FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next
AutorPoruka
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4115
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   15.08.14 17:57

@Gringo (citat):
Zašto na raport??? i tko je bio komandant??? onda je Mladić još bio u Štipu!!!!

Jbg, por je bio dezurni krivac za sve lose, a najmanje zasluzan za sve dobro, ne samo u Inc, nego u pozadinskom bataljonu, jer su nam prostorije bile u prizemlju i zajednicki mokri cvor.
Da nisam imao razumijevanje i podrsku vojnika, mnogo vise bih pukao. Ovako - samo paranoidno-depresivni sindrom.
Ali, sve to je za druge teme.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   15.08.14 19:29

Zanimljivo....čekamo nastavak ¨!

Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   15.08.14 22:28

@PORUCNIK (citat):
U Kninu sam, skoro svakodnevno, isao na raport kod komandanta brigade. U zimskom periodu sam, cak, nosio dva opasaca: jedan preko bluze (radne uniforme, naravno), a drugi na vetrovci, iz prostog raloga da ne gubim vrijeme premjestajuci opasace. Znao sam da cu morati da, u 13,00 budem na raportu kod komandanta brigade. Samo nisam znao, unaprijed, razlog.
Dok bih cekao vrijeme da se javim "po vasem naredjenju", popio bih kafu kod kafedzije u komandi. Bili su to dobri momci, koji su znali da cijene svoje mjesto, a i navikli na opusteniji razgovor sa starjesinama.

- Jesi li mi pljunuo u kafu? - znao sam da pitam u sali.
- Vama nisam - sapnuli bi mi oni. A ponekad bi seretski odovorili:
- Nisam danas.
 salutiranje 2

Dali možeš da mi objasniš, jer u moje vreme 86/87 su oficiri/podoficiri uvek imali vetrovke, a ne šinjele, kao mi, obični vojnici. 

Zašto si odlazio na raport u radnoj jakni? 

Ali mora da ti je bilo toplo  lol! 

Inače mi smo morali da imamo zimske vetrovke za na granicu. Ali čojaste pantalone/hlače su bile toplije za zimi. Eh koliko smo slušali na to, kad smo imali jedan uviđaj. Naravno, sledilo je preoblačenje.

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   15.08.14 23:47

@Pero™ (citat):
Dali možeš da mi objasniš, jer u moje vreme 86/87 su oficiri/podoficiri uvek imali vetrovke, a ne šinjele, kao mi, obični vojnici. 

Zašto si odlazio na raport u radnoj jakni?

Po PS se na raport i sluzbeni razgovor islo u cizmama (cipelama sa povisenom saricom), opasacem i uprtacem. A u kancelariju pretpostavljenog se ulazilo bez gornje odjece (vjetrovke, sinjela i sl).
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   16.08.14 0:05

TRADICIJA

Nije cesto, ali se desavalo da nam rucak u vojnoj gimnaziji malo kasni. To je bio razlog da i mi, ucenici, malo kasnimo na nastavu.

Poslije jednog takvog slucaja, tadasnji vogijevac (ja) pokuca na vrata ucionice, gdje su se odrzavali casovi SH jezika i udje.
Profesorka sjedi za stolom, pogleda me, okrene se prema ucenicima i pita:

- Je li to taj?
- Koji "taj"? - pitam malo zbunjeno.
- Pa, rekli su mi -poce da objasnjava profesorka, - kad ti dodjes na nastavu, ostale mogu slobodno da zapisem. Oni sigurno nece doci. Kazu da ti posljednji dolazis u skolu.

Sta sam mogao, osim da se osmijehnem. study
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   16.08.14 0:09

To nisam ni znao, niti me je bilo zanimljivo jer sam bio običan vojnik. Zapravo ni na raport nisam nikad išao. 

Što se tiče ulazka u kancelarije, uvek smo išli u radnim uniformama, i u karauli je bilo tako, iako vrlo redko. Tamo smo imali osim izlazaka na teren, smo uvek bili u radnim uniformama, zapravo šinjele smo skidali pri ulazku u karaulu.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   16.08.14 0:16

@Pero™ (citat):
To nisam ni znao, niti me je bilo zanimljivo jer sam bio običan vojnik. Zapravo ni na raport nisam nikad išao. 

Što se tiče ulazka u kancelarije, uvek smo išli u radnim uniformama, i u karauli je bilo tako, iako vrlo redko. Tamo smo imali osim izlazaka na teren, smo uvek bili u radnim uniformama, zapravo šinjele smo skidali pri ulazku u karaulu.

Zato je koristan ovaj forum, naucimo ono sto smo propustili tokom sluzenja u JNA.
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   16.08.14 0:37

Puručniče, dobro si to rekao, moram da priznam da sam tada želeo samo što prije se skinem. Volim da doznam više o JNA u kojoj sam služio. 

Sada moram da priznam da me vuče natrag da pogledam kde sam bio. Voleo bi i da uzmem sa sobom, moju bolju polovinu, ali ona neče. 

Kroz vreme razmisliš šta si prošao služeči onoj zemlji/državi.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   16.08.14 0:45

@Pero™ (citat):
Puručniče, dobro si to rekao, moram da priznam da sam tada želeo samo što prije se skinem. Volim da doznam više o JNA u kojoj sam služio. 

Sada moram da priznam da me vuče natrag da pogledam kde sam bio. Voleo bi i da uzmem sa sobom, moju bolju polovinu, ali ona neče. 

Kroz vreme razmisliš šta si prošao služeči onoj zemlji/državi.

pa eto, kroz ovo pokretno kampovanje, mogli bismo da ponovo osjetimo onaj duh zajednistva.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   19.08.14 3:33

PRAVI "GORAN"

U VoGi smo imali, po mjesecnom rasporedu casova, ponekad, 'vojno vaspitanje' i 'radno vaspitanje'. To je bio, kao, blok od 6 casova i najcesce smo to dozivljavali kao 'slobodan dan'. Medjutim, bilo je i dana kad smo aktivno angazovani na nekim radovima oko uredjenja 'kruga VoGi'.

Jednom smo isli na neko posumljavanja neke goleti u okolini Beograda, u sastavu 'organizacije gorana'. Po grupama od 3-4 ucenika, dobili smo odredjeni broj sadnica i alatke za kopanje.
I inace sam bio clan 'saveza gorana' i nismo zabusavali na radu. Ali, bio je radni dan i nijesmo dobili marendu.
Radove su nadgledali profesorka biologije i nacelnik klase (aktivni pesadijski kapetan, popularni 'kep Pero').
Poslije nekoliko sati, svi u nasoj grupici bili smo malo gladni (a sadili smo rastinje na jednoj od nekoliko kosa).
Kad smo vidjeli da se priblizavaju nama, htio sam da protestvujem. Legao sam u neduboku (propisano iskopanu rupu) zapalio cigaretu i cekao da me opomenu za zabusavanje ili nerad, da odbrusim da smo gladni i da ne mozemo. drugari su stajali pored s alatkama u rukam i cekali.
I kad su naisli, pogledali k nama, ja hvatao vazduh da 'zalajem', kad profesorka biologije procvrkuta:

- Eto, to je pravi "goran". Nasao je zavjetrinu da se odmori, a ne kao vas dvojica, sto znojavi stojite na vjetru.

Nasmijali smo se i odustali od protesta.

Minolovac
Desetar
Desetar

Broj komentara : 280
Član od : 2013-03-09
Dob : 56
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   19.08.14 10:15

Vidim Poručniče da nisi slučajno došao u Kardeljevo (Ploče). Moj stari je kao ročni vojnik poslije Higginsa, patrolca i jahte Biserke završio u Pločama, najčešće kao stražar na Malim Barama. Nikad mi nije priznao koji je bio razlog.
Kad sam završio školu, znao sam samo da sam raspoređen u flotu. Krajem kolovoza 1979, dolazim na komandni brod Vis da dobijem raspored. Samo nas dvojica iz klase smo dobili raspored u Ploče. Došao sam na 143 koji je tek došao iz remonta poslije potonuća, pa su me prebacili na 161 koji je bio u remontu. Odmah dobijem vikend i kući. Tada nismo imali telefon, pa se nisam čuo sa starim. Odma s vrata, "I di si dobil raspored?" Kad je čuo Ploče, "kaj si napravil? Ploče su kažnjenički garnizon, znam ja to bil sam tam" I nemogu ga uvjeriti da strogi ukor načeknika škole nema veze s rasporedom i da Ploče više nisu kažnjenički garnizon. Kad je čuo da sam na minolovcu francuzu, O to su supermoderni brodovi, imaju ventilaciju i svako ima svoj krevet. Badave ga uvjeravam da je to poslije 20 godina stara krama za njega je to pojam standarda.
1980 na ljeto mi je napravio generalku na škodi i objasnio staroj da ju on mora odvesti meni u Ploče, "jer bu zvekan zaklal motor, a treba ga polako razraditi" Trebalo mu je da malo zbriše od kuće. Došao je pokazao sam mu brod, čak nije ni prigovarao jer je strojarnica sjala, vojska je purol pastu trošila nemilice, a zatim smo sjeli sa komandantom u salon i opleli po pivama. Tada je moj stari dao komandantu službenu dozvolu da me zvekne za uho ako nisam dobar. Komandant Dragomir M. (i danas mi je prijatelj na fejsu) mi je to često spominjao, kad god je atmosfera bila "opuštenija"
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   19.08.14 15:24

Stari ti je legenda Very Happy 
Meni je Kardeljevo bila premija poslije Visa, a prije Knina. Puno posla, ali kancelarijskog (em ti birokratiju!).
S Njezicem sam sastavljao mjesecne jelovnike za vasu jedinicu po obroku broj 2 (pojacana ishrana).
Tvoj Lazar mi je bio kancelarijski komsija. Tada je radio kao bezbednjak.

PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   21.08.14 22:21

PROMASIO

Prvo gadjanje u VoGi, u okviru nasteve iz predmeta ONO. Mislim da su imali isto i srednjoskolci iz svih djelova SFRJ. Gadjanje puskom M 48.
Normalno, pripremna nastava i ostalo, a onda gadjanje na nekom strelistu u okolini BG.
Poslije izvrsenog gadjanja, pokazivac pokazuje pogodke, a nakon toga 'raport zdesna'.

- Druze maajore, ucenik 'taj i taj' 5 pogodaka u keuznu metu.
- Dalje!
- Druze majore, ucenik 'drugi taj i taj' 4 pogotka u kruznu metu.

I tako sve do jednog druga:

- Druze majore, ucenik 'x taj i taj' - promasio.

Boze moj, ima i popravno gadjanje za sve koji su 'promasili'.
Poslije drugog, popravnog gadjanja, opet 'raport zdesna'. Mnogi su popravili rezultat, ali bilo je i onih, medju kojima i nas 'x' koji nisu.
Slijedi drugo popravno gadjanje i raport s desna.  Svi imali bar jedan pogodak, a nas 'x', po treci put raportira:

- Druze majore, ucenik 'x taj i taj' - promasio!
- Druze ucenice, dabogda i picku promasio! - doviknuo je ljutito major, dok smo mi padali od smijeha.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 18531
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   07.09.14 13:40

@PORUCNIK (citat):
CISCENE OBUCE

Nisam bas cesto imao prilike na Visu isprljati cizme. Desavalo se tek da prasina padne po njima.
Jednog jutra, videvsi da su prasnjave, rekao sam nonsalantno desetaru, cati:

- Ocisti mi cizme.
- Necu! - kratko je odgovorio.

Iznenadjeno sam se okrenuo prema njemu. Prvi put sam cuo tako nesto od nekog potcinjenog.

- To je ponizenje za mene - objasnio je. - Mogu da dam nekom vojniku da ih ocisti, ali ja da ih cistim necu.

Ups, to bi mogao da bude problem.

- Vidi, decko - pokusao sam da mu objasnim. - Ti si cata i obavljas administrativne poslove za komandira. Obavljas i druge poslove za komandira. Medju tim drugim poslovima k-dira je ciscenje  i odrzavanje opreme i naoruzanja. Dakle i tu mu nekad pomognes. Nisam htio da te ponizavam, samo sam zatrazio da mi pomognes. Ako mislis da je to ponizenje, donesi mi svoje cizme i ja cu ti ih ocistiti.
- Ne, ne treba. Naci cu vojnika da ocisti vase.
- Ne, ne treba - rekao sam ja njemu. - Potporucnikove cizme vise nikad niko drugi nece cistiti.

Dobra lekcija i drzao sam se toga do kraja.

scratch

Mislio sam ovu pričicu prenijet na 'Naj gluposti' pa rekoh možda je to bilo uobičajeno ili čak prema propisima.
Nisam se susretao s tim u JNA, ne mogu se sjetit.
Da je oficir tražio od vojnika da mu čisti čizme, čak ni po kazni.
Uz to je ipak trebala ići nekakva zamolba, nije to prekoredno čišćenje sanitanih prostora.
Barem mi se tako čini. scratch

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   07.09.14 13:49

@Max Blitz (citat):

scratch

Mislio sam ovu pričicu prenijet na 'Naj gluposti' pa rekoh možda je to bilo uobičajeno ili čak prema propisima.
Nisam se susretao s tim u JNA, ne mogu se sjetit.
Da je oficir tražio od vojnika da mu čisti čizme, čak ni po kazni.
Uz to je ipak trebala ići nekakva zamolba, nije to prekoredno čišćenje sanitanih prostora.
Barem mi se tako čini. scratch

Spada i u 'naj gluposti' i u 'starjesine u JNA'. Najavio sam na nekoj od tema da cu pisati i svoje pogreske, kojih je bilo vise nego sto bih zelio da ih se sjecam.
Niti je bilo po propisima, niti uobicajeno. Objasnio sam da nisam bio navikao na zamolbe. Rekao sam to prirodno, kao sto sam mu svakog jutra rekao (ne naredio), 'skuvaj kafu'. To je glupost jednog starjesine (potpisanog), a ne uobicajena glupost u JNA.
Premjesti gdje hoces. Imace toga jos. Dosta sam, vala, i pisao stvari koje djeluju kao samohvalisanje.

semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1304
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   07.09.14 21:59

Citat :

@PORUCNIK (citat):
CISCENE OBUCE

Nisam bas cesto imao prilike na Visu isprljati cizme. Desavalo se tek da prasina padne po njima.
Jednog jutra, videvsi da su prasnjave, rekao sam nonsalantno desetaru, cati:

- Ocisti mi cizme.
- Necu! - kratko je odgovorio.

Iznenadjeno sam se okrenuo prema njemu. Prvi put sam cuo tako nesto od nekog potcinjenog.

- To je ponizenje za mene - objasnio je. - Mogu da dam nekom vojniku da ih ocisti, ali ja da ih cistim necu.

Ups, to bi mogao da bude problem.

- Vidi, decko - pokusao sam da mu objasnim. - Ti si cata i obavljas administrativne poslove za komandira. Obavljas i druge poslove za komandira. Medju tim drugim poslovima k-dira je ciscenje  i odrzavanje opreme i naoruzanja. Dakle i tu mu nekad pomognes. Nisam htio da te ponizavam, samo sam zatrazio da mi pomognes. Ako mislis da je to ponizenje, donesi mi svoje cizme i ja cu ti ih ocistiti.
- Ne, ne treba. Naci cu vojnika da ocisti vase.
- Ne, ne treba - rekao sam ja njemu. - Potporucnikove cizme vise nikad niko drugi nece cistiti.

Dobra lekcija i drzao sam se toga do kraja.
Greška poručniče i omalovažavanje ćate.Bio sam ćato i očistio sam par puta čizme svom k-diru poručniku Šatara Novak kad sam vidio da su previše prljave a da je on to zakasnio da to uradi sam.Koliko znam obaveza je bila u komandi da vojnici koji su bili na službi kod raznih majora,podpukovnika da vode i higijenu obuće kod tih oficira.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 18531
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   07.09.14 22:03

@semsudin (citat):
Koliko znam obaveza je bila u komandi da vojnici koji su bili na službi kod raznih majora,podpukovnika da vode i higijenu obuće kod tih oficira.

Ako je bio službeni propis, katastrofa. No

Što mu žena doma nije čistila obuću ako već mora netko umjesto njegove visosti.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   07.09.14 23:22

@Max Blitz (citat):
@semsudin (citat):
Koliko znam obaveza je bila u komandi da vojnici koji su bili na službi kod raznih majora,podpukovnika da vode i higijenu obuće kod tih oficira.

e prijatelju moj, doma je žena general, tamo su bili manji od makova zrna Batine

GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   07.09.14 23:48

U mojoj jedinici je svaki komandir imao svog kurira.

Njegova duznost je bila vezana za slucaj uzbune...da ode do stana komandira, i da ga obavesti o uzbuni.

Kuriri komandira vodova su imali jos specificnih zadataka; npr, nisu radili redarstvo prostorija sa ostalim vojnicima, vec su pospremali kancelariju komandira voda, lozili pec, i, ako treba, ocistili njegove cizme. To se podrazumevalo.

Sve dok u nas vod nije dosao januarac Ilija, zvani Madjup (o njemu sam vec pisao, vratili su ga sa granice jer je crkla svinja sa kojom je bio zaduzen).

Nisu znali sta ce sa njim, i uzme ga komandir voda za svog "posilnog" Smile . Valjda mu je bilo muka da cisti jos jedne cizme, jednog dana je te iste komandirove cizme oprao iznutra, da bi posle jurio po ceti preteci da ce ...bati sve po spisku onom koji je napunio cizme vodom Smile

Od tad komandir voda nije nikome davao da se stara o njegovoj obući.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   08.09.14 6:43

@Max Blitz (citat):
@semsudin (citat):

Kad bi se usudio pisnuti.....svi su oni bili jaki pred vojskom...... a doma...???? lol!

Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   08.09.14 7:37

@semsudin (citat):
Citat :
Citat :

Greška poručniče i omalovažavanje ćate.Bio sam ćato i očistio sam par puta čizme svom k-diru poručniku Šatara Novak kad sam vidio da su previše prljave a da je on to zakasnio da to uradi sam.Koliko znam obaveza je bila u komandi da vojnici koji su bili na službi kod raznih majora,podpukovnika da vode i higijenu obuće kod tih oficira.

Semsudine, neznaz dali si u pravu! Ja za barem nisam nikada cuo za to!

@Kemo Specijalac (citat):
U mojoj jedinici je svaki komandir imao svog kurira.

Njegova duznost je bila vezana za slucaj uzbune...da ode do stana komandira, i da ga obavesti o uzbuni.

Kuriri komandira vodova su imali jos specificnih zadataka; npr, nisu radili redarstvo prostorija sa ostalim vojnicima, vec su pospremali kancelariju komandira voda, lozili pec, i, ako treba, ocistili njegove cizme. To se podrazumevalo.

Jeste Kemo, sve kao sto si naveo plus sto sta drugo osim cizme. Nikada nisam bio upitan od kapetana ili porucnika (on pogotovo nikada to nebi od mene to zatrazio). Ipak sam bio kurir komandanta kasarne i radio puno sto sta drugo ali cistio cizme, to ne. No

Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   08.09.14 7:55

@SveJug (citat):

Jeste Kemo, sve kao sto si naveo plus sto sta drugo osim cizme. Nikada nisam bio upitan od kapetana ili porucnika (on pogotovo nikada to nebi od mene to zatrazio). Ipak sam bio kurir komandanta kasarne i radio puno sto sta drugo ali cistio cizme, to ne. No
Kolega ta je rabota zavisila od oficira a još više od njegovog posilnog,kurira.
Oficir je procijenio što ga dopalo i ako je uvidio da može manipulirati sa podređenim,zašto ne.
Znam neke,odnosno sječam se nekih, koji bi obrisali i guzicu nadređenom,da im je dotični to naredio Laughing ,i to za sitne pare jocolor

Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   08.09.14 7:55

Iz svog iskustva znam da je svatko čistio svoje čizme, kada sam došao u KMT Zagreb na stažiranje, a završio igrom slućaja kao čato, moj mladi poručnik nikada nije tražio tako nešto od mene, pak sam ga par puta upitao kada mu promjenim stanicu na radiju da poslušamo malo rocka, kada je zadnji puta čizme izglancao.
Neznam kako je on to shvatio, ali čizme si je sam čistio.

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   08.09.14 8:31

Istakao sam da je to moja licna greska, a ne pravilo u vojsci. I htio sam cati ocistiti cizme, da bih je ispravio. Glupo je zbog pogreske jednog potporucnika svrstati sve starjesine u ljude koji su izrabljivali potcinjene. U JNA nije bilo posilnih.
Ali, nikom ne bi pala kruna s glave da starijem covjeku pomogne neku sitnicu.

lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   08.09.14 8:37

@PORUCNIK (citat):

Ali, nikom ne bi pala kruna s glave da starijem covjeku pomogne neku sitnicu.
Laughing Laughing

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   Today at 10:54

Na vrh Go down

Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 9/13Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA
» Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?
» Korisni, zanimljivi i zabavni linkovi - preporuke