FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next
AutorPoruka
Bogart
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 444
Član od : 2012-06-07

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   12.02.13 13:54

Ja ne mogu da se ne nasmejem na ovakve price. Laughing To su necije uspomene, podsecaju me na ove nase forumske zgode i nezgode, momci koji prave ove skeceve su nekom ukrali secanja na vojnicke dane, nisu to mogli da izmisle. Laughing
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18525
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   12.02.13 13:56

@Bogart (citat):
Ja ne mogu da se ne nasmejem na ovakve price. Laughing To su necije uspomene, podsecaju me na ove nase forumske zgode i nezgode, momci koji prave ove skeceve su nekom ukrali secanja na vojnicke dane, nisu to mogli da izmisle. Laughing

Nisam mislio da ih ne stavljaš, baš suprotno!
Vidi, ne znam, ako ćeš više toga stavljati, radije onda na 'viceve', da nam je na okupu. Very Happy
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1304
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   12.03.13 13:13

Sjecam se jednog smijesnog dogadjaja u kasarni u Prokuplju 87e. Posto u mom vodu nije bilo desetara teh. sluzba nas k dir odjelenja je bio st. vodnik koji je duzio neku cebad u magacinu.Po nekom spisku i stvarnom stanju primjetio je da je u minusu oko 10 kom. cebadi.Poveo je mene sa sobom i kreno u obilazak strazara oko kasarne mada im nije pretpostavljeni.Kako je dolazio do kojeg strazarskog mjesta pristup je bio isti galama na vojnika i oduzimanje cebeta Brzo je skupio tih 10 kom cebadi i rijesio manjak.Kasnije smo u magacinu uz casicu rakije smijali se tome kako smo obavili zadatak.Pozdrav za Jajic Zivka tadasnjeg st. vodnika a danas mozda penzionisanog zastavnika. Pozdrav.
Na vrh Go down
warpaint
Gušter
Gušter

Broj komentara : 80
Član od : 2009-05-14
Dob : 44

KomentarNaslov komentara: Nije sve tako sivo (maslinasto)   14.04.13 17:00

Citanjem jedne od tema ovog foruma (heavy metal u Kninu) podsetio sam se momenta mog sluzenja, kad sam se po prvi put nasmesio i mislio si "ma, i nije tako lose".
Bio sam u vojsci mozda deset dana. Sve jos uvek tesko, novo, morbidno. Ne vidis kraja. Cistio sam te veceri hodnik na spratu sa par ostalih gustera. I odjednom cujem, netko se penje stepenicama i pjevusi "ta na na na na na na na-thunder, ta na na na na na na na-thunder...". Posto sam i sam voleo hard rock, heavy metal, punk, a do tad u kasarni nisam culo drugo nego narodnjake, to mi je bilo ko "majka za sirotinju". Na jos vece iznenadjenje ispostavilo se, da je AC-DC fan nas pitomi.
E, to mi je prvi put bilo ono da znam da sam rekao sam sebi "ma je..s, pregurat cu ovo vec nekako!"

ps: izvinjavam se svim narodnjacifenovima, ali to nije moj stil muzike
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   14.04.13 17:15

@warpaint (citat):
ps: izvinjavam se svim narodnjacifenovima, ali to nije moj stil muzike

Nije ni meni ni u Puli ni u Kumboru bilo loše što se glazbe s razglasa tiče, već sam spominjao na nekim temama. Bio sam 1986/87. Naravno, nije isto kao npr. 1975. ili ranije.
Puštali su se i narodnjaci, normalno, ali bilo je i domaćeg i stranog rocka, ne mogu reć da nije. Zaključili smo već da je puno ovisilo u vojniku zaduženom za razglas, a i onome tko ga je postavio na to mjesto. Kapetan East&West je to dobro opisao na jednom mjestu na forumu: Ujutro i prijepodne glazba naroda i narodnosti uglavnom, a poslijepodne razno, da bude svega, otprilike. Također, u mojoj jedinici, neki smo imali walkmane i kasetofone (i gitaru), pa je sve bilo lako rješivo što se glazbe tiče. Very Happy
Sve su ovo ipak vrlo osobni ukusi, o kojima ne vrijedi puno raspravljati, kao što i poslovica kaže! Very Happy
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   23.05.13 21:38

Od kada su nam uveli obavezu vožnje pod dnevnim svetlima, danas sam po ko zna koji put menjao pregorenu H7. I onda pomislih da je preteča toga pravila u stvari jedan moj vojnik.
Pre 30 godina vozimo se mi sa AR 55, vidim ja da ovaj nikako prilikom skretanja ili preticanja ne daje žmigavce, ni levi ni desni. Pitam ga što ne ukuljučuje žmigavce, on veli: Ne rade ni levi ni desni, ali ne brinite druže poručniče, uključio sam ja Idea pozitivna Idea svetla.
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   23.05.13 21:51

Vrlo pozitivno od njega Very Happy

Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   06.06.13 13:17

Dolaskom u prekomandu krajem februara 87 iz Ljubljane u Prokuplje nisam ni slutio da ce moje duge zimske fanelske gace biti predmet oko kojeg se je jedan vojnik albanac zainteresirao da ih kupi od mene ili neka trampa.Tek tad sam primjetio da samo nas cetvorica koji smo dosli iz LJubljane imamo takve gace a ostala vojska koji su bili stariji od nas imaju one obicne smb tanke gace.Znao sam da kad takve gace odu u Nis na pranje da se nece vratiti takve nego obicne i bez razmislanja sam ih trampio za kasetofon a i moji klasici su to isto uradili sa svojim ali ne znam koja je bila trampa.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   06.06.13 16:44

Interesantno je bilo to za te zimske debele gace...kod nas ih je martovska klasa duzila, septembarska ne...

pred pokretno logorovanje septembarske klase u februaru i kod nas je nastala jagma za njima; pokusaji kupovine, trampe, traganja u magacinu...
Na vrh Go down
Hajdehajdemilovanjemoje
Gušter
Gušter

Broj komentara : 15
Član od : 2013-04-17

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   06.06.13 21:24

Az vem da pri našej četi so bili mnogi tati ki so krali vase čto so pronašli. Mene so bili vukrali pa bundo na logorovanyu i sem bil brez bundo dvy dni.
Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
Dob : 51
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   06.06.13 21:29

Resn?

Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   06.06.13 23:29

Evo vojsko ponuda za menjažu, ne treba kasetofon može samo kaseta, hehehe....... Ili da ih ubacimo u "Virtuelni muzej" Laughing

Na vrh Go down
Kemo Specijalac

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   07.06.13 9:03

ove su malo skuplje; to su one poluautomatske Very Happy
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   07.06.13 9:15

E kolega East-West takve gace su bile tad posljednji krik mode u odnosu na one obicne tanke smb.
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   07.06.13 19:48

To su neke "funkcionerske" gace koje obican svet nije ni video. U moje vreme su bile platnene a ako imas srece dobijes one bez puno rupa. Tako je svake subote organizovana igra na srecu:
ko dobija gace i carape bez rupa iz perionice.
Na vrh Go down
Junac 89
Gušter
Gušter

Broj komentara : 39
Član od : 2013-05-30
M(j)esto Bosna

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   13.06.13 0:52

jednom smo bili na logorovanju, stigli tek na teren, umorni, nikakvi od postavljanja šatora, kopanja wc-a i ostalih radnji koje su uobičajene kad se stigne na teren, došla noć i odrede mene i još jednog za stražare kod vozila. Mi se odmah dogovorimo da k'o fol stražarimo kako treba dok su oficiri budni i dok noć dobrano ne odmakne, a onda ćemo se mijenjati (jedan pazi, a drugi "odmara" Cool ). I, kad smo procijenili da je prilika, on se ponudi da prvi bdije, a ja se zavukoh pod kamion, na golu zemlju, s namjerom "da se samo malo ispružim", jer ipak, nema opuštanja...ne znam koliko je prošlo, meni se činilo nije ni minut, drug me drma, ja se trzam, u prvi mah ne shvatam ni gdje sam, a kad shvatim,  skočim pitajući usplahireno: "šta je, ide neko u obilazak?!", a on će, vidno uzbuđen: "ma nije, nego nemoj tol'ko hrkat', čuće neko, pa ćemo naj**** obojica!!!!!!!!!!" Laughinglol!
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   20.06.13 17:44

E ima jedan dogadjaj kojeg sam se sjetio a to je da smo kolektivno gledali kako vojnik pisa u vlastiti krevet spavajuci.Culi smo pricu da ako prelijevas vodu iz case u casu kod covjeka koji spava da nece proci puno vremena i covjek mokri tj.sanjava da pisa u wc-u.Nakon par prelijevanja to se stvarno dogodilo i vojnik je sav posramljen isao sutrodan traziti novu plahtu kod intedanta u skladiste.Ima toga jos ali drugom prilikom.
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 572
Član od : 2012-12-29
Dob : 47
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   20.06.13 19:43

to isto sa čašom smo i kod nas probavali ali se sad ne mogu sjetiti,jel se neko pomokrio?
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   20.06.13 20:01

@BEOGRAD (citat):
...carape bez rupa iz perionice.

Zar su se ranije i čarape davale na pranje u praonicu? Question Surprised
Prvi put čujem za to.
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 572
Član od : 2012-12-29
Dob : 47
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   20.06.13 20:09

Maxe,mislim da su i čarape išle na pranje-al nisam 100% siguran.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   20.06.13 20:13

@janeztrdi (citat):
Maxe,mislim da su i čarape išle na pranje-al nisam 100% siguran.

Kod nas sigurno ne. Ni na obuci ni poslije.
Sasvim logično mi je za čarape. To je vrlo specifičan dio odjeće. Laughing

A i nisu bile skupe u kantini.
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   20.06.13 22:35

@Max Blitz (citat):
Kod nas sigurno ne. Ni na obuci ni poslije.
Sasvim logično mi je za čarape. To je vrlo specifičan dio odjeće. Laughing

A i nisu bile skupe u kantini.

Za većinu vojnika nisu baš ni bile jevtine. U Črnomelju i kasnije u Novom Mestu gde sam bio intendant vojničke čarape su prane u perionici. Prane su čak i one zimske dokolenice. Kako?? Koliko se sećam, određen broj pari čarapa ubaci se u jastučnicu (kasnije  su šili veće vreće da više stane) i pere se u mašini na 60 C. Naravno da ni jedan  vojnik posle pranja nije dobio svoje čarape, ali su bile čiste i bolje oprane nego u vojničkoj režiji  hladnom vodom i "Plavim radionom" i sušene pored peći, na radijatoru ili pod dušekom.

Na vrh Go down
Gligor
Gušter
Gušter

Broj komentara : 74
Član od : 2013-03-13
Dob : 102

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   20.06.13 22:50

Sto ti je Sovenija - civilizacija. Smile
Kod nas se nisu prale a bio je neki Milivoje koji one zimske toliko dugo nije prao da su mogle da stoje uspravno kao cizme. Onda mu ih je neki pozarni koji se davio od smrada bacio pa je kukao danima nakon toga.
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   20.06.13 23:03

@Gligor (citat):
Sto ti je Sovenija - civilizacija. Smile
Kod nas se nisu prale a bio je neki Milivoje koji one zimske toliko dugo nije prao da su mogle da stoje uspravno kao cizme. Onda mu ih je neki pozarni koji se davio od smrada bacio pa je kukao danima nakon toga.

Gligore, dobro si ovo zaključio. Nije smešno, ali je zanimljiovo. Dok sam bio aktivan posetio sam jedinice JNA od Maribora do Strumice. Malo mi ostao gorak utisak jer je bilo isto kao i u državi - Što južnije, to tužnije. Čitajući utiske bivših vojnika na ovom forumu neka moja zapažanja su potvrđena.

No, sad je to sve bez ikakvog značaja!? Prošla baba s' kolačima! Laughing
Na vrh Go down
Junac 89
Gušter
Gušter

Broj komentara : 39
Član od : 2013-05-30
M(j)esto Bosna

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   20.06.13 23:33

semsudin (citat):
"E ima jedan dogadjaj kojeg sam se sjetio a to je da smo kolektivno gledali kako vojnik pisa u vlastiti krevet spavajuci.Culi smo pricu da ako prelijevas vodu iz case u casu kod covjeka koji spava da nece proci puno vremena i covjek mokri tj.sanjava da pisa u wc-u.Nakon par prelijevanja to se stvarno dogodilo i vojnik je sav posramljen isao sutrodan traziti novu plahtu kod intedanta u skladiste.Ima toga jos ali drugom prilikom."

kod nas je bio jedan tip (onako, dddooooobro "opičen", malo ko je s njim mogao razgovarati normalno, mada mislim da se dobrim dijelom i pravio još luđi nego što jeste) koji je imao teoriju da ako staneš pred nekog sa izvađenim organom i gledate se pravo u oči-da ti se ne znam kako piša-nema šanse da možeš! i čak je pozivao ko hoće da to proba sa njim (možda je nudio i opkladu, ne sjećam se). ostali su ga odvraćali, govoreći:"ma, šta ti je, popišaće te.", na šta je on odgovarao:"nek' me popiša...vidjećete da ne može niko...hajde, ko će?" niko nije htio, uz komentare kradom:"ma, pusti budalu..." scratch

Junac 89: komentar modifikovan dana: 20.06.13 23:54; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   Today at 12:32

Na vrh Go down

Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/13Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA
» Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?
» Korisni, zanimljivi i zabavni linkovi - preporuke