FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18486
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   02.11.13 11:02

@purger (citat):
Fino,fino tongue 
U pravilu me bilo stid pitat jel bila kakva maskirana na večeri ali kad sam saznao što je bilo za večeru znam da nije bilo nikakve curice Twisted Evil 

Question 

Jedu to zagrebačke cure!
Jednom sam samo naletio na jednu koja nije mogla smislit morsku hranu. Brzo smo se pozdravili.
Ne znam kako bi neko daljnje ozbiljnije druženje izgledalo, nespojivo. No
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   02.11.13 11:06

Eto čistog primjera da put do muškog srca ide kroz želudac Smile
Max mislim da češ letvicu ipak morat spustit!

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   02.11.13 11:11

@purger (citat):
Eto čistog primjera da put do muškog srca ide kroz želudac Smile
Max mislim da češ letvicu ipak morat spustit!
Naravno da ide i kroz želudac!
U nekim pitanjima nama šanse da spuštam ljestvicu.
I znam kuhat i pospremat, pa mi zapravo žena za puno stvari i ne treba u životu.
Samo trošak i obaveza. Laughing 
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   02.11.13 11:18

Jebate ti ko da si izašao iz logora amazonki!!!

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   02.11.13 11:23

@purger (citat):
Jebate ti ko da si izašao iz logora amazonki!!!

A što da ti kažem??
Ionako smo već debelo u off topicu, ovo je više za pp.

Znam što mi paše, a što ne.
Neću živjet tako da mi se ne ide doma!! Exclamation 
Prošao sam to par puta. No
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   23.11.13 3:42

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   23.11.13 4:12

Kemo, fulao si temu, ova izjava treba ić na 'Vojne tajne'! Laughing Laughing
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3365
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   23.11.13 5:33

@Max Blitz (citat):
Kemo, fulao si temu, ova izjava treba ić na 'Vojne tajne'! Laughing Laughing

Kemo, gdje ovo iskopa.....lol! 

Max, ti kao moderator trebao bi znati da ovo pripada na "Ljubavni zivot u JNA" lol! lol!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   23.11.13 11:57

@pera84 (citat):
@Max Blitz (citat):
Kemo, fulao si temu, ova izjava treba ić na 'Vojne tajne'!
Max, ti kao moderator trebao bi znati da ovo pripada na "Ljubavni zivot u JNA" 

Je, ali ima oznaku 'strogo povjerljivo', zar nisi vidio? Laughing Laughing 

Zato nema dileme gdje spada. Laughing
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   23.11.13 12:24

mislis zbog ovog Strogo Pov. u gornjem desnom uglu?

Nema pecata, nije zavedeno Smile
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   23.11.13 12:27

@Kemo Specijalac (citat):
mislis zbog ovog Strogo Pov. u gornjem desnom uglu?

Nema pecata, nije zavedeno Smile

Exclamation Da, zbog toga.
Ili je vojnik sam sebe htio nekako (neslužbeno) zaštititi da ovo ne ide dalje, stavljajući oznaku u desni kut. Very Happy 

Zanimljiva dilema, ako je.
Sad čekamo stručni komentar upućenog forumaša, starješine pretpostavljam, u vezi ovoga. Very Happy
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   23.11.13 13:21

Kemo, jedan od najboljih postova u zadnje vrijeme. Imaš plus.

lol! lol! 
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   23.11.13 13:26

Čovjek stavio strogo povjerljivo, nadajuči se da pismo neće osvanuti na forumu, a vidi sad.Ko da je pisao HR policiji Laughing Laughing
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   24.11.13 1:53

@pera84 (citat):
Kemo, gdje ovo iskopa... 

na nekom forumu, nisam ja fotokopirao; VP 4470/11 - Šibenik.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   04.12.13 12:54

Lično meni je naj smešniji dogadjaj bio kada smo ja i kolega vraćeni sa smotre za izlaz u grad...
Ispisali smo sami sebi dve ''bele dozvole'' i otišli u grad gde smo se posle par piva medjusobno izgubili....tražili smo se po Prizrenu,tražili... ali nas je spojio dežurni oficir u pritvoru jer nas je prepoznao dok je na prijavnici dočekivao vojsku koja se vraćala...
Srećom pustio nas je u četu ali je zadržao vojne knjižice i dozvole koje je predao kapetanu...
Nastavak priče mi nije bio smešan....pa ne bi...
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 471
Član od : 2013-11-16

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   06.12.13 3:06

Već drugi dan vojske bio sam požarni na hodniku.Po danu je bilo u redu znali smo kad je čiji
red na požarstvu i tako se mjenjali.Ali problem je bio bar za mene noć jer nisam znao koga buditi
u 4 sata ujutro pošto nisam provjerio gdje spava kolega kog sam trebao probuditi.Produžio sam
i njegovu smjenu.To smo riješili sokom u kantini u Rojcu.Nije sve ovo ni čudno pa bio je to tek
drugi dan vojnog roka.
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1302
Član od : 2013-03-11
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   06.12.13 12:50

Jedan pomalo smiješan doživljaj desio se u ljeto 87 u kasarni Prokuplje na subotnjem izlasku u grad.Da li svjesno ili nesvjesno moj klasić i kolega dalmatinac iz Dubrovnika je krenuo u grad bez čarapa.Dežurni oficir je bio naš pozadinski oficir koji je i poznavao lično vojnika pa je na dalmatinskom nariječju dreknuo,BEŠTIJO JEDNA NAZAD PO ČARAPE,na što smo se svi nasmijali i bez ljutnje čekali na njega da dođe uredan.Naravno spomenuti vojnik je bio najbolji automehaničar u teh.radioni i par kamiona u kasarni je bilo njegovo dijelo da im je produljen vijek trajanja.
Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   06.12.13 13:35

Jedno sećanje....

st.vod.Erdeljan Savo (neka mu je večna slava,poginuo na Paštriku),izveo nas je na brdo izvan kasarne....
Meni kao desetaru je izdao zadatak da radimo ''vojnik u napadu'' i otišao na uzvišenje gde je bio zaklonjen od naših pogleda...
Iako sam bio mesec dana na kursu u Zaječaru,vojna taktika mi nije išla Very Happy  ...tako da smo u podnožju brda zadatak stavili na ''glasanje''....od raznih predloga ja sam izabrao jedan king  a to je da sagnuti dodjemo do vrha i onda u isto vreme svi dreknemo URA i jurnemo.
Nikad neću zaboraviti nevericu na licu vodnika koji je sedeo na nekom većem kamenu i tapkao cigaretu u tabakeru...
Lagano je ustao,obratio mi se po prezimenu i rekao njegovu omiljenu izreku  ''Je..m ti ujnu u kujnu'' to je tebi vojnik u napadu...
Bio je veliki čovek i starešina i imao je veliko razumevanje za nas vojnike,znao je da smo mi ipak bili deca.....

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   06.12.13 13:43

@dinosaurus (citat):
Jedno sećanje....

''Je..m ti ujnu u kujnu''

E, ovo još nisam čuo,pa ako je još sa onim naglaskom Laughing Laughing +

Na vrh Go down
dinosaurus
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   06.12.13 13:49

@lacoš (citat):
@dinosaurus (citat):
Jedno sećanje....

''Je..m ti ujnu u kujnu''

E, ovo još nisam čuo,pa ako je još sa onim naglaskom Laughing Laughing +

Onako rastegnuto...
Bilio je jako simpatično svima

Na vrh Go down
pera84

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3365
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   06.12.13 18:12

Na zavrsnici pjesadijske obuke, 'odjeljenje u odbrani" mitraljezac M.P. ( a sa Ce-tinja, jadan) i njegov pomocnik, moja malenkost, zauzeli smo polozaj na jednom brdascetu (kao podrska) iza "napadnutog odjeljenja" i dobili zadatak da iskopamo rov za lezeci polozaj. E sad, kad sastavis Crnogorca i Bosanca da nesto zajedno urade, jedan se brzo umori a drugi jos brze zaboravi pa smo zagrebali asovcicima dva-tri puta i stavili dva velika kamena koja smo nasli u blizini kao grudobrane. Posle tolikog posla, a i "napad" se nesto natezao da pocne, mi smo stavili torbice pod glavu i zahrkali k'o u najboljem hotelu. Probudili smo se tek kad je odjeljenje u povlacenju natrcalo na nas i komandir voda nas sutnuo u dupe. Niti je on mogao da vjeruje svojim ocima, niti smo mi znali gdje se nalazimo...Laughing 
Naravno, nije izostala dreka i nagradno strazarenje za ostatak vjezbe. Razz 
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   06.12.13 18:50

Ja sam zavrsnu obuku imao u Januaru i to u  Blokama, a taj kraj je poznat po blagim zimama. Temperatura je bila negde oko -10 i to preko dana. Posto smo kao deo zavrsne obuke morali da postavljamo antene za RRU-800, ovi koji su bili u vezi znaju za jadac. Antena se dize sa konopcima a moras da zabodes neka 4 gvozdena  kolca  u zemlju. Dao Bog zemlja tvrdja od betona, a meni zapala cast da ih postavljam. Posle jedno sat vremena besomucnog udaranja , dodje neki vodnik( zaboavio sam mu ime) i pocne da urla na mene jer sam ih ukucao samo do polovine. Naravno tu su pale one cuvene opaske o tome da se to muski udara a ne kao curica. Tu se ja onako razestim, pa krenem da lupam onim maljem kao sivonja i polomim pet od sest komada. Nema kolceva, nama ni podizanja antene. Vodnik samo srcku sto nije dobio, a ja stojim sav ponosan pored one gomile gvozdja, kao da sam unistio nemacki Tigar u WWII.
Ostatak zavrsne obuke sam proveo u trpezariji i na strazi.Very Happy
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   06.12.13 19:59

Ma daj, kad je to u januaru bilo -10 u podne? Obično je bilo ujutro -25, a u podne oko -15.
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   06.12.13 20:19

Jedno je sigurno. Za mene kao i za dobar deo drugih, izgledalo je kao da smo u Sibiru. Jos kada krene onaj nesretni vetar...
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1302
Član od : 2013-03-11
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   12.12.13 16:55

Dolaskom u JNA imao sam neku predodžbu da ću tu upoznati puno naroda i narodnosti ali da ću imati prilike da vidim ukrajinca,turčina ili torbeša e to ne.Dolaskom u prekomandu u Prokuplje upoznao sam vojnika koji se zvao Ivan i bio starija klasa od mene tj.septembarac.Ime ne govori ništa o pripadnosti.Kad je rekao da je ukrajinac-ja mislio da se šali ali potvrđivanjem ostalih vojnika povjerovao sam.Rođen u gradu Kula i pozdravljam ga ove prilike.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   Today at 5:25

Na vrh Go down

Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/13Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA
» Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?
» Korisni, zanimljivi i zabavni linkovi - preporuke