakon nekoliko godina brati sljivu, skupljati je, skaldistiti je, pa onda fermentacija , pa pecenje, pa prepek, pa odlezavanje i starenje...

Drugo...rakija prođe dug put, puno kuvanja u kazanu dok ne izađe na svetlo dana, i zbog toga jeste mučenica.
Na vrh Go down
alexandar
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) Orden za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 4380
Član od : 2011-06-23
Dob : 53
M(j)esto Loznica , Srbija

KomentarNaslov komentara: Re   11.11.12 22:50

Upravo u mom kraju je nastao naziv i koristi se i dan danas verovali ili ne......" 'ocemo li po jednu mucenicu?" Smile
Kemo je dobro objasnio, ali poenta je u tome sto se MUCENICA uvek sa velikom mukom pece.......Narocito u ranije vreme.
Em je podbacila sljiva, pa drva mokra, potrefi se kisa ,kazan se raspao vrata otpala, tabarka propusta , gosti i komsije samo naviru, a svi znaju da "procene"a od probe se izopijaju........PA ZAR NISU MUKE ISUSOVE!!! Wink
A popije se sa uzivanjem......!

Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   11.11.12 23:14

Hvala drugovi starešine na iscrpnom i slikovitom objašnjenju. Skoro da na monitoru osetih miris "mučenice".
Primakoh čašicu iluzija se rasprši, pa sam skoknuo do hladnjaka Wink
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   12.11.12 19:17

Treba se mučit 20godina znaš gdje je spremljena a nesmiješ je otvarat dok dotični ne krene u JNA.
Muke su to ježeve lol!

Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 444
Član od : 2012-06-07

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   12.11.12 21:23

U Zaluzanima, za vreme obuke voznje za nas staziste, sudarila su se dva tenka. Vozila su ih dvojica pitomaca iz mog voda, obojica sa juga Srbije, istih prezimena, jedan je naglo zaustavio tenk na stazi, a drugi nije odreagovao na to i naleteo je na njega, bukvalno se popeo tenk na tenk, izgledalo je kao neki seks odpozadi tenkovima. Laughing Nijedan od njih pre odlaska na odsluzenje vojnog roka nije imao polozen vozacki ispit za B kategoriju vozila, prvo iskustvo u voznji doziveli su kad su ih ubacili u tenkove M 84, tadasnji ponos vojne industrije, i bilo je traumaticno, nije ni cudo sto su izazvali nezgodu. Smile NIje bilo ozbiljnijih posledica, osim sto smo ih mesecima zajebavali. Laughing Nesvakidasnji je to bio dogadjaj. Laughing Najsmesnije je bilo ono sa cim su se suocili kad su ih dohvatili sa moralno-politickog stanovista, nisu mogli da nadrljaju, jer tada se vec naslucivao krah vojske i drzave, ali zagorcali su im zivote kojekakvi bezbednjaci - isto prezime, isti zavicaj, dovoljno za teoriju zavere. Laughing Napisali su se izjava za citavu cetu, danima su "izjavljivali". Laughing Naravno da nikakva zla namera nije postojala, jedino neiskustvo, a to svakako nije bila njihova krivica, uvideli su to i bezbednjaci i ostavili su momke na miru. Nikada nismo saznali ko je pokrio troskove nezgode, ne znam da li su i tenkovi bili osigurani. Very Happy
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   12.11.12 21:35

Poslije zakletve prilazi mi otac moga vojnika Krasnićija u živopisnoj albanskoj nošnji i predaje mi jedan pozamašan smotuljak (paket) dobro umotan u pak-papir. Na moje pitanje što je to on odgovara: "Uzmi samo, to je domaća jagnjetina iz mog stada. Sin mi je pričao da si dobar čovek i da si korektan prema njemu pa eto ja ti donio na poklon". Ja prvo nisam htio to da uzmem i rekao sam mu da to da svome sinu ali on je rekao da je sin dobio drugu polovicu a i desetar iz mog voda mi je stalno poluglasno govorio da to uzmem inače će se stari uvrijediti. Na kraju sam pristao i prihvatio poklon stalno razmišljajući o tom čovjeku koji si je dao toliko truda, zaklao možda svoje najbolje janje negdje u kosovskim brdima da bi jednu polovicu sinu a drugu meni donio u Banja Luku.A meni samo zato jer mu je sin rekao da sam dobar čovjek i vodnik. Naravno da smo svu tu hranu koju smo dobili poslije zajednički pojeli. Bile su to prave gozbe za nas, po 2-3 dana cijeli vod nije išao u kuhinju (osim što smo si iz iste kruh donosili).

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18514
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   12.11.12 21:51

Zanimljivi su bili ti Albanci... drugačiji, ali dobri nekako na svoj način. Kod nas u Kumboru, jednom mornaru, Albancu (inače je bio savim u redu), stigao telegram od kuće, kojim se moli komanda jedinice da mu daju sedam dana dopusta da ide doma. Zašto? Pa, trebao bi se oženiti, spremaju mu vjenčanje kod kuće. Kako sad to? Pa, lijepo, u međuvremenu su mu roditelji pronašli ženu za koju bi se trebao oženiti i sad ga zovu da dođe. Najbolje u cijeloj priči je da on mladenku u životu prije uopće nije vidio, samo su mu navodno poslali sliku. (Nama, naravno, sliku nije pokazao, oni žene ne pokazuju.) I ode on kući, oženi se i vrati se, kao da se ništa posebno nije dogodilo. Nije tu bilo nikakve drame. Poslije su neki komentirali da se mladenka selila u kuću njegovih roditelja, a to svakako ne može prije vjenčanja. Valjda im je hitno trebao miraz, tko bi ga znao... Znam za ugovorena vjenčanja i da ih vjerojatno ima još, ali ipak... To je bila '87.g......
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   12.11.12 22:01

"Boske" da ne misliš da sam ja prznica i inadžija.
Cenim tvoj postupak pre svega kao ljudski i kao drugarski, jer i otac tvog vojnika je sa tim rezonom nastupio.
Imao sam suprotno iskustvo. U pitanju je takođe staža koji je od vojnikovog oca dobio poveliko parče pečenke. Međutim, bio je sebičan, sakrili su to u neki priručni magacin i delio je sa jednim desetarom i jednim zemljakom. Posle nekoliko dana toplo vreme i neodgovarajuće čuvanje učinili su svoje. Zatrovali su se i što je najgore doktoru i bezbednjaku rekli da je od paštete iz kuhinje. Proveravali smo datume svih pašteta, proizvedenih i pre i posle našeg rođenja. Sve su bile ispravne. Svejedno okrivljen je vodnik iz kuhinje, navodno moguće da je do trovanja došlo tokom otvaranja i serviranja. Džaba sam ja postavljao pitanje: Kako da se ostalih 400 vojnika nije zatrovalo? Onaj vojnik, stažin zemo bio mi je poslednja nada, sa svojim unezverenim pogledom ili izbegavanjem pogleda u oči. Pred oštrijim tonom i kada je video da je đavo odneo šalu sve je priznao.

Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   12.11.12 22:01

@Bogart (citat):
U Zaluzanima, za vreme obuke voznje za nas staziste, sudarila su se dva tenka. Vozila su ih dvojica pitomaca iz mog voda, obojica sa juga Srbije, istih prezimena, jedan je naglo zaustavio tenk na stazi, a drugi nije odreagovao na to i naleteo je na njega, bukvalno se popeo tenk na tenk, izgledalo je kao neki seks odpozadi tenkovima. Laughing Nijedan od njih pre odlaska na odsluzenje vojnog roka nije imao polozen vozacki ispit za B kategoriju vozila, prvo iskustvo u voznji doziveli su kad su ih ubacili u tenkove M 84, tadasnji ponos vojne industrije, i bilo je traumaticno, nije ni cudo sto su izazvali nezgodu. Smile NIje bilo ozbiljnijih posledica, osim sto smo ih mesecima zajebavali. Laughing Nesvakidasnji je to bio dogadjaj. Laughing Najsmesnije je bilo ono sa cim su se suocili kad su ih dohvatili sa moralno-politickog stanovista, nisu mogli da nadrljaju, jer tada se vec naslucivao krah vojske i drzave, ali zagorcali su im zivote kojekakvi bezbednjaci - isto prezime, isti zavicaj, dovoljno za teoriju zavere. Laughing Napisali su se izjava za citavu cetu, danima su "izjavljivali". Laughing Naravno da nikakva zla namera nije postojala, jedino neiskustvo, a to svakako nije bila njihova krivica, uvideli su to i bezbednjaci i ostavili su momke na miru. Nikada nismo saznali ko je pokrio troskove nezgode, ne znam da li su i tenkovi bili osigurani. Very Happy

I ja umalo u Zalužanima nisam izazvao nezgodu. Vraćali smo se s vojskom sa obuke ( 4 transportera sa po 10-tak vojnika unutra) i tada su isključivo instruktori vožnje upravljali vozilima jer je ljudstvo bilo unutra. Međutim mene moj najbolji instruktor iz voda upita hoću li voziti (dužio je najbrži M-60 u kasarni) i ja naravno pristanem. Ispred nas su u koloni bili tenkovi T-55 koji su se također vraćali sa obuke. Ja opalio za njima punim gasom da ne zaostanem, usput se zezam i budalešem s instruktorom Ratkom i naravno često gledam u njegovom pravcu umjesto naprijed. Odjedanput on okamenjenog izraza punim glasom uzviknu "pazi"! Reagirao sam munjevito i instiktivno (na sreću ispravno) čak i ne uspijevši pogledati naprijed; povukao sam obje poluge za upravljanje skroz nazad blokirajući obje gusjenice. Osjetio sam još kako vozilo klizi po pisti i staje (mislim da su mi oči bile zatvorene). Ratko je procijedio kroz zube: "ufff ovo je bilo knap" i ja sam tek onda pogledao naprijed. Razmak između nas i tenka je bio možda 20-tak centimetara. Brzo sam zamjenio mjesto s Ratkom jer su mi koljena počela drhtati i više nisam bio u stanju voziti. Mislim da vojska nije ni primjetila što se desilo jer poslije nitko ovaj slučaj nije ni pominjao. Meni je kao stažisti inače bilo zabranjeno upravljati transporterom iz jednostavnog razloga jer nisam imao dozvolu za upravljanje istim. Malo paradoksalno; obučavao sam vozače transportera a sam nisam bio pravo osposobljen za upravljanje istima!

Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   12.11.12 22:17

Dobro si prosao, na svu srecu, inace ne bi mogao objasniti kako si se nasao na mestu vozaca, jer zaista nije bilo dozvoljeno menjanje uloga sa njima, osim u krajnjoj nuzdi, ako vozilo ostane bez vozaca. Kasnije, na prekomandi u jedinici, sam primetio da su promucurnije i zainteresovanije nisandzije nastojale na svoju ruku da nauce kako se tenk pokrece, ali malo ko od ostatka posade je dolazio u priliku da ga provoza. Ti si mozda imao sanse da vozis transporter zato sto si ostao u Zaluzanima, negde drugde bi to bila skakljiva rabota zbog koje bi nadrljao da si bio uhvacen. Smile
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   12.11.12 22:31

East&West (citat):
"Boske" da ne misliš da sam ja prznica i inadžija.
Cenim tvoj postupak pre svega kao ljudski i kao drugarski, jer i otac tvog vojnika je sa tim rezonom nastupio.
Imao sam suprotno iskustvo. U pitanju je takođe staža koji je od vojnikovog oca dobio poveliko parče pečenke. Međutim, bio je sebičan, sakrili su to u neki priručni magacin i delio je sa jednim desetarom i jednim zemljakom. Posle nekoliko dana toplo vreme i neodgovarajuće čuvanje učinili su svoje. Zatrovali su se i što je najgore doktoru i bezbednjaku rekli da je od paštete iz kuhinje. Proveravali smo datume svih pašteta, proizvedenih i pre i posle našeg rođenja. Sve su bile ispravne. Svejedno okrivljen je vodnik iz kuhinje, navodno moguće da je do trovanja došlo tokom otvaranja i serviranja. Džaba sam ja postavljao pitanje: Kako da se ostalih 400 vojnika nije zatrovalo? Onaj vojnik, stažin zemo bio mi je poslednja nada, sa svojim unezverenim pogledom ili izbegavanjem pogleda u oči. Pred oštrijim tonom i kada je video da je đavo odneo šalu sve je priznao.

Ma ne mislim, previše sam iskusan da bih donosio konačni sud o nekome koga nedovoljno poznajem Wink
A što se tiče ovih tvojih dobili su što su zaslužili a osim sebičnosti pokazali su i veliku dozu gluposti.
Inače smo ja i moje stare kuke bili samo sebični kad se radilo o piću drunken ali i tu ne u potpunosti jer smo često znali počastiti i džombe iz drugih vodova a bome ponekad i oficire.
Inače ne volim sebičnost a u vojsci sam ju čak i mrzio. Sjećam se kad je jednom jedan mladi vojnik, Slovenac (znam da zvuči kao klišej ali je istinito) dobio paket od kuće i umjesto da ga podijeli sa svima kako je bio običaj, lijepo taj paket zaključao u svoju kazetu (jedva ga ugurao unutra). Naravno, vijest je odmah stigla do mene i ja sam brzo donio odluku što učiniti. Imao sam jednog desetara, super dečko ali bandit svoje vrste. Bio je specijalac za obijanje ali stvarno je to radio stručno; obije a ne primjeti se da je obio. Vojska je bila na zanimanju i mi uđemo u spavaonu i obijemo kazetu od Slovenca. Paket je bio pun kolača, baš su se džombe iz čete uvečer osladile Very Happy Naravno vojnik je, po dolasku u spavaonu, primjetio da je njegov paket nestao. Požalio se kod mene naravno. Upitao sam ga je li kazeta razvaljena a on je rekao da nije. Onda smo otišli na lice mjesta i pogledali kazetu na kojoj se nisu vidjela oštećenja i onda ja mog guštera još napravim budalom. Rekao sam mu da je on svoj paket vjerojatno podijelio s drugovima i da su sadržinu pojeli a on to zasigurno zaboravio. confused Shvatio je lekciju i kad je sljedeći put dobio paket dijelio je s vodom kao i svi mi ostali.

Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   13.11.12 11:08

@Kemo Specijalac (citat):
Ne zovu tek tako rakiju "mucenica".
Prvo treba zasaditi vocnjak, pa ga onda odrzavati , pa tek nakon nekoliko godina brati sljivu, skupljati je, skaldistiti je, pa onda fermentacija , pa pecenje, pa prepek, pa odlezavanje i starenje...

Drugo...rakija prođe dug put, puno kuvanja u kazanu dok ne izađe na svetlo dana, i zbog toga jeste mučenica.

Sad kad znam težak život i mučenje rakije... postaču alko vegetarijanac. lol!
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   13.11.12 15:50

Deset ljutih rakija, da ne bude zima,
jednu sam eksirao, sad ih devet ima.

Devet ljutih rakija, ja već ne znam ko sam,
jednu popih da se sjetim, ostade ih osam.

Osam ljutih rakija, sad sve mutno gledam,
daj jednu da progledam, sad ih ima sedam.

Sedam ljutih rakija, polako gubim svest,
još jednu da se razbudim, sad ih ima šest.

Šest ljutih rakija, spreman sam za let,
ja ih vidim deset, jer ih ima pet.

Pet ljutih rakija, na pola sam posla,
sad ih ima četiri, a ja vidim osam.

Četiri ljute rakije, sjedim kao kip,
devet čaša vidim, u stvari ih je tri.

Tri ljute rakije, spreman sam na sve,
gde nestade jedna?! Ostale su dve.

Dve ljute rakije, loza izvanredna,
dok sam na to mislio, nestade još jedna.

Popih i tu zadnju, pa pritisnuh reset,
uzeh flašu ponovo, pa ih opet deset…

Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   15.11.12 8:02

U kasarni na niskom Crvenom Krstu je bilo dosta pasa, da li autenticnih gradskih lutalica ili nekih polupripitomljenih kasarnsko-lutajucih, i haos bi nastao kad bi neke od njih tokom parenja snasao grc polnih organa i kad bi ostali "slepljeni", jadne zivotinje bi unezverene tako spojene dobauljale do glavne piste za vreme postrojavanja tokom dizanja zastave i pocele da cvile, i nije bilo oficira koji je bio u stanju da obuzda salve vojnickog smeha, a kad bi neko od savesnih staresina krenuo da razjuruje pse tek onda je nastajao opsti karambol, niko nije fermao ni stroj, ni zastavu, ni himnu, ni komandante, glavne zvezde postajali su unesreceni kucici i oficiri koji ih ganjaju sa piste. Laughing Laughing Laughing
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   16.11.12 20:43

Sjećate li se one klasike, vojnik traži prekoredni izlazak u grad:
Vojnik: "Druže kapetane mogu li prekoredno u grad, dobio sam posetu?"
Kapetan: "Ko ti je došao u posetu?"
Vojnik: "Keva s pi..om!"

Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   16.01.13 15:09

Na danasnji dan 1980 bio u Osijeku u komandu, uzeo postu i podpisane papire uveri remonta vozila koja su se radili kod nas u Crvenu. Posto sam uvek ulazio sa strane tu su bile neke mermerske skoro bele boje stepenice a bilo ih je mozda 5-6, ja zakoraci na prvu i uzput sam postavljao Titovku na glavu. Nevido da su stepenice bile zaledjene meni noga odleti i ja kao u crtacima na dupe i niz stepenice. Odleti mi Titovka na jednu, kurirska tasna na drugu a ja na trecu stranu. Neki stariji covek koji je tu prolazio brzo dotrca i upita me
- Sinko kako tijer, jeli si se povredio? Ja u tom soku, neznam ni gde sam, ni ko sam, ni kako sam tu stigao dosta odgovori mu malo drsko
- ostvi me deda da dodjem malo sebi. Pomisli da sam ga uvredio ali kada je primetio da mi nije nista da je bilo dosta komicno kako sam padao niz stepenice rekao mi je da je imao volju da se smeje.
Eto taj 16 Janur mi je ostao u secanju.
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   31.01.13 23:57

Sećam se jednog st.vodnika, mog potčinjenog ali i dobrog prijatelja. Radio je u magacinu ishrane i naručivao je robu za vojsku. Jednom mu neki vezista pogrešno okrene broj mlekare u Novom Mestu. Predstavi se on i siguran da razgovara sa šefom prodaje, viče: "Alo naručio bih mleko i jogurt za vojsku." Tek, sa one strane ženski glas: " Jogurta nema, mleka će biti ali nismo još muzli."

Da skratim, vezista mu umesto mlekare spojio porodilište u Novom Mestu. Razlika bila samo u jednoj cifri. cheers

Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   01.02.13 1:22

East&West
Kad si bio i Novom Mestu? Možda se znamo, ja sam došao početkom '91 iz Velikih Bloka, doselio ratni nastavni centar, Pavlović je postavljen za komandanta, ali je brzo preuzeo Paprica.
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   01.02.13 1:28

@zastavnik (citat):
East&West
Kad si bio i Novom Mestu? Možda se znamo, ja sam došao početkom '91 iz Velikih Bloka, doselio ratni nastavni centar, Pavlović je postavljen za komandanta, ali je brzo preuzeo Paprica.

Bio sam do 1989. tako da se ne znamo. Ostalo možeš na PP.
Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   12.02.13 13:42

Pogledajte kako su Cvarkov i Torbica proveli vojnicke dane... Laughing

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Broj komentara : 18514
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   12.02.13 13:49

Nemoj se Bogarte ljutiti, ali mislim da su ovakvi klipovi prije za temu 'Kutak za viceve' ili 'Svaštaru'. Ipak nije nešto autentično iz JNA. Ili pod filmove, ne znam, negdje paše sigurno, ali ne bih ovakve stvari stavljao pod 'prave' teme, kad ovo nije pravo. Slažeš li se? Možda i pretjerujem, ali mislim da ne. Very Happy
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   Today at 1:12

Na vrh Go down

Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 1/13Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA
» Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?
» Korisni, zanimljivi i zabavni linkovi - preporuke