FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Reputacija desetara i vodnika-stažista

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
AutorPoruka
Gringo
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3758
Član od : 2011-09-29

KomentarNaslov komentara: Re: Reputacija desetara i vodnika-stažista   01.09.14 22:25

Šteta za one koji su se doista trudili i postali i časnici vrijedni poštovanja, vidio sam takve kasnije koji su išli u ŠRO preko veze, preko stričeva i tko zna čega sve ........ i nisi bili ni za što, sirovine....u rezervi....mnogi su i zbrisali kad je zagustilo!!!!

GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Reputacija desetara i vodnika-stažista   01.09.14 22:27

@bugmenot2013 (citat):

A neki su na kraju dobili ospice ...  Wink
Dječije boginje. Laughing Laughing Laughing

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Reputacija desetara i vodnika-stažista   01.09.14 22:49

Naš Poručnik je imao toliko povjerenja u nas da smo praktički sve radili umjesto njega osim onih radnji gdje je morao odraditi svoje.Nikad nam nije rekao da nekog trebamo niti paziti niti maziti ali sve što se dešavalo znao je od nas a mi od njega.Za prekomande,ostavljanje vojnika za čatu,magacinera,vozača,kurira i.t.d. savjetovao se s nama jer smo ipak mi provodili 24 sata s vojskom.Njega ne omalovažavam nego samo dajem primjer kako je mogla funcionirati veza između nas "običnih" i njih "moćnih" a on i još nekoliko časnika/oficira su bili takvi.Potpuno povjerenje između nas a tako isto između nas sa vojnicima samo s naglaskom "na granici".Pisali smo već o tome kako je ipak vojnik trebao biti ipak malo više vojnik nego da mi se obraća sa "ej ti ajmo na pivu".Gazili nismo vojsku ali nisu ni otišli od nas neuki niti da su nas mrzili.Uostalom na forumu ima dosta mojih vojnika i bivših starješina pa ako laže koza ne laže rog.Samo onih koliko scratch dana do zakletve su bili u nekom strahu a kasnije - odradi svoje što je po dnevnoj zapovjesti a iza 13:00 ćemo lako..

mjesec
Gušter
Gušter

Broj komentara : 16
Član od : 2015-04-30

KomentarNaslov komentara: Re: Reputacija desetara i vodnika-stažista   03.05.15 19:17

Moj klasić postao general!
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4114
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Reputacija desetara i vodnika-stažista   03.05.15 19:28

Tvoje pravo je da postavis ili ne podatke o sebi. I moji klasici imaju visoke funkcije u OS novih drzava. U mojoj je NGS. Uglavnom su casni oficiri i vrsni strucnjaci.

mjesec
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Reputacija desetara i vodnika-stažista   03.05.15 19:45

Stazio: (citat):
Malo koji "stažo" postane pukovnik pa o tome nisam ni razmišljao.

Moj klasić postao general!
Na vrh Go down
mjesec
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Reputacija desetara i vodnika-stažista   03.05.15 20:00

Poručniče možda sam malo nesmotreno i nespretno to iznio ali je u konekstu citata.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Reputacija desetara i vodnika-stažista   03.05.15 20:06

@mjesec (citat):
Poručniče možda sam malo nesmotreno i nespretno  to iznio ali je  u konekstu citata.
Shvatio sam poslije drugog posta Smile
Sve OK.

bojnik
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: Reputacija desetara i vodnika-stažista   03.05.15 21:26

ponovit ću po ko zna koji put: desetar je bio zakon i točka. salutiranje

Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1196
Član od : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: Reputacija desetara i vodnika-stažista   03.05.15 22:43

Kod mene je ml.vodnik na staziranju bio BOG I BATINA-tj-oni koji su ostali u svojim jedinicama da prihvate i obuce mladu vojsku. A ja kada sam otisao u prekomandu imao sam desetare koji su sa vojskom bili kao sto je neko vec napisao-ajmo na pivo-i to pivo i napolitanke su kupovale mnogo toga kod desetara,ali kod mene nisu mogle nikako.... Batine Batine Batine
Na vrh Go down
mjesec
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Reputacija desetara i vodnika-stažista   04.05.15 16:59

Stvari ne treba generalizovati jer svako to gleda iz svog ugla.Ne znam gdje da pišem o situaciji u kojoj sam ja bio?Da li ovdje ili u temi tenkisti iz Požarevca-
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Reputacija desetara i vodnika-stažista   04.05.15 18:30

@mjesec (citat):
Stvari ne treba generalizovati jer svako to gleda iz svog ugla.Ne znam gdje da pišem o situaciji u kojoj sam ja bio?Da li ovdje ili u temi tenkisti iz Požarevca-
Ako je rijec o desetarima i reoutaciji, ovdje dolazi vise clanova da pogleda, nego ako napises u temi o iskustvu u jedinici, jer mnogi nece zaviriti tamo, ako ih ta jedinica ne zanima. Izbor je tvoj.

mjesec
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Reputacija desetara i vodnika-stažista   05.05.15 21:11

Početkom septembra sam stigao u prekomandu u Požarevac u 1okb gdje nisam zatekao nikog od vojnika jer su svi bili na terenu.Njihovim povratkom i dolaskom septembarske partije vojnika počinje moja borba za opstanak u toj četi.Zašto je tako bilo?Možda bi član tenkist max mogao više reći jer je on čitav vojni rok služio u toj jedinici.Po info koje su stigle do mene tu su pre bili dva desetara(jaka) i očigledsno slab stažo.U jedinici u koju sam raspoređen je bilo 5 desetara i izuzev jednoga nisu bili tako ni loši ljudi ali su bili iz ruralnih sredina i bilo je lako manipulisati sa njima.Taj desetar Mandić od B.L.e je mislio da će mu stažo biti kao fikus pa je pokušao da sve okrene protiv mene.Djelomično je u tome i uspio jer sa k.dirom čete nisam uspostavio nikakav kontakt a hvaljeni stariji vodnik K.ojić predlagao vojsci da ćebuje stažu.Opstao sam zahvaljujući k.diru I voda por i k.diru 3 voda vodniku i uz svesrdnu pomoć desetara Baotić Ferde iz Orašja.Prošlo je skoro 30 g. od tada tako se svih dešavanja ni ne sjećam najbolje ali misli da je bilo i hvatanja za revera u najmanju ruku.Da bih vam dočarao dokle je ta bahatost išla reći ću vam da je te jeseni I godina VA bila raspoređena u kasarni kao obična vojska i da su bili maltretirani tako da je njihov k.dir morao da interveniše.Na kraju da rezimiram.Po meni najveći uticaj na reputaciju ima k.dir čete.U 2tč Iokb u Požarevcu najveću reputaciju je imao četni evidentičar.
Na vrh Go down
sasa staza
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 1196
Član od : 2013-02-06
M(j)esto Svuda po malo

KomentarNaslov komentara: Re: Reputacija desetara i vodnika-stažista   05.05.15 21:16

Jeli to ovaj nas Cetni Evidenticar  sa foruma ili mozda drugi... scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch scratch
Na vrh Go down
mjesec
Gušter
Gušter

KomentarNaslov komentara: Re: Reputacija desetara i vodnika-stažista   05.05.15 21:24

Imena se mjenjaju sve su ostalo nijanse Very Happy
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Reputacija desetara i vodnika-stažista   Today at 18:51

Na vrh Go down

Reputacija desetara i vodnika-stažista
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 9/9Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 Similar topics
-
» 1552/19 & 1552/20 Avgustovac 1984 ,,Suplji kamen,, i ,,Pogibije postovanog starijeg vodnika Glocevic Dragoslava,,