FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

"KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Next
AutorPoruka
Boske
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 900
Član od : 2012-10-28
Dob : 52
M(j)esto Austrija

KomentarNaslov komentara: Re: "KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...   03.12.12 23:00

@bojnik (citat):
prijatelju Max vidiš li brojčanu oznaku na avionu (552), to znaći da prvih 551 nisu uspjeli jocolor inaće gledam ja drugaricu lijevo od pilota, brrrrrrr uvjek su me ženske u uniformi hmmmmmm affraid

Ovome je srećkoviću izgleda na vrijeme nestalo goriva tongue

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18477
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: "KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...   03.12.12 23:03

Evo ti bojniče onda jedna prava pilotkinja i astronautkinja.............. Like a Star @ heaven

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 12.07.14 5:05; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: "KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...   03.12.12 23:10

Doobra, samo visoko leti, srednja slika da malo budem zločest, da nisu kinezi i da nema crvene zastave u pozadini, mislio bih ... clown

GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: "KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...   03.12.12 23:10

bojnik stvarno si me nasmijao Laughing

Ove drugarice "nesvrstane" traže instruktore (poželjno bivše pitomce ŠRO) tongue
Ako ste zainteresovani CV možete poslati meni. Wink

Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: "KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...   03.12.12 23:13

Mogu ja, mogu ja, makar mi zadnje bilo, prvu minutu garantiram da neću obrukati drugove forumaše, a za drugu minutu moja bosch pumpa nebi izdržala, neka poginuo na bojnome polju.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: "KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...   03.12.12 23:27

@bojnik (citat):
Doobra, samo visoko leti, srednja slika da malo budem zločest, da nisu kinezi i da nema crvene zastave u pozadini, mislio bih ... clown

To je stari drugarski pozdrav bojniče, nemoj sad kojekakve konotacije......... Suspect
Na vrh Go down
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: "KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...   03.12.12 23:30

Za taj pozdrav je kriv Grunf: "talasi su bili ovoliki" Very Happy
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: "KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...   03.12.12 23:34

Grunf - legenda "bolje se kukavički povući nego časno poginuti" kada sam vidio njegov natpis na majici u Alan Fordu nasmijao sam se do suza, e onih godina sam se par puta sjetio toga. Druže Max kod mene u kraju individualni poljoprivrednici tim pokretom ruke pokazuju koliko je kukuruz narastao, nemoj mi udariti prekoredno odoh ja nanati Sleep

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: "KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...   03.12.12 23:37

@bojnik (citat):
Grunf - legenda "bolje se kukavički povući nego časno poginuti" kada sam vidio njegov natpis na majici u Alan Fordu nasmijao sam se do suza, e onih godina sam se par puta sjetio toga. Druže Max kod mene u kraju individualni poljoprivrednici tim pokretom ruke pokazuju koliko je kukuruz narastao, nemoj mi udariti prekoredno odoh ja nanati Sleep

Jeste skužili da bojnik svaku večer s nečim zapapri priču i onda zbriše u krevet. Rekli bi u Dalmaciji 'pusti crnilo i pobigne' Exclamation Question ...(ka sipa)..........bojniče, bojniče....

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 03.12.12 23:48; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: "KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...   03.12.12 23:47

Godine su to. Ja ujutro dođem na posao, "povirim" šta je novo na forumu a on već tamo. Smile
Na vrh Go down
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: "KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...   03.12.12 23:57

MORNARSKI ČVOROVI
Nećemo baš sve, ali ovih 40 ima da mi naučite do ljeta.  pirat

Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: "KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...   04.12.12 8:48

Bez poznavanja osnovnih čvorova neisplati se ni kročiti nogom na brod, istii se najbolje nauče na mjestu gdje i kraljevi idu pješke (WC)i, daklem uzeti konopčić i uputstva umjesto štatijaznam Krleže, novina, stripova i sl. jocolor
Neke smo učili dok sam bio u izviđačima (kao klinac)

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: "KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...   04.12.12 9:02

Ovo ti je "izviđačka" varijanta (za poljski WC ili za "u šumicu"), prave mornarske su sa većim brojem čvorova. Very Happy
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: "KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...   04.12.12 9:10

kako li je Jednoruki Jack pravio čvorove na palubi, pitam se ja scratch

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: "KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...   04.12.12 9:34

Pomoću metalne kuke na ruci. (Pogledati odjel "Ručni radovi i kukičanje").
Kako li je samo koristio toalet papir. pirat
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: "KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...   04.12.12 13:29

Čuo sam da mu je bilo jako bolno ići svaki puta na veliku nuždu. Very Happy

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: "KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...   04.12.12 13:29

U ovoj knjizi možemo pogledati kako je junak iz prethodnih priča drugova obavljao sve spomenute radnje, pa čak i puno više od toga.... Like a Star @ heaven

A ovo su suvremeni gusari, danas operiraju najviše ispred obale Somalije i oko Indonezije, čuvajte se ako idete tamo.... Like a Star @ heaven pirat
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: "KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...   04.12.12 13:33

Prvo ntiko, ama baš nitko nije imao šanske protiv Bleka Stene, drugo malo ozbiljno imao sam ponudu za pratnju na jednome brodu, no nevolim više rizik, a i ono hvali more drž se kraja.

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: "KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...   04.12.12 13:36

Krivo stisnuo, a nedovršio misao, pratnja na brodu je naravno bila oružana. Pramac i krma bi bili pokriveni PAM-on ili Browingom, išlo je preko jedne američke firme, tražili bivše vojnike, plaća onako, no nisam velim bio zainteresiran. Što sam prošao prošao, nebi mi se dalo zahebavati negdje na debelom moru kod Somalije sa gusarima. Ima tamo i vojnih brodova koji vrše ophodnju baš poradi njih, čak su i japanci dotjerali jedan svoj brod.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: "KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...   04.12.12 13:45

Nisi se ovakvih prepao bojniče?........ Like a Star @ heaven

Čuo sam da je to dobar posao, mislim, realno, ipak su profesionalni vojnici bolje obučeni i naoružani, a imaju i ratne brodove. Evo prijedlog: iznajmimo VPBR 34 od CG i idemo nas trojica dolje riješit stvar...... What a Face

Max Blitz: komentar modifikovan dana: 27.02.14 6:35; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: "KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...   04.12.12 13:51

Može, ja sam za ekipa je dobra, amožda se nađe i kakva strojnica na tavanu, inaće ovima u Somaliji čim se uzvrati odmah bežanija, bacju sve u more i onda kao ribare, nahranio bih ja one morske džukele sa njima otimati drugima kruh sa sedam kora, sramota, dva tri puta iz Browinga i da vidiš, mirno more.

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: "KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...   04.12.12 13:59

@Max Blitz (citat):

Evo prijedlog: iznajmimo VPBR 34 od CG i idemo nas trojica dolje riješit stvar...... What a Face

Još bolje - idemo svi iz ove kasarne na brod i u boj s gusarima. Da ne zahrđamo...... pirat Arrow

Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: "KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...   04.12.12 14:02

Ma tko bi nas napojio i nahranio, nema tih para, NATO si nemože priuštiti takav trošak, a bogami ni naše Vlade, a posebice kad bi složili pizdariju, bit će da smo višak, jedino smo dobri doma (možda tko zna kakvi su planovi ukućana) scratch

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: "KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...   04.12.12 14:25

Imam bolji predlog, da se pridružimo piratima, unosnije je. Iznajmimo neku barkasu, ako je još koja ostala, jeftinije je i udri po tankerima. Max je vičan, ja imam papire (dozvolu) a ostali će sami izabrati uloge. Bojnik, da li bi ti odgovaralo da budeš logističar i kuvar? Zbog pršuta. pirat Very Happy
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: "KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...   04.12.12 14:33

Ta materijalna sredstva nisu sigurna u mojim rukama, bolje mi dajte RPG ili PAM Smile

KomentarNaslov komentara: Re: "KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...   Today at 2:50

Na vrh Go down

"KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 3/21Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 12 ... 21  Next
 Similar topics
-
» "KOMANDNI MOST" - za sve ljubitelje RM - pitanja, zanimljivosti i ostalo...
» RIBA - MORSKA i SLATKOVODNA: vrste, zanimljivosti, pitanja, ribolov, recepti za pripremu...
» Formiranje službe i jedinica VOJIN
» Samo za ljubitelje prave hrane (prvi dio teme)
» Samo za ljubitelje prave hrane (treći dio teme)