FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Next
AutorPoruka
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   20.06.13 23:35

@Max Blitz (citat):
Zar su se ranije i čarape davale na pranje u praonicu?
Prvi put čujem za to.

Kod mene su se prale ali nisu svi davali zimske carape na pranje.Kada  dobijes par dobrih onda prestanes da ih dajes na pranje i peres sam. Susenje je bilo kao sto je E&W opisao: pored peci i ispod duseka. I tako cuvas i peres sam, a onda ti neko ukrade ciste.Very Happy

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 18479
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   20.06.13 23:54

@Junac 89 (citat):
kod nas je bio jedan tip (onako, dddooooobro "opičen", malo ko je s njim mogao razgovarati normalno, mada mislim da se dobrim dijelom i pravio još luđi nego što jeste) koji je imao teoriju da ako staneš pred nekog sa izvađenim organom i gledate se pravo u oči-da ti se ne znam kako piša-nema šanse da možeš! i čak je pozivao ko hoće da to proba sa njim (možda je nudio i opkladu, ne sjećam se). ostali su ga odvraćali, govoreći:"ma, šta ti je, popišaće te.", na šta je on odgovarao:"nek' me popiša...vidjećete da ne može niko...hajde, ko će?" niko nije htio, uz komentare kradom:"ma, pusti budalu..." scratch

Malo smiješna priča, ali ima istine!
Čovjek s normalnim urednim životom, vjerojatno bi se teško ili nikako tako popišao.
Ali da mu je naletio netko sa zatvorskim stažem, ili iz popravnog doma, popišao bi ga bez problema.
Navodno nakon dužeg boravka u 'hladovini' se ni ne možeš normalno popišat ako te nitko ne gleda. Shocked
Na vrh Go down
Gligor
Gušter
Gušter

Broj komentara : 74
Član od : 2013-03-13
Dob : 102

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   21.06.13 0:16

I to je jedan od razloga sto tu godinu vojske smatram dobrodoslim iskustvom. Vidis cega sve ima ima na zemaljskoj kugli, kao u zooloskom vrtu. Smile
Bio je isto neki, da ne navodim sad odakle, da se neko ne naljuti ali iz neke vukojebine. I kad su nam zbog necega trazili ime oca, jedan momak je rekao da mu se otac zove Rudolf. A ovaj kralj je prvi put u zivotu cuo da postoji takvo ime. I umirao je od smijeha a onda nocu ovog tipa prozivao iz kreveta: "Rudoooolf! Hahahaha. Rudooolf!"
Na vrh Go down
ado1
Gušter
Gušter

Broj komentara : 19
Član od : 2013-02-27

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   21.06.13 13:49

Mi smo čarape prali sami, "na ruke" Smile.... Sjećam se jednog klasića kome su čarape i čizme toliko smrdile da je prosto stipalo za oči, inače mu higijena nije bila jaca strana.....jednom prilikom ga je potporucnik pitao odakle je i kad mu je on odgovorio (rodom je bio iz jednog primorskog grada) potporučnikov komentar je bio otprilike: "Tako lep grad, a ti tako prljav" Smile.....
Poslije se malo sredio, čak je postao i desetar poslije obuke.....
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1302
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   27.06.13 23:47

U mojoj jedinici teh.vod svako 3 mjeseca su odlazili i dolazili novi vojnici u prekomandu.Jedno popodne u kancelariju mi udjose par dzombi i dadose mi ideju a ja da prihvatim i da dam ljetnu uniformu od naseg k-dira.Rekao sam da ali bez maltretiranja vojnika.Znali smo da dolazi 5 vojnika negdje kasno popodne i preruseni vojnik-porucnik je bio spreman .Po dolasku tih vojnika nakon 10 minuta dolazi i por. iz ucione.Novi vojnici su u hodniku stali u stroj mirno a porucnik  je pozelio dobrodoslicu i pitao redom za imena a oni ono po PS odgovarali.Nakon toga ih je poslao kod mene u kancelariju za ostale formalnosti.   Jedan od vojnika mi rece da nam je k-dir dobar covjek na sto sam i ja potvrdio.Sutrodan na smotri ispred nas pravi porucnik a lazni u stroju sa puskom u stavu mirno.
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   28.06.13 1:43

East&West (citat):
@Gligor (citat):
Sto ti je Sovenija - civilizacija. Smile
Kod nas se nisu prale a bio je neki Milivoje koji one zimske toliko dugo nije prao da su mogle da stoje uspravno kao cizme. Onda mu ih je neki pozarni koji se davio od smrada bacio pa je kukao danima nakon toga.

Gligore, dobro si ovo zaključio. Nije smešno, ali je zanimljiovo. Dok sam bio aktivan posetio sam jedinice JNA od Maribora do Strumice. Malo mi ostao gorak utisak jer je  bilo isto kao i u državi - Što južnije, to tužnije. Čitajući utiske bivših vojnika na ovom forumu neka moja zapažanja su potvrđena.

No, sad je to sve bez ikakvog značaja!? Prošla baba s' kolačima! Laughing

što se tiče onih vremena, JNA, bilo pa prošlo, ali ako smo na forumu o JNA...

Bilo pa prošlo, kao što kažeš, sada možemo samo da pričamo. Ali ništa neče bilo šta da promeni. Još uvek mislim da nije bio problem sistem nego ljudski faktor. Recimo u kasarni su nam prali veš i posteljninu, na karauli smo morali sami da peremo veš. Posteljninu su nam prali na nekoliko meseci, možda je i stvar logistike, ali tako je bilo. U kasarni smo se tuširali svake toliko, u karauli smo imali tuševe pa se je svako mogao da pere svaki dan. Ima još detalja oko hrane, pa naravno i odnosa oficir, ali koliko sam po internetu pričao sa drugim graničarima, sve je to zavisilo na ličnoj osnovi (oficira) i ne principu JNA!

Na vrh Go down
Minolovac
Desetar
Desetar

Broj komentara : 280
Član od : 2013-03-09
Dob : 56
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   28.06.13 10:43

Moj klasić (slovenac) je znao skinuti čarape i baciti ih u ormar. Akp su pale dolje, čiste su. Ako se zalijepe, mogu se još nositi. Prljave su samo ako progore ormar Very Happy
Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   28.06.13 14:28

Srećom bilo ih je za kupiti u kantini i nisu bile skupe ... inače Shocked
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 398
Član od : 2012-04-27
Dob : 47
M(j)esto ZENICA

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   28.06.13 14:51

@Pero™ (citat):
Bilo pa prošlo, kao što kažeš, sada možemo samo da pričamo. Ali ništa neče bilo šta da promeni. Još uvek mislim da nije bio problem sistem nego ljudski faktor. Recimo u kasarni su nam prali veš i posteljninu, na karauli smo morali sami da peremo veš. Posteljninu su nam prali na nekoliko meseci, možda je i stvar logistike, ali tako je bilo. U kasarni smo se tuširali svake toliko, u karauli smo imali tuševe pa se je svako mogao da pere svaki dan. Ima još detalja oko hrane, pa naravno i odnosa oficir, ali koliko sam po internetu pričao sa drugim graničarima, sve je to zavisilo na ličnoj osnovi (oficira) i ne principu JNA!

Pa nije sve ni na sjeveru bilo najbolje, zavisilo je od objekta do objekta.Ova kasarna u Mariboru u kojoj su na obuci bili budući graničari "Tone Tomšić", ako izuzmem novi objekat trpezarije, sve ostale građevine su bile preko 100 godina stare još iz Austro-Ugarske, nije bilo grijanja, dvije WC kabine na 100 vojnika, tuširanje ljeti jedanput sedmično zimi jedanput u dvije sedmice.A što se tiče čarapa nije bilo teorije da ih negdje opereš, prljave su morale biti postavljene na čizme poredane u hodniku, a i tako ukočene i prljave su znali ponekad ukrasti sa čizama tokom noći.Sječam se da su mi od kuće redovno slali čarape. Na karauli je bila druga priča, kupanje, tuširanje kad hoćeš, veš smo obilježavali inicijalima pa si uvijek nazad dobijao isti, posteljinu smo prali kad mislimo da treba, a mašinu za pranje smo koristili i sami, bila je obična mašina kao kod kuće.Imali smo i par pegli koje su pripadale karauli pa smo peglali košulje i komandir je to odobravao.Sigurno je karaula nešto posebno kad je JNA u pitanju.

Na vrh Go down
Zemunac
Vodnik
Vodnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 414
Član od : 2013-07-19
M(j)esto Zemun

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   21.08.13 15:44

Stalno WC tema.
- Jedan čučavac se stalno zapušavao .
Nailazi KČ kap. Francišković i pomaže pitomcu iz 2.voda u rešavanju problema tako što ubacuju topovski udar u čučavac pa odozgo krpe i onda su stali preko toga.
Tako su zajedno rešili veliki problem.

- A ovo se meni desilo; Bio je početak obuke, išli smo na večeru ( ne u stroju ).
U susret nam dolazi ml. vodnik Kozadra(KO u 2.vodu) i ja ga pozdravim levom rukom jer mi u desnoj bila porcija.
Prošao me je par koraka i onda shvatio.Pozvao me  i tiho mi rekao da to nije u redu i da pazim zbog drugih.
Posle 9 meseci ista stvar se ponovila ,samo ovog puta sam ja bio pozdravljen levom rukom od strane mog vojnika guštera.
Setio sam se sebe i tiho sam ga opomenuo baš kao što je mene Kozadra

- KV kap. Guzina nas postroji na pisti ispred čete i dreknu : Ko pije pivo 2 koraka napred !
 Ja sam pomislio da je našao flaše u spavaonici. I vodnici ne znaju šta je.  Onda je još jednom rekao :Ajde, pitam ko pije pivo .
Vidimo da je malo "smekšao" i istupe njih 5-6. E onda je usledilo: Ko pije sok nek istupi 1 korak. Tad je nastala gungula ko će u 1. a ko u 2. red .
Pivopije napred a za njima sokadžije.
I tako nas KV odvede u kantinu i časti ceo vod pićem .
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   22.08.13 21:36

Kada je čovjek u nevolji tada brzo uči kako izaći iz toga.Kod mene a i moji klasića  decembar 86 u jedinici teh vod u kasarni Šentvid kao da se je neko želio našaliti sa nama a u vezi radne uniforme od čoje koju smo velikom većinom dobili manje brojeve košulja ili su te košulje od silnog pranja smanjile se ili je vojska prije nas bila nekako manja,sitnija.Kako si morao biti zakopčan do grla te male košulje gušile su te.Medjutim jedan vojnik iz srednje Bosne bio je maher pa je ono zadnje gornje dugme stavio na produženi konac od 2-3 cm i riješio problem a nama ostalima naplaćivao taj rad.Ja sam platio dva puta  a treći put sam sam sjeo i napravio to.Kasnije smo se snalazili tj mjenjali košulje i ostalu radnu uniformu sa onim vojnicima koji su dolazili na razduženje tj džombe a koji su imali puno bolje  i novije uniforme.Što se tiče izlazne uniforme ona je bila po mjeri vojnika.
Na vrh Go down
Zemunac
Vodnik
Vodnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 414
Član od : 2013-07-19
M(j)esto Zemun

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   02.09.13 1:54

Pošalje dežurni oficir protivpožarca da obidje one velike kontejnere za djubre i da ga izvesti o popunjenosti istih,
Stiže protivpožarac i izveštava:
- Druže kapetane, 2 su polu-puna a 3 polu-prazna !
- Kako to ? Objasni !
- Pa polu-puni imaju malo više od pola, a polu-prazni malo manje od pola !
- Uh, ajde idi, u redu je.....
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   02.09.13 8:43

Objašnjenje potpuno na mestu.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   02.09.13 10:02

@Zemunac (citat):
Pošalje dežurni oficir protivpožarca da obidje one velike kontejnere za djubre i da ga izvesti o popunjenosti istih,
Stiže protivpožarac i izveštava:
- Druže kapetane, 2 su polu-puna a 3 polu-prazna !
- Kako to ? Objasni !
- Pa polu-puni imaju malo više od pola,  a polu-prazni malo manje od pola !
- Uh, ajde idi, u redu je.....

Zemunac taj tvoj protipožarac je dvojna ličnost,istovremeno je optimist i pesimist Laughing

Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   02.09.13 11:19

Setio sam se i ja jedne stvari...

nekde daleko na početku u kasarni, mene kao guštera pošalju po jedan paket. Poštu smo dobivali lično, ali paketi su se preuzimali u jednoj kancelariji pored kapije.

I tako ja dođem, pokucam, uđem i kažem - DOBAR DAN, došao sam po jedan paket... tamo je bio jedan stariji zastavnik pa mi kaže:

Pa druže u armiji smo ne pozdravlja se tako

- naravno počeli smo oba dva da se smejemo, stvarno ljudina od čoveka. Hvala mu za simpatično sečanje.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   02.09.13 14:03

Kad smo već kod pakete,kod mene su se oni preuzimali u nekoj kancelariji ispod komande,tj kancelarije komandanta.Ušlo se u prostoriju odnosno neki hodnik koji je služio kao čekaona.Bio ja tako i čekam na red da uđem u kancelariju na pregled paketa,paketi su se obavezno pregledavali uz prisustvo vojnika i mislim da je bio neki zastavnik.Normalno da je svako dobivao u paketu flašu koja se proljevala kroz prozor.Sad da se vratim na situaciju,došao na red vojnik ,mislim da je bio iz Slovenije,uđe on u kancelariju,vrata su otvorena tako da se sve vidi što se radi.Otvori zastavnik paket i normalno izvadi flašu rakije,te krene k prozoru da je prolije.Počne ga ovaj vojnik molit da ne proljeva da će on ovako,onako,ali zastavnik ne popušta.Kad je vojnik vidio da od moljenja ništa zamoli ga da bar počasti rakijom ove vojnike koji su u čekaoni.Zastavnik se malo nečkao ali pristane.Uzme Slovenac flašu izađe na hodnik i normalno prvi nagne,sigurno trečinu flaše na cug.Suze su mu tekle ko da plače.Poslije njega svi mi po redu povučemo koliko je ko mogao,bilo nas je 5-6 koji smo čekali,i sad je ostalo u flaši još sigurno trečina.Uzme Slovenac bocu da je odnese u kancelariju ali prije još jedanput nategne tako da je u boci ostalo neka mizerija.Kad je ušao u kancelariju nastala vika,ko je popio ,gdje je rakija,izletio zastavnik u hodnik,počeo vikat,ali bilo je gotovo.Otad se obavezno alkohol proljevao kroz prozor bez diskusije.

Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   06.09.13 14:04

Jednom se ja nešto razbolim, neka viroza, šta ja znam. Stanem ujutru u red za lekarski. Ambulanta je bila u gradu, ne u kasarni. Dozvole mi, i još nekima, dodele nam destara što če da nas prati. Tamo dobijem neku inekciju, šta ja znam čega. Vratimo se u kasarnu, pa dalje svako u svoju jedinicu.

Tad ja iskalkuliram da bi voleo da probam vojnički burek u kantini. Umesto da odem direktno išao sam prvo u kantinu. Obično ga je nestalo več rano, do kantine smo mogli samo malo pre ručka.

I tako ja ''uletim'' u kantinu, kad tamo neka grupa oko deset ako ne i više oficira. Zvezdica je bilo kao za novu godinu. Još je kantina imala neku ogradu, pa je trebalo da se obiđe celu kantinu. Ja sam bio tamo jedini vojnik, nisam hteo da pobegnem, iako bi morao da sam u jedinici.

Krenem ja polako okolo, uzmem burek i jogurt... samo sam čekao da če neko početi da se dere šta radim tamo.... Pojedem ja u miru, vratim tanjir, niko mi nije ništa rekao.

Tako da: hvala jim da se nisu igrali neke frajere, da su dozvolili vojniku da pojede famozni JNA burek. Nije bio loš!
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   06.09.13 18:13

Svaki put kada bi otisao u ambulantu krene se od merenja temperature. Daju ti onaj termometar sa zivom i onda samo pokupe rezultate sa 10tak minuta. U medjuvremenu ako nemas temperaturu upaljacem doteras termometar do 38, jer ako je visa teraju u bolnicu, a tu mogu da te provale da foliras. Na taj nacin izmajmunises par dana postede.
Pita mene tip kako se to radi i ja mu onako generalno objasnim. Vidim kasnije coveka za zavojem na ruci. On ga bato zagrejao dok nije pukao pa je u panici jos isekao i ruku. Ne mogu da se setim koju je pricu slozio da bi objasnio kako mu je "eksplodirao" termometar.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Broj komentara : 18479
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   06.09.13 19:56

@BEOGRAD (citat):
U medjuvremenu ako nemas temperaturu upaljacem doteras termometar do 38...

Ne mogu da se setim koju je pricu slozio da bi objasnio kako mu je "eksplodirao" termometar.

Ovu lekciju sam naučio još u osnovnjaku kada sam pokušao isto jer sam htio koji dan ne ići u školu... Rolling Eyes Laughing
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3365
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   07.09.13 7:39

@BEOGRAD (citat):
Svaki put kada bi otisao u ambulantu krene se od merenja temperature. Daju ti onaj termometar sa zivom i onda samo pokupe rezultate sa 10tak minuta. U medjuvremenu ako nemas temperaturu upaljacem doteras termometar do 38, jer ako je visa teraju u bolnicu, a tu mogu da te provale da foliras. Na taj nacin izmajmunises par dana postede.
Pita mene tip kako se to radi i ja mu onako generalno objasnim. Vidim kasnije coveka za zavojem na ruci. On ga bato zagrejao dok nije pukao pa je u panici jos isekao i ruku. Ne mogu da se setim koju je pricu slozio da bi objasnio kako mu je "eksplodirao" termometar.

Ili platis cika Peri tehnicaru pivo u kantini i sutradan ti upise u karton sta hoces. Wink 

Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   07.09.13 18:14

kad je vec spomenut stacionar...setio sam se i ja neceg...

Maj mesec, vodnik stazista doktor Dr. Robert se skida i zeli da proslavi skidanje...organizuje sedeljku "za uze drustvo" iz stacionara i vidjenije vojnicke licnosti.
Naravno da smo bili pozvani i vojnici Mica Pop (harmonikas i pevac) i ja, da malo odsviramo...
a bilo je prisutno i nekoliko osoba lepseg pola, uglavnom cerke doktora i GL...

Stacionar je bio tu odmah do dezurane, normalno je da ce i dezurni oficir svratiti na jedno pice s vremena na vreme...
da skratim, svanulo, treba devojke otpratiti izvan kapije...ja se javljam kao najtrezveniji, prolazimo kapiju, strazaru nista nije jasno i jadnik se smeje od zabezeknutosti; jedna od devojaka hoce da se vrati jer je zaboravila jaknu, sta li...mi se vracamo Smile
opet ka kapiji (par metara), ali sada za nama ide i Mica Pop i svira pesadijski mars na harmonici iz sve snage kao da docekuje svatove na kapiji...a iz prijavnice vice vojnik Slovenac (mislim da se preziva Goles): " Pope, ne preteruj" Smile
Strazar je zasao iza zida i umire od smeha...

ps...ovoga sam se setio pre neki dan, kada sam, preturajuci po starim stvarima, nasao poklon-uspomenu na to vece; dr Robert je kao covek starog kova znao da muzika treba i da se nagradi, pa je svakom od nas muzicara dao po jednu "zmijicu" - rever oznaku sanitetske sluzbe

Na vrh Go down
cato8687
Gušter
Gušter

Broj komentara : 32
Član od : 2013-09-11

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   13.09.13 14:40

Ja kao ćato u Bačkoj Topoli drugih 6 mjeseci uspješno izbjegavam jutarnju tjelovježbu i drijemam 20 extra minuta zaključan u kancelariji.
Koji tjedan prije skidanja, nešto me uhvatila dobra volja i odem ja s ekipom na poligon. Aaaaa, pukla zafrkancija, 'gdje si ćato', 'bravo ćato' i slično. A u to naiđe dežurni oficir (kapetan Ilić, za one koji su služili u Topoli) i opere ribanje: šta si ti jedini pametan, a svi ostali budale !!!!
Razlog: cijeli poligon gol do pojasa, samo ja u bijeloj majici - svijetlim kao svetionik ! :-)
Naravno, morao sam otrpjeti nakbadno zahebavanje i svog potporučnika Majića: 'to što se neki srame pokazati kržljavo tijelo' ....
Uglavnom, ostatak vremena do skidanja uspješno sam se skrivao u kancelariji.

Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   21.09.13 21:11

Ovaj doživljaj iz JNA posvećujem mom dobrom drugu iz Dubrovnika a ime Dubravko koji nije volio ili razumijo narodnu muziku koju smo slušali.On je slušo zabavnu preko vokmena i slušalica.Jedne subote u gradu Prokuplju otišli smo na muziku u hotel gdje je svirala jedna dobra grupa sa još boljom pjevaljkom i ispunjavala želje svima po pitanju narudžbi pjesama.Kada se je atmosfera zahuktala pojedinci vojnici  a bilo nas je skoro polovina od ukupno unutra počeli su da razbijaju čaše ili pivske flaše.Tad je on uzeo pepeljaru i razbio je pored stola.Muzika je stala i vidimo da neko od osoblja telefonom zove kasarnu da dođu i pokupe pijane vojnike.Svi su izašli prije dolaska kampanjole i dež.oficira i promjenili lokal ili nazad u kasarnu.Na povratku u kasarnu pitam ga šta mu bi da baca pepeljaru a on mrtav hladan reče pogodila me pjesma.Ovo što smo uradili ne odobravam jer smo s tim  nekom pokvarili veče a sebi zatvorili ulazak  u taj hotel.
Na vrh Go down
cato8687
Gušter
Gušter

Broj komentara : 32
Član od : 2013-09-11

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   22.09.13 9:21

Petak, jutarnje dizanje zastave, svi u stavu mirno, a laktom me tiho trkne potporučnik: što je T. nisi se brijao jutros ?!? Ja se pravim nevješt: nisam stigao.
A zapravo sam se obrijao još u PONEDJELJAK !!!! :-D
Btw, i dan danas se brijem samo ponedjeljkom, zahvaljujući svijetloj puti. S tim da ozbiljno razmišljam brijati se i četvrtkom: sve mi je više sijedih na bradi, pa ego trpi. ;-)
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Broj komentara : 3169
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   22.09.13 9:38

Very Happy 
Nemoj da se brines, sedi su na ceni
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA   Today at 15:14

Na vrh Go down

Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/13Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-
» Anegdote, zanimljivi i smešni događaji i doživljaji iz JNA
» Koliko je među nogometašima/fudbalerima i općenito sportašima (bilo) intelektualaca?
» Korisni, zanimljivi i zabavni linkovi - preporuke