FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Manevri JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 11 ... 17, 18, 19
AutorPoruka
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-08
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Manevri JNA   Tue Jan 13, 2015 10:00 pm

U septembru i oktobru '88 godine održan je niz ZTV (združenih taktičkih vežbi - koje ljudi obično nazivaju manevrima) na celoj teritoriji SFRJ. Jedna od njih je bila i na Bloškoj planoti (visoravni) i široj okolini, gde su učestvovale jedinice 9.A, neposredno pred njeno gašenje i formiranje 5.VO. Ovu vežbu su obišli SSNO (Mislim da je bio a.f. Branko Mamula) i NGŠ, g.pk. Stevan Mirković, koji je ranije bio komandant 14.ppd u Postojni. Naša jedinica (VP 2507 Velike Bloke) je obezbeđivala logistiku dela jedinica koje su učestvovale u vežbi. Mislim da je ukupno učestvovalo oko 2000 vojnika i starešina iz više jedinica sa područja Primorske i Dolenjske.
Na vrh Go down
sarentica
Gušter
Gušter

Broj komentara : 76
Član od : 2013-12-26
Dob : 46
M(j)esto Bugojno

KomentarNaslov komentara: Re: Manevri JNA   Mon Jan 19, 2015 2:19 am

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18474
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Manevri JNA   Fri Mar 06, 2015 3:08 pm

Akreditacija za vojne novinare.

Na vrh Go down
remember
Gušter
Gušter

Broj komentara : 11
Član od : 2015-03-08

KomentarNaslov komentara: Re: Manevri JNA   Sun Mar 08, 2015 5:55 am

Gar (citat):
Ako pričaš o vježbi koja je bila od Velikih Zdenaca preko Hercegovca do Kutine bio sam tamo!!!
Na vrh Go down
013gonzo
Poručnik
Poručnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-17
Dob : 66
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Manevri JNA   Tue Oct 20, 2015 7:33 pm

Naleteo na ovaj snimak pomorskog manevra.  bounce
Meni kao kopnenom veoma upečatljivo 

maxim.69
Gušter
Gušter

Broj komentara : 41
Član od : 2016-03-29

KomentarNaslov komentara: Re: Manevri JNA   Mon Apr 11, 2016 6:01 am

East&West (citat):
Sve si lepo opisao. Bilo je to proigravanje situacije u slučaju napada neke strane sile na SFRJ. Bolje reći akcija NNNI  "ništa nas ne sme iznenaditi". Vežba provere  organizovanovasti i usaglašenosti  svih struktura društva za vođenje oružane borbe i pružanje  opštenarodnog otpora.
To se uvek završilo pobedom koncepcije ONO (odnosnoi porazom mrskog neprijatelja kojega smo zvali "plavi"). U večernjim časovima je nastradao svinjski i janjeći podmladak i potoci tekuće problematike. Čak je i Mara dala svoj veliki doprinos: Sedi Mara na kamen studencu........

Ponekada su se slične aktivnosti organizovale da bi neki pukovnik položio za generala.

Eto malo sam kroz šalu kritikovao anomalije ondašnjeg sistema, a ne kako mi ovde neki kažu da  "svaku kritiku ondašnjeg sistema uzimam  osobno."

primetih ovdje jednu mnogo bitnu cinjenicu sto se tice drugarice mare i njenog ne malog doprinosa opste narodnoj borbi..... zato predlazem da se drugarici mari dodeli visoko priznanje i molim da se ovaj predlog uzme u hitno razmatranje nadleznih organa....

inace bio ucesnik nekog manevra ili ztv/a u makedoniji 88. godine, znam samo da smo mi bili kao posmatraci, nismo radili nista, bili negde iza strumice u onim brdima, lepo se videla grcka i bugarska... po podne nazad u kasarnu u strumicu na spavanje... i tako par dana smaranja.... po zavrsetku nazad u maticnu kasarnu u vranje...
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Manevri JNA   Today at 7:41 am

Na vrh Go down

Manevri JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 19/19Idi na stranicu : Previous  1 ... 11 ... 17, 18, 19
 Similar topics
-
» Manevri JNA