FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next
AutorPoruka
East&West
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   08.09.14 8:39

Hm, tri godine posle akademije sam bio momak i nisam imao pred kim piskati niti se pred nekom spuštati na veličinu makovog zrna. A čizme je trebalo čistiti makar posle svakog dežurstva, o terenima da ne govorimo. I uvek se neko našao da mi pomogne.

Nikada od potporučnika do pukovnika čizme nisam čistio sam, uvek je to uradio neki od vojnika. I nijedan se nije žalio, mnoge sam sretao posle odsluženja, barem tada je mogao da mi kaže, da me ispljuje, izpsuje ili jednostavno okrene glavu, pređe na drugu stranu ulice.....

Zato sam službene cipele do poslednjeg dana službe čistio sam, civilne cipele čistila je žena i čisti ih i danas. Neki red mora da se zna, kao i podela rada.

I evo da ponovim priču kako je moj ćata "vrbovao" guštere: "Znaš, kapetan ti nikada neće narediti da mu čistiš čizme, ali biće mu drago kada vidi da su čiste"

A kada kući dođem prljavih cipela i pred ženom ne smem da pisnem, onda pevam: "Ala sam se nagazio mraka, suva qrca mokrih opanaka"

Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4113
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   08.09.14 8:44

East&West (citat):
Hm, tri godine posle akademije sam bio momak i nisam imao pred kim  piskati niti se pred nekom spuštati na veličinu makovog zrna. A čizme je trebalo čistiti makar posle svakog dežurstva, o terenima da ne govorimo. I uvek se neko našao da mi pomogne.

Nikada  od potporučnika do pukovnika čizme nisam čistio sam, uvek je to uradio neki od vojnika. I nijedan se nije žalio, mnoge sam sretao posle odsluženja, barem tada je mogao da mi kaže, da me ispljuje, izpsuje ili jednostavno okrene glavu, pređe na drugu stranu ulice.....

Zato sam službene cipele do poslednjeg dana službe čistio sam, civilne cipele čistila je žena i čisti ih i danas. Neki red mora da se zna, kao i podela rada.

I evo da ponovim priču kako je moj ćata "vrbovao" guštere: "Znaš, kapetan ti nikada neće narediti da mu čistiš čizme, ali biće mu drago kada vidi da su čiste"

A kada kući dođem prljavih cipela i  pred ženom ne smem da pisnem, onda pevam: "Ala sam se nagazio mraka, suva qrca mokrih opanaka"
To je to! "Ajde da prijatno iznenadimo komandira!".
I tu sam napravio pogresku, pa me cata desetaar dobrano izribao. No o tom na drugoj temi.

semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1302
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   08.09.14 9:08

Pozdrav SveJug.Iz moje jedinice bila su dva kurira koji su radili u komandi.Sa jednim sam se i družio tako da sam nekad i dolazio kod njega popodne da vidim šta radi i šta su mu obaveze.Sređivanje kancelarije,sa usisivačom je kupio prašinu i malo je izglanco od ppukovnika čizme da se sjaje tj.pala prašina na njih.Tim vojnicima je bilo dobro koji su radili u komandi jer su bili oslobođeni svih dužnosti,imali su vojne knjižice uzase i dozvole izlaska u grad kad god požele.Jednostavno oni su samo spavali u paviljonu sa nama ostalima a sve drugo vrijeme nisi ih mogao vidjeti.Imao je i tu privilegiju da može nazvati kući sa tog telefona u kancelariji,piti kafu,slušati radio,gledati televiziju i još drugih pogodnosti.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   08.09.14 9:12

"STVAR UKUSA"

Ovu anegdotu nam je ispricao stariji kolega na jednom od seminara starjesina intendantske sluzbe. Prica je iz vremena dok je on bio k-dir jedinice u cijem sastavu je bio i vojnicki rwstoran.

Elem, jednog dana, kad je probao jelo za rucak, osjetio je da je supa preslana. Pozvao je glavnog kuvara, gradjansko lice na sluzbi u JNA, na ribanje. Sta ce kuvar, isprica da je, u zavrsnoj obradi, pri dodaji zacina vojniku kuvaru ispala kutija sa solju u kazan, a da nije bilo vremena za kuvanje iznova.
I, kao za inat, tog dana je k-dant kasarne ostao duze na poslu zbog nekih svojih obaveza, pa je odlucio da ruca u VR.
Videvsi ga da ide prema restoranu, pobjegao je. No nije imao bogzna kud da pobjegne.

Komandant je dosao i poceo da jede, Kad je probao supu, naljutio se.

- Zovite mi komandira! - naredio je.

Na zalost, k-dira su lako nasli i on je dosao.

- Izvolite, druze pukovnice! Javljam se po vasem naredjenju.
- Jeste li probali supu? - pita ga pukovnik.
- Nisam, druze pukovnice - odgovorio je i naredio vojniku da mu donese supu.

Kad su mu donijeli, pukovnik se naslonio na stolicu i ceka reakciju. K-dir proba. pa drekne:

- Sta je ovo? Kakva je ovo supa? "Kogovicu"! - pozvao je glavnog kuvara po prezimenu.

Kad je dosao glavni kuvar, namignuo mu je neprimjetno i strogo mu se obratio:

- Sta je ovo? Donesi soli!

Kad su mu donijeli slanik, obilato ga je sipao u vec preslanu supu i nastavio da jede do dna tanjira. Pukovnik ga je samo zacudjeno posmatrao.

- Ali, meni se ucinilo prilicno slano - rekao je u nedoumici.
- Druze pukovnice, so se dodaje po ukusu. Neko voli vise, a neko manje slano.

Pukovnik je odmahnuo rukom i otisao.

- Jes bilo odvratno, ali sam se izvukao od 'ribanja' - zavrsio je kolega tu anegdotu.

lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   08.09.14 9:25

East&West (citat):
.....

Zato sam službene cipele do poslednjeg dana službe čistio sam,Hm, tri godine civilne cipele čistila je žena i čisti ih i danas. Neki red mora da se zna, kao i podela rada.

A kada kući dođem prljavih cipela i  pred ženom ne smem da pisnem, onda pevam: "Ala sam se nagazio mraka, suva qrca mokrih opanaka"
Otkad nema vojske  nema ni čistaća.Ostao samo spomenik Very Happy

Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 66
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   08.09.14 19:04

@Zemunac (citat):
Stalno WC tema.
- Jedan čučavac se stalno zapušavao .
Nailazi KČ kap. Francišković i pomaže pitomcu iz 2.voda u rešavanju problema tako što ubacuju topovski udar u čučavac pa odozgo krpe i onda su stali preko toga.
Tako su zajedno rešili veliki problem.
A ja kada sam došao u ŠRO ZA Zadar, k-dir voda ppor Milenković (bili smo mu prva klasa po završetku akademije), objašnjava nam kako da održavamo higijenu prostorija voda. Između ostalog i wc, a on je u toj italijanskoj zgradi bio davno nekad beo. 
Zapamtio sam i danas opet prepričavam "Primerom se sve postiže". Ppor zavrne rukave košulje, stavi gumene rukavice, uzme flašu sone kiseline i polije obilato po prvom čučavcu. Sačeka nekih desetak minuta i onda ribaćom četkom oriba do ne baš snežno belog ali nije više bio žuto braon.
"Pitomci, ovako da se održava higijena wc-a. Da li je jasno ?"
I da vidim da neko posle njega ne oriba tako wc !!!

PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   12.09.14 14:35

Jednom, na casu matematike u VoGi, profesor primijeti da je jedan ucenik odlutao mislima, ko zna gdje.
Prozove ga i pita:

- Koji si broj?
- 42 - kao iz topa odgovara ucenika.
- Ne pitam te za broj cipela, nego za broj u dnevniku - objasni mu profa. Inace, u odjeljenju nas je bilo manje od 30.

semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1302
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   15.09.14 23:06

Jedne prilike nakon mojih svako jutro odlazaka u komandu (potpisivanje kod k-danta dnevne zapovijesti) usput svratim u magacin mts tražeći našeg k-dira por Novaka.Tu zatičem uz jutarnju kafu i rakijicu tri različita vodnika koji me uz odgovor da poručnik nije tu zadržaše me i počastiše me rakijicom uz neformalni razgovor kako je ,koliko još brojim,da li sam dobio kakvu nagradu itd.Naravno ja im prostirem podatke da u teh.vodu niko ništa nije dobio a i unazad par godina prije mene svega jedan vojnik dobio značku primjeran vojnik.Nate moje riječi ustaje st.vodnik 1 klase Milošević (ime zaboravio)i vadi iz fioke odličje odličan strijelac i daje mi kao poklon  uz opasku da je to rijetkost da vojnik dobije i kad pođem kući kroz par dana na redovno da to stavim na džep košulje.I stvarno dolaskom na željezničku stanicu u Bihaću srećem raznih komentara vojnika koji su tu na služenju vojnog roka a bili u gradu.Čujem kako se čude i govore:Jebote ovaj mora da služi u generalštabu kad ovakvo ordenje dijele.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   16.09.14 17:57

Šemso Šemso....samo pomutnju si stvarao..... affraid

Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 358
Član od : 2013-05-29
Dob : 48
M(j)esto Ludbreg

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   16.09.14 20:46

Mislim da sam ovo ranije napisao na temi Ramiz Sadiku Prizren. U Komandi GO imali smo na zidu vješalicu, i tamo je svatko od oficira i nas vojnika koji smo radili u komandi vješao svoje vjetrovke, a poneki i palerinu. Uglavnom  bilo je loše vrijeme, pa ajde da se ogrnem palerinom. Idem po kasarni, vojska me pozdravlje, mislim si u sebi pa ove nikad nisam ni vidio a vojnički me pozdravljaju!? Tek kad sam se vratio nazad u Komandu, primijetio sam da sam ogrnuo palerinu starijeg vodnika l klase.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   18.09.14 14:11

Imali smo 14-15 godina. Specijalisticki zdravstveni pregled za prijem u VoGi imali smo na VMC (mislim da je na Karaburmi). Grupa od desetak nas iz Crne Gore je, takodje, isla od odjeljenja do odjeljenja. Dosli smo i kod urologa. A mozda je bio i dermatolog. Tek, doktor naam je rekao da skinemo odjecu.
Skinuli smo se do pasa.

- Skinite sve! - rekao nam je.

OK. Skinuli smo se i ostali u gacicama.

- Rekao sam da sve skinete - upozorio nas je doca.

Malo smo nelagodno pogledali po prostoriji. Bio je tu par zena, pa smo se sskanjivali. Jedna je izasla, pa smo cekali da izadje iz druga, ali ona je sela za stol i pisala nesto.

- Sta je, Crnogorci? Sto se bojite? - podsnijehnuo se doktor, shvativsi razlog nase nelagode.

Na tu primjedbu, kao po komandi, za djelic sekunde smo svi svukli gacice. "Ko se boji?" affraid

013gonzo
Poručnik
Poručnik

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   03.12.14 23:40

Setih se dogodovštvine sa jutarnjom fiskulturom.

U ŠRO ZA Zadar, decembar 77'me ja kao dežurni pitomačkog diviziona idem kod dežurnog oficira 
kasarne da pitam kako se radi fiskultura.
Bara ispred naše zgrade jedno desetak cm dubine skroz zamrznuta (celu noć duvala bura).
Dežurni kasarne je u zgradi straže i termometar mu stoji sa spoljne strane prozora ali su 
"škure" (drveni šaloni) zatvoreni.
Pitam kako se izvodi fiskultura, a on odgovori:"U majicama temperatura plus 4."
"Druže kapetane bara ispred zgrade je skroz zamrznuta!"
Odgovor je bio:"Pitomac! Voda se mrzne i na plus četiri!" bounce

PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   04.12.14 13:42

@013gonzo (citat):
Setih se dogodovštvine sa jutarnjom fiskulturom.

U ŠRO ZA Zadar, decembar 77'me ja kao dežurni pitomačkog diviziona idem kod dežurnog oficira 
kasarne da pitam kako se radi fiskultura.
Bara ispred naše zgrade jedno desetak cm dubine skroz zamrznuta (celu noć duvala bura).
Dežurni kasarne je u zgradi straže i termometar mu stoji sa spoljne strane prozora ali su 
"škure" (drveni šaloni) zatvoreni.
Pitam kako se izvodi fiskultura, a on odgovori:"U majicama temperatura plus 4."
"Druže kapetane bara ispred zgrade je skroz zamrznuta!"
Odgovor je bio:"Pitomac! Voda se mrzne i na plus četiri!" bounce
bogumi jeste, ako se drugacije ne naredi santa

013gonzo
Poručnik
Poručnik

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   22.12.14 16:45

Nija baš za vreme vojnog roka već jedna id "vežbi".
Odigrava se u kasarni Bubanj potok kod Beograda, svi u redu za doručak ispred trpezarije, po prozivci dežurnog.
Odjednom mimo svih, a po običaju za njih, vod vojne policije sve nas prolazi.
Skreće sa asfaltirane staze pored travnjaka na kome su žbunovi.
Odjednom iz žbunova se začu kliktanje paunova.
Dobacivenja od nas koji čekamo u redu.

E policijo ni ptice vas ne vole.bounce

East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   02.01.15 10:59

@Četni evidentičar (citat):
@Max Blitz (citat):

Značka Sretna Nova 1979.

Tvoja kolekcija?  Inače koliko mi je poznato danas je Dalmacijavino u stečaju i prodaje se. A Slovina več odavno nema.

A bile su dobre SLOVIN-ove cisterne kojima se po ratnom rasporedu popunjavao Bataljon ABHO u Črnomelju. Kada smo ih pozivali u rezervu, ni jedna nije dovezena bez 100-200 litara vina.

Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   02.01.15 23:50

1975 god resio da sredim regrutaciju i posle lekarske kontrole upute me na VMC, Beograd na snimanje pluca. Dok sam cekao, zapoceo razgovor sa jednim deckim koji je sedeo pored mene.
Izpostavilo se da i on sredjuje papire i da zivi i radi u Francusku. Posto je bio tamo sa kolima ponudio mi da podjem snjima natrak u Pancevo da bi predali nalaze, koje sam prihvatio.Posle se pak izpostavilo da moramo do Novog Sada, gde je bila vanredna regrutacija i tako ja njime opet kolima. Posle povratka u Pancevo, pozdravili se i razisli.

1982 god po povratku sa mora zastado u Rasku da posetim brata od tetke koji je tamo sluzio. Dodje on na prijavnicu i zamoli moju suprugu da u svoje ime "izvuce" njegovog druga. Dogovorili smo se da se nadjemo u jedan hotel kod autobuske stanice.
Kada su se oni pojavili odmah sam ga prepoznao. Bio je to decko skojim sam se upoznao na VMC.

Zbog privatnosti sam uklonio lica

Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1374
Član od : 2014-01-18
Dob : 47
M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   14.01.15 20:33

Evo našao sam u arhivi još jednu izjavu, koju je tražio od mene da podnesem komandir Kap. I. klase Pera. Bilo je to opet ono vreme, kad nije hteo samnom, da priča, pa mi samo ostavio na stolu u kancelariji svojom rukom napisana pitanja na koja sam mu trebao odgovoriti. Negdje sam več pomenio, kako je bio jedini starešina u Bataljonu, koji je zahtevao istresanje vode iz cerada kamijona. 

Jednom je njegovo pažljivo oko zateklo kako navodno voda nije bila istrešena, a još me zapazio bez kape kad mi je htejo to isporučiti, pa ga je to toliko iznerviralo, da tjedan dana nije došao kod sebe i tako je nastala ta izjava. Pročitati, pročitati, smijem se mnogo. 

Ova me Izjava  podsječa na film Karaula, ima elemenata kako sam Peru virtuoznu cjepio zbunjenošču i slično Daničinom reakcijom u Balkanskom špijunu - pa kako niso, zvali su...  A malo podsječa i na moj prošli odnos administracijom tu na forumu - pa več sam rekao da se na forumu osječam, kao da sam u JNA, ali sad se maksimalno zalagam, da sam u korektnom odnosu sa njima i trudim se odpraviti svoje sitne greške - skoro sam več sasvim suptilan i fin. 

I još malo u Izjavi uvaljujem Peri, kako nije bio ni on baš svetac po PS i pisao sam mu često oficirske izvještaje i podsjetnike, koje je on samo podpisao, a to po PS nije bilo dozvoljeno tražiti od po činu nižeg oficira a kamoli od čate - vojnika bez čina. A ja sam mu to morao raditi več i prije, kad i nisam bio još čato i tadašnji čato - moj drug razvodnik Borko je bio na redovnom.  

"jebe lud zbunjenog" - ili više obrnuto. 

Podporučnik
Podporučnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 1902
Član od : 2012-04-15
Dob : 69

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   14.01.15 21:09

20000 komentarjev. cheers
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   15.01.15 7:36

@Četni evidentičar (citat):
Evo našao sam u arhivi još jednu izjavu, koju je tražio od mene da podnesem komandir Kap. I. klase Pera. Bilo je to opet ono vreme, kad nije hteo samnom, da priča, pa mi samo ostavio na stolu u kancelariji svojom rukom napisana pitanja na koja sam mu trebao odgovoriti. Negdje sam več pomenio, kako je bio jedini starešina u Bataljonu, koji je zahtevao istresanje vode iz cerada kamijona. 

Jednom je njegovo pažljivo oko zateklo kako navodno voda nije bila istrešena, a još me zapazio bez kape kad mi je htejo to isporučiti, pa ga je to toliko iznerviralo, da tjedan dana nije došao kod sebe i tako je nastala ta izjava. Pročitati, pročitati, smijem se mnogo. 

Ova me Izjava  podsječa na film Karaula, ima elemenata kako sam Peru virtuoznu cjepio zbunjenošču i slično Daničinom reakcijom u Balkanskom špijunu - pa kako niso, zvali su...  A malo podsječa i na moj prošli odnos administracijom tu na forumu - pa več sam rekao da se na forumu osječam, kao da sam u JNA, ali sad se maksimalno zalagam, da sam u korektnom odnosu sa njima i trudim se odpraviti svoje sitne greške - skoro sam več sasvim suptilan i fin. 

I još malo u Izjavi uvaljujem Peri, kako nije bio ni on baš svetac po PS i pisao sam mu često oficirske izvještaje i podsjetnike, koje je on samo podpisao, a to po PS nije bilo dozvoljeno tražiti od po činu nižeg oficira a kamoli od čate - vojnika bez čina. A ja sam mu to morao raditi več i prije, kad i nisam bio još čato i tadašnji čato - moj drug razvodnik Borko je bio na redovnom.  

"jebe lud zbunjenog" - ili više obrnuto. 

Cetni, zasluzeni +. Smile  salutiranje

Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   15.01.15 8:56

Četni, ako ovo pod P.S. pročita administracija Značka ti ne gine Smile

a od mene +

Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   15.01.15 12:50

komandir Kap. I. klase Pera ,,obican drkadzija,, cetni za tebe +
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   15.01.15 14:27

East&West (citat):

a od mene +
I ne samo značka Very Happy .Još malo E&W i nosit čete iste epolete Wink

Kapetan
Kapetan

M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   15.01.15 14:36

@lacoš (citat):
East&West (citat):

a od mene +

Pa zar tako to ide? scratch  Prvo bajbok (kazna) pa nagrada. Wink

Poručnik
Poručnik

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   15.01.15 14:38

Pa kolega SveJug zar nas nisu učili u školi da je tamnica (npr. lepoglava) učiteljica života i naš univerzitet ... bouncebouncebounce

lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   15.01.15 14:39

@SveJug (citat):
@lacoš (citat):
East&West (citat):

a od mene +

Pa zar tako to ide? scratch  Prvo bajbok (kazna) pa nagrada. Wink
Pa zar u Švedskoj  sadašnji predsjednici i premijeri nisu nikad bili u zatvoru? Wink

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   Today at 6:42

Na vrh Go down

Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 10/13Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA
» Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?
» Korisni, zanimljivi i zabavni linkovi - preporuke