FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Zrenjanin VP 2367/3, 1972. sanitet

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18493
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin VP 2367/3, 1972. sanitet   26.11.12 14:51

@Bogart (citat):
Hm, da nije nas Boris promasio neki od onih "golicljivih" sajtova, sa nestasnim tetama, pa slucajno dospeo na ovaj forum... kao ja... Embarassed Laughing

Eh. da je bilo sačuvat slike onih golih teta iz 'Starta' i 'Reportera', što smo ih lijepili po kasetama i unutar njih. Pa ih sada stavit na forum. To bi bio urnebes.... lol!
Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin VP 2367/3, 1972. sanitet   26.11.12 19:30

@Max Blitz (citat):
@Bogart (citat):
Hm, da nije nas Boris promasio neki od onih "golicljivih" sajtova, sa nestasnim tetama, pa slucajno dospeo na ovaj forum... kao ja... Embarassed Laughing

Eh. da je bilo sačuvat slike onih golih teta iz 'Starta' i 'Reportera', što smo ih lijepili po kasetama i unutar njih. Pa ih sada stavit na forum. To bi bio urnebes.... lol!

Svaka čast druže! Karijera napreduje jocolor Ma znao sam ja da će od tebe biti nešto, rođeni si vojnik. Ne bih da puno smetam na dežurstvu samo još da čestitam i poželim puno uspjeha u radu!

Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 444
Član od : 2012-06-07

KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin VP 2367/3, 1972. sanitet   27.11.12 3:17

@Max Blitz (citat):

Embarassed Laughing  Laughing  Laughing Doduse bilo je po kasetama i postera mejnstrim umetnica, npr. Sofi Marso. Smile

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin VP 2367/3, 1972. sanitet   27.11.12 3:43

@Bogart (citat):
Embarassed Laughing Laughing Laughing Doduse bilo je po kasetama i postera mejnstrim umetnica, npr. Sofi Marso. Smile

Kad smo kod kaseta.... mornari su (kao i svi valjda, s flomasterima svašta ispisivali po kasetama). Još tada su mi jedne od omiljenijih rock grupa bile U2, Simple Minds, The Cure. I ispisao ja to s prednje strane kasete velikim slovima debelim flomasterom. Nitko od oficira ni riječ, sumnjam da su svi znali što to uopće znači.... Valjda im je bilo neugodno pitati....

lol!
Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin VP 2367/3, 1972. sanitet   27.11.12 3:48

@Max Blitz (citat):
@Bogart (citat):
 Embarassed  Laughing  Laughing  Laughing Doduse bilo je po kasetama i postera mejnstrim umetnica, npr. Sofi Marso. Smile

Kad smo kod kaseta.... mornari su (kao i svi valjda, s flomasterima svašta ispisivali po kasetama). Još tada su mi jedne od omiljenijih rock grupa bile U2, Simple Minds, The Cure. I ispisao ja to s prednje strane kasete velikim slovima debelim flomasterom. Nitko od oficira ni riječ, sumnjam da su svi znali što to uopće znači.... Valjda im je bilo neugodno pitati....

Hahahahaha... Kao onaj policajac iz vica, kad mu u diskoteci cura kaze "pustili su erkondisn", ono njegovo cuveno: "Aha. Slusam ih i ja, dobri su." Laughing

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin VP 2367/3, 1972. sanitet   28.11.12 16:14

Boriseee! Gdje si? Vrati se na forum. Okupirali smo ti temu dok te nema, daj vrati je u zadane okvire........ čekamo te s nestrpljenjem. Cool Priče iz zrenjaninske kasarne...pardon, zubarske ordinacije....
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin VP 2367/3, 1972. sanitet   28.11.12 17:41

@Max Blitz (citat):
@Bogart (citat):
Embarassed Laughing Laughing Laughing Doduse bilo je po kasetama i postera mejnstrim umetnica, npr. Sofi Marso. Smile

lol!

Evo prvi ja u to vreme nisam znao za grupe koje nabrajaš. U stvari čuo sam za njih, međutim kao noviji talas (za mene) nisu me interesovale. Ne znači da nisam imao omiljene grupe koje su već tada spadale u klasiku. Isti slučaj i sa narodnjacima. Jedan boracu kaseti imao sliku folk pevačice u usponu, a ja ga pitao: Jel ti ovo devojka, lepa je?.

Što se tiče vojne discipline makar na kaseti pisalo i The Beatles ili moja omiljena CCR , vlasnik te kasete i potpisnik grafita najkraćim putem je morao doći do nitro razređivača ili acetona. Što se tiče unutrašnje strane vrata na kaseti , tamo je trebala biti ona šema kako se slaže oprema. Tolerisao sam sve što nije bilo "upereno protiv naroda i države". Ipak, jednom mesečno kada su bili tzv periodični pregledi koje je obavljala pretpostavljena komanda, morala je vojska poskidati sve sa unutrašnje strane vrata. Bilo im lepo objašnjeno zašto i niko se nije bunio.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin VP 2367/3, 1972. sanitet   28.11.12 17:50

@East&West (citat):

Što se tiče vojne discipline makar na kaseti pisalo i The Beatles ili moja omiljena CCR , vlasnik te kasete i potpisnik grafita najkraćim putem je morao doći do nitro razređivača ili acetona. Što se tiče unutrašnje strane vrata na kaseti , tamo je trebala biti ona šema kako se slaže oprema. Tolerisao sam sve što nije bilo "upereno protiv naroda i države". Ipak, jednom mesečno kada su bili tzv periodični pregledi koje je obavljala pretpostavljena komanda, morala je vojska poskidati sve sa unutrašnje strane vrata. Bilo im lepo objašnjeno zašto i niko se nije bunio.

Nije kod nas u Kumboru tako strogo bilo.....mislim, bio je red, al' ipak...jednom mjesečno? Ne sjećam se toga, ne nije bilo... Nas je st. vod. I kl. Boki pokrivao, i mi njega. Volio bih ga vidjet. Pitat ću Stazija jel' zna što o tom čovjeku, živio je u Herceg Novom. Very Happy
Na vrh Go down
Bogart
Vodnik
Vodnik

KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin VP 2367/3, 1972. sanitet   28.11.12 22:48

U Banja Luci nije bilo redovne kontrole kaseta i ormarica, samo jedna vanredna kontrola, staresine su reagovale na brojne kradje opreme i licnih stvari tek taj jedan jedini put i to kad se pojavila fotka jednog od glavnih lopova iz naseg voda u sinjelu majora koji je komandovao pitomackim bataljonom, onda je izveden pretres u celoj jedinici, a u sadrzaj sopstvenih kaseta dobili smo kompletan uvid jos i kad je dolazila GINA i kad smo bili pod uzbunom zbog sukoba na Plitvicama. Lopovi su redovno inventarisali sve kasete i ormare. U prekomandi u Nisu niko nije kontrolisao kasete, a i manje se kralo, meni je samo dzemper nestao, ukrao mi ga neki dzomba, zao mi je i dan danas sto nisam stigao da mu se osvetim zbog toga, nije bilo prilike.
Na vrh Go down
boris51
Gušter
Gušter

Broj komentara : 11
Član od : 2012-11-22
Dob : 65

KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin VP 2367/3, 1972. sanitet   20.02.13 0:06

Evo mene ponovo sa vama dragi nekadašnji drugovi vojnici! Bile su neke frke sa forumom ali sredili smo i to! Ja sam dobro! Pošto je zima i sneg ponovo sam se vratio kod mog omiljenog hobija izrađivanja zrakoplovnih maketa! Večeri su dugački pa vreme tako brže prolazi! Vidim da do sada se nije niko javio od onih mojih starih drugara iz VP Zrenjanin! Izgleda da sam najstariji od forumaša ali možda i ne!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin VP 2367/3, 1972. sanitet   20.02.13 0:26

@boris51 (citat):
Evo mene ponovo sa vama dragi nekadašnji drugovi vojnici! Bile su neke frke sa forumom ali sredili smo i to! Ja sam dobro! Pošto je zima i sneg ponovo sam se vratio kod mog omiljenog hobija izrađivanja zrakoplovnih maketa! Večeri su dugački pa vreme tako brže prolazi! Vidim da do sada se nije niko javio od onih mojih starih drugara iz VP Zrenjanin! Izgleda da sam najstariji od forumaša ali možda i ne!

Zdravo Borise!! Very Happy
Stvarno te dugo nije bilo.
Nisi najstariji, pogledaj:

http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t979-pozdrav-svima

Drug Slobodan je služio JNA daleke 1964.g. i to u ŠRO Bileća!! Exclamation
Većina nas je u usporedbi s njim u JNA bila na praznicima!!

Svašta smo ti pisali po temi dok te nije bilo, brzo zavedi neki red i dovedi je na pravi put!! Very Happy
Pozdrav!!

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin VP 2367/3, 1972. sanitet   21.02.13 4:35

@boris51 (citat):
Dobro nam došao druže Slobodane! Baš me obraduje da ima i starijih od mene!

Svaka ti čast- veoma te poštujem! Ja sam vojsku služio kao "gospodin - vojnik"; bio sam zubni asistent!

Je li i kod vas bilo ovako Borise? Laughing Laughing

Laughing Laughing Laughing
Ispričaj nam neku anegdotu iz zubarske ordinacije u JNA! cheers

Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin VP 2367/3, 1972. sanitet   21.02.13 9:09

VP 2367 - sanitetski školski centar, je 1976 godine preseljena iz Zrenjanina u Novi Sad, u kasarnu "Dr. Arčibald Rajs", koja sad stoji pusta i zaboravljena u Futoškoj ulici u Novom Sadu. Sanitetski školski centar je rasformiran 1994 kad i sve srednje vojne škole, a ŠRO SnSl je preseljena na VMA. Ne znam da li još uvek radi, ali je ponovo proradila VMA kao školska ustanova i tamo se sada školuju trupni lekari (lekari opšte prakse), što im se priznaje kao završen medicinski fakultet.
Na vrh Go down
Colonelo54
Gušter
Gušter

Broj komentara : 46
Član od : 2013-03-14

KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin VP 2367/3, 1972. sanitet   14.03.13 21:39

Samo da objavim da je prosle godine umro potpukovnik JOVANOVIC CEDOMIR dugogodisnji nacelnik Garnizone ambulante u Zrenjaninu. Inace, sada u Zrenjaninu NEMA NISTA od Vojske. kasarna je data na prodaju, ali vec godinama stoji zapustena i propada - sve je sablasno prazno. Dom JNA je vec nekoliko godina zatvoren i on je na prodaju- polako ali sigurno propada.

Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin VP 2367/3, 1972. sanitet   18.03.13 23:36

Potpukovnika Jovanovića sam zatekao u Zrenjaninu kad sam došao u prekomandu '92. Bio je u aktivnoj službi do '95, a posle je '96 došao poručnik Banodović za načelnika GA, iako nije bio lekar (med. tehničar sa završenom višom upravnom školom).
Na vrh Go down
Colonelo54
Gušter
Gušter

Broj komentara : 46
Član od : 2013-03-14

KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin VP 2367/3, 1972. sanitet   19.03.13 14:22

@zastavnik (citat):
Potpukovnika Jovanovića sam zatekao u Zrenjaninu kad sam došao u prekomandu '92. Bio je u aktivnoj službi do '95, a posle je '96 došao poručnik Banodović za načelnika GA, iako nije bio lekar (med. tehničar sa završenom višom upravnom školom).

Tacno je tako, druze zastavnice.

KomentarNaslov komentara: Re: Zrenjanin VP 2367/3, 1972. sanitet   Today at 6:44

Na vrh Go down

Zrenjanin VP 2367/3, 1972. sanitet
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Zrenjanin VP 2367/3, 1972. sanitet
» Kasarna Žarko Zrenjanin Uča - Vršac
» Sombor regrutni centar RV i PVO
» Karaule JNA Vojvodina
» Manevri JNA