FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Primeran vojnik i nagradna odsustva

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutorPoruka
Stazio
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Broj komentara : 5159
Član od : 2012-11-24
Dob : 49
M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Primeran vojnik i nagradna odsustva   04.12.12 23:43

Kurir - kafedžija, nezaobilazni likovi koji se šunjaju po komandama, ti su mi "dirali nerve".
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase

Broj komentara : 742
Član od : 2012-05-21
Dob : 63

KomentarNaslov komentara: Re: Primeran vojnik i nagradna odsustva   05.12.12 0:03

@Pero™ (citat):
I Poštom mi javili moji starci da če doči preko nove godine da me posete.
Nisam mogao da jim javim da mogu da idem kuči. Telefon u kasarni je bio uvek pun, a i tad nisam znao kako se zove bez para.  Molim desetara da mi da dozvolu da idem u grad da se jim javim… Rekao je u redu, ali  mi ne idemo, pitaj desetara iz susednjeg voda, oni imaju nešto da rade u domu JNA. Odem ja da pitam, naravno, odgovorio mi je ne… pa da, lako je biti neljudski i držati se PS-a.

Pero, i nije ti palo na pamet, da postoji izlaz kroz "žicu". "Izađeš" , telefoniraš svojima i vratiš se. Pa šta bude... Laughing
cheers
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik Značka PV
Broj komentara : 2089
Član od : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Primeran vojnik i nagradna odsustva   05.12.12 1:47

@missar (citat):
Pero, i nije ti palo na pamet, da postoji izlaz kroz "žicu". "Izađeš" , telefoniraš svojima i vratiš se. Pa šta bude... Laughing
cheers

Ne, nije mi palo na pamet.

Za moj vod (i klasu) sam 100% siguran da niko nije odlazio ''preko žice'', za četu sam skoro siguran u 95-99% da niko nije išao, barem ja nisam čuo. Kasarna je bila dosta velika, i mi daleko od ograde, nismo ni znali ko duži stražu uz ogradu, još bi daleko bilo do prvih telefona... Verovatno te zanima: Leskovac Septembarska klasa 1986
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara : 1136
Član od : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Primeran vojnik i nagradna odsustva   05.12.12 6:05

@Pero™ (citat):
Za moj vod (i klasu) sam 100% siguran da niko nije odlazio ''preko žice'', za četu sam skoro siguran u 95-99% da niko nije išao, barem ja nisam čuo. Kasarna je bila dosta velika, i mi daleko od ograde, nismo ni znali ko duži stražu uz ogradu, još bi daleko bilo do prvih telefona... Verovatno te zanima: Leskovac Septembarska klasa 1986

a i da si na kapiju izasao, do prvog telefona si imao dosta dugo...bilo gde da si bio u Leskovcu u kasarni (Sinkovce ili Juzni Logor) ...par km do prve telefonske slusalice najmanje...

Citat :
nisam ni imao para da i ja krenem kuči

a da si pozajmio od nekoga pa da mu posle vratis, ili da se neko sam ponudi da ti pozajmi malo para za kartu?

za ono spavanje uz motel kod autoputa imas od mene plus Smile

Na vrh Go down
Patrick
GENERAL PUKOVNIK u rezervnom sastavu

Broj komentara : 571
Član od : 2010-04-11
Dob : 45

KomentarNaslov komentara: Re: Primeran vojnik i nagradna odsustva   05.12.12 7:57

Izvinjavam se na smetnji,došao sam po Kemu Specijalca,traže ga hitno u Domu JNA(izgleda da ima neku gažu) Laughing

http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t1511-iz-popularne-serije-krajem-80-ih-bolji-zivot-specijalno-za-kemu-specijalca
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Primeran vojnik i nagradna odsustva   05.12.12 9:48

@Kemo Specijalac (citat):
@Pero™ (citat):

a i da si na kapiju izasao, do prvog telefona si imao dosta dugo...bilo gde da si bio u Leskovcu u kasarni (Sinkovce ili Juzni Logor) ...par km do prve telefonske slusalice najmanje...

Citat :
nisam ni imao para da i ja krenem kuči

a da si pozajmio od nekoga pa da mu posle vratis, ili da se neko sam ponudi da ti pozajmi malo para za kartu?

za ono spavanje uz motel kod autoputa imas od mene plus Smile

Potražiču na google maps kako se zvala kasarna.

Nije bio toliko problem u parama, iako, nisam bio neki preserator, ali tad je več počela inlacija, pa ako nisi planirao put kući... Naravno da bi mogao da pozajmim, ali ako su več bili na putu rešio sam da jih sačekam.

Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik

M(j)esto LJ, nekad SFRJ

KomentarNaslov komentara: Re: Primeran vojnik i nagradna odsustva   05.12.12 11:46

Pogledao sam, bili su Sinkovci.

Tada nisam ni znao kako se zove kasarna, kad sam išao u JNA, dali su mi samo adresu Leskovac i VP. Nekako nas se nakupilo malo više na vozu, pa smo svi otišli avtomatski tamo. Kasnije sam saznao da su u Leskovcu 2 kasarne.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Broj komentara : 18525
Član od : 2012-10-30
Dob : 48
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Primeran vojnik i nagradna odsustva   05.12.12 12:57

Zna li netko nešto o ovoj znački?  Like a Star @ heaven
Na vrh Go down
vladimir
Podporučnik
Podporučnik

Broj komentara : 1874
Član od : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Primeran vojnik i nagradna odsustva   05.12.12 13:00

popravljao sam RTV uredjaje oficirima i njihovm prijateljima i komsijama.sve pare sam sa mojom vojskom potrosio u kantini. rakija,sokovi i ostalo koje sam dobio kao cast podelio sam sa mojim vojnicima.
Na vrh Go down
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Primeran vojnik i nagradna odsustva   05.12.12 13:02

Max
Ta značka (ili šta već) izgleda kao motivaciono sredstvo iz doba "Prve petoljetke". Wink
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Primeran vojnik i nagradna odsustva   05.12.12 13:09

@Stazio (citat):
Max
Ta značka (ili šta već) izgleda kao motivaciono sredstvo iz doba "Prve petoljetke". Wink

Upravo tako, ali je li to bilo nešto službeno, kada i na koji način? To je za neke artiljerijske jedinice, pretpostavljam, možda će bojnik znat, ili ostali drugovi artiljerci i tenkisti........ Like a Star @ heaven

Na vrh Go down
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Primeran vojnik i nagradna odsustva   05.12.12 13:16

E&W će znati garantovano, ako se pojavi. study
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Primeran vojnik i nagradna odsustva   05.12.12 13:34

A je li kad netko ovu medalju dobio? Question  Question

P.S. A gdje su ostali primjerni vojnici? Svi se srame nešto?............... Ma dajte, nije to bilo tako strašno.......... mene su i u SKJ primili usput skupa sa značkom Cool ,.......... To je i odgovor Staziju jesam li još štogod nagradnog dobio u JNA.....  bom

Na vrh Go down
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Primeran vojnik i nagradna odsustva   05.12.12 13:46

Max
Nisam bio zlonamjeran, ni najmanje, interesovalo me kako je ko prošao sa skraćenjima i nagradnim odsustvima. Cool
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: Primeran vojnik i nagradna odsustva   05.12.12 14:31

Sleep

bojnik: komentar modifikovan dana: 17.05.13 7:36; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Primeran vojnik i nagradna odsustva   05.12.12 14:40

Značka najboljeg vojnika u vodu je čisto neslužbeno (možda i nečiji vic) i prvi puta to vidim.
Što se tiče priznanja "Medalja odličnog strelca", ona nije bila namenjena samo vojnicimna - i starešine su mogle dobiti istu. Vojnici su obično dobivali na kraju završene obuke i to pod uslovom da u dnevniku gađanja nema nijedne ocene manje od odličan, ovu medalju su načješće dobivali vojnici pešadinci, jer su imali najviše gađanja (mislim da je bilo ukupno 10 gađanja). Starešine su mogle dobiti ovo priznanje za učešće u takmičenjima, a i ako u toku obuke 3 generacije vojnika nisu imali više od 3 vrlodobr ocene uz, naravno, sve ostale odlične ocene (komandiri vodova i odeljenja - bili su obavezni da prođu sva gađanja sa svojim vojnicima).
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: Primeran vojnik i nagradna odsustva   05.12.12 15:06

Sleep

bojnik: komentar modifikovan dana: 17.05.13 7:36; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Primeran vojnik i nagradna odsustva   05.12.12 15:08

@Patrick (citat):
Izvinjavam se na smetnji,došao sam po Kemu Specijalca,traže ga hitno u Domu JNA(izgleda da ima neku gažu) Laughing
http://jna-sfrj.forum-aktiv.com/t1511-iz-popularne-serije-krajem-80-ih-bolji-zivot-specijalno-za-kemu-specijalca

Video sam temu tj naredbu...generale, pisi svima 7 dana nagradnog Smile Smile Smile
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Primeran vojnik i nagradna odsustva   05.12.12 15:25

@zastavnik (citat):
ovu medalju su načješće dobivali vojnici pešadinci, jer su imali najviše gađanja (mislim da je bilo ukupno 10 gađanja)

Iz kojeg točno oružja su se vršila gađanja? Ili više njih?.......... Question
Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Broj komentara : 931
Član od : 2010-12-07
Dob : 54
M(j)esto Bačka Topola

KomentarNaslov komentara: Re: Primeran vojnik i nagradna odsustva   05.12.12 15:30

Svako sa svojim ličnim naoružanjem, a starešine sa svim pešadijskim naoružanjem u vodu.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Primeran vojnik i nagradna odsustva   05.12.12 15:42

Značka najbolji vojnik u četi/bateriji......... Like a Star @ heaven

Značka najbolji pitomac TŠC........... Like a Star @ heaven

Na vrh Go down
Kemo Specijalac

M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Primeran vojnik i nagradna odsustva   05.12.12 15:50

@Max Blitz (citat):

Značka najbolji vojnik u četi/bateriji......... Like a Star @ heaven

Značka najbolji pitomac TŠC........... Like a Star @ heaven

Je li za ove i slicne znacke sledovalo neko nagradno?

Na vrh Go down
dpuric
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

Pravna Služba Pravna Služba
Broj komentara : 3172
Član od : 2012-10-22
Dob : 50
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Primeran vojnik i nagradna odsustva   05.12.12 17:02

@Max Blitz (citat):

A je li kad netko ovu medalju dobio? Question  Question

P.S. A gdje su ostali primjerni vojnici? Svi se srame nešto?............... Ma dajte, nije to bilo tako strašno.......... mene su i u SKJ primili usput skupa sa značkom Cool ,.......... To je i odgovor Staziju jesam li još štogod nagradnog dobio u JNA.....  bom

Ja sam dobio ovu medalju (AP, pojedinacno). Da me  neko ubije ne znam sada gde je (pre nekoliko godina deca su se igrala sa njom).

Na vrh Go down
Stazio

M(j)esto HN

KomentarNaslov komentara: Re: Primeran vojnik i nagradna odsustva   05.12.12 19:47

AP 7,62 mm dnevno i noćno, sa maskom i bez, sa tromblonom i bez (ima li još varijacija)
pistolj TT 7,62mm
bacanje bombe
puškomitraljez 7,9mm
automat M56
ručni bacač (zaboravih mu naziv - onaj stari)
.....
još? ko se sjeća? scratch
Na vrh Go down
Patrick

Broj komentara : 571
Član od : 2010-04-11
Dob : 45

KomentarNaslov komentara: Re: Primeran vojnik i nagradna odsustva   05.12.12 19:49

@Stazio (citat):
AP 7,62 mm dnevno i noćno, sa maskom i bez, sa tromblonom i bez (ima li još varijacija)
pistolj TT 7,62mm
bacanje bombe
puškomitraljez 7,9mm
automat M56
ručni bacač (zaboravih mu naziv - onaj stari)
.....
još? ko se sjeća?   scratch

M-57
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Primeran vojnik i nagradna odsustva   Today at 10:37

Na vrh Go down

Primeran vojnik i nagradna odsustva
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 2/7Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Primeran vojnik i nagradna odsustva
» Vojna policija
» Ljubljana, kasarna Boris Kidrič
» JNA vojnik
» Pula kasarna Vladimir Gortan