FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Ponovo u mestu služenja JNA ...

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18471
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   25.11.16 0:38

Prijateljstvo između Gorana Kniewalda (61) iz Zagreba, Andreja Šušteršiča (61) iz Ljubljane i Zorana Pavlovskog (62) iz Beograda staro je skoro 35 godina, a započeto je u julu 1981. godine kada su kao “matori” diplomci stupili u kasarnu JNA u Leskovcu.
Ova neobična družina povezana je i kumovskim vezama, inače se okuplja skoro svake godine, a poslednji veći susret priredila je na 30-godišnjicu završetka vojnog roka.
– Odlučili smo da obeležimo 30 godina izlaska iz JNA na način da se okupimo u Leskovcu, posetimo kasarnu (barem spolja), obiđemo stara mesta, kafane i druge prostore gde smo nalazili razonodu...

http://www.telegraf.rs/vesti/2473966-sreli-se-hrvat-slovenac-i-srbin-nije-vic-njih-trojica-su-uspeli-da-se-okupe-posle-30-godina-od-izlaska-iz-jna-foto-video

Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

Broj komentara : 828
Član od : 2014-12-21
Dob : 53
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   01.12.16 18:07

Ovo je jako lep ali i redak primer. Ja sam služio u Zadru ali ne znam da li se tamo može otići uzimajući u obzir događaje koji su se dešavali. Voleo bih iz znatiželje videti K-1 i prošetati po gradu, rivi, mestima gde se izlazilo. Ali, šta ako odem na granicu i tamo me nađu u kompjuteru kao učesnika ratnih opcija i zatvore me. To me muči, ili ja to sve preuveličavam i bojim se.
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3365
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   01.12.16 23:52

Otici ponovo u mjesto sluzenja, sam, ne znam koliko je to interesantno. 
Vise bih volio da se skupi (sto vise to bolje) staro drustvo.
Vecina bi voljela obici kasarnu a gradovi kao gradovi...
Dosta kasarni vise ne postoje, a i one koje su tu, kako se moze uci. 
Na primjer, moja kasarna jos "radi", a imamo i dvojicu jos uvijek aktivnih starjesina ovdje na Forumu, vjerujem da bi nas rado ugostili, al' koliko je takvih...
Na vrh Go down
Gorica 660
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

Broj komentara : 686
Član od : 2016-06-20
Dob : 45
M(j)esto Brčko dc, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   Yesterday at 16:09

Kasarna "Robert Domani" poznatija kao "Luščić" kasarna u Karlovcu (R. Hrvatska) u kojoj sam ja odslužio vojni rok tokom gotovo cijele 1990 godine danas izgleda ovako :

Na ovoj dole slici vidi se ulaz u zgradu-paviljon gdje saa sa svojom jedinicom boravio, ulaz u zgradu pa odmah u prizemlju desno :

Na ovoj slici slici je tzv. umivaona-kupatilo ili bar ono što je od nje ostalo, ako ništa bar je ogledalo čitavo Laughing :

............

Da budem iskren i kada bih otišao sam ili eventualno sa nekim ko je služio zajedno sa mnom, ne znam da li bismo imali uopšte išta i vidjeti !? Jednostavno mi nije jasno kako je uopšte moguće da organi pod čiju je upravu potpala ova kasarna kao i mnoge druge mogu ovako nešto dozvoliti !?

Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   Yesterday at 16:16

Verovatno lokalna uprava nije imala rešenje da ovo privede nameni već pustila da propada.
Na vrh Go down
Gorica 660
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Brčko dc, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   Yesterday at 17:13

Umalo da zaboravim Slobo, čestitam na unaprijeđenju, sada si zastavnik salutiranje  !
...............

Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Brčko dc, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   Yesterday at 18:32

Nema sikiracije Slobo, upozoreni smo svi jer smo skrenuli malo više i jednostavno se oduzelo kontroli štonnije ovdje prvi put a vjerovatno ni posljednji.ijemeij
Nema mislim a i siguran sam ovdje niko ništa protiv ikog. Oni koji žele da svoje frustracije liječe idu na kojekakve druge forume gdje je sve dozvoljeno a ne dolaze ovdje !
Ovdje je (barem zasad) kontinuitet odličan i valjda tako i ostane.
Nađi na net-u slike svije kasarne u današnje vrijeme pa ih oostuj ako možeš, siguran sam da i tvoja kasarna nije mnogo "ljepša" nego moja gdje sam ja služio JNA !
............

Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   Yesterday at 18:42

Video sam slike moje kasarne dosta puta, sem piste koja je u travi, koliko se sećam, ostali objekti su privedeni nameni. Inače, idem na druge teme, lagane i relaks, gde se bolje snalazim a i da pobegnem od pojedinih admina.
Na vrh Go down
Gorica 660
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik

M(j)esto Brčko dc, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   Yesterday at 18:49

Ajde za divno čudo da je neka od kasarni u solidnoj funkciji :-)
..............

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3365
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   Yesterday at 19:45

Dosadasnji komentari, nevezani za temu ili u neskladu s pravilima Foruma (ukljucujuci i moje) su arhivirani.
Poslednji put vas molim da nastavite u duhu teme i Foruma. Kolege koje imaju potrebu da diskutuju o (cemu god im je volja) mimo ovih pravila, mogu to putem privatnih poruka, a javni dio ostavite onima koje ne interesuju vasa politicka ubjedjenja i ratna istorija.
Na vrh Go down
Sloba1
Zastavnik
Zastavnik

M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   Yesterday at 19:55

Neću više ništa da izjavim na ovu temu. Fala bogu ima i drugih tema ovde, na svu sreću, širok je spektar. Hoćeš da budeš aktivan i daš doprinos i sve je dosad bilo korektno, i onda ti natrlja jedan od admina nos.
Ima ovde dosta drugih izbora, tako da idemo na druge sadržaje.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovo u mestu služenja JNA ...   Today at 5:38

Na vrh Go down

Ponovo u mestu služenja JNA ...
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Popularne pesme u vreme služenja vojnog roka
» ZAŠTO STE UPISALI VOJNU AKADEMIJU (ŠKOLU)? Profil starješine JNA
» Osnovne komande vojsci