FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Na Raport !!!

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18517
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Na Raport !!!   13.02.16 14:15

@Jozo Trklja (citat):
Bio sam jednom mora se obuć svečano izlazno odijelo opasač i slično. Pa na ribanje komandantu...

Je li bila i varijanta raporta s punom (ratnom) opremom, oružjem, šinjelom (vjetrovkom), šljemom na glavi.... ?

Ili je to bilo mimo PS-a po volji nadređenog da bude tako.... scratch
Na vrh Go down
pera84
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a
GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3366
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Na Raport !!!   13.02.16 18:09

Koliko se ja sjecam svojih, izlazno odijelo, cizme i uprtaci.

Bio ukupno tri puta.

1. Bjezanje u grad.
2. Dovela me VP iz grada. (a lijepo sam im govorio ma mogu ja i sam, samo vi meni pokazite gdje su vrata)
3. Tuca (nije al' kao jeste)

ovo trece i nije bila tuca, samo sam na papovku izvadio bajonet i rekao e sad cu da ti se najebem matere. (sedam dana prvi na rucku Laughing )
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4114
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Na Raport !!!   13.02.16 18:29

@semsudin (citat):
@PORUCNIK (citat):

Zna se kako se obavljao raport. Nikad grupno. Uvijek se zapisivalo u raportnu knjigu i to koji je ispad bio u pitanju, izjava izgrednika, misljenje i preduzeta mjera od astrane pretpostavljenog. nile su i jos rubrike da se disciplinska mjerea prise itd.
Dvojica su mogli biti na raportu samo ako je, recimo, k-dir cete vodio vojnika na raport kod k-danta bataljona, ili k-dant bataljona kod k-danta brigade.
Malo me je zbunilo poručniče ova tvoja definicija šta je raport i kako se je obavljao po PS.Na priloženom videu koji se zove službeni razgovor a po meni to je raport vojnog orkestra kod k-dira tog vojnog orkestra koji na kraju i izriče kaznene mjere za sve.Službeni razgovor mi je poznat jer su mi se pojedini vojnici obraćali za službeni razgovor kod našeg k-dira gdje sam te molbe prenosio njemu i išlo se je u kancelariju jedan po jedan.
Ovo je bilo samo klasicno "ribanje". Sluzbeni razgovor se zapisuje u radnnu biljeznicu, a raport u knjogu raporta.
Izrecene mjere i nisu neka 'kazna' jer se to obavlja i onako, po dnevnoj zapovijesti. Takve mjere cak nisu ni predvidjene zakonom. Ja ih nisam ni izricao, osim u slucaju da nije obavljeno kako treba ("u cilkju obuke"), u slucaju loseg dezurstva, dobijao je prekoredno, da se nauci kako se dezura. Redarstvo i pozarstvo - takodje.

PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Na Raport !!!   13.02.16 18:32

@Max Blitz (citat):
@Jozo Trklja (citat):
Bio sam jednom mora se obuć svečano izlazno odijelo opasač i slično. Pa na ribanje komandantu...

Je li bila i varijanta raporta s punom (ratnom) opremom, oružjem, šinjelom (vjetrovkom), šljemom na glavi.... ?

Ili je to bilo mimo PS-a po volji nadređenog da bude tako.... scratch
Bila je, ali ne ta vrsta raporta nego ono raportiranje, na primjer pred smotru, na obuci i sl.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 18517
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Na Raport !!!   13.02.16 18:34

@PORUCNIK (citat):
@Max Blitz (citat):

Bila je, ali ne ta vrsta raporta nego ono raportiranje, na primjer pred smotru, na obuci i sl.

Pročitah negdje da su se za kaznu trebali tako pojavit na raportu, jer je dio kazne bilo i to 'oblačenje'....
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Na Raport !!!   13.02.16 18:56

@Max Blitz (citat):
@PORUCNIK (citat):
@Max Blitz (citat):

Pročitah negdje da su se za kaznu trebali tako pojavit na raportu, jer je dio kazne bilo i to 'oblačenje'....
Mozda, ako na smotri nije imao kompletnu opremu, pa da se provjeri, takodje u cilju obuke, i da se naredi da iskopa zaklon za stojeci stav pod opremom. U protivnom, to je bio dril, a on nije bio dozvoljen u JNA.
Znaci, nije bilo po PS.

Lala Basaid
Desetar
Desetar

Broj komentara : 288
Član od : 2014-01-09

KomentarNaslov komentara: Re: Na Raport !!!   15.02.16 21:34

Na raport u TITOVOM VELESU nisam isao ali na KARAULI dosta puta zbog bezanja u selo nocu,neodlaska u patrolu,sto nisam slao patrolu posle 24cas.kada sam bio pomocnik dezurnog sve se zavrsavalo vandredna patrola 2 kopanjem rupe 2x2 m koju niko nije iskopao i normalno vikom KK vincetijevica.U glavnom je bilo opusteno pri odlasku na raport nema dana da neko nije isao na ispiranje mozga o ponasanju na KARAULI.
Na vrh Go down
frkani
Gušter
Gušter

Broj komentara : 16
Član od : 2014-02-03

KomentarNaslov komentara: Re: Na Raport !!!   13.03.16 22:20

Samo jednom na raport za čitavih 18 mjeseci.
Bila je uzbuna na ŠB Galeb. Nas dvojica smo bili zaduženi za vodu. Sve što se tiče vode. U to je ulazilo i grijanje. Tu kod kotla je bio moj borbrni poljožaj. Drug je bio na krmenom dijelu. Kotao je bio velik i dabi došli na gornji dio išli smo uz stepenice pa na jednu platformu.  Na toj platformi je bilo taman toliko mjesta da se između zida i kotla provuče vojnik ali ne i bilo koji oficir jer su uglavnom bili malo krupniji sa ovećim stomakom. Iza kotla je bilo prostora oko 1,5x 3 m. Bilo je i prije uzbuna i nikad niko nije silazio u to područje oko kotla a bila je tu i radionica. Uvijek budem sam a ni uzbuna netraje dugo. Malo sam stajao a onda se zavukao iza kotla i malo prilegao.  Nije prošlo dugo a čujem kapetana kako viče. Nevidi on mene  ali nije ni on od juče. Predpostavlja gdje sam ali nemože ući. Kad sam se pojavio samo je kratko rekao da se javim na raport. . Nije to bio neki kapetan u mašinskom dijelu već oficir za bezbjednost.  Poslije uzbune sam se javio a on me je opomenuo da to nečinim. Nije bilo nikakvog ribanja, kazne ili  nešto slično. Sve je bilo gotovo u par rečenica.  Neznam dali ga je ljutnja brzo prošla ili je bio takav čovjek.
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 230
Član od : 2012-03-31
Dob : 46
M(j)esto Kicevo Makedonija

KomentarNaslov komentara: Re: Na Raport !!!   01.04.16 16:11

ja sam otisao jednom na raport zato sto sam mom klasicu inace slovencu izgovorio na mesto volno (trebalo je voljno  ali cisto iz zajebancije ja izgovorih njegovim dijalektom )...i tako to krene ja stigo na raport kod komandira voda ,pa cete ,pa bataljona i na kraju iz sale radi propeglao me je General major Josip ignjac komandant skolskog centra ..nisam dobio nikakvu kaznu jer sam do kraja govorio istu pricu i istinu ...General se je slatko smejao jedno pola sata i rece meni :Jel Makedonac da ne pokusas kadkad da imitiras i mene ?
Ja rekoh ko iz zapete puske Ma kakvi druze generale vi mozete da mi budete dede a ja starije ne vredjam !
E to je bilo vrh svega i posle ja postadoh i njegov pomocnik na kratko ...
Na vrh Go down
Mladjo
Razvodnik
Razvodnik

Broj komentara : 230
Član od : 2012-03-31
Dob : 46
M(j)esto Kicevo Makedonija

KomentarNaslov komentara: Re: Na Raport !!!   01.04.16 16:12

A mom klasicu NA MESTU VOLNO ! ti znas ko je ludak na kisi ....
Na vrh Go down
slikarB
Džomba
Džomba

Broj komentara : 125
Član od : 2016-04-03

KomentarNaslov komentara: Re: Na Raport !!!   07.11.16 1:29

malopre na jednoj temi spomenuh jedan raport,a setih se jednog smešnog pa da ga napišem na adekvatnoj temi ( a može i u anegdote  Very Happy )

Među novim, mladim vojnicima došao jedan momak upadljivo Žut. Upadljivo Žuta kosa, žute obrve, od toga bledi ten kao da se žuti, i naravno odmah dobio nadimak Žuti. Ok, on dobrica momak se nosio  nekako sa tim nadimkom, mada mu očigledno nije bilo sve jedno da se to toliko potencira, al njegovi klasići naravno našli mu to kao slabo tačku pa non stop zezanje...Da stvar bude još gora, grupa " Valentino" tad izbacili oniu pemu " oka tvoja dva" sa refrenom :

".... Žuti mesec je,
        neka je, 
        prestao da goriiii...."

i klasiči mu non stop pevali taj refren, ili makar samo zviždukali melodiju.

Ja več đomba ćata, pisao neke dnevne zapovesti kod potporučnika u kancelariji, kad eto Žuti i Mađar na zakazani raport kod potporučnika uparađeni po propisu u ona svešana odela sa opasačima i oprtačima jer se pobili. 

Mene potporučnik zadrža da mu završavam posao i posle napišem zapisnik sa raporta. Čim sam ih video meni beše smešno jer sam znao zašto se pobili. Stiskam usne da se ne nasmejem, sagoh glavu kao pišem, a Žuti poče svoju tugovanku kako ga zezaju u vodu pa udari u priću na dugačko i široko da je to zato što je žut....

.Podporučnik pita "a oko čega ste se vas dvojica pobili ?"

A Žuti poče "....a sad mi pevaju žuti mesec je prestao da gori...." pa pitali Mađara kako se na mađarskom kaže žuti mesec....PA MI SAD PEVAJU NA MAĐARSKOM !!!! "

E ja tu više nisam mogao da izdržim, PRASNUH U SMEH NA SAV GLAS, sigurno se čulo kroz ceo hodnik. Potporučnik se izvika na mene zbog mog smejanja, istera me iz kancelarije. Ja se i u hodniku nisam mogao uzdržati od smejanja - nije lepo sa moje strane to znaaaam i ne profesionalno je, ali i sad mi smešno kad setoga setim , načinakako je to Žuti ispričao kod potporučnika.

Završi se raport odoše ova dvojica, pozva me nazad u kancelariju potporučnik, napisah mu i zapisnik, kako se završio raport nisam smeo da pitam, tek sastavih neki formalni zapisnik, onako kurtoazno i odoh.

pruženih između nas....
 ... Ostaju nam uvek druže,
     ove ceste ovi puti,
     al drugarstvo duže, duže

od života....." 
Na vrh Go down
milutins
Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 2750
Član od : 2009-08-19
Dob : 55

KomentarNaslov komentara: Re: Na Raport !!!   15.11.16 21:00

Ako se komentari koji ne vredjaju nikoga nepotrebno brisu stekne se utisak da je u pitanju fobija sa pridevom ispred.
Imate pravo na to ali bez mene.
Ziveli i naravno uzbrdo brzi bili.

PS:za svaki brisani komentar sledi 30 dana odsustvovanja/za predhodni cifra je duplirana

KomentarNaslov komentara: Re: Na Raport !!!   Today at 10:48

Na vrh Go down

Na Raport !!!
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 4/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Međusobno obraćanje vojnika, podoficira i oficira u JNA, PS OS SFRJ
» Nepisana pravila u vojsci
» Kazne u JNA
» Na Raport !!!