FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next
AutorPoruka
East&West
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   08.10.15 16:02

@Zemce (citat):

Ako nekoj se seti na uste nek ih spodeli so nas .. Smile

Z vreme moje službe u Črnomelju zovem ja telefonom kuhinju i predstavim se: Kapetan (recimo bata Nidža) ovde! Sa druge strane čujem glas: Ne e tuka kapetan, zatim tu-tuuuuuu.....

Pozovem ja ponovo i opet se predstavim, kad glas sa druge strane: Nе li ti rekov tupčo eden, ne e tuka kapetan bata Nidža.

Sutra je bilo: izvini drug kapetan, mislev deka e neka zaebancija. I ja kažem:Ništa ništa, tako sam i ja shvatio Wink

Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2741
Član od : 2009-08-19
Dob : 55

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   28.10.15 13:23

Dogodjaj nije bio nimalo smijesan ali mi je ostao u sjecanju-predzadnji raport kod KIK-a Ilievskog,jedan od mnogobrojnih.
Zavrsna obuka je bila terenska obuka.Na teren smo krenuli u ranu zoru 17-og marta 1981,onaj dan kada je izbila kontrarevolucija na KiM-u.
Kako sam preziveo taj teren ni dan danas mi nije jasno.Iz Skopske Marsalke pjesice preko Kumanova,Stracin Dola,Krive Palanke i Kratova-nekih 90 km uz izvodjenje obuke,kopanje rovova,zemunica i sl.Za tih 15-ak dana smrsao sam barem 10-ak kg.Hrana nikakva,jedan hleb na odelenje-valjda su nas uvjezbavali koliko mozemo izdrzati sa minimumom hrane.Atmosfera kao ratna,nacelnik bezbjednosti briogade Pukovnik Stojadin Petkovic na postrojavanju nam kaze"Drugovi vojnici izbila je kontrarevolucija i td.Sjecam se da smo se jednom tushirali na otvorenom,u snijegu,sa onim smrkovima  kao sto rastjeruju demonstrante.
Forsirali smo Krivu Reku,bolje receno kupali se u njoj po toj martovskoj hladnoci.
Po povratku u kasarnu,uniforma na meni potpuno prljava,pocijepana,izgledao sam kao robijash a ne vojnik JNA.
Istu vecer naletih na zastavnika zemljaka,intendanta,dobrog prijatelja mog oca kojega sam i ranije sretao u kasarni ali mu se nisam nikada zalio.
Pozva me prezimenom,upita sta se to desilo i odvede me-obuce me "kao oficira".
Na meni nova uniforma,kao krojena za mene.
Sutradan na postrojavanju Ilievski obilazi vojsku,ugleda mene i dobi napad bijesa.
Koje je to bilo moralisanje-malte ne sam mu bio neprijatelj JNA #1,samo zato sto sam imao novu uniformu.

ps:po zavrsetku obuke staza iz Zg,bilecanac nam je rekao da je nasa obuka bila teza nego njegova u Bileci.
Bili smo streljacka pjesadija-kurs za desetare

Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 4113
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   28.10.15 13:50

Moj intendantski servis  u Kninu je, zvanicno, bio najbolji u JNA. Vojnici, koji su radili u njemu su uvijek imali nove uniforme. Meni je, nekako, to paralo oci. Smatrao sam da je to ostecivanje drustvene imovine. Jednom prilikom sam na to skrenuo paznju svIk Misovicu, pomalo i strahujuci zbog kojekakvih manjkova.

- Jbg, porucnice - rekao mi je. - Ko je med vrcao i prste je lizao.

Htio - ne htio, morao sam priznati da je u pravu. To im je bila satisfakcija, a i stimulans za naporan rad.

U Kninu su bili cesto organizovani kojekakvi seminari za starjesine. Jednom sam, medju seminaristima artiljercima vidio klasica i druga sa Visa. Uniforma mu je bila pohabana, isprana, izblijedjela... Cizme, mislim da su jos bile one koje je zaduzio po zavrsetku VA (stare oko 4 godine).
Odveo sam ga do servisa i naaredio vojniku:

- Vidi, ovog porucnika da mi obuces da izgleda - htio sam reci "kao lutka", ali dok sam to izgovarao i gledao vojnika, rekao sam - kao TI!
uživam

milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   28.10.15 14:00

Evo porucnice nesto vezano za tvoju sluzbu,tj za intendante.
Po samom dolasku u Kicevu,nekih 10-ak dana posle toga izbila je strahovita epidemija zutice u Kicevskim selima Mahmudovci i Lazarevci.Mi smo to zakacili prilikom izvodjenja obuke.Kolika je to bila epidemija govori podatak da je vise od 100 vojnika upuceno na lijecenje samo iz mog pjesadijskog bataljona.
Vladala je opsta panika,rekose nam da je najbolja preventiva alkohol i mi smo se dovijali kako smo znali.Ako bi nam starjesine pronasle flasu konjaka u ormaricima nisu oduzimale.

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   28.10.15 16:26

@milutins (citat):
Evo porucnice nesto vezano za tvoju sluzbu,tj za intendante.
Po samom dolasku u Kicevu,nekih 10-ak dana posle toga izbila je strahovita epidemija zutice u Kicevskim selima Mahmudovci i Lazarevci.Mi smo to zakacili prilikom izvodjenja obuke.Kolika je to bila epidemija govori podatak da je vise od 100 vojnika upuceno na lijecenje samo iz mog pjesadijskog bataljona.
Vladala je opsta panika,rekose nam da je najbolja preventiva alkohol i mi smo se dovijali kako smo znali.Ako bi nam starjesine pronasle flasu konjaka u ormaricima nisu oduzimale.
Ma kako ce oduzimati lijek. ja sam, kao komandir, neke vrste ljekova za vojnike drzao kod sebe i dozirao Suspect

PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   06.11.15 4:05

Ako sam ovo vec postirao, nek neko prijavi administraciji da izbrise:

NASAO RJESENJE

Po "Pravilu sluzbe". mladje vojno lice pozdravlja starije pri mimoilazenju. Ako se mimoilazi sa vise njih starijih po cinu, pozdravlja najstarijeg.

Jednom se jedan remac, u Puli, nasao u nedoumici. Isao je kasarnskom stazom, a u susret mu isla dva porucnika. Isli su krajevima staze i on je morao proci izmedju njih. Kako nije znao koji je stariji po polozaju ili stazu, nije znao kojeg da pozdravi.
Prolazeci izmedju njih, pala mu na pamet spasonosna ideja: podigao je obje sake ka sljepoocnicama i salutirao obojici.

Srdjan Radovanov
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 486
Član od : 2013-12-16

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   06.11.15 7:48

Ima više rešenja koja bi bila po PS. 01. Vojnik zauzima položaj tako da mu obojica dolaze sa prave strane, ma kolika je razdaljina izmedju 2 poručnika. 02. Uzimajući u obzir da poručnici ne idu istom brzinom kretanja, prvo neka pozdravi jednoga, a posle drugoga. Zaključak: najlošije rešenje je vojnik izabrao, jer i nije rešenje, ALI svakako zavređuje pažnju bar moju i dobro je što se našlo u ovoj temi. Very Happy
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   06.11.15 8:29

@Srdjan Radovanov (citat):
Ima više rešenja koja bi bila po PS. 01. Vojnik zauzima položaj tako da mu obojica dolaze sa prave strane, ma kolika je razdaljina izmedju 2 poručnika. 02. Uzimajući u obzir da poručnici ne idu istom brzinom kretanja, prvo neka pozdravi jednoga, a posle drugoga. Zaključak: najlošije rešenje je vojnik izabrao, jer i nije rešenje, ALI svakako zavređuje pažnju bar moju i dobro je što se našlo u ovoj temi. Very Happy

Ili pak, nalevo krug, i odes u drugi pravac, kao da ih nisi video.  Wink

Džomba
Džomba

Broj komentara : 125
Član od : 2016-04-03

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   22.04.16 1:51

U četi smo imali dva blizanca.Obojica sasvim ok momci, iz gradske sredine, upisali fakultet, dobri drugari ALI TOTALNO RAZLIČITI jedan od drugog, kako u fizičkom pogledu-jedan nižeg rasta, crnimanjast, drugi visok svetlosmeđ..a tako i po karakteru-jedan sav uvek u pokretu, sav živahan, drugi tih i miran.Čak su se više družili sa svima nama, delili sve nego njih dvojica međusobno.Nije bilo među njima dvojicom neke netrpeljivosti, rivalstva, daleko od toga, voleli su se bratski,pomagali ali opet svako je išao na svoju stranu i čini mi se više družili sa svakim od nas, izlazili u grad, nego međusobno.

U kasarnu nam ponekad dolazili oficiri sa visokim činovima iz komande grada da bi nam držali predavanja iz političke nastave, o maralu vojnika...i sl.

Jednom takvom prilikom nam jedan od predavača iz komande grada na nekom predavanju u vojničkom klubu o međuljudskim odnosima u vojsci nam pričao između ostalog o međusobnoj uskoj povezanosti blizanaca i kako se oni ne trebaju razdvajati jer su biološki vezani jedan za drugog tokom celog života pa da to starešine imaju u vidu jer je svako razdvajanje bolno za njih, i kako blizanci uvek osečaju i saučestvuju jedan sa drugim....itd...itd...I pita "jel imate vi u četi blizance?"

-IMAMO-povikasmo mi.
-Da ih vidim nek ustanu-kaže predavač

I ova dvojica, a svaki od njih sedeo na sasvim različitim krajevima sale vojničkog kluba, ustadoše.

Predavač sa bine opet kaže, pa gde su vam ti blizanci.

Mi u glas :" PA EVO IH"

Predavač:" Pa što ne ustanu"

Ova dvojica u glas :" Pa USTALI SMO"

Oficir predavač sa nevericom pogleda u jednog na jednom kraju sale, pa u drugog na sasvim drugom kraju sale pa reče :" Au pa vi mora da niste iz iste sperme "

pruženih između nas....
 ... Ostaju nam uvek druže,
     ove ceste ovi puti,
     al drugarstvo duže, duže

od života....." 
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   23.04.16 2:31

@slikarB (citat):
U četi smo imali dva blizanca.Obojica sasvim ok momci, iz gradske sredine, upisali fakultet, dobri drugari ALI TOTALNO RAZLIČITI jedan od drugog, kako u fizičkom pogledu-jedan nižeg rasta, crnimanjast, drugi visok svetlosmeđ..a tako i po karakteru-jedan sav uvek u pokretu, sav živahan, drugi tih i miran.Čak su se više družili sa svima nama, delili sve nego njih dvojica međusobno.Nije bilo među njima dvojicom neke netrpeljivosti, rivalstva, daleko od toga, voleli su se bratski,pomagali ali opet svako je išao na svoju stranu i čini mi se više družili sa svakim od nas, izlazili u grad, nego međusobno.

U kasarnu nam ponekad dolazili oficiri sa visokim činovima iz komande grada da bi nam držali predavanja iz političke nastave, o maralu vojnika...i sl.

Jednom takvom prilikom nam jedan od predavača iz komande grada na nekom predavanju u vojničkom klubu o međuljudskim odnosima u vojsci nam pričao između ostalog o međusobnoj uskoj povezanosti blizanaca i kako se oni ne trebaju razdvajati jer su biološki vezani jedan za drugog tokom celog života pa da to starešine imaju u vidu jer je svako razdvajanje bolno za njih, i kako blizanci uvek osečaju i saučestvuju jedan sa drugim....itd...itd...I pita "jel imate vi u četi blizance?"

-IMAMO-povikasmo mi.
-Da ih vidim nek ustanu-kaže predavač

I ova dvojica, a svaki od njih sedeo na sasvim različitim krajevima sale vojničkog kluba, ustadoše.

Predavač sa bine opet kaže, pa gde su vam ti blizanci.

Mi u glas :" PA EVO IH"

Predavač:" Pa što ne ustanu"

Ova dvojica u glas :" Pa USTALI SMO"

Oficir predavač sa nevericom pogleda u jednog na jednom kraju sale, pa u drugog na sasvim drugom kraju sale pa reče :" Au pa vi mora da niste iz iste sperme "
Vjerovatno je htio da kaze da ocigledno nisu jednojajcani, no...

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18486
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   23.04.16 3:07

Interesantno je ovo s blizancima da su i starješine blizanci mogle ić zajedno dalje u službu.
Je li tako bilo?

Ovdje su čak dva primjera, po dvojica starješina blizanaca u istoj kasarni...

Na vrh Go down
slikarB
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   23.04.16 22:58

@PORUCNIK (citat):
@slikarB (citat):
...... Oficir predavač sa nevericom pogleda u jednog na jednom kraju sale, pa u drugog na sasvim drugom kraju sale pa reče :" Au pa vi mora da niste iz iste sperme "
Vjerovatno je htio da kaze da ocigledno nisu jednojajcani, no...
 ma sigurno je znao zo savršeno dobro to, ali eto, hteo je da napravi štos.

pruženih između nas....
     ove ceste ovi puti,
     al drugarstvo duže, duže

od života....." 
Na vrh Go down
slikarB
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   23.04.16 23:10

@Max Blitz (citat):
Interesantno je ovo s blizancima da su i starješine blizanci mogle ić zajedno dalje u službu.
Je li tako bilo?

Ovdje su čak dva primjera, po dvojica starješina blizanaca u istoj kasarni...

verovatno je tako i bilo, vidiš nikada nisam razmišljao o tome kako je sa starešinama u vojsci. Činjenica je da kasnije životni tempo, obaveze tokom života ipak razdvoji mnoge blizance, bliznakinje čak i u sasvim druge države, delove sveta....a da zaista taj osečaj bliske povezanosti, osečaj saučesništva uvek ostane medju njima jako izražen. Znam samo da kada je jedan od vojnika blizanaca o kojima sam pisao u prethodnom postu dobio nagradno odsustvo ( sasvim zasluženo, jer bez lozinke kao požarni nije hteo da pusti jednog od oficira iz komande kasarne koji je došao da nas obiđe na terenu, iako je znao ko je on) kad je išao kući na nagradno sa njim su pustili i njegovog brata blizanca.

pruženih između nas....
     ove ceste ovi puti,
     al drugarstvo duže, duže

od života....." 
Na vrh Go down
slikarB
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   23.04.16 23:32

sad se setih još jedne priče sa sličnog predavanja u vojničkom klubu, isti je bio predavač oficir visokog čina iz komande grada. Eto baš mi ovde sečanje jedne anegdote povlači sečanje na drugu, treču...a do skora su mnoge te priče, doživljaji bili zaboravljeni negde u meni.

...pričao nam predavač o odlasku kući na odsustvo onih koji su oženjeni pa se priča dovela na to čija se supruga porodi dok joj je muž na odsluženju vojnog roka. I onda nas pitao da li znamo šta je to S.K.P.B. Naravno da poooojma nismo imali.Te nam objasnio to kroz dogodovštinu njegovog sina:

Njegov sin bio na odsluženju vojnog roka, i dobio telegram da mu se supruga porodila.Odmah je insistirao da dobije odsustvo.Nisu mu davali pa je negodovao kod oca. I otac ga savetovao da bolje ne dolazi odmah, nego nešto kasnije, jer tada će biti potrebniji i supruzi i detetu...a sada nema šta da pomogne i samo bezveze troši odsustvo a bolje je i za njega samog da dođe nešto kasnije..... Sin je insistirao, hoće da vidi dete,a željan kuće i žene.....Te mu dali odsustvo. I kaže predavač i " naravno šta je bilo drugo nego S.K.P.B. Tj pošto mu se supruga TEK porodila i oporavljala od porođaja vratio se posle par dana odsustva Suva K*rca Pravac Baza ( tj, drugim rečima-supružnici nisu mogli da vode ljubav)

pruženih između nas....
     ove ceste ovi puti,
     al drugarstvo duže, duže

od života....." 

slikarB: komentar modifikovan dana: 24.04.16 0:10; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18486
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   23.04.16 23:54

@slikarB (citat):
verovatno je tako i bilo, vidiš nikada nisam razmišljao o tome kako je sa starešinama u vojsci. Činjenica je da kasnije životni tempo, obaveze tokom života ipak razdvoji mnoge blizance, bliznakinje čak i u sasvim druge države, delove sveta....a da zaista taj osečaj bliske povezanosti, osečaj saučesništva uvek ostane medju njima jako izražen. Znam samo da kada je jedan od vojnika blizanaca o kojima sam pisao u prethodnom postu dobio nagradno odsustvo ( sasvim zasluženo, jer bez lozinke kao požarni nije hteo da pusti jednog od oficira iz komande kasarne koji je došao da nas obiđe na terenu, iako je znao ko je on) kad je išao kući na nagradno sa njim su pustili i njegovog brata blizanca.

Ovdje je u vezi blizanaca JNA puhala na hladno.
Nigdje u civilstvu za bilo kakve poslove nisu takva pravila postojala da oni moraju bit zajedno (osim ako se možda ne radi o djeci), a JNA se htjela ograditi u slučaju kakve nevolje ili nesreće da ne bude možda razlog njihova odvojenost.
Tj. da netko s tim razlozima ne manipulira.
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba

Broj komentara : 158
Član od : 2013-11-11
Dob : 49
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   24.04.16 0:21

U mojoj kasarni u G.Milanovcu su služili dvojica braće blizanaca Stanković,Nebojša i Ljubiša.Zatekao sam ih tamo a ostali su također iza mene.
Na vrh Go down
slikarB
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   26.04.16 23:42

A evo i mog ličnog " bisera" iz vojske :

Izabrali me jednog dana za ono u stilu po počastima za dizanje i spuštanje zastave u kasarni. I postrojiše se sve čete na pisti za jutarnje dizanje zastave, moj komandir odeljenja bio dežurni kasarne.Pista za postrojavanje iza vojničkog kluba sa visokim tremom sa stepeništem....a ispred jarbol za zastavu.Dežurni kasarne stoji na tremu ja istupim do jarbola, poče muzika za dizanje zastave ( himna) pozdravim ja zastavu, dohvatim čekrk jarbola u ruke...ide muzika...ja vrtim čekrk...komandir kasarne u stavu pozdrava zastavi....cela kasarna pogledom ka zastavi....j amotam ....motam čekrk...Vidim ne može više čekrk dalje, zapnem malo , ne mrda više i mislim namotah do kraja.

Onako stojeći ispred jarbola a od zastave ne vidim kraj jarbola iz te perspektive, ja mislio pošto je ćekrk stao da sam podigao zastavu do kraja.Odmaknem se po pravilu korak unazad, pozdravim zastavu i okrenem se da se vratim u svoju četu na pisti. ALI ZLO I NAOPAKO !!!! Zastava stigla tek do POLA jarbola. Naravno ja to nisam video ali CELA kasarna jeste i NARAVNO dežurni kasarne koji je još uvek bio u stavu pozdrav zastavi  ZAPANJENO reče " gde ode???!!!!! Što ostavi zastavu na pola koplja???? !!!!!!" Ja preneražen Embarassed , pošto sam se odmakao i sam video da je zastava stigla tek na pola jarbola, probah opet da motam ALI NEĆE PA NEĆE !!! Dođoše posle neki nešto petljaše oko čekrka, popraviše i ja KONAČNO podigoh zastavu do vrha jarbola...I tako podigoh POČASNO zastavu da se viori na vrh jabola dgde joj je i mesto a ne na POLA JARBOLA u vreme kad NIJE bio nikakav ( daleko bilo) dan žalosti .  Smile

pruženih između nas....
     ove ceste ovi puti,
     al drugarstvo duže, duže

od života....." 
Na vrh Go down
Junac 89
Gušter
Gušter

Broj komentara : 39
Član od : 2013-05-30
M(j)esto Bosna

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   29.04.16 22:09

@slikarB (citat):
sad se setih još jedne priče sa sličnog predavanja u vojničkom klubu, isti je bio predavač oficir visokog čina iz komande grada. Eto baš mi ovde sečanje jedne anegdote povlači sečanje na drugu, treču...a do skora su mnoge te priče, doživljaji bili zaboravljeni negde u meni.

...pričao nam predavač o odlasku kući na odsustvo onih koji su oženjeni pa se priča dovela na to čija se supruga porodi dok joj je muž na odsluženju vojnog roka. I onda nas pitao da li znamo šta je to S.K.P.B. Naravno da poooojma nismo imali.Te nam objasnio to kroz dogodovštinu njegovog sina:

Njegov sin bio na odsluženju vojnog roka, i dobio telegram da mu se supruga porodila.Odmah je insistirao da dobije odsustvo.Nisu mu davali pa je negodovao kod oca. I otac ga savetovao da bolje ne dolazi odmah, nego nešto kasnije, jer tada će biti potrebniji i supruzi i detetu...a sada nema šta da pomogne i samo bezveze troši odsustvo a bolje je i za njega samog da dođe nešto kasnije..... Sin je insistirao, hoće da vidi dete,a željan kuće i žene.....Te mu dali odsustvo. I kaže predavač i " naravno šta je bilo drugo nego S.K.P.B. Tj pošto mu se supruga TEK porodila i oporavljala od porođaja vratio se posle par dana odsustva Suva K*rca Pravac Baza ( tj, drugim rečima-supružnici nisu mogli da vode ljubav)

eto, baš mi je drago da sam naučio novi vojnički termin  Smile. stvarno se ne sjećam da sam ovo prije čuo. hvala, @slikarB.
Na vrh Go down
slikarB
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   29.04.16 22:36

@Junac 89 (citat):
@slikarB (citat):
 ....naravno šta je bilo drugo nego S.K.P.B. Tj pošto mu se supruga TEK porodila i oporavljala od porođaja vratio se posle par dana odsustva Suva K*rca Pravac Baza ( tj, drugim rečima-supružnici nisu mogli da vode ljubav)

eto, baš mi je drago da sam naučio novi vojnički termin  Smile. stvarno se ne sjećam da sam ovo prije čuo. hvala, @slikarB.

Wink nema na čemu Junac89, vojnici drugarski dele sve.Mada ni sam ne znam dal je to baš iz tipičnog vojničkog žargona, ali je dobar štos svakako primenjiv i u civilstvu  Smile-(i u civilstvu postoji neka baza i nekada nekome suša ) Very Happy

pruženih između nas....
     ove ceste ovi puti,
     al drugarstvo duže, duže

od života....." 
Na vrh Go down
slikarB
Džomba
Džomba

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   30.04.16 23:04

Pisah tamo negde na jednoj temi o terenu, pa se setih i nečeg smešnog , pa rekoh da se opet " potpišem" i ovde   Very Happy.

Vračamo se sa jednog od terena, kolona od naših vozila, mi u TAM-ovima napred starešine ja pored kao čata, pa BDS-ovi sa pontonima...na kraju remorkeri .... Auto put na ulazu u Skopje....

Odjedared posle jednok skretanj au luku neki točak se otkotrlja pored nas i slete sa uto puta-kao u crtanom filmu. Poručnik prvi reče " ma da to nije NAŠ točak??? " I tog trenutka nas preteče jedan putnički civilni automobl i mače nam da stanemo-Vojsko otpao vam točak....

Stade kolona, poručnik se rastrča po koloni, a ono stvarno sa remorkera otpao točak !

Gledasmo TV dnevnik to veče pomno sve se misleći dal će prikazati našu kolonu u zastoju na auto putu.

Ne, nisu prikazali .

pruženih između nas....
     ove ceste ovi puti,
     al drugarstvo duže, duže

od života....." 
Na vrh Go down
pucflek
Džomba
Džomba

Broj komentara : 108
Član od : 2016-02-26

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   13.05.16 7:15

Bojao sam se, da cu u smb-u slusati sami koracnice, marseve i himnu, jer je novi DJ ozbiljno shvatio svoj posao i  nekoliko dana redovito pustao jutarnju trubu i povecerje. Ali sa moje desne je neko vukao harmoniku, sa desne gusle na dvije strune, pozadi je posjetnik Beke diskoteke 24/7 slusao Dinovog Manijaka, ispred mene je pristasa Hendrixa recitirao njegova dela, a tu je bio i zaljubljenik u klasicnu muziku.
 Neke vrlo tihe veceri smo svi mogli cuti sa njegovog walkmana Chopinovu Marchu, kad iz jednog kreveta ljuto zagrmi. »Kakav idiot od DJ-a! Jos nije ni pola devet, a vec pusta povecerje!«
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   04.11.16 15:47

Evo jedan dogadjaj, anegdota iz JNA iz Kiceva.
Bio sam veliki prijatelj sa jednim vojnikom, Makedonskim Albancem iz Kiceva.Otkuda da on sluzi vojsku u svojoj opstini je vjerovatno jaka veza u pitanju.Bio je iz obliznjeg sela Zajas.
Vec je radio u Svajcarskoj, tamo je igrao pomalo fudbal i imao operaciju meniskusa- desno koleno.
Za vrijeme obuke ni sam neznam koliko smo vjezbali strojevi korak- satima i satima.
Otisao je u stacionar i dobio na osnovu kolena postedu od vjezbi strojevog koraka.
Ali on nebi bio ono sto jeste, vrhunski mangup, pravo za#ebatalo da on tu svoju postedu ne pretvori u komediju, zaista je bio laf.
Nikome nije pokazao potvrdu od oslobadjanja strojevog koraka, nosio ju je sa sobom.
Dok smo do besvijesti uvjezbavali pod budnim okom kdira cete KIK Mileta Ilijevskog on je gazio lijevom nogom strojevi a desnom marsevski korak.
Ilijevski to primijeti( ja sam se u sebi valjao od smijeha, znao sam za postedu i sta moj drug smjera), prodera se , prekidosmo sa vjezbanjem.
Vojnice sta to radish- Druze kapetane ja sam operisao desno koleno, imam postedu od strojevog koraka- vadi on potvrdu i daje kapetanu.
Zashto mi je nisi pokazao, oslobodjen si strojevog koraka- ljutito ce kapetan.
Druze kapetane ja mogu gaziti lijevom nogom strojevi a desnom marsevski- hocu da naucim ovo.
Kapetan je bio ljut kao ris, naravno da vise nije nikada ucestvovao u vjezbanju strojevog koraka.

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   04.11.16 16:06

Evo josh jedna prica/ anegdota o mom drugu Albancu iz Zajasa, Mirimanu.
Desilo se u kantini Skopske Marsalke.
Nas dvojica smo bili u kantini, pili Skopsko pivo uz napolitanku.
Vec smo imali prvi cvarak/ razvodnici
Miriman je sa dobivanjem cina odmah poceo da glumo dzombu, namjerno je otkinuo dugme i zakacio ga sa palidrvcem- stari vojnicki trik.
U kantinu iznenada ulazi pukovnik Marinko Vukosavljevic komandant kasarne.Odmah je primetio dugme, povuce ga i rece mu" vojnice odmah da ovo ushijesh".
Miriman zauze stav mirno, pozdravi ga po ps- u i odgovori mu.
Razumem druze kapetane, vadi iglu i konac.
Nisam ja kapetan, ja sam zastavnik- odbrusi mu pukovnik Radosavljevic.
Razumem druze zastavnice odgovara Miriman.
Po izlasku iz kantine upitah ga." Mirimane koji ti je vrag, zar ti neznash cinove?
Ma znam, zahebavam se" on ce.

Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   04.11.16 20:18

@milutins (citat):
Evo josh jedna prica/ anegdota o mom drugu Albancu iz Zajasa, Mirimanu.
Desilo se u kantini Skopske Marsalke.
Nas dvojica smo bili u kantini, pili Skopsko pivo uz napolitanku.
Vec smo imali prvi cvarak/ razvodnici
Miriman je sa dobivanjem cina odmah poceo da glumo dzombu, namjerno je otkinuo dugme i zakacio ga sa palidrvcem- stari vojnicki trik.
U kantinu iznenada ulazi pukovnik Marinko Vukosavljevic komandant kasarne.Odmah je primetio dugme, povuce ga i rece mu" vojnice odmah da ovo ushijesh".
Miriman zauze stav mirno, pozdravi ga po ps- u i odgovori mu.
Razumem druze kapetane, vadi iglu i konac.
Nisam ja kapetan, ja sam zastavnik- odbrusi mu pukovnik Radosavljevic.
Razumem druze zastavnice odgovara Miriman.
Po izlasku iz kantine upitah ga." Mirimane koji ti je vrag, zar ti neznash cinove?
Ma znam, zahebavam se" on ce.
Slicno onoj mojoj prici - "Zdravo, ku*ce".
Sta reci, nego - svaka mu cast kako ga je zahebo!

milutins
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   05.11.16 11:47

Prva prica sa mojim drugom Mirimanom je zaista interesantna.Ima i svoj nastavak.Sin Mirimana( a Miriman je sin Abdulmensura Mehmedija) je danas poznati fudbaler, nastupa za Svajcarsku fudbalsku reprezentaciju.Iver ne pada daleko od klade.Na nedavno zavrsenom Evropskom fudbalskom prvenstvu radovao sam se kao malo dete kada je postigao gol.

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   Today at 5:24

Na vrh Go down

Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 12/13Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... , 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA
» Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?
» Korisni, zanimljivi i zabavni linkovi - preporuke