FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Ponovni susret

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 1695
Član od : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovni susret   03.07.14 23:31

I mene je to ranije iznenadjivalo ali ne vise. Mislim da je problem u tome sto jako puno ljudi tesko zivi i jednostavno ne zele da to i drugi vide , pogotovo oni sa kojima se i onako nisu videli 10-15 godina.
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 3365
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovni susret   03.07.14 23:49

BG, ne idem ja na druzenja da nekom nabijam na nos kako ja imam a on nema. Zivot je cudna stvar i nikad se ne zna, mogu ja sutra biti ( kao sto sam u jednom periodu zivota bio) onaj koji sastavlja kraj s krajem. A mozda mogu nekom i da pomognem. Valjda te druzenja imaju i nesto vise od onog: e sto smo se urokali, jebote..Sto vise ljudi znas i informacija imas, vece su ti sanse. Barem ti znas sta znaci network.
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 1302
Član od : 2013-03-11
Dob : 49
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovni susret   04.07.14 0:15

Susret par ljudi nije baš nešto ali 20-30 ljudi na kakvom pikniku  bi bilo nešto i mislim da nebih imao ništa protiv da budem tu. Pera84 kako je bilo na tom tvom druženju što kažeš da ste organizovali i je li to bilo baš kolege iz JNA ili društvo iz tvog mjesta življenja prije odlaska u Ameriku.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Broj komentara : 18471
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovni susret   04.07.14 1:46

@BEOGRAD (citat):
I mene je to ranije iznenadjivalo ali ne vise. Mislim da je problem u tome sto jako puno ljudi tesko zivi i jednostavno ne zele da to i drugi vide, pogotovo oni sa kojima se i onako nisu videli 10-15 godina.

Ima ovdje istine.
Netko bi galantno počastio cijelo društvo, a netko ne bi imao ni za svoje piće, skoro.
Na vrh Go down
pera84

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovni susret   04.07.14 3:53

@semsudin (citat):
Susret par ljudi nije baš nešto ali 20-30 ljudi na kakvom pikniku  bi bilo nešto i mislim da nebih imao ništa protiv da budem tu. Pera84 kako je bilo na tom tvom druženju što kažeš da ste organizovali i je li to bilo baš kolege iz JNA ili društvo iz tvog mjesta življenja prije odlaska u Ameriku.

Semso, ovdje (uglavnom) govorim o godisnjicama mature i nekoliko (bivsih) kulturnih i sportskih organizacija. Sa drugovima iz JNA imam vrlo malo kontakta (jedan, a i to s mijene na ustap)
Na vrh Go down
guster danijel
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Broj komentara : 382
Član od : 2014-04-06
Dob : 46
M(j)esto kostolac

KomentarNaslov komentara: ponovni susret   04.07.14 14:14

@BEOGRAD (citat):
I mene je to ranije iznenadjivalo ali ne vise. Mislim da je problem u tome sto jako puno ljudi tesko zivi i jednostavno ne zele da to i drugi vide , pogotovo oni sa kojima se i onako nisu videli 10-15 godina.

E moji drugovi bas ovako ti je svuda kod nas.I kad su proslave godisnjica matura i ostalih dogadjaja.Evo ti cist primer ,kod mene i na proslavi Dan rudara ,sto smo svaki dan zajedno ,to se gleda kako ce taj da plati i usta doso.Drugovi po nasem pitanju susreta,to bi trebalo dvoje ljudi koji su u toj blizini gde bi se sastali,da nadju restoran i da pitaju oko svega.I onda da sve obaveste po koliko treba da platimo i da se posalje novac jednom od njih dvoje i da se zna tacno jel cemose sresti ili ne.To nemoze hocu necu.
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1374
Član od : 2014-01-18
Dob : 47
M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovni susret   04.07.14 15:38

Jučer sam gledao ponovo film Izbavitelj na Klasik TV.

Trebalo bi ponovo upotrebiti onaj indikator B, jer se sve to dešava zbog krize i zbog pacova. 

Ljudi se zbog siromaštva sve manje i manje družimo.

Ipak treba se družiti, mrežiti i boriti. Čestitam dan borca svima koji jedva sastavljamo kraj sa krajem.

Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovni susret   04.07.14 17:04

@Četni evidentičar (citat):

Četni i ti i ostali koji ovako razmišljate  u zabludi ste . Za prave drugove i prijatelje nema materijalnih granica, ne mora ekskluzivni restorani i svetska pića, možemo kao nekada kupiti piće u dućanu pa u park.

Stvar je u glavama ljudi, oni koji su u srednjoj školi bili loši drugovi, sada su još gori ili uopšte nisu. Takođe isti opis važi recimo za moju generaciju iz VEA. Na susret generacije zapucaju  kolege iz Podgorice, Skopja, Čakovca ....... Oni koji žive dva ćoška od ŽSt u Beogradu uvek nađu neki izgovor da ne dođu.
Takvi bili pre 35 godina, takvi i danas. Na kraju krajeva, druženja se prave zbog onih koji će doći, zar ne?

Šta mene lično u zadnje vreme zabrinjava? Što zbog biologije svaku put dođe jedan manje.  Embarassed

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovni susret   04.07.14 17:20

East&West (citat):

Četni i ti i ostali koji ovako razmišljate  u zabludi ste . Za prave drugove i prijatelje nema materijalnih granica, ne mora ekskluzivni restorani i svetska pića, možemo kao nekada kupiti piće u dućanu pa u park.

Ne pravi pitu ko ima, vec ko je naucio.
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovni susret   04.07.14 17:29

@pera84 (citat):

Ponekada i onaj kome žena zna i hoće da je  razvije  cheers

M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovni susret   04.07.14 17:31

East&West (citat):
@pera84 (citat):

Ponekada i onaj kome žena zna i hoće da je  razvije  cheers 

Hoce svaka, samo treba dobra "oklagija" u kuci  cheers
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovni susret   04.07.14 17:44

@pera84 (citat):
Hoce svaka, samo treba dobra "oklagija" u kuci  cheers

Da, kao što je za druženja i ponovne susrete potrebna dobra volja i pozitivan pristup (da se vratimo temi) Smile

GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovni susret   04.07.14 18:33

Lep primer ponovnih susreta:

Bivse staresine i GL VP 8164 Maribor se sastaju svake godine, svake prve subote u aprilu, na istom mestu u Beogradu. Posto sam u kontaktu sa nekima od njih, ove godine su i mene zvali da prisustvujem, bez obzira sto sam bio samo vojnik na odsluzenju vojnog roka;

S obzirom da su meni vikendi radni dani, bilo je nemoguce da prisustvujem; svejedno su me obradovale fotografije sa tog druzenja..

Na vrh Go down
guster danijel
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto kostolac

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovni susret   04.07.14 19:38

Ali Kemo ipak nisi prisustvovao.Tako isto neko kaze,i ne veruju mu,misle da izbegava ili nema finansijskih uslova.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovni susret   04.07.14 20:13

East&West (citat):
Četni i ti i ostali koji ovako razmišljate  u zabludi ste. Za prave drugove i prijatelje nema materijalnih granica, ne mora ekskluzivni restorani i svetska pića, možemo kao nekada kupiti piće u dućanu pa u park.

Ako se radi o druženju članova foruma, mi nismo (još) pravi drugovi i prijatelji, to bi tek trebali postati.
Ovo virtualno druženje nije dovoljno za pravo prijateljstvo jer je specifično.

Klupica i park bi tek bio razlog da dobar dio ljudi (u godinama) ne dođe.
(Iako nemam ništa protiv parka, bilo je sjajnih zabava na taj način.)

Jbg, lako se družiti kad imaš 19 godina i prazne džepove.
Važi i za JNA i za srednjoškolski i studentski život.

Ali smo sad ovo malo iskomplicirali.
Jedna večera (za početak) u nekom pristojnom restoranu s prihvatljivim cijenama ipak ne bi trebao bit problem.
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik

M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovni susret   04.07.14 20:34

@Max Blitz (citat):
Ako se radi o druženju članova foruma, mi nismo (još) pravi drugovi i prijatelji, to bi tek trebali postati.

Jedna večera (za početak) u nekom pristojnom restoranu s prihvatljivim cijenama ipak ne bi trebao bit problem.

Tako je Max, nama sa foruma treba prvi susret, pa posle ponovni susret. Posle toga možemo govoriti o drugarstvu i prijateljstvu.  Imao sam sa nekim članovima našeg foruma i prvi susret i ponovni susret i nemam ništa protiv da to bude i češće. Bez obzira na razlike u godinama moglo bi to lepo funkcionisati. Sve je stvar dobre volje pojedinca. Čak je možda lakše okupiti grupu ljudi koja se druži na forumu, nego grupu ljudi koji su služili vojni rok u istom mestu u istoj jedinici da ne govorimo iste godine.

Ono što sam do sada pisao odnosi se na moje iskustvo sa ponovnih susreta generacije iz srednju škole (i vojne akademije), gde susrete po običaju "bojkotuju" oni isti koji su se i tokom školovanja pokazali kao loši drugovi, bolje reći loši ljudi.

Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovni susret   04.07.14 23:05

Slažem se Bata Nidža, da tamo gdje je volja uvjek se nađe put i da za prave drugove nema ograničenja. Imam slična iskustva u vezi obletnica valete, mature, i susreta sa faksa. 

Isto tako slažem se, da kriterije treba prilagoditi situaciji i može za malo para, da se lepo provodi, bilo piknik u priodi i slično. I to je lepo, čak i više nego u restoranu. 

Max Blitz, za nekoga veruj mi, ne samo da je problem večera u restorančiču sa prihvatljivim cenama, čak je problem i trošak za put. Ali i to može svako isto nekako savladati, samo ako je volja. 

Problem je u tome, što mnogi nemaju volje. U glavnom zbog neizvesne situacije i krize mnogi se izoliraju i podvrgnu se depresiji. Ne mogu reči, da su zbog toga loši drugovi ili loši ljudi.  

Tako, da gušter danijel sasvim je u pravo.   A to ne znači, da nebi nastojali družiti se. I tako gledam, da u prvi priliki ovjenčamo naše virtualno prijateljstvo sa Perom i u stvarnosti.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovni susret   04.07.14 23:23

Isto tako slažem se, da kriterije treba prilagoditi situaciji i može za malo para, da se lepo provodi, bilo piknik u priodi i slično. I to je lepo, čak i više nego u restoranu. 

Na Jarunu i Bundeku postoje, (a vjerujem i po drugim gradovima) uređene sjenice s prostorom za roštiljanje.
Može doći tko god želi, jedino vikendom treba doći ranije i zauzeti mjesto.
Puno opreme u tom slučaju ne treba donositi, već namirnice iz dućana.
Nije loša varijanta, išao sam dosta puta.

I nema klasičnog domaćina, što nekad nije zanemarivo, jer često on izvuče deblji kraj ako je sva organizacija i kasnije pospremanje posljedica nekog roštilja za više (nepoznatih) ljudi u vlastitom dvorištu na njemu.  Smile
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovni susret   04.07.14 23:49

@Max Blitz (citat):

Na Jarunu i Bundeku postoje, (a vjerujem i po drugim gradovima) uređene sjenice s prostorom za roštiljanje.
Može doći tko god želi, jedino vikendom treba doći ranije i zauzeti mjesto.
Puno opreme u tom slučaju ne treba donositi, već namirnice iz dućana.
Nije loša varijanta, išao sam dosta puta.

I nema klasičnog domaćina, što nekad nije zanemarivo, jer često on izvuče deblji kraj ako je sva organizacija i kasnije pospremanje posljedica nekog roštilja za više (nepoznatih) ljudi u vlastitom dvorištu na njemu.  Smile

Ima tih mesta, ima u svakom gradu i malogradu.  Cool  I ja sam bio na jednom takvom pikniku na Korani u Karlovcu. Sve samo u superlativima oko tog, a prije se nikad nismo još sreli u živo. 

Isto tako sasvim je tačno to oko domačina. Sve se nekako podeli, svako nešto donese sa sobom i svaki se nečega hvati, ali ipak se nađe uvjek neko ko hvata krivine. Ja volim roštiljati, pa mi je to zadovoljstvo i zbog muhtohrana ne sikiram se.  

Slično je na susretima ljubitelja SAAB vozila jedno godišnje. Znamo ispeči i janca i odojka. Svako prispeva po svojim mogučnostima i svako se angažira, ako zanemarimo nekolice muhteža, koji se nit ne angažiraju, da bi nešto radili, a niti ne prispevaju. Ako ne bi imao onda bi barem nešto glumio da radi, ali obično takvi imajo, samo su škrti i duhamorni. 

A tu nas takvih nema. Tu smo sami dobri ljudi i u JNA naučili smo reda, rada i disciipline. Pa bi piknik trebao biti onaj pravi - do jaja.

Evo za primer nekoliko utrinka iz jednog takvog piknika.

Lep i ugodan ambijent, može se nači svugdje.

Sasvim na neutralnom prostoru - maltene ničiji zemlji - namenjeni za takve prilike.

Mogli bi za svaki slučaj postaviti i o onaj vojnički šator, kojeg znamo iz logorovanja. Barem to nebi smeo biti problem. 
(Ipak moglo bi biti malo čudno ako nebi bilo kakve žene, da nebi izgledalo kao neka parada)

Mogli bi i nešto konkretno, barem po slikama iz rubrike oko dobre hrane to isto nebi smeo biti problem.

Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

M(j)esto kostolac

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovni susret   05.07.14 17:06

Drugari svuda je lepo i uopste nije vazno mesto ako smo slozni i ljudi na svom mestu,a mi to jesmo .Ma samo mi da se  organizujemo i da vidis kako cemo se provesti i druziti.Kod mene po restoranima ,tako za njih 30 a i vise njih , po osobi je 16 evra-predjelo,corba, sarma,rostilj i pice ali sve je neogranicena konzumacija .A muziku mozes naci i za baksis-koliko das da se veselis.
Na vrh Go down
Maks1969
Gušter
Gušter

Broj komentara : 68
Član od : 2013-10-26
M(j)esto Pula

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovni susret   06.07.14 19:55

S rijetkima se čujem i da rado bi se susreo s njima.Ipak smo tada bili mladi i eto manje više većini je to bio prvi dugi boravak van roditeljske kuće.

Vodnik
Vodnik

Broj komentara : 467
Član od : 2014-07-07
Dob : 53
M(j)esto Ljubljana

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovni susret   08.07.14 13:35

Naša klasa se srela jednom ali na žalost nisu bili svi pozvani; oni koji su organizirali određenih vojnika nisu hteli pozvati pa mi se nije činilo fer i nisam otišao. Sad ču, da stupim u kontakt sa jednim za kojeg znam, da je bio tamo i samo sam njegovu adresu i telefon uspeo dobit, nadam se najboljem.
Dobar predlog je, da se vojnici dobiju u kraju služenja vojnog roka  Smile
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovni susret   08.07.14 20:21

@guster danijel (citat):
A muziku mozes naci i za baksis-koliko das da se veselis.

Samo da ti muzikanti koji rade samo za baksis ne budu "kolko para tolko muzike" Smile ... i da ne mora da im pomazem u sred veselja Smile
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3997
Član od : 2011-09-05
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Ponovni susret   08.07.14 21:38

Ovo je prava slika.
Pune oči prazna usta.!
Pa kad kažu hajdemo u McDonald's.
Ovo je narodna hrana i za stare i za mlade.

Ne mogu se sjetiti da li je u JNA bilo pečene svinjetine.!?

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik

M(j)esto Tu i Tamo

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovni susret   08.07.14 23:48

@Vojnik Graničar (citat):
Ovo je prava slika.
Pune oči prazna usta.!
Pa kad kažu hajdemo u McDonald's.
Ovo je narodna hrana i za stare i za mlade.

Ne mogu se sjetiti da li je u JNA bilo pečene svinjetine.!?

Bilo, bilo Vojnik Graničar. Ako se ne varam u temi naše kasarne sam napisao, kako su jednom fazanu na zakletvu donesli celo pečeno prase - neiskomadano. Koliko se je nas nekolice - tome smijalo nemožeš zamisliti. To je bilo tad, kad je jednom fazanu došla u posjetu darežljiva seka i bila je štafeta u trpezariji. 

A znalo je pečenje dolaziti i paketom - to je poštom. Pa se je to jelo, delilo i veselilo. Nisi valjda zaboravio tih paketa? 

No, u trpezariji na repertuaru pečenja nije bilo. E, to nije.  No

KomentarNaslov komentara: Re: Ponovni susret   Today at 5:40

Na vrh Go down

Ponovni susret
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» PILOT JNA Suad Hamzić: Bliski susret sa američkom 6. flotom!