FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeRegistracijaLogin
_______________Bile su to dobre i loše godine. Bile su to godine aktivnosti i uspavanosti, godine uvažavanja i nerazum(ij)evanja, godine druženja i ljutnje, odlazaka i dolazaka, nagradjivanja i kažnjavanja, ukora i oprosta, godine radosti i tuge... svega je bilo izuzev: mržnje. Sedam godina postojimo. Branimo pravo na s(j)ećanja! Vaš Forum BPN JNA.

Share | 

Ljubavni život u JNA

Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorPoruka
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
Broj komentara : 4109
Član od : 2014-08-01
Dob : 54
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubavni život u JNA   09.10.15 0:29

East&West (citat):
@bojnik (citat):
Čemu usklik na kraju?
PS fala Bogu zamrzivač mi je OK, a što se tiće reputacije, ona mi ni najmanje ne treba. Ovo je ipak Forum bivših pripadnika JNA, a ne Srbije, zar nije tako, ispravi me ako griješim, jer kada bi ja uskliknuo domoljubno, bio bih sigurno banovan.

Znači ti si taj, no dobro nema veze greota da propadne toliko mesište i povlačim kletvicu, ipak za svaki slučaj sklanjaj to u pušnicu.
A za kliktanje, možeš da se ljutiš na brata od Radka Poliča ne na mene, ali koliko znam on još nije član ovog foruma. Ipak ako te je strah od bana, evo ja ću uskliknuti, ali ne pro forme, već od srca: ŽIVILA HRVATSKA, i neka živi na radost svoga naroda i na radost mojih sunarodnika koji tamo žive i sa Hrvatima i ostalim građanamia RH dele i dobro i zlo.

Eto bojniče da se i ja žrtvujem, pa ako administracija odluči, da i ja malo osetim čari Banovaca.
I ja bih za vama u Banovce kad bih kliknuo sto mi je na srcu, a mozda i prije obojice sunny

bojnik
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2815
Član od : 2012-11-13
Dob : 51
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubavni život u JNA   09.10.15 0:30

Bata Nidžo, nije mene strah baniranja, meso ne može propasti, još uvijek se može na starinski ga spremiti (zaliti mašću), ljubavnog života u JNA nisam imao.
Za usklik sam bez komentara (na žalost tako je kako je). idemo dalje da i ovu temu ne proglase svaštarom i ne zatvore, pa će biti opet bojnik nešto sere.

Poručnik
Poručnik

Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik Prim(j)eran Vojnik
Broj komentara : 2643
Član od : 2012-11-06
Dob : 60
M(j)esto BG-RU

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubavni život u JNA   09.10.15 0:48

@bojnik (citat):
idemo dalje da i ovu temu ne proglase svaštarom i ne zatvore, pa će biti opet bojnik nešto sere.

Sve je moguće, administracija drži i nož i pogaču, ali prihvatam podelu odgovornosti, neka ovoga puta bude da i brigadir ima problema sa probavom

Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 66
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubavni život u JNA   09.10.15 6:54

@PORUCNIK (citat):
East&West (citat):
@bojnik (citat):
Čemu usklik na kraju?
PS fala Bogu zamrzivač mi je OK, a što se tiće reputacije, ona mi ni najmanje ne treba. Ovo je ipak Forum bivših pripadnika JNA, a ne Srbije, zar nije tako, ispravi me ako griješim, jer kada bi ja uskliknuo domoljubno, bio bih sigurno banovan.

Znači ti si taj, no dobro nema veze greota da propadne toliko mesište i povlačim kletvicu, ipak za svaki slučaj sklanjaj to u pušnicu.
A za kliktanje, možeš da se ljutiš na brata od Radka Poliča ne na mene, ali koliko znam on još nije član ovog foruma. Ipak ako te je strah od bana, evo ja ću uskliknuti, ali ne pro forme, već od srca: ŽIVILA HRVATSKA, i neka živi na radost svoga naroda i na radost mojih sunarodnika koji tamo žive i sa Hrvatima i ostalim građanamia RH dele i dobro i zlo.

Eto bojniče da se i ja žrtvujem, pa ako administracija odluči, da i ja malo osetim čari Banovaca.
I ja bih za vama u Banovce kad b
EEEEJ Kuda ste to pošli bez mene ??? bounce

013gonzo: komentar modifikovan dana: 09.10.15 6:55; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : Zbog opomene ukinuo pevanje)
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2436
Član od : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubavni život u JNA   09.10.15 7:40

East&West (citat):

Bata Nidžo nije vrag da je do toga došlo,kakav 1. Svjetski rat,kakvi pokliči,kakvi banovi a mi bi se družili i još ljubovali sa starim babama.
Mogli bi u beskraj ovako a i da se pojavi Rade Šerbedžija kako bi se on ponašao i kakve bi on pokliče vikao-i jedne i druge a ovo sve nepotrebno bi trebalo pobrisati jer uhebe Zemču taman dobro uštimanu vedrinu na ovoj eto nekako nostalgičnoj temi.

Zemce
Gušter
Gušter

Broj komentara : 16
Član od : 2015-07-18

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubavni život u JNA   09.10.15 11:10

Smile A vic?! Smile Smile Smile E moi SHBC ..
Na vrh Go down
013gonzo
Poručnik
Poručnik

Broj komentara : 2013
Član od : 2014-08-16
Dob : 66
M(j)esto Beograd

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubavni život u JNA   09.10.15 12:29

jbg tek sad videh Malenu od Idola i dadoh odmah Plusič  bounce
Šta da radim kada mi izgleda sve vrste muzike / glazbe (odnosno skoro sve ne podnosim neke 
ali ovde ih nisam čuo odnosno niko ih nije predložio).

Kada me neka dirne u srce kao Maxova metalna tako Ercova narodna /trubačka, tako i ova Matriksova
ljubavna, ja odmah plusiram da se zna.

Kolege na poslu pre podne iznerviram zato što pustim Cecu pa Koloniju a oni joooj kad ćeš u ...

SveJug
Kapetan
Kapetan

Broj komentara : 3042
Član od : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubavni život u JNA   09.10.15 12:53

Nije da krijem nesto jer je mojoj Sosi poznat moj "dosije"  Embarassed ali ipak nevolim pisati o takvim stvarima. Neutral 

Pre, za vreme i jedan kratak period posle JNA je bila veoma ozbiljna solucija vezano za Sanski Most.   Smile

Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubavni život u JNA   09.10.15 13:57

kao što sam i napisao, nisam imao problema sa ljubavnim životom tijekom služenja JNA, no u uspomeni mi je jedan događaj koji me je kao čovjeka dirnu u žicu.
Naime kako sam se bavio tetoviranjem (na crno igla konac i tuš) obićno sam radio u večernjim satima u baterijskoj sali našeg diviziona u ŠROA (ne znam da li sam spomenuo u temi tetovaže), došao mi je jedan gene i pitao me da li mu mogu u srcu istetovirati ime djevojke. Cijena je bila pola litre vekije i keksi u kantini. Odradio ja posao, ali prije toga sam mu dao fore dva dana da dobro razmisli o svemu, pristao je, no dok se tetovaža nije slegla (oteklina), došao je sav uplakan kod mene, a bio sam u onome malome parku prema stacionaru, i pitao jel mu mogu to obristi. Naime, stiglo mu je pismo gdje mu je djevojka dala nogu, kao ne može ga toliko čekati, objasnio sam priki sve kako ide, da je to gotovo, takc makac, i dao sam mu prijedlog, srce napuklo po sredini , a na doljnjem dijelu dvije kapi krvi. nakon druge serije uboda (i dakako samo kekse, vekiju mu nisam imao srca naplatiti, on je ubio bol u njoj), prika je bio zadovoljan, a što je dalje bilo s njime, nemam pojma.

GENERAL POTPUKOVNIK Načelnik OPOD-a

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3365
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubavni život u JNA   09.10.15 16:59

Ovo sam vec napisao na temi "svecana obaveza" ali se vrlo dobro uklapa i u "ljubavni zivot":

Citat :
bilo je i onih kojima je zakletva izasla na nos. u avgustovskoj '85 bio djecko iz Niksica. kad je posao ostavio vjerenicu, trudnu, da ga ceka i rodi sina dok se on vrati. na zakletvu mu dosli brat i sestra a djevojka nije mogla, morala da "cuva trudnocu" sta ces, ima prece od preceg. sve je bilo dobro dok nije bilo vrijeme da krenu kuci. a onda mu brat rek'o: e sad da ti recem, djevojka ti je abortirala ono jutro kad te je ispratila na voz, a od svadbe nema nista! nijesmo ti rekli prije da ti ne pokvarimo zakletvu a sad ostaj nam zdravo i nemoj da nas obrukas jadan!
nas'o ga DO u neka doba noci na klupi, zanijemio od placa. donijeli ga kod nas u stacionar ko lutku. tri dana ga kljukali sedativima i pratili da jadnik ne napravi kakvu budalastinu. posle dvije sedmice, vidim ga u kantini, tuce po pivama, prosla ga zelja da se ubije

Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubavni život u JNA   09.10.15 19:03

@pera84 (citat):
Ovo sam vec napisao na temi "svecana obaveza" ali se vrlo dobro uklapa i u "ljubavni zivot":

Citat :
bilo je i onih kojima je zakletva izasla na nos. u avgustovskoj '85 bio djecko iz Niksica. kad je posao ostavio vjerenicu, trudnu, da ga ceka i rodi sina dok se on vrati. na zakletvu mu dosli brat i sestra a djevojka nije mogla, morala da "cuva trudnocu" sta ces, ima prece od preceg. sve je bilo dobro dok nije bilo vrijeme da krenu kuci. a onda mu brat rek'o: e sad da ti recem, djevojka ti je abortirala ono jutro kad te je ispratila na voz, a od svadbe nema nista! nijesmo ti rekli prije da ti ne pokvarimo zakletvu a sad ostaj nam zdravo i nemoj da nas obrukas jadan!
nas'o ga DO u neka doba noci na klupi, zanijemio od placa. donijeli ga kod nas u stacionar ko lutku. tri dana ga kljukali sedativima i pratili da jadnik ne napravi kakvu budalastinu. posle dvije sedmice, vidim ga u kantini, tuce po pivama, prosla ga zelja da se ubije

Imao je srece. Nedajboze da je proveo zivot sa cedomorkom! Cool zatvor

pera84

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Broj komentara : 3365
Član od : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubavni život u JNA   09.10.15 19:23

@PORUCNIK (citat):
Porucnice, prica ima jos jedan "twist" koji sam izostavio, al kad si vec krenuo u tom pravcu...
Da bude jos zalosnije, njen otac je bio ginekolog i on je sve to obavio. Rolling Eyes
Nisam direktno cuo od momka vec od njegovog klasica ali djevojka je bila iz "bolje kuce" i nesudjeni mladozenja se nije bas uklapao u buducnost koju su za nju namijenili roditelji.
Na vrh Go down
PORUCNIK
Kapetan I klase
Kapetan I klase

M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubavni život u JNA   09.10.15 19:31

@pera84 (citat):
@PORUCNIK (citat):
Porucnice, prica ima jos jedan "twist" koji sam izostavio, al kad si vec krenuo u tom pravcu...
Da bude jos zalosnije, njen otac je bio ginekolog i on je sve to obavio. Rolling Eyes
Nisam direktno cuo od momka vec od njegovog klasica ali djevojka je bila iz "bolje kuce" i nesudjeni mladozenja se nije bas uklapao u buducnost koju su za nju namijenili roditelji.
Onda je imao duplu srecu sto se nije srodio sa satansko-fasistickim bolesnicima granata study cheers 
Bog ga je sacuvao cheers Very Happy

bojnik
Poručnik
Poručnik

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubavni život u JNA   09.10.15 19:36

@pera84 (citat):
@PORUCNIK (citat):
Katastrofa, abortus samo glede statusa u društvu. Dobro je za njega da je to završilo, bio bi to pakao, a da se dijete kojim slućajem rodilo, podnijelo bi najvišu cijenu odrastanja u nenormalnoj okolini. Džaba joj čaći fakultet i zvanje, kada je đubre od čovjeka, zadnji šljam. Batine

KomentarNaslov komentara: Re: Ljubavni život u JNA   Today at 15:15

Na vrh Go down

Ljubavni život u JNA
Vidi prethodnu temu Vidi sljedeću temu Na vrh 
Stranica 6/6Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» Ljubavni život u JNA
» Kakav je bio život u kasarni početkom 90ih?
» Život je nastao 5 i pol milijardi godina prije nastanka Zemlje?!
» Život poslije JNA