FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Ponovo u mestu služenja JNA ...

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorPoruka
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   10.04.13 15:46

Na moju zalost nisam uspeo da ponovo posetim Zadar ali me je kolega bojnik obradovao fotografijama ASC. Kasarnu u Aleksincu sam obisao posle 10-tak godina
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   10.04.13 16:35

@dpuric (citat):
Na moju zalost nisam uspeo da ponovo posetim Zadar ali me je kolega bojnik obradovao fotografijama ASC. Kasarnu u Aleksincu sam obisao posle 10-tak godina

Kolega biti će još fotografija Razz
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1304
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   12.04.13 20:09

Kroz LJubljanu sam puno puta prolazio a konkretno u jednoj kasarni kod zeljeznicke stanice sam i radio na obnovi tj .restoaraciji.Za vrijeme JNA tu je bilo sjediste KOS i glavni zatvor cini mi se.Sada je to preuredjeno u etnografski muzej.Ukrasne figure na fasadi su ostale iste ali obnovite a unutra je malo toga promjenito ali jes poboljsano i osvjezito.LJubljana se je puno izgradila tj sad ima prsten oko sebe sa autoputevima.Moja kasarna Sentvid u kojoj sam boravio kao guster neki 80 dana je predata crkvi u vlasnistvo.Puno me lijepih trenutaka podsjeca na taj grad.
Na vrh Go down
pukovnik
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 2159
Član od : 2012-02-29

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   12.04.13 21:12

Niti bio, niti me interesira a niti mislim ići.

Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   12.04.13 23:37

takodje.potpuno se slazem sa pukovnikom.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 18522
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   12.04.13 23:57

@semsudin (citat):
Za vrijeme JNA tu je bilo sjediste KOS i glavni zatvor cini mi se. Sada je to preuredjeno u etnografski muzej. Ukrasne figure na fasadi su ostale iste ali obnovite a unutra je malo toga promjenito....

Idem u Ljubljanu za tjedan dana, pa ću posjetit, hvala ti na informaciji Šemsudine. Very Happy

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   13.04.13 7:43

@Max Blitz (citat):
@semsudin (citat):
Za vrijeme JNA tu je bilo sjediste KOS i glavni zatvor cini mi se. Sada je to preuredjeno u etnografski muzej. Ukrasne figure na fasadi su ostale iste ali obnovite a unutra je malo toga promjenito....

Idem u Ljubljanu za tjedan dana, pa ću posjetit, hvala ti na informaciji Šemsudine. Very Happy

Ako imas mogucnosti, slikaj nesto u Sentvid. Ja i Semsudin smo imali istu VP. Smile
Na vrh Go down
salemzlot
Gušter
Gušter

Broj komentara : 12
Član od : 2013-04-11
Dob : 51
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   15.04.13 16:09

Kasarna Jalkovečeke žrtve u Varaždinu je potpuno promjenjena, srećom-na bolje ili korisnije.
Obiđoh lani s familijom u sklopu odlaska na Špancirfest.
Autoparka s garažama više nema, tu su niknule nove male zgradice, paviljoni gdje smo bili smješteni su preuređeni u studentske domove, trpezarija je srušena kao i svi ostali prateći objekti.
Zgrada komande puka je pruređena u poslovne prostore.
Jedino su prijavnica, park sa spomenikom i stražara ostali kao nekada ali obnovljeni.
Za svaku pohvalu.
U svakom slučaju - lijepo se bilo podsjetit na jedan period mladosti.
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase

Broj komentara : 572
Član od : 2012-12-29
Dob : 47
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   11.05.13 7:41

ja još nisam imao mogučnost da se vratim tamo gdje sam služio(Petrovac na Mlavi).Ali imam u planu da svi zajedno sa mojom familijom što prije idemo, i da jim pokažem gdje je njihov stari služio vojsku.Biče to nadam se lijep izlet
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   23.05.13 21:57

@janeztrdi (citat):
Zdravo East,dobro ste se dogovorili i moram da kažem da se radujem da ste ostvarili planove kako ste si zamislili i ne samo to,još ste postali prijatelji.Svaka čast,tako treba da pomognemo jedan drugom.Hvala na savjetu,čini mi se jako dobar!

Pozdrav od janeza

Janez, i tebi lep pozdrav iz Beloga grada "v belo Ljubljano"!

Tvoju zahvalu i pozdrave preneo sam sa  teme Oficiri u JNA. Ipak  po sadržaju ovde pripada.
I još da dodam, sutra 25.05. Beograd će biti pun automobila i autobusa sa SLO registracijama - Invazija na Kuću cveća.
Na vrh Go down
pedja1985
Gušter
Gušter

Broj komentara : 8
Član od : 2013-05-17

KomentarNaslov komentara: Kalnicki partizani   26.05.13 9:31

@avanturist111 (citat):
bio sam jednom u posjeti u Varaždinu gdje sam i služio , jedva sam našao kasarnu , , uglavnom jako se izmjenila , kao i cijeli grad
sada po onome što sam čuo , pročitao mislim da je sve srušeno

Znas li sta je sa kasarnom Kalnicki partizani? Bio sam tu 85.
Na vrh Go down
slavkos
Gušter
Gušter

Broj komentara : 14
Član od : 2014-05-29
M(j)esto Vrbas

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   31.05.14 22:39

Kao što pišete, prvo mi je bilo što pre i što dalje da odem od mesta služenja, sad mi je svake godine sve veća želja da posetim, Kičevo, da prođem onim putevima gde smo imali vožnje, da odem u onu vukojebinu gde smo kopali za optički kabel, sadili drveće...sve bih to voleo opet da vidim...
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1374
Član od : 2014-01-18
M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   01.06.14 0:37

@slavkos (citat):
Kao što pišete, prvo mi je bilo što pre i što dalje da odem od mesta služenja, sad mi je svake godine sve veća želja da posetim, Kičevo, da prođem onim putevima gde smo imali vožnje, da odem u onu vukojebinu gde smo kopali za optički kabel, sadili drveće...sve bih to voleo opet da vidim...

To ti je sad zbog krize srednjih godina ili još više znak zakasnjenog dejstvovanja broma.  Laughing

Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 353
Član od : 2014-04-28
Dob : 46
M(j)esto Vojvodina

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   01.06.14 1:01

@slavkos (citat):

Secam se tog kopanja samo ne znam gde se tacno nalazila ta lokacija gde smo 1988 u okolini Kiceva kopali za neki kabal.Secam se da sam opeljesio neko voce koje je bilo pored puta gde je bila trasa.
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   01.06.14 1:33

@Slobodan. (citat):
@slavkos (citat):

Secam se tog kopanja samo ne znam gde se tacno nalazila ta lokacija gde smo 1988 u okolini Kiceva kopali za neki kabal.Secam se da sam opeljesio neko voce koje je bilo pored puta gde je bila trasa.

Slobodane, kod tebe što kažu, ako je dan kratak duga je godina. Tako i tvoja 1988. sve u nju stalo. Ako si počeo služiti novembra te godine, baš me interesuje koje je to voće tako kasno ostalo na drveću.

Takođe, u komentaru za pesmu Dunave od YU grupe napisao si da ste je slušali u Kičevu septembra 1988.  Jedino što je album "Ima nade" objavljen krajem oktobra ili početkom novembra te godine (nisam ni ja baš siguran). Da uzmemo u obzir i proteklo vreme i zaborav?????????

Kapetan I klase
Kapetan I klase

Broj komentara : 4229
Član od : 2013-10-10
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   01.06.14 1:38

Nisam siguran da bi se obradovali da se vratim u mesto služenja,možda grešim..videćemo Very Happy..prvo u Šadrvan drunken
Na vrh Go down
Slobodan.
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto Vojvodina

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   01.06.14 13:42

East&West (citat):
Slobodane, kod tebe što kažu, ako je dan kratak duga je godina. Tako i tvoja 1988. sve u nju stalo. Ako si počeo služiti novembra te godine, baš me interesuje koje je to voće tako kasno ostalo na drveću.

Takođe, u komentaru za pesmu Dunave od YU grupe napisao si da ste je slušali u Kičevu septembra 1988.  Jedino što je album "Ima nade" objavljen krajem oktobra ili početkom novembra te godine (nisam ni ja baš siguran). Da uzmemo u obzir i proteklo vreme i zaborav?????????

U Kicevu sam bio 1988 od seütembra do novembra a u Prizrenu od novembra 1988 do septembra 1989 a voce koje sam peljesio prilikom kopanja bile su neke krzljave jabuke .
Trasu zbog jabuka  nisam iskopao  Very Happy  pa su oni koji su svoju  pre zavrsili morali da odrade i moju. Very Happy 
Pesmu Dunavom sibaju vetrovi od YU grupe smo slusali svaki dan pre pocetka smotre a pustao je neki Slovenac  a izlazak albuma verovatno nema veze sa izlaskom tog singla koji je zasigurno vec uveliko  bio u opticaju.
Mozda si ipak ti malko omasio pa si izguglao pesmu Dunave umesto pesmu Dunavom sibaju vetrovi od iste grupe.

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   01.06.14 15:06

Ma kakav gugl, stigla mi "Nišekspres"-om u Novo Mesto polovinom novembara 1988, još vruća !

Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1374
Član od : 2014-01-18
M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   01.06.14 21:07

To bi moglo i u temu najboljih restorana, ali kad Je East & West več spomenuo Novo mesto i pošto bi se mnogi vračali na mesto služenja, treba reči, to ovdje. 

U Novom mestu, drži restorančič, gdje ne fali slika druga Tita, moj prijatelj Geđo. Mnogo dobra mu je balkanska kuhinja i restoran se zove kod Geđe.

On ne može ponovo otiči na mesto gdje je služio, jer je tu i ostao. Sedamdestih ili ranih osamdesetih godina se oženio i počeo raditi kao inkasant za vodarinu. 

Prije otprilike sedam, osam godina, otvorio je taj restoran u Bršljinu i dobro mu ide. Istotako je kasnije otvorio restoran u Srbiji - etno kuča Geđo, gdje ima nebroj šljiva i pravi odličnu mekanu rakiju.

Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto Vojvodina

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   01.06.14 21:33

East&West (citat):

Ma kakav gugl, stigla mi "Nišekspres"-om u Novo Mesto polovinom novembara 1988, još vruća !

Dakle u Kicevu su je imali pre tebe posto smo je mi uveliko slusali pred svaku smotru.

Na vrh Go down
Djida
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Prim(j)eran Vojnik značka PV
Broj komentara : 932
Član od : 2013-04-05

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   01.06.14 22:38

@slavkos (citat):

I moja generacija je nešto kopala druže desetaru,znam da smo se pokilavili po onom kamenju i jedva uspeli da završimo.......a ruke pune žuljeva
Zašto smo kopali to se i dan danas pitam.

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   01.06.14 22:55

@Četni evidentičar (citat):
To bi moglo i u temu najboljih restorana, ali kad Je East & West več spomenuo Novo mesto i pošto bi se mnogi vračali na mesto služenja, treba reči, to ovdje. 

U Novom mestu, drži restorančič, gdje ne fali slika druga Tita, moj prijatelj Geđo. Mnogo dobra mu je balkanska kuhinja i restoran se zove kod Geđe.

On ne može ponovo otiči na mesto gdje je služio, jer je tu i ostao. Sedamdestih ili ranih osamdesetih godina se oženio i počeo raditi kao inkasant za vodarinu. 

Prije otprilike sedam, osam godina, otvorio je taj restoran u Bršljinu i dobro mu ide. Istotako je kasnije otvorio restoran u Srbiji - etno kuča Geđo, gdje ima nebroj šljiva i pravi odličnu mekanu rakiju.

Čuo sam za Geđu, ali nisam hteo da idem. Takvih restorana ovde imam na svakom koraku. Mi smo bili u domačem restoranu, preko puta Revoza (bivši IMV radi orijentacije ostalih kolega). Domači, dolenjski specijaliteti, cviček i što je meni tada bilo važno u jednom separeu dozvoljeno pušenje duvana. Znači VIP gosti.

Niti u kasarnu "Milan Majcen" nisam hteo da idem, iako sam tamo radio  5 godina. Više sam ja ostao vezan za Črnomelj, radi prekomande nisam selio u NM, već sam i dalje sam živeo u Črnomelju. Na posao sam  putovao poslovnim vozom-Zeleni vlak. I onda dođem u "Kolodvorsku restauraciju" železniške postaje Novo Mesto, kad tamo svi već dobro zagrejani, a do 8,00 zabranjeno točenje alkohola?? Posle su i meni objasnili sadržaj i dejstvo "podaljšane kavice" Smile Koristio sam, ali vodio računa da ne preteram.

Gušter
Gušter

Broj komentara : 34
Član od : 2013-04-24
Dob : 53
M(j)esto Veles, Makedonija

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   11.07.14 8:31

Jos 300 dana i nikad vise u Ljublajni u uniformi ... Jos 200 i nikad vise u Ljublajni u uniformi ... Jos 100 dana i nikad vise u Ljublajni u uniformi ... Jos 60 ... 33 ... 22 ... 17 ... 10 ... joooj cifra ubija ... 003, 002, 001 i konacno - dosao je i taj dan Petak, 12.02.1988 godine kada sam se skinuo posle tacno 332* dana u JNA i zadnji put rekao moju mantru "Nikad vise u Ljublajni u uniformi!"
Sigurno se svako od nas seca ovog svakodnevnog odbrojavanja i prekrizavanja datuma na kalendaru!
I od tada evo, do danas proslo je tacno 9567 dana Mad kako nisam dosao u Ljubljani. Ni u uniformi ni u civilku.
A voleo bih da opet idem tamo.
Da posetim sva ona mesta gde sam ranije isao ... Tivoli, Tromostje, kafana Dubocica gde sam bio redovan gost, zatim ona kafana pored Ljubljancice gde se pilo "Lasko", u onu piceriju u ulici izmedju Tromostja i hotela "Slon" gde sam jeo dobru picu, hotel "Union" (dobro bi bilo da je tamo i ona moja bivsa devojka Jasmina iz Beograda, koja mi je ulepsavala moje vojnicke dane Laughing )

Onu staru Sercerovu kasarnu su skros srusili, ali bih opet da idem tamo, na to mesto, da "je vidim".
Isto kao sto bi voleo da idem i u 4-ti Jul. Da udjem u one iste prostorije gde sam nekad spavao, jeo, radio ...
Pa jos ako se nadjem sa nekim od mojih vojnickih drugova ... bilo bi super.
Ali jbg, nema se para, to ti je.

* - Posto nisam iskoristio redovno otsustvo od 15 dana i 2 dana za put (toliko su davali do Velesa, 1024 km zeljeznicom), jos i 15 dana nagradnog (zbog telegrafije) trebalo je da se skinem 32 dana ranije. Ali to se padalo u Nedelju, 14-tog Februara. Posle duzeg objasnjavana sa komandantom bataljona (bio neki major makedonac, zaboravio sam mu ime) da se u neradne dane vojnik nemoze skinuti, uspeo sam da ga ubedim da treba da se skinem u Petak, 12-tog Februara. I tako ja dobijem jos 2 dana i skinuo se 34 dana ranije od moje klase. cheers

ianmarkk
Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 467
Član od : 2014-07-07
Dob : 53
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   11.07.14 11:02

U Puli se kasarna dosta promenila, napravili avtobusnu stanicu a zgrade žalostno propadaju i neke dosta uništene. Iz Ljubljane do Pule sam brzo i svake godine prošetam gradom i idem, da vidim kasarnu. ja nikad nisam rekao, da se neču vratiti; zašto jer je dosta toga bilo loše a dosta i dobroga. Za kasarnu u Delnicama ne znam, dal još postoji ako ima neko informacije, molim napišite nešto. Artiljeriski poligon u Slunju ne mogu posetit jer je kad sam jednom tamo bio put zatvoren i ne može se tamo iči  Sad
Na vrh Go down
gorandamnjanovic
Gušter
Gušter

Broj komentara : 17
Član od : 2013-09-14
M(j)esto AR

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   27.07.14 23:27

yoleobi ponovo da posetim kasarnu u velesu samo da je to moguce.druga je drzava sad. i obiso bi grad,365 dana sam proveo tu a nije bilo lose,
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   Today at 1:01

Na vrh Go down

Ponovo u mestu služenja JNA ...
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka
» ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA
» Osnovne komande vojsci