FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Špijunaža u JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Next
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18525
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   03.02.13 2:23

@East&West (citat):
Naravno da nisu slagali. Od njih bi i diplomate mogle dosta naučiti. Ipak su "pali". Osim 57-mice, svoje ubeđivačke sposobnosti za pregovore pojačao sam čuvenim Gavrom (mesni narezak Gavrilović). Da vidiš čuda i utrke koji će ih više nabrojati. I na kraju potvrđene sumnje: sve pozadinci, komanda stana, kapijaši..... Wink

I da čujemo kaznu? Question

Neka teška je bila sigurno, ipak je to bila zloglasna JNA s povampirenim oficirima neosjetljivim na ljudske potrebe... Twisted Evil

Na vrh Go down
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   03.02.13 2:26

@East&West (citat):
@Stazio (citat):

Nisu oni ništa slagali. Laughing Baš sam se nasmijao. lol!

Naravno da nisu slagali. Od njih bi i diplomate mogle dosta naučiti. Ipak su "pali". Osim 57-mice, svoje ubeđivačke sposobnosti za pregovore pojačao sam čuvenim Gavrom (mesni narezak Gavrilović). Da vidiš čuda i utrke koji će ih više nabrojati. I na kraju potvrđene sumnje: sve pozadinci, komanda stana, kapijaši..... Wink
Imao sam osjećaj da priča nije završena, samo sam mislio da su "pali" na marlboro. lol!
Na vrh Go down
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   03.02.13 2:31

@Max Blitz (citat):

Neka teška je bila sigurno, ipak je to bila zloglasna JNA s povampirenim oficirima neosjetljivim na ljudske potrebe... Twisted Evil
Kaznili su se sami. Kad je počelo dolje da "pecka", sedam dana kristalni penicilin. Very Happy
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   03.02.13 2:34

@Stazio (citat):
East&West (citat):
@Stazio (citat):

Nisu oni ništa slagali. Laughing Baš sam se nasmijao. lol!

Imao sam osjećaj da priča nije završena, samo sam mislio da su "pali" na marlboro. lol!

Hehe, kolega, radnja se odvija u Sloveniji. Wink

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   03.02.13 2:41

@Max Blitz (citat):
East&West (citat):

Ali iskreno, najveća kazna je bila što nije bilo kazne, već neki "deal". Naravno, sve u granicama PS.

Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   03.02.13 3:15

@Stazio (citat):
@Max Blitz (citat):

Kaznili su se sami. Kad je počelo dolje da "pecka", sedam dana kristalni penicilin. Very Happy

Interesantno da nisu. I stacionar je bio obaveštajno pokriven. Idea
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Broj komentara : 18525
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   03.02.13 15:18

East&West (citat):
@Max Blitz (citat):
Stavi one koji nisu živi.
Hehehehe, ovo me podsetilo kako sam vrbovao male Rome da za mene špijuniraju.

Konačno smo na temi dobili jednu pravu priču o pravom špijuniranju u JNA, i to iz prve ruke. Hehehehe...
Inače stalno nešto samo čitamo i prepričavamo što su drugi rekli, čuli i napisali. Very Happy
Na vrh Go down
dojran
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1013
Član od : 2013-01-08
Dob : 53
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   03.02.13 19:25

Svaka policija svijeta demonstrira moć i snagu sistema na ljudima,a ni sami ne kuže koliko su jadni...a o demokraciji......joj..joj...ali tko ne čačka mečku Very Happy.
Jednom policajac,zauvijek policajac ma gdje bio.
Na vrh Go down
Miroslav Jovanović
Gušter
Gušter

Broj komentara : 43
Član od : 2012-01-21
Dob : 51
M(j)esto Šarbane

KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   03.02.13 23:46

Mogli bi napisati i nešto iz ličnog iskustva po pitanju špijunaže u JNA. Elem "84 u čast dana republike bile neke zidne novine. Neko preko cele table napise živela ndh. Uf opasno bilo. Dolazili neki bezbednjaci sve živo prevrnuli pokupili sveske u koje smo pisali nastavu. Sutradan me zove komandir čete poručnik. Pomislih onako kao gušter najebo sam. Al šta ja imam sa ndh. Dođem tamo on sve lepo samnom. Pita jel znam šta o tome ja kazem da znam. Al tad pitanja od koga sam čuo, jesam li video, ko bi mogao da bude i sve tako. Ja onako na brzinu smislim kako da ga otarasim pa mu kazem ovako: Ma da ja znam ko je ja bi odmah došao nebi čekao da me zovete, to su naši neprijatelji koji bi nam sutra pucali u leđa. Pogleda me onako samo što ne kaže koga ti zajebavaš? Počeo priču ponovo u stilu da bi mogli da sarađujemo i bez vodnikovog znanja tj da cinkarim. Kažem nema problema ja sam spreman i da se ne bojim da javno ukažem na neprijatelje bratsva i jedinstva, socijalizma i samoupravljanja i da nema potrebe tajno raditi. Samo što mi ne reče da se nosim i skoro da me istera iz kancelarije. Nikad me više nije zvao. Dok sam bio u Postojni nisam čuo da se otkrilo nešto na tu temu. Sumnjalo se na nekog momka iz Splita onako nezvanično. E sad ko god da je to uradio imao je m..a do kolena da tako nešto uradi u ono vreme. Ja to tad shvatao više kao šalu i zajebanciju.

Na vrh Go down
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   04.02.13 0:12

Miroslav Jovanović:

Citat :
Neko preko cele table napise živela ndh.

Kod nas je u Zalužanima osvanula identična parola na fasadi kino-dvorane. Isto se bila digla velika frka, naročito kod nas u četi jer je naša zgrada bila u blizini kino-dvorane. Za dva dana su pronašli krivca. Bio je iz sasvim drugog bataljona i navodno je na zadnjoj stranici zdravstvenog kartona imao sitnim slovima napisanu istu parolu. E sad... ili je bio glup ili su mu "napakirali"!

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   07.02.13 15:19

Doček nove 1977. godine u Hotelu Park - Jovanka i Josip Broz Tito poslednji put zajedno

Ko je sve koga sve pratio na "dvorskom" dočeku. Suspect Veoma zanimljiv snimak. Cool

Na vrh Go down
ajdedadanimaajdedanocima
Gušter
Gušter

Broj komentara : 44
Član od : 2010-11-10
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   11.02.13 23:50

Drago mi je da je ova tema pometena i dovedena u red

svaka cast!
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   23.03.13 8:31

Ova tema je zapostavljena a imalo bi toga jos reci (uz paznju de se ne udje na klizav teren)

Jedan od znacajnijih obavestajaca u Jugoslaviji bio je i Jovo Popovic. Rodjen je u Crnoj Gori, mlad pristupio komunistickom pokretu a iz rata je izasao kao oficir OZNE. U leto 1945. godine poslat je na skolovanje u akademiju NKVD *Feliks Djerzinski*. Usavrsavao je antiteroristicko delovanje. Vratio se kao ekspert za deminiranje i zaradio ogroman novac (za te prilike) unistavajuci sa ekipom silne neeksplodirane mine.Sezdesetih godina bio je u uprabi FK Parttizan.1966. godine je uhapsen zbog malverzacija sa novcem ali padom A.Rankovica izlazi na povrsinu.Potom postaje dugogodisnji direktor Instituta za bezbednost na Banjici.Na institutu su obucavani i medjunarodni teroristi Abu Nidal i Karlos. Uspostavio je vezu i sa Gadafijem pa su mnogi piloti skolovani kod nas..
Jovo popovic je bio kljucna licnost u obezbedjenju Tita. Isao je kao prethodnica osiguranja svuda gde se Tito kretao.
Glumio je i Titovog dvojnika u mnogim slucajevima (cak i 1971. godine prilikom posete Tita SAD). Tada je Jovo, obucen u marsalsku uniformu, sa obodom sapke spustenim malo nize, bio izlozen zestokim reakcijama demonstranata a Tito je sporednim stepenistem izasao iz hotela.

Na vrh Go down
purger
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ

Broj komentara : 4527
Član od : 2009-11-15
M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   23.03.13 18:55

Colonelo zanimljivo je bez daljnjega ali čini mi se ipak da tematika klipa nema baš previše zajedničkog sa "špijunažom u JNA".

Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   26.03.13 1:49

Zaista ako se pogleda kako je zavrsio poslednji ministar odbrane , tesko je reci da li je bilo spijunaze u JNA. Very Happy
Zato je mene vodnik poslao kod bezbednjaka jer mi je u kaseti naso Mladinu. Verovatno je mislio da ce na mom slucaju da napravi karijeru jer je ulovio Srbijanca sa Mladinom. Bezbednjak je srecom bio bivsi pandur, koji se iz nekog razloga prebacio u JNA i prilicno razuman covek. Pitao me je zasto imam Mladinu i ja mu kazem da sam je kupio posto me interesuje sta u njoj pise a nikada nisam imao priliku da je citam. Popili kafu i covek mi lepo vrati Mladinu uz napomenu da mu javim ako me neko bude ponovo zajebavo za citanje iste. Vodnik jbg ostao vodnik do raspada JNA. Laughing
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   26.03.13 8:58

Nakon dolaska u ŠRO, po prijemu i zaduživanju opreme, smještaju i malom uhodavanju u smislu, gdje sam i kamo sada, stigao je i taj famozni poziv da se javim "bezbednjaku", u Zadru je bio smješten u AŠC kod glavnog ulaza zgrada lijevo - zapovjedništvo iliti komanda. U sobi 33 sav razgovor je protekao u smislu pitanja, koga imaš vani, razlog odlaska, i imaš li kontakta sa njima. Pošto sam nabrojao sve i dao odgovore, oficir mi je samo rekao "znamo mi to sve" i udjelio mi otpust. Dok sam silazio niz stepenice mogu reči da mi nije bilo svejedno, moj prvi kontakt sa "bezbednjacima", kasnije je bilo još par puta, ali lakše je bilo.

Gušter
Gušter

Broj komentara : 46
Član od : 2013-03-14

KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   26.03.13 12:45

@purger (citat):
Colonelo zanimljivo je bez daljnjega ali čini mi se ipak da tematika klipa nema baš previše zajedničkog sa "špijunažom u JNA".

Vidim da si mi izbrisao post, nije mi jasno zasto? napisao sam da je zanimljivo i ima veze sa spijunazom. Ne sa spijunazom u JNA, ali sa spijunazom da. Neki su na ovoj temi pisali o Stevi Krajacicu, Jovi Popovicu, klipove iz "Balkanskog spijuna" i slicno, sto takodje nema previse zajednickog "spijunazom u JNA".
A vec kada sam uzeo rec samo da dodam da niko od forumasa po ovoj temi nije nista konkretno napisao. Razgovori sa "bezbednjakom", istorijske price o Arsi Jovanovicu i slicne stvari ne spadaju u ovu temu.

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   26.03.13 13:45

Nemojmo i od ovoga ponovo napravit trakavicu.
Pa eto sam si rekao da nema veze sa špijunažom u JNA a ovo je foruma bivših pripadnika..... a tema se zove "špijunaža u JNA".
Ako netko zna da li su Stevo Krajačić,Jovo Popović,Vinko Sindičić,Vladimir Velebit.....bili špijuni onda je ovo definitivno tema za navedene.
Eto Colononelo još jednom apeliram i molim te nemoj jer nema smisla.

M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   26.03.13 13:47

@bojnik (citat):
Nakon dolaska u ŠRO, po prijemu i zaduživanju opreme, smještaju i malom uhodavanju u smislu, gdje sam i kamo sada, stigao je i taj famozni poziv da se javim "bezbednjaku", u Zadru je bio smješten u AŠC kod glavnog ulaza zgrada lijevo - zapovjedništvo iliti komanda. U sobi 33 sav razgovor je protekao u smislu pitanja, koga imaš vani, razlog odlaska, i imaš li kontakta sa njima. Pošto sam nabrojao sve i dao odgovore, oficir mi je samo rekao "znamo mi to sve" i udjelio mi otpust. Dok sam silazio niz stepenice mogu reči da mi nije bilo svejedno, moj prvi kontakt sa "bezbednjacima", kasnije je bilo još par puta, ali lakše je bilo.

Kap.I kl Saric ili major Alimpijevic- dva bezbednjaka u ASC u to vreme.

Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   26.03.13 13:51

Eto možemo rješit jednu možda nedoumicu ŠPIJUN-BEZBEDNJAK isto ili nešto različito.
Možda postoji sukob mišljenja?

M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   26.03.13 13:56

U OSS preteci CIA-e u toku drugog dv. rata i posle bilo je dosta ljudai sa ovih prostora Najsposobniji obavestajci *nase gore list* bili su Nikola Stepanovic, Djordje Musulin, Eli Popovic, Nik Lalic, Mirko Rajacic, Dzordz Vujnovic, Stiv Bizic, Nik Dragas, Dzon Milodragovic, Dzo Veselinovic... Neki su i do 80-tih godina ostali u razlicitim obavestajnim organizacijama SAD.
Prema podacima UDB-E za CIA su radili i Nikola Kavaja, Dragisa Kasikovic, braca Kajevic no na znatno nizem nivou od prethodnih.
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   26.03.13 18:56

Taj Kavaja je mozda u CIA cistio klozete posto je u Americi odgulio nekih 20 godina robije.
Na vrh Go down
dpuric

M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   26.03.13 19:13

Ispusena mustikla je za bacanje.
Na vrh Go down
purger

M(j)esto ZAGREB

KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   26.03.13 19:14

@BEOGRAD (citat):
Taj Kavaja je mozda u CIA cistio klozete posto je u Americi odgulio nekih 20 godina robije.
Za oprost tih 20 spreman je i rođenu mater špijunirat Very Happy
Idealan profil No

Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik znacka PV
Broj komentara : 4111
Član od : 2012-12-07

KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   26.03.13 20:08

Čitam postove o špijunaži,ima zanimljivih stvari.Ali ja sve jedno nemogu odolit a da ne pitam vas forumaše,Što se to moglo ,ili trebalo špijunirat u JNA? Question
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Špijunaža u JNA   Today at 8:41

Na vrh Go down

Špijunaža u JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 5/15Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10 ... 15  Next
 Similar topics
-
» Špijunaža u JNA